Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poziom naszego forum...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#1

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam!

Przykre strasznie to co się tu dzieje... I przykro o tym pisać, ale forum to z mojej ulubionej stronki staje się najbardziej denerwującą...

Czasami już przeglądając nowe tematy nawet nie mam ochoty w nie klikać, widząc przy ostatnim wpisie pewne nicki...

Poziom, jak już ktoś przed chwilą napisał w innym temacie, SIĘGA DNA! Niestety, ale tak jest... Kiedyś jeszcze można było poczytać... Teraz to czasem kosztuje więcej nerwów niż przyjemności.

Można powiedzieć: 'jeśli kogoś posty ci się nie podobaja to go zignoruj". Ale przecież to nie o to chodzi.
Bo jeden post napisze taki neokid-prowokator-wyśmiewacz i nawet jeśli go nie zobaczę, będę się męczył z kolejnymi siedmioma odpowiedziami na ten właśnie post...

I jaki w tym sens?

Dodatkowo, wchodzą przecież goście tu... widzą, czytają i robią "O_o"... Paranormalne.pl ... Z nazwy, wystarczy pomyśleć, forum związane z zagadkami, rzeczami niewyjaśnionymi...

I owszem wiele tematów jest tu konkretnych, ale niestety coraz więcej ma charakter prześmiewczy, prowokacyjny lub po prostu - idiotyczny. Aż czasem wstyd się przyznać, że się tu udziela...



Założyłem ten temat, by użytkownicy mogli zaproponować zmiany, które mogłyby uratować to forum przed totalnym upadkiem.

Chciałbym najpierw zaproponować coś od siebie, nawiązując do posta, którego napisałem w jednym z tematów.

Sądzę, że forum to potrzebuje odważnej "reformy", by raz na zawsze wyplenić stąd neokidy.

O co chodzi. Już wyjaśniam.

Pierwszy zarzut odnośnie modów i adminów: (oczywiście bez ataku) zbytnie trzymanie się regulaminu i pobłażliwość dla pseudo użytkowników. Ja rozumiem, że regulamin jest-trzeba się go trzymać. Rozumiem, że musi być jakaś sprawiedliwość, system kar itd...

Ale przecież na pierwszy rzut oka widać kto nie powinien się tu w ogóle wypowiadać: zdawkowe posty, nabijanie postów, powtarzanie po kimś 5 raz tego samego, prowokacje, wyśmiewanie bez argumentacji...

Na wszystko to niby są odpowiednie paragrafy... Ale co da ostrzeżenie. Dostaje delikwent - reputacji albo warna...
Czy cokolwiek sobie z tego robi? Zaczyna pyskować, płakać, gadać o dyskryminacji, a najczęściej nic sobie z tego nie robi i dalej zaśmieca forum postami, których naprawdę nie chce się czytać.

No tak, ale od tego jest regulamin, żeby wedlug niego postępować i karać... Ale czy nie lepiej byłoby go zmienić?



Moja wizja idealnego forum (TEGO) wygląda następująco.
Myślę, że byłby to drastyczny krok, ale mógłby bardzo pomóc w podniesieniu prestiżu forum i jego poziomu.

Mianowicie:
-zero tolerancji, ostrzeżeń w stosunku do TOTALNEJ GŁUPTY. Jeśli ktoś prowokuje, ubliża, pisze niczym przedszkolak i całe jego zachowanie jest denerwujące- BAN
-zaostrzyć system ostrzeżeń-za jakieś pojedyńcze słowa w poście-WARN. I nie, żeby 5 warnów można mieć. Jeden warn-potem BAN

Tak, tak. Wiem, że to głupio brzmi, bo wszystkich bym chciał banować... ale to naprawdę, podniosłoby poziom.


I co jeszcze, chyba najbardziej kontrowersyjna opcja. Ograniczyć dostęp do forum(!) Może załozenie było takie by było ono dostępne dla wszystkich, nie wiem, ale widzę, że nie wyszło to na dobre.

Co należałoby zrobić? Uważam, że niesamowicie dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie konieczności zaakceptowania rejestracji przez któregos z moderatorów/adminów.

Nie byłoby już pisania maila, nicka i możliwości spamowania "od ręki".

Jak miałaby taka rejestracja wygladać? Stwórzmy forum dla ludzi odpowiedzialnych, poważnych i konkretnych.
Przy rejestracji wysyłamy maila na forumowy adres, do którego np. cała "władza" posiada dostęp. Potencjalny użytkownik pisze w nim o sobie, dlaczego to forum, dlaczego nie inne, ile ma lat, od kiedy interesuje się takimi zjawiskami, czym chce się z nami podzielić itd.

Taki mail od razu ukazałby wizerunek tej osoby. Ogromne błędy, brak stylu, jałowość wypowiedzi... Takie rzeczy momentalnie skreślałyby z listy oczekujących.

Potem najlepiej jeszcze jakaś krótka rozmowa na gadu-gadu. I wreszcie akceptacja i otrzymanie wlasnego konta.

Wiem i rozumiem, że to dużo roboty, ale przecież można zastrzec, że odpowiedź uzyska w ciągu 2 tygodni, czyż nie? Gdy ktoś znajdzie czas, przeczyta, porozmawia i ewentualnie przyjmie.

Na pewno sama konieczność napisania "listu motywacyjnego" i postarania się o konto na tym forum zredukowałaby liczbę rejestrujących się. Dalej przez czas oczekiwania zostali by tylko najwytrwalsi. No i chyba o to właśnie chodzi. Zamiast 100 nowych użytkowników, lepszch 3 ale za to konkretnych, z którymi można podyskutować i również polubić się przez wspólne zainteresowania.

Niezarejestrowani użytkownicy oczywiście mogli by przeglądać forum w poszukiwaniu wieeeeedzy:)

Co z nowymi zdjeciami i czasem ciekawymi historiami ludzi, którzy rejestrują się specjalnie, by się czyms podzielic?
Zaden problem, wystarczy widoczny dział "chcesz podzielić się historią, zdjęciami?wejdz" a tam informacja, by wysłać to mailem do któregokolwiek ostatnio obecnego użytkownika. Przykładowo dostaję wtedy jakiś ciekawy mail ze zdjęciem, uznaję to za warte rozmowy i wtedy np podsyłam tą osobę komuś "u władzy" by ją wpuścił na forum.

To wygląda na wiele roboty, te maile itd.. ale jak często zdarza się ciekawe zdjecie lub historia "świezaków"? większość zapewne tych maili nigdy nie byłaby popychana dalej...

I najlepiej byłoby zrobić to już. Skasować wszystkie konta, uzytkownicy z reputacją na + i ci "znani" dostali by dostęp od reki... reszta już według nowej procedury...


Troszkę może zamieszałem i na pierwszy rzut oka wydaje się to lekko trudne do zrealizowania, ale naprawdę wierzę, że aż tak cieżko by nie bylo ;)

Stwórzmy razem coś lepszego! :)

prawdę mowiąc, gdy tak myślę o tym wszystkim to aż się rozmarzyłem... :)

Takie forum...to dopiero byłoby COŚ!

Pozdrawiam serdecznie! :) i zapraszam do zamieszczania własnych opinii!

Kriss
  • 0



#2

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

tyle się staram żeby to forum było pośmiewiskiem internetu a Ty chcesz wszystko naprawić ?
ja bym nic nie zmieniał, gdyby zbanować te opętane dzieci to nie będzie się z kogo śmiać
  • 0

#3

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I pewnie bez sceptyków :P
Jeśli się nie mylę trzeba być zarejestrowanym na forum żeby poznać adres e-mail użytkownika.
A ja bym chciał żeby regulamin obowiązywał też moderatorów i smodów.
I żeby użytkownik miał coś do powiedzenia kiedy zostanie potraktowany niesprawiedliwie.
Pomarzyć zawsze można.
  • 0

#4 Gość_Heavdesath

Gość_Heavdesath.
  • Tematów: 0

Napisano

Hitler też chciał stworzyć nowe, piękne i czyste imperium- sam wiesz jak to się skończyło. Internet został stworzony przez ludzi, fora w nim także. Człowiek jest pamiętliwy i łatwo się zniechęca- zbyt dużo ryzyka jest w tej twojej reformie, że forum straci popularność i ciekawość zawartych w nim wypowiedzi, które sobie wypracowało.
Zrobić czystkę, a to dobre- chociaż akurat to nie jest najgorsze, bo jak się patrzy ile jest zarejestrowanych na forum, a większość z nich nawet tu nie zagląda, to odrobinę mdli :) Najgorsze jest to, że ty myślisz o całkowitym zmywaniu, za drastyczne, serce nie wytrzymuje...
  • 0

#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat zmian na forum nie jestem nam obcy... co jakiś czas powraca niczym bumerang. Osobiście mogę (ogólnie) zgodzić się z tezami autora tego tematu, iż "ogólny klimat/poziom" padł. Lecz z drugiej strony moja ocena nie jest w pełni adekwatna, ponieważ ja moderuje/odpowiadam/interesuje się/udzielam tylko i wyłącznie w forum UFO i Obcych Cywilizacji (tam takowych problemów chyba nie ma...) - po prostu poruszam się tam gdzie mam odpowiednia wiedzę i coś do powiedzenia/zrobienia/przekazania. Osobiście do innych działów nie zaglądam, ponieważ nie chodzę po tematach, które mnie nie interesują i gdzie nie mam nic mądrego do powiedzenia... dlatego całkowita ocena jest dla mnie trudna, bo pewnie większość z tych "problemów" jest dla mnie nie widoczna (powód podany przed chwilą... ;) ). Dlatego m.in. zrezygnowałem z funkcji super-moderatora aby tylko i wyłącznie skupić się na tym na czym się znam... a nie na całości - dla dobra ogółu :)

Jeśli chodzi o zmiany... ja poszedłbym jeszcze dalej... gdzie ? Powywalałbym wszelkie działy niezwiązane z paranormalnościa... czytaj : wydarzenia, polityka, religia i wszelkie pokrewne. Jeśli chcę porozmawiać/poczytać o religii i jej aspektach to idę na forum "...wiara.com.pl" (nazwa podana z głowy nie wiem czy coś takiego istnieje) a nie...
Wszelkie sprawy z tymi zmianami związane nie zostały pozytywnie rozpatrzone przez zarząd :)

tyle się staram żeby to forum było pośmiewiskiem internetu a Ty chcesz wszystko naprawić ?
ja bym nic nie zmieniał, gdyby zbanować te opętane dzieci to nie będzie się z kogo śmiać


...bez komentarza... to właśnie jest "nasz" poziom... szkoda...
  • 0



#6

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Judas...

Dlaczego bez sceptyków? Z kimś tą dyskusję trzeba prowadzić :)
Co do modów...eh... :P

Heavdesath

Do Hitlera mnie jeszcze nikt nie porównał nigdy o_O...

Nie mówię ponadto, by kasować posty itd... Forum straci na popularności? A co? Ma być popularne wśród gimnazjalistów chcących robić bałagan?
Wolę, by było znane jako dobre forum, tak, żeby można z dumą mówić, ze jest się użytkownikiem.

Darokrol

n/c. Wiesz, można się śmiać z wielu innych rzeczy. ot www.joemonster.org
  • 0



#7 Gość_Heavdesath

Gość_Heavdesath.
  • Tematów: 0

Napisano

Kriss- zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

Ja też nie mówiłam o kasacji postów tylko o usuwaniu użytkowników. A gimnazjaliści ,to też ludzie i też często mają coś ciekawego do powiedzenia, ale niestety mają odrobinę inne spojrzenie na rzeczywistość, a dostęp do forum to jej element
  • 0

#8

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Więc jeśli tylko by się postarał i miał coś ciekawego do powiedzenia, z pewnością by się dostał na forum:)


Już nie bronię mojej propozycji tu, bo jak sama nazwa wskazuje-ty tylko PROPOZYCJA, by inni mogli się zapoznać z pomysłem, dodać coś od siebie, a potem ewentualnie wprowadzić to w życie.
  • 0



#9

Bartos Krwawy.
  • Postów: 110
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc powiem tak na pewno religia powinna dostać usunięta a jej miejsce powinno zająć Kryptozoologia bo jest to ważna część paranormalne a jest ukryte lub powinno być na miejscu religii zagadki historii lub coś w ty :| m stylu a gdybym chciał wejść na tematy religijne wejdę sobie na inne strony. :|
  • 0

#10

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

i znowu wszyscy skaczą z mordą do darokrola, dla mnie to forum to rozrywka gdyż w nic nie wierzę więc pozwólcie mi się dobrze bawić waszą głupotą :) ja nie krytykuje tego że traktujecie to forum poważnie i chcecie nawet usprawniać jego funkcjonowanie więc odwdzięczcie się tym samym, dziekuję
  • 0

#11

Bartos Krwawy.
  • Postów: 110
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To złupcie forum dla ateistów i sobie porozmawiajcie jeśli wam przeszkadzamy jako katolicy
  • 0

#12

Slowik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Darokrol

Oj odważny post x|
  • 0

#13

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To złupcie forum dla ateistów i sobie porozmawiajcie jeśli wam przeszkadzamy jako katolicy

dobry pomysł, zbanować sceptyków i ateistów, jestem za
  • 0

#14

Slowik.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Bartos

No już widać, że babcia ci za dużo Radia Maryja puszczała :)
  • 0

#15

Bartos Krwawy.
  • Postów: 110
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi chodzi że ja jako katolik nie chce być obiektem drwin więc nie drwij bo ja z twoich przekonań nie drwię tylko a mi nie chodziło o bany tylko oto że to jest forum dla ludzi wielu przekonań i powinna być równość
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych