Skocz do zawartości


Zdjęcie

EURO 2008 !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
245 odpowiedzi w tym temacie

#166

HELLSING-CORPORATION.
  • Postów: 11
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niemcy-Polska 2:0
Austria-Polska 1:1
Chorwacja-Polska 2:0

#167

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No i jak to mówił Daniec "po wszystkiemu już jest..." Nie ma co się oszukiwać - graliśmy słabo, przegraliśmy zasłużenie. Boruc okazał się z całej drużyny najlepszy i wielka szkoda, że nie jest on od strzelania bramek - jeszcze dziesięciu takich Boruców i Niemcy roztarci w proch, Europa na kolanach, a reszta świata z Brazylią na czele trzęsie portkami :) "Marchewkę kupiłeś ?" "Marchewkę się pytam czy kupiłeś ?"



#168

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Brak mi słów po prostu banda nierobów grali jak w meczu towarzyskim zero gry po prostu totalne zero najbardziej żal mi kibiców :(

#169

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z całej drużyny wybijało się dwóch... Boruc i Smolarek... jakby Leo wpuścił zaraz na początku Smolarka to on by trochę to towarzystwo rozruszał, a tak to wynik mamy taki jaki mamy...



#170

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem rozczarowany, mimo głębokiej wiary w cud zawiodłem się już po pierwszej połowie. Atak Chorwatów stał się dla mnie obojętny... Załamałem się. Kur... człowiek czeka dwa lata, śledzi każdy mecz w el. i liczy dni do imprezy, a tu prosze.... porażka za porażką! Oni mają problemy z głową no bo dlaczego w el. wymiatają, a na imprezie są dnem ?!

Liczyłem na cud, pomodliłem się w myślach i co ja widze ?! Zero serca, zaangażowania w gre, poddali się... Kibice biorą urlop, żeby pojechać na mecz, wierząc, że się uda, a oni po prostu mają to w dupie! Sorry, ale od tej pory bede w tej kwestii realistą, moja wiara się wyczerpała. Jestem wkur... LEO, BORUC - to jedyni, którym moge podziękować, a to za mało.

#171 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie od początku zadziwiał brak - totalny - kondycji naszych piłkarzy.
Niemcy, Holendrzy całe mecze jak świeżynki a nasi po jednej połowie jakby spod prysznica wyszli.
Technicznie i kondycyjnie do kitu, jedynie Roger i Boruc grali na światowym poziomie, a reszta jak trampkarze.
Taki zespół nie ma prawa iść dalej, bo to przeczy zasadom rozsądku.
Cudu bym nie chciał, ponieważ lubię na takich turniejach oglądać dobre mecze, a nie w wykonaniu takich sierot jak nasi piłkarze, którzy dzięki cudom - właśnie - przeszliby dalej.
PS
Nie wiem też, po co Leo ganiał ich na tych meczach towarzyskich przed ME?
Zamiast dać im odpocząć grali te mecze do samych mistrzostw. Po kiego grzyba?
Może tam zaganiał ich na śmierć i nie mieli juz sił grać w turnieju?

#172

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a reszta jak trampkarze

No stary, czego się spodziewać po trzecioligowcach. Tak czy siak jeżeli polski śmiech piłki nożnej zwolni Leo to będzie najgorsza decyzja jaką mogli w życiu podjąć. Oczywiście jasne że pijok piechniczek to by był z tego zadowolony bo on to chyba najchetniej widzialby spowrotem jako trenera drugiego pijoka - janasa. Żenada.
Jak chłopaki grali, każdy widział. Jesteśmy słabi technicznie w porównaniu do takich drużyn jak chorwaci czy holendrzy. Liczę na to, że treningi prowadzone przez Leo będa teraz tak ciężkie że Ci najgorsi sami zrezygnują a zostaną tylko Ci, którym naprawdę zależy - bo wczoraj to ja woli walki w druzynie nie widzialem - tylko w poszczegolnych osobistosciach (boruc, roger, czasem krzynowek, smolarek). Niektorzy piszą "gdzie jest jeleń" - jeleń to ma obecnie tak tragiczną formę, że się w pale nie mieści - dlatego własnie go nie zobaczylismy w składzie.
Co do wczorajszego wywiadu "pomeczowego" z Benem Hakerem, to dawno nie słyszałem takiego chamstwa ze strony dziennikarza - ja rozumiem, że pewnie dostawał polecenia na słuchawkę, ale świadczy to tylko o tym jakim gniotem jest POLSAT. I HAJTO - jak oni to go nazwali "WYBITNY" były piłkarz reprezentacji. No po prostu ŻAL.hr :lol

#173

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak czy siak jeżeli polski śmiech piłki nożnej zwolni Leo to będzie najgorsza decyzja jaką mogli w życiu podjąć.


To jest dopiero celna uwaga..

Jedynym sposobem na uleczenie polskiej piłki jest WYWALENIE Z NIEJ NA ZBITY PYSK MOŻLIWIE JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBY POLAKÓW. Napisał to już chyba Wołowski. Trzeba sprowadzić do nas Holendrów, Niemców, Anglików, i poprosić ich o zajęcie się szkoleniem naszych piłkarzy. Trzeba powiedzieć sobie wprost - jesteśmy piłkarskim dnem, i nie mamy zielonego pojęcia o nowoczesnej piłce. Tak zrobili Turcy i Rosjanie, i już zaczęli zbierać profity. Jest oczywiste, że sam Leo, i jego " menedżerska świta " ( też zresztą brał Polaków, nie wiadomo po kiego ) nie był w stanie wiele naprawić. Ja wiem, że szanowni FANI LEGII nie będą w stanie nigdy się z tym pogodzić, ale gie mnie to obchodzi. Wywalmy Leo, i weźmy znowu Polaka na selekcjonera - w krótkim czasie czeka nas los Węgier. Nie widzicie, do cholery, że najgorsze co można zrobić to wrócić do przeszłości ?? A może lepiej od razu poprosić naszych WYBITNYCH selekcjonerów o to ( jak Janas czy Engel ), by znowu raczyli poprowadzić kadrę ? A może nawet Piechniczka ?? On w końcu COŚ ZDOBYŁ, 30 lat temu ! On na pewno by wiedział, jak ograć Niemców i Chorwatów ! A już Janas to na bank ! No a Skorża to nas minimum do półfinału MŚ doprowadzi ! Całe szczęście, że Listkiewicz podjął jedną z nielicznych słusznych decyzji w swojej kadencji, i powiedział, że nie zamierza szukać nowego selekcjonera. Która formacja zawaliła najwięcej ? Obrona. Leo na pytanie, czy nie mógł wziąć lepszych, odpowiedział: " to pokażcie mi lepszych ". I miał rację. Plus stara gwardia, typu Krzynówek i Lewandowski, co do których nikt sie chyba nie spodziewał, że akurat oni zawiodą, bo właśnie wszyscy mogli zawieźć, tylko nie oni ( i Boruc ). A Wy coś p****cie o Brożkach i Zieńczukach. Tajest, Brożek na pewno zagrałby lepiej od Krzynówka, na sto procent. Żenada.

Aha, nie obrażajcie Austrii pisząc, że byliśmy najsłabsi na turnieju " obok nich ". Byli od nas znacznie lepsi.

EDIT: to nie znaczy, że Leo nie popełniał błędów. Jak słyszę, że błaga na kolanach Bąka o pozostanie w kadrze, to mi ręce opadają. Ten człowiek nie ma już czego szukać w reprezentacji. Trzeba zbudować nową obronę, i to nie na jutro, nie na RPA, ale na Euro 2012. W cztery lata może się uda. Tylko, jak mówię - trzeba już skończyć z tym gadaniem o awansie i awansie, już awans jest sukcesem, plepleple. Gówno mnie obchodzi awans do RPA. Obchodzi mnie, żeby reprezentacja Polski jako gospodarz ME nie zbłaźniła się kolejny raz. Trzeba zacząć nad tym pracować od wczoraj.

#174

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

co sie przejmujecie, jeszcze sa szanse ;)

#175

Confident.
  • Postów: 240
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co sie przejmujecie, jeszcze sa szanse ;)


Na co?

Wydaje się, że zaważyły złe przygotowania do turnieju. Nie rozumiem, jak to jest możliwe, że trzeci trener z rzędu nie potrafi przygotować reprezentacji Polski do turnieju. Podtrzymuję swoją tezę, że problem tkwi w głowach zawodników. Dowodem na to jest dla mnie choćby gra Jopa w meczu z Austrią. Na litość boską, można uważać, że Beenhakker jest słabym trenerem, ale nawet słaby trener nie wystawiłby w meczu na Euro piłkarza, który nie ma pojęcia co się robi na boisku ! Wniosek - największym błędem Beenhakkera było to, iż nie przewidział, że ci piłkarze mogą aż tak bardzo zawieść. To też jest powtarzający się motyw - Engel tak samo nie mógł uwierzyć, że jego podopieczni mogą zagrać dwa fatalne mecze z rzędu na mistrzostwach świata. I na tej podstawie mógłbym rzeczywiście przynajmniej Engela rozgrzeszyć. Leo cały czas powtarzał, że zawodnicy prezentują się znakomicie na treningach. Można oczywiście się roześmiać, i stwierdzić, że przecież nie mógł mówić czegoś innego. A ja właśnie mam wrażenie, że on mówił prawdę, i w trakcie meczu sam nie mógł uwierzyć w to, co widzi. I mam wrażenie, że w 2002 roku Engel miał podobne odczucia. Tyle, że Engel zagrał dobry trzeci mecz - a to dlatego, że rzeczywiście miał wtedy bardziej wyrównaną kadrę. Największy narcyz wśród polskich piłkarzy, Piotr Świerczewski, lubił powtarzać, że kadra z 2002 roku była o wiele lepsza od kadry Beenhakkera. Tyle, że chwały mu to nie przynosi - właśnie dlatego, że na papierze tak właśnie było.

Beenhakker nie potrafił zrobić tego, co cztery lata temu zrobił Rehhagel - czyli przede wszystkim zdać sobie sprawę, źe jego piłkarze są totalnymi przeciętniakami, i mają grać tak, jak powinni grać przeciętniacy - ale robić to doskonale. I udało się ( teraz już wprawdzie nie, ale może nie przesadzajmy ). Ja także podczas wczorajszego meczu odnosiłem cały czas wrażenie, że Polska cały czas stara się grać powyżej swoich umiejętności, próbują jakieś zagrania z pierwszej piły, próbują się ścigać, próbują dryblować jak nie przymierzając Ronaldo ( Łobodziński ) - i oczywiście gówno z tego wychodzi, a jeżeli już coś, to dziura w obronie, bo się po genialnych dryblingach i zagraniach z pierwszej piłki nie zdążyło wrócić albo ustawić. Polscy piłkarze są od tego, żeby grać piątką w obronie, usypiać przeciwnika, przeszkadzać, irytować, nudzić ( ale jednocześnie w tej obronie stanowić monolit ! ), i w końcu w ostatniej chwili strzelić jedyną bramkę ze stałego fragmentu gry. Leo, moim zdaniem, najzwyczajniej w świecie za bardzo w nich uwierzył - dokładnie tak samo, jak my. Ale teraz przyszła gorzka lekcja. Mam nadzieję, że wyciągnie z tego wnioski.

A wracając do Euro - jak widać, nie tylko my błaznujemy. Trenerzy Włoch i Francji już zaczynają swoje ubolewania, że jak to zapewne Holandia zagra nie fair, i pozwoli wygrać Rumunii, wywalając obie Wielkie Drużyny z turnieju. Włosi nawet mówią, że jeżeli Holendrzy przegrają, to " trzeba się będzie temu przyjrzeć ". Panowie, miejcież jakieś jaja. Jeśli jest coś, czemu z Waszej strony " trzeba by się przyjrzeć ", to są to Wasze dwa poprzednie mecze, w których żeście od wielkiej łaski wyżebrali jeden punkt. Przestańcie narcyzować postawą, że " jak ktoś z nami wygrał, to już z każdym musi wygrać, a już na pewno wtedy, kiedy dla nas byłoby to korzystne ! ". Otóż - nie musi ! To, że Wy dostaliście baty od Holandii, to nie znaczy, że Rumuni też muszą dostać - więcej szacunku dla przeciwnika, którego sami też nie byliście w stanie pokonać. Jak dla mnie, skoro Holandia ośmieszyła mistrzów i wicemistrzów świata raz w bezpośrednich pojedynkach, to ma pełne prawo ośmieszyć ich drugi raz, i podłożyć się Rumunii. I nie ma to nic wspólnego z żadnym fair play. Nigdy nie słyszałem, by w skład futobolowych zasad fair play wchodził jakiś obowiązek wygrywania z kimkolwiek. Rumunia, do boju ! A rezerwowy skład Holandii na pewno będzie uczciwie walczył - o tak ! Ale cóż - w futbolu raz się wygrywa, a raz przegrywa ! Przykro mi !

#176

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chce widzieć miny tych wszystkich 'kibiców pseudo patriotów', którzy wierzyli w zwycięstwo. I jeszcze zaraz ktoś napisze, że wszystko jest jeszcze możliwe i graliśmy dobry mecz... Prawda jest taka, że gramy jeden z najgorszych futbolów w Europie. I wcale winny nie jest temu Howard Webb



#177

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety obiektywnie rzecz biorąc to, co napisałeś jest prawdą.
Jednakże na tym to polega - wierzyć w swoją drużynę narodową. W nawiasie ukochaną, taką, której się wiele wybacza i wobec której jest się beznadziejnie bezkrytycznym.

Chce widzieć miny tych wszystkich 'kibiców pseudo patriotów', którzy wierzyli w zwycięstwo.


Jesteś chyba strasznie wyprany z emocji i nieziemsko stoicki (może cyniczny) jeśli nazywasz tak Polaków, którzy zawsze wierzą w sukces swojej drużyny. Jeżdżą za nią na mecze i dopingują ją. Przynajmniej przecież oni wystawiają Polsce jakąś piłkarską wizytówkę (skoro drużyna zawodzi).

Jeszcze chciałam dodać, że mimo, że lubię idealistów i ludzi z wizją, to jednak w futbolu przyzwyczaiłam się do realistów i pragmatyków (i na takich stawiam). Leo jest wg mnie za bardzo pojechany i zbyt słabo stojący na ziemi. Filozof :/



#178

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jeśli nazywasz tak Polaków, którzy zawsze wierzą w sukces swojej drużyny


Tutaj już nie chodzi o wiarę, ale o zaślepienie, bo jak można nazwać te wszystkie deklaracje że wygramy te i inne mecze, jednocześnie widząc na jakim poziomie stoi polska piłka ? Futbol to nie PSI, gdzie nie ma miejsca na racjonalne myślenie. I tego właśnie kibicom zabrakło.



#179

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I wcale winny nie jest temu Howard Webb

Dokładnie, aczkolwiek "Howard pedał co d* sprzedał" też jest po trochu winny temu, że odpadliśmy (przynajmniej moim zdaniem - w dalszym ciągu twierdzę, że ten karny był niesłuszny).



#180

Ferdynand.
  • Postów: 143
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdybyśmy wygrali z Austrią, to mecz z Chorwatami wyglądałby inaczej. Trudno teraz czekać do wrześniach na start eliminacji do MS 2010, grupe mamy banalną.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych