Skocz do zawartości


Zdjęcie

KSIĘŻYC I PIRAMIDY-kontrowersyjna teoria


  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#31

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kijewski: Panie Qliphoth, W epoce megalitów (3200–2200 p.n.e.) wszystkie minerały były bardziej miękkie niż obecnie, ale nie jednakowo. Przykładowo: diament mógł być miększy niż teraz – jednakże pozostawał najtwardszym minerałem. Doleryt i granit także – jednakże ten pierwszy pozostawał twardszy od granitu, tak samo, jak i obecnie. Beryl (w którym drażono otwory 5 tys. lat temu) był badziej miękki – ale pozostawał twardszy od dolerytu i granitu, tak jak teraz. Granit (7 Mohsa) skrobano w Egipcie dolerytem (7-8 Mohsa), a w Ameryce Płd. przypuszczalnie ryolitem (7-8 Mohsa). Granit skrobano i œcierano także granitem, podobnie jak gips można œcierać gipsem. Obecnie granit jest tak twardy, że nawet diamentem nie można go efektywnie skrobać.

Twardosć minerałów w skali Mohsa (Mh) – skala wzorcowa:
1 – talk, 2 – gips, 3 – kalcyt, 4 – fluoryt, 5 – apatyt, 6 – ortoklaz, 7 – kwarc, 8 – topaz, 9 – korund, 10 – diament.

więcej: http://www.moon-and-...new_page_19.htm

W epoce megalitów ogromne przyciaganie bazaltowych i granitowych skał Księżyca na analogiczne skały ziemskie spowodowało w ogólnosci znaczne zmiękczenie wszystkich skał na powierzchni Ziemi. Jednakże organizmy żywe i metale nie uległy wpływom bliskoœci Księżyca.
  • 0

#32

BillHickok.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

metale nie zmiękły, a półmetale ? mam nadzieję że tak, bo inaczej jak zmiękłyby skały złożone w większości z półmetalu ?
  • 0

#33

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie BillHickok, Ciekawa uwaga, nie zastanawiałem się nad tym. Chyba ma Pan rację.
  • 0

#34

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Obecnie granit jest tak twardy, że nawet diamentem nie można go efektywnie skrobać."

W jaki zatem sposób robione są granitowe pomniki cmentarne na przykład, hę?
  • 0

#35

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Diament:
Twardość w skali Mohsa - 10, najtwardszy ze znanych minerałów

Bazalt:
Twardość w skali Mohsa – 2,5 do 3,5 (Wyroby wykonane z przetopionego bazaltu mają twardość ok. 8,5 w skali Mohsa)

Granit - 80 - 100% granitu to kwarc więc coś ok. 7 w skali Mosha.

Info: wikipedia.pl

Więc chyba wszystko jasne na ten temat ;) Nie czytałem całego tematu, bo już późno jest, ale była mowa że te skały (granit i bazalt) były kiedyś miękkie. No fakt były. W końcu są to skały magmowe. Wydostały się na powierzchnie jako płynna lawa z wulkanu albo zakrzepły w skorupie ziemskiej z magmy. :P
  • 0



#36 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Sluszna uwaga Snajper88.
A Pan Kijewski ociera się o prawdę - rozumie że wykonanie niektórych starożytnych tworów jest niemożliwe dzisiaj dla naszej cywilizacji. Tylko po co dorabiać teorie o miękkich skałach? technologia pochodziła z kosmosu, proponuję Panu np Mahabharatę, gdzie opisana jest jednostka miary rzędu 1/300 000 000 sekundy i chłopaki załatwiają sprawy atomówkami, jeden był taki wredny że strącił drugiemu latające miasto z orbity okołoziemskiej, etc
pozdrawiam
  • 0

#37

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kijewski: "Obecnie granit jest tak twardy, że nawet diamentem nie można go efektywnie skrobać."
Indoctrine: W jaki zatem sposób robione są granitowe pomniki cmentarne na przykład, hę?
Kijewski: Obecnie mamy maszyny, specjalnie utwardzane przecinaki, którymi możemy obrabiać granit, itp. Jednakże ręczne obrabianie granitu diamentem jest niemożliwe. Próbowałem, nic z tego.

Snajper88: Bazalt: Twardość w skali Mohsa – 2,5 do 3,5 (Wyroby wykonane z przetopionego bazaltu mają twardość ok. 8,5 w skali Mohsa)
Kijewski: Wikipedia błędnie podaje twardosć bazaltu, która wynosi ok. 6 stopni w skali Mohsa.

Snajper88: Granit - 80 - 100% granitu to kwarc więc coś ok. 7 w skali Mosha.
Kijewski: Zgadza się.
  • 0

#38

avallach.
  • Postów: 314
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To i ja się wtrącę... nie chodziło mi o badania archeologiczne to widać, że solidnie pan przeanalizował chodziło mi raczej o analizę laboratoryjną właściwości skał przez geologa, konkretnie o ustosunkowanie się do wpływu grawitacji, fizyczną i matematyczną analizę hipotezy itd.

radoslaw: przeczytałeś całą Mahabharatę ? Mimo, że mamy różne poglądy to ogromny szacun dla Ciebie słyszałem, że to jest dłuższe parokrotnie od Iliady i Odyseji...
  • 0

#39

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obecnie mamy maszyny, specjalnie utwardzane przecinaki, którymi możemy obrabiać granit, itp. Jednakże ręczne obrabianie granitu diamentem jest niemożliwe. Próbowałem, nic z tego.

Chciałbym prosić o dokładniejszy opis tych prób. Ile godzin dziennie poświęcał Pan na obróbkę? Jak duży był obrabiany fragment granitu? Czy obrabiał go Pan w ręce, czy na twardej powierzchni? Czym obciążał Pan diamentowy rylec?
I jeszcze jedno pytanie: jak z Pańską teorią można pogodzić fakt, iż granitowe skały w Tatrach noszą wyraźne ślady obróbki powodowane przez gumowe podeszwy butów turystycznych?
  • 0



#40 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzę że debata rozgorzała na dobre.
Panie J.Kijewski. Nie bedę podważał Pana śmiałych teorii, bo wystarczy że inni to robią. Zresztą nie o obalanie tutaj chodzi a raczej o udowodnienie słuszności. Pana argumenty w niektórych kwestiach są czysto fantastyczne co oczywiście świadczy w tym przypadku na Pana korzyśc. Są bowiem świadectwem 'umysłu twórczego' lecz nalezy pamietac że zbytnia twórczośc jest jak przesłodzona kawa. Nie nadaje się do picia. Mam nadzieję że Pana teorie nigdy nieotrą się o granice absurdu. Tego Panu życzę. Prosiłem Pana o pierwiastek zachęty bym mógł zagłebic sie w Pana lektury lecz z przykrością stwierdzam że go nie doświadczyłem. Co więcej, poswięciłem w dniu wczorajszym 'sporo' czasu na odswieżenie wiedzy nabytej, jak też tej powszechnie obowiązującej. Potem próbowałem Pańskie teorie poddac konfrontacji nie tylko z 'dowodami' naukowymi ale poszedłem dalej i próbowałem nawiązac (fragmentarycznie co prawda) do nauk religijnych i za nic niedopatrzyłem się analogii. Przeciwnie. Podobieństwa na pozór występujące są tylko podobieństwami. Bez chronologii i sensowności. A szkoda. Zapowiadało się obiecująco. Moze zbytnio pospieszył się Pan z publikacjami. Albo co bardziej możliwe, o minimum 200 lat spóźnił. Tego nie wiem. Pozostawiam więc Pana z innymi życząc wytrwałości i determinacji w dążeniu do sukcesu (zakładam bowiem że nie poprzestanie Pan tylko na chipotezach).
p.s.
A swoją drogą to Granit obrabiac można także wodą. Nie tylko tnąc, tłukąc i waląc.
  • 0

#41

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Lynx, w granitowej kostce, o boku ok. 20 cm, próbowałem ręcznie wyrzeŸbić rowek diamentowym rylcem. Po kilkunastu zadrapaniach na granicie pojawiły się tylko cieniutkie kreseczki. Nic więcej. Diamentowego rylca nie można zbytnio obcišżać, ponieważ pokruszy się. Ostry kant granitowej kostki usiłowałem piłować piła do piłowania żelaza. Po kilku ruchach brzeszczot był całkowicie stępiony, a ostry kant granitu ledwo widocznie naruszony.
Dajemy 10-ciu młodym więŸniom skazanym na dożywocie granitowa kostkę o boku 0,5 m i pod dostatkiem wszelkich rylców kamiennych, włacznie z diamentowymi. Jesli wyrzeŸbia z tej kostki prosty garnek — będa wolni. Po 30 latach sprawdzamy i stwierdzamy, że granitowa kostka została porysowana w różnej głębokoœci rowki, zaœ garnek nie został wykonany.
A w III tysiacl. p.n.e. na całym swiecie wyrzeŸbiono tysiace naczyń w twardych kamieniach, tysišce przeróżnych monumentów — i wyrzeŸbiono w granicie miasto Machu Pichu w Peru, bez użycia diamentu i żelaza .
W Tatrach i Karkonoszach jest bardzo wiele wyraŸnych œladów megalitycznej działalnosci człowieka, jak np. schody i drogi wyrzeŸbione w litej skale. Wyszlifowania granitu pochodzš głównie z okresu epoki megalitów.

http://carnethy.com/.../tatra_path.jpg
Tatry 2004, Polska. Absurdalnie „poćwiartowana” granitowa droga z epoki megalitów, z okresu dłubanego 2500–2200 p.n.e. W okresie tym skała stała się ekstremalnie mękka i krucha.


Horror: Pana argumenty w niektórych kwestiach są czysto fantastyczne (...).
Kijewski: Panie Horror, nie wiem o co Panu chodzi. Proszę ustosunkować się do czegoœ konkretnego.
  • 0

#42

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszedłem na strone pana Kijewskiego i widze nagłówek "Piramidy to rzeźbione skały".

Jeśli tak jest, do dlaczego piramidy skłądaja się z bloków, które wyraźnie widać na licznych zdjęciach zrobionych przez turystów? Skoro tak było, to zakłada pan, że piramidy to dwuwarstwowe skały... bo wszkaże były kiedyś obłożóne białym piaskowcem, a ich szczyty złote...tak, mhm oczywiscie, rzeźbione skały. W pewnym sensie ma pan racje.
W pewnym sensie.
  • 0

#43

J.Kijewski.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Vaherem: Bloki, które widać na piramidach w Gizie, nie sa blokami lecz mozaikš imitujšcš bloki. Ani jedna piramida nie była nigdy obłożona wapiennš licówkš. To jest mit. Piramidy były pierwotnie rzeŸbione na gładko. Z tego pierwotnego wyrzeŸbienia zachowały się fragmenty na Piramidzie Chefrena, Mykerinosa i Piramidzie Łamanej.

Niedokończone rzeŸbienie Piramidy Mykerinosa, Giza, Egipt. Trzecia pod względem wielkoœci w Gizie, w Egipcie. Najpierw „z grubsza” rzeŸbiono powierzchnię piramidy „mozaikš cyklopowš”, a póŸniej szlifowano „na gładko”. A nie „budowano” z bloków skalnych.
http://www.moon-and-...m/new_pa436.jpg

Piramida Chefrena, Giza, Egipt. RzeŸba wykonana w wapiennej górze. W wielu miejscach piramidy nie ma nawet mozaiki imitujacej bloki skalne. Kilkudziesięcio-metrowy fragment drugiego tarasu (widoczny na zdjęciu) pozostał niewymozaikowany, co m.in. uwidacznia, że piramida nie została zbudowana z kamiennych głazów układanych jeden na drugim, lecz jest rzeŸbš wykonana w monolitycznej skale. Zdjęcie przeczy również, że piramida została zbudowana z ok. 2,5 tonowych bloków skalnych. 1 m3 skały wapiennej to ok. 2,6 tony.
http://www.moon-and-...m/index.155.jpg

Bazaltowa Piramida w Casa Blanca, Salwador. Piramida ewidentnie została wyrzeŸbiona, a nie „zbudowana”. Okres gładzony, 3200–2500 lat p.n.e.
http://www.moon-and-...m/new_pa427.jpg
  • 0

#44

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak Pan wyjaśni fakt, iż wzrost kryształów w stanie nieważkości (tzn. na orbicie) zachodzi o wiele łatwiej?

Tego nie wiem.

Przyznam, że to mało satysfakcjonująca odpowiedź na pytanie godzące w podstawy Pana hipotezy.

Spróbuję inaczej:

Mam jednak nadzieję, że osoby zainteresowane mojš teoriš sami poczyniš stosowne obliczenia, które niewštpliwie przyczyniłyby się do jej wzmocnienia.

Nie wiem, czy to co przedstawię poniżej wzmocni Pana hipotezę, ale mimo wszystko prosiłbym o komentarz.

Średnie przyspieszenie grawitacyjne na powierzchni Ziemi wynosi 9,8067 m/s2. Dzisiejszy Księżyc znajdujący się nad głowami (średnio w odległości 378 000 km) powoduje zmniejszenie się tej wartości o 0,000034 m/s2. Dla postulowanego przez Pana scenariusza Księżyca krążącego po orbicie geostacjonarnej (35 800 km) redukcja ta wynosiła 0,0038 m/s2. Wg Pana to osłabienie spowodowało rozmiękczenie ziemskich skał.

Jak Pan zatem odniesie się do faktu, iż nie obserwuje się żadnych różnic we własnościach fizycznych skał pochodzących z rejonów biegunowych i równikowych? Wszakże różnica w wartości przyspieszenia grawitacyjnego między biegunem a równikiem (spowodowane efektami ruchu wirowego: siłą odśrodkową i spłaszczeniem biegunowym) wynosi aż 0,0519 m/s2 (9,8322 m/s2-biegun, 9,7803 m/s2-równik). A to prawie 14 razy więcej niż wartość osłabienia spowodowanego "geostacjonarnym Księżycem".


edit:

Bloki, które widać na piramidach w Gizie, nie sa blokami lecz mozaikš imitujšcš bloki. Ani jedna piramida nie była nigdy obłożona wapiennš licówkš. To jest mit. Piramidy były pierwotnie rze?bione na gładko. Z tego pierwotnego wyrze?bienia zachowały się fragmenty na Piramidzie Chefrena, Mykerinosa i Piramidzie Łamanej.

Piramida w Medum:
Dołączona grafika
To także wyrzeźbiono?
  • 0



#45

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panie Lynx, w granitowej kostce, o boku ok. 20 cm, próbowałem ręcznie wyrze�bić rowek diamentowym rylcem. Po kilkunastu zadrapaniach na granicie pojawiły się tylko cieniutkie kreseczki.

A więc jednak diamentowym rylcem można zrobić rowek w granicie i to już po chwili pracy. Gdyby użył Pan dodatkowo odrobiny wody, to w ciągu paru godzin zapewne przepiłowałby Pan kostkę na pół. I to bez specjalnego wysiłku. A gdyby przyszło Panu do głowy wykorzystanie wody i korundowego proszku, to mógłby Pan z kostki zrobić nawet kulkę.

Dajemy 10-ciu młodym wię�niom skazanym na dożywocie granitowa kostkę o boku 0,5 m i pod dostatkiem wszelkich rylców kamiennych, włacznie z diamentowymi. Jesli wyrze�bia z tej kostki prosty garnek � będa wolni. Po 30 latach sprawdzamy i stwierdzamy, że granitowa kostka została porysowana w różnej głęboko�ci rowki, za� garnek nie został wykonany.

Wykonał Pan eksperyment zaplanowany na 30 lat w ciągu... kilku sekund. Ma Pan wehikuł czasu, czy może wystarczyło Panu założenie, że więźniowie dadzą sobie spokój podobnie jak Pan, po kilkunastu ruchach rylcem?

W Tatrach i Karkonoszach jest bardzo wiele wyra�nych �ladów megalitycznej działalnosci człowieka, jak np. schody i drogi wyrze�bione w litej skale. Wyszlifowania granitu pochodzš głównie z okresu epoki megalitów.

Dobre :-D Ja od jakiegoś czasu mogę oglądać takie "megalityczne drogi" u siebie w parku. Ich niedawne pochodzenie dowodzi, że skały znowu stały się miękkie ;->
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych