Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarne Dziury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#16

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lecz to nie byłby spad swobodny, zwiększałaby się siła grawitacji co powodowałoby przyspieszenie. Nie wiem jak szybko zwiększa się grawitacja w okolicach czarnych dziur, musiałaby narastać wręcz geometrycznie by osiągnąć efekt o którym myślę. Chyba, że myślę się całkowicie?
  • 0



#17

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lecz to nie byłby spad swobodny, zwiększałaby się siła grawitacji co powodowałoby przyspieszenie.

Ruch powodowany tylko wpływem sił grawitacji zawsze jest swobodnym spadkiem. A zmiana siły grawitacji nie jest warunkiem przyspieszania. Przyspieszanie zachodzi także przy stałej sile (II zasada dynamiki).

To czy człowiek zostałby rozciągnięty i rozerwany zależałoby natomiast od różnicy między siłą grawitacji działająca na jego nogi i siłą grawitacji działającą na jego głowę. Gdyby ta różnica była mała (małe siły pływowe) nic by nawet nie poczuł. Gdyby jednak owa różnica byłaby znaczna (duże siły pływowe) nie byłoby już tak wesoło. Szybsze spadanie nóg niż głowy zaowocowałoby rozciągnięciem ciała...

Nie wiem jak szybko zwiększa się grawitacja w okolicach czarnych dziur, musiałaby narastać wręcz geometrycznie by osiągnąć efekt o którym myślę.

Jak już mówiłem, wszystko zależy od masy czarnej dziury. W pobliżu lekkiej, gwiazdowej czarnej dziury siły pływowe byłyby wielkie, natomiast w pobliżu supermasywnej, galaktycznej czarnej dziury siły te byłyby małe.
  • 0



#18

L&M.
  • Postów: 195
  • Tematów: 20
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co się dzieje gdy taka czarna dziura cię wessie czy ktoś to wie ?

to wylądujemy w innej galaktycce, wszechświecie.... :mrgreen:
  • 0

#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli już upewniłem się, że dobrze robię nie udzielając się w tym dziale. :)

Dzięki mariush, za cierpliwość dla jembecyla ;) .
  • 0



#20

Suweren.
  • Postów: 12
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Starmageddon,to twój jedyny ciekawy temat
  • 0

#21

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo to tak naprawde nikt niewie czym jest czarna dziura, ale w USA podobno naukowcy coś takiego stworzyli, i to sie rozrasta..
  • 0

#22

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo to tak naprawde nikt niewie czym jest czarna dziura,


Ja polecam najpierw poczytać trochę o czarnych dziurach, a dopiero później pisać rewelacje z przed drugiej wojny światowej...
  • 0

#23

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czym jest czarna dziura zależy jaką teorię wszechświata weźmiemy pod uwagę. ;)
Czy grawitacyjną, czy elektryczną.
  • 0



#24

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo to tak naprawde nikt niewie czym jest czarna dziura, ale w USA podobno naukowcy coś takiego stworzyli, i to sie rozrasta..


Nie no po prostu OSCAR sie należy za najlepszą rolę komediową na forum :mrgreen:
  • 0

#25

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy grawitacyjną, czy elektryczną.


Brałem pod uwagę grawitacyjna ;) O elektrycznej chyba nawet nie słyszałem. :P
  • 0

#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

scpt proszę tu film na temat tej teorii. ;) Ciekawa alternatywa, pozwala wyjaśnić parę niewiadomych.

Thunderbolts of the God

Przedstawia czarne dziury jako miejsca skumulowania energii, przepływającej przez wszechświat.
  • 0



#27

Artur123321.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypuśćmy, że udało ci się dostać w okolice czarnej dziury. Nie wiem po co bo za momęcik będziesz martwy.
Dlaczego-po pierwsze przód twego statku będzie przyciągany z większą siłą niż tył każdy fragment ciebie
zostanie rozerwany i tak dalej... Ale twojemu koledze oglądającemu to wszystko będzie się wydawało, że
wszystko jest ok prócz tego jednego faktu- nie poruszasz się bo światło płynie, choć ze stałą prędkością
musi przebyć jeszcze wciąganą czaso-przestrzeń. Bowiem czarna dziura wciąga też także przestrzeń.
Co się stanie potem znikniesz przekroczywszy horyzont zdażeń.
  • 0

#28

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a skad ta pewnosc ze wogole wciaga materie.

czytalem gdzies(nie pamietam ale jakis znany fizyk kwantowy) ze swiatlo nie moze sie wydostac z czarnej dziury nie z powodu wielkiej grawitacji ale z powodu ogromnej gestosci i ze moze wyleciec druga strona ale chyba w innym czasie a wogole mi sie wydaje ze to cos ma wspolnego z antymateria
  • 0

#29

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czytalem gdzies(nie pamietam ale jakis znany fizyk kwantowy) ze swiatlo nie moze sie wydostac z czarnej dziury nie z powodu wielkiej grawitacji ale z powodu ogromnej gestosci i ze moze wyleciec druga strona ale chyba w innym

Grawitacja i masa ma ze sobą wiele wspólnego :) Im większa masa, tym większa grawitacja...

ze moze wyleciec druga strona ale chyba w innym czasie


Heh.. Kto wie... ;p

antymateria


Może mieć coś wspólnego, jeżeli mowa o parowaniu czarnych dziur. Poczytaj o Stephenie Hawkingsie i jego teoriach.

Przypuśćmy, że udało ci się dostać w okolice czarnej dziury. Nie wiem po co bo za momęcik będziesz martwy.
Dlaczego-po pierwsze przód twego statku będzie przyciągany z większą siłą niż tył każdy fragment ciebie
zostanie rozerwany i tak dalej... Ale twojemu koledze oglądającemu to wszystko będzie się wydawało, że
wszystko jest ok prócz tego jednego faktu- nie poruszasz się bo światło płynie, choć ze stałą prędkością
musi przebyć jeszcze wciąganą czaso-przestrzeń. Bowiem czarna dziura wciąga też także przestrzeń.
Co się stanie potem znikniesz przekroczywszy horyzont zdażeń.


Zgadzam się z tym :) Nie wiem tylko czy wciąga całą przestrzeń i z tego co słyszałem to dla obserwatora z poza horyzontu zdarzeń, obiekt wewnątrz nagle się zamrozi - reszta światła już nie dotrze i utrzyma się przez jakiś czas, ostatni jego obraz. Z drugiej strony w centrum większości galaktyk, są super masywne czarne dziury i widocznie są potrzebne :)
  • 0

#30

Artur123321.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wątpię by czarne dziury by były zbudowane z antymaterii, ponieważ wtedy zapadająca się gwiazda również byłaby zeń zbudowana a takie RACZEJ nie istnieją.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych