Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieskończony wszechświat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nieskończony Wszechświat
Nowa, moja teoria



Ostatnio sporo myślałem o tym, w jaki sposób wszechświat może być nieskończony. W końcu udało mi się wysnuć pewną teorię. Tutaj chcę ją Wam przedstawić.

Jak wiadomo żyjemy w 4-wymiarowym świecie (szerokość, długość, wysokość, czas) jednak mogą istnieć inne - wyższe wymiary, których ludzki umysł nie jest w stanie ogarnąć. Aby moja teoria była bardziej prawdopodobna założyłem, że wszechświat jest przynajmniej 5-wymiarowy. Piąty wymiar byłby podobny do szerokości, długości i wysokości (jesteśmy więc w stanie przemieszczać się w nim we wszystkie strony - w przeciwieństwie do czasu).

Pewnie wielu z Was pamięta jedną scenę z filmu "Matrix", jak główny bohater - Neo wbiega w tunel w metrze i nagle wybiega z jego drugiego końca. Podobnie może być ze Wszechświatem, tylko że Wszechświat jest kulą, a dzięki temu jego krawędzie składają się z nieskończonej ilości punktów.
Teraz wyjaśnienie z obrazkiem:

http://fotoo.pl/host...0ef/teoria1.bmp

Załóżmy, że ludzie zbudowali statek kosmiczny, dzięki któremu można przemieszczać się po całym Wszechświecie (1). Gdybyśmy pojazdem tym przelecieli przez punkt na granicy Wszechświata (1 i 2), to byśmy się znaleźli w punkcie równoległym do punktu 1 (w punkcie 2).

Dzięki temu, że Wszechświat jest kulą, a więc jego ściany zawierają nieskończoną ilość punktów, nie wylecimy z niego, tylko znajdziemy się po przeciwległej stronie od miejsca gdzie ową granicę przekroczyliśmy.

Opisałem to jak najlepiej, a zarazem jak najkrócej potrafiłem (sam nie lubię czytać postów złożonych z kilkuset tysięcy słów).

Proszę o wypowiadanie się w temacie. Co o tym sądzicie?
  • 0

#2

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak w temacie napisales "nieskonczony wszechswiat"... po czym na obrazku rysujesz skonczony wszechswiat w ksztalcie kuli :x troche to dla mnie nie ten tego :)

moze jakims expertem nie jestem w tych sprawach ale twojan teoria przenoszenia sie statku na przeciwlegly koneic wszechswiatu (koniec w czyms nieskoczonym?) wydaje mi sie bezsensowna
  • 0

#3

napster666.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobra, a co jest poza tą kulą ? a może wszechświat jest nieskończona przestrzenią wypełnioną nieskończoną ilością galaktyk.
  • 0

#4

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@DrGreenthumb
Kraniec Wszechświata jest tu symboliczny.
Wejdź tu: http://www.google.com/moon/
I poprzewijaj obraz w jedną stronę - trawisz w ten sam punkt (mniej więcej o coś takiego mi chodzi)

@napster666
Jest świat 6-wymiarowy, itd.

Określiłem Wszechświat jako kulę, bo jedynie kula ma nieskończoną liczbę punktów na swoich ścianach.
  • 0

#5

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o ja chyba wiem o co ci chodzi? wszechswiat ma granice ale na tych granicach sa teleporty do innych miejsc daleko od tej granicy? tak?
  • 0

#6

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety niczego nowego nie wymyśliłeś ;) . O ile mi wiadomo wg. ogólno przyjętych teorii dot. Wszechświata przestrzeń jest nieograniczona, ale skończona.
  • 0

#7

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obrazek:
http://img230.images.../teoria2ub0.png

Białe koła są jedną tą samą kulą - wszechświatem, a zielone punkty miejscami "styku". Nie jestem w stanie narysować Wam jak to wygląda - trzeba użyć wyobraźni (nie żyjemy w 5 wymiarach).

@IO
Nie wiedziałem :o Dobrze to zostało ujęte "nieograniczona, ale skończona".

Jak jakiś moderator stwierdzi, że temat niepotrzebny to można zamknąć albo usunąć.
  • 0

#8

Merf.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszechświat podobno rozszerza się z prędkością światła, żebyśmy dolecieli do granicy wszechświata, musielibyśmy lecieć z prędkością większą niż prędkość światła, a jak wiadomo, albo i nie wiadomo, ale tak nam powiedziano, nie można takiej prędkości osiągnąć, bo masa rośnie do nieskończoności i bla, bla, bla... było wiele razy, nie będę tłumaczył. Więc chyba nie ma możliwości zbliżyć się do granicy, bo jest ona w piz... daleko.

Rzeczywiście ciekawym jest i trudnym do zrozumienia, wyobrażenia jak to jest z tym wszystkim, co jest tam gdzie wszechświat się jeszcze nie rozszerzył.

wystarczy ta: ?

Asteroids
  • 0

#9

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Proponuje poszukać dema gry Motocross Mania, wyjechać za trasę, odszukać drogę i jechać nią cały czas do przodu. Zobaczycie wtedy, że jeździcie w kółko i ta droga niema ani początku, ani końca.
  • 0

#10

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Merf
Z tym rozszerzaniem, to wiem, ale GDYBY dało się dolecieć do tej granicy to mogłoby się stać to, co mówi moja teoria.

@judas666
No przykład podobny jak z Google Moon.

:beer2: 100 :beer2:

@EDIT
Jak ktoś ma pomysł to niech przedstawia tutaj swoje teorie.
  • 0

#11

some.
  • Postów: 125
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wysnulem kiedys podobna teorie tzn wszechswiat jest jakby kula ktora ma taka jakby grawitacje i gdybys poruszal sie wzdluz niego tak naprawde zataczal bys kolo i wracal do punktu wyjscia. Ale to tylko teorie, a jak wiadomo teoriom nie mozna ufac w 100 procentach ;]
  • 0

#12

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

some, no nasze teorie mówią praktycznie to samo, tylko w inny sposób ;)
Wiadomo, teoria to tylko teoria. Niczego nie możemy być pewni w 100%.
  • 0

#13

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak ktoś ma pomysł to niech przedstawia tutaj swoje teorie.


Ja już sobie dałem spokój. Wymyśliłem kilka i zawsze się później okazywało, że ktoś już wcześniej na to wpadł. Dokładnie tak jak w twoim wypadku.
  • 0

#14

Merf.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... w sumie te rozważania wydają mi się troszke bezsensu, Wszechświat jest już tak duży, że nie ma sensu lecieć do jego granicy, żeby wylecieć w przeciwległej jego stronie. Lepiej od razu udać się w konkretne miejsce.
  • 0

#15

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Merf
Ten lot do granicy też jest symboliczny, żeby można było sobie łatwiej wyobrazić przekroczenie jej...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych