Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co stworzyło Boga ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
528 odpowiedzi w tym temacie

#91

Jaker.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co stworzyło Boga - pytanie, przez które wielu uważa chrześćijaństwo za bezsensowne. życie jest za krótkie aby zastanawiać się nad pochodzeniem wytworu wyobraźni i jego róznicami z drugim.


Moja katechetka w szkole była ździebka nienormalna, ale zapamiętałam jedną myśl o powstaniu Boga, którą nam przekazała. Wg. niej Bóg jest materią, która powstała (wyłoniła się?) wraz ze wszechświatem (big-bang?) i istnieje wraz z Nim aż do jego końca a nawet dalej. Uważam to za prawdopodobne, aczkolwiek podchodzę z dystansem do tego typu rewelacji (nie jestem przesadnie wierząca) - jak dla mnie Bóg jest w każdej religii i nad Jego pochodzeniem nie należy się zagłębiać, gdyż najprawdopodobniej jest to tajemnica, która nigdy nie zostanie wyjaśniona i objawiona ludzkości tu, na Ziemi.
  • 0

#92 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Moja katechetka w szkole była ździebka nienormalna, ale zapamiętałam jedną myśl o powstaniu Boga, którą nam przekazała. Wg. niej Bóg jest materią, która powstała (wyłoniła się?) wraz ze wszechświatem (big-bang?) i istnieje wraz z Nim aż do jego końca a nawet dalej. Uważam to za prawdopodobne, aczkolwiek podchodzę z dystansem do tego typu rewelacji


Twoja katechetka nie jest ździebka nienormalna - ona jest zdrowo p... . Skandalem jest takie zachowanie. Kłaśc do świeżych umysłów takie rewelacje!
Zapomnij o niej i jej naukach. Jak płonie w tobie jeszcze iskra to zapal ją sama, na nowo.
A swoją drogą to daj mi namiar na nią. Cały świat naukowy czeka na 100% dowód potwierdzajacy teorię wielkiego wybuchu. Katechetka go z całą pewnością posiada :o
  • 0

#93

Bóg.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I did.

co stworzyło Boga - pytanie, przez które wielu uważa chrześćijaństwo za bezsensowne. życie jest za krótkie aby zastanawiać się nad pochodzeniem wytworu wyobraźni i jego róznicami z drugim.

Dokladnie tak samo uwazam. Dopatrywanie sie logiki w tworze, ktory dziala poza granicami logiki, jest po prostu strata czasu. Koncepcja boga chrzescijanskiego jest bardzo niespojna, szkoda nerwow na doszukiwanie sie logiki w czyms co z zalozenia jest nielogiczne.
Takie dysputy sa jeszcze glupsze od tych o koncu swiata w 2012 (no moze przesadzilem ;-) ).
  • 0

#94

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg. niej Bóg jest materią, która powstała

Dołączona grafika
Co to za bzdury i bełkot? Idź do dyra i niech ją wyrzuci na zbity pysk. Czy ona sama kiedykolwiek uczęszczała na katechezy? Czy w ogóle była na jakiejkolwiek mszy św?
  • 0



#95

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bóg jest wyjątkiem od reguły, ale ten jeden malutki wyjątek buduje mą teorię


W naturze nie ma wyjątkow. Jeżeli wszystko ma swoj początek za sprawą czegoś co już wcześniej istniało to Bóg także.

Moja teoria jest taka że to ludzie stworzyli Boga. Weźmy starorzytną grecje lub rzym... Wszystki zjawiska których nie umieli wyjaśnić (z powodu prymitywnego myślenia) podstawiali pod osoby wyższe.

Przeklad jak powstał NEPTUN- ludzie zaobserwowali ze poziom morza na plaży rośnie i opada w określonej porze dnia. Ale dlaczego tak się dzieje??????!! Przecież zaden czlowiek ani zwierze nie jest w stanie ruszyć tak wielkiej ilości wody!!!
Pomyśleli ze w morzu musi żyć ktoś kto tym wszystkim operuje. Tak powstal Neptun. Neptun czyli wyobrażenie które wyjaśnialo zjawisko i dzięki temu nie musieli się zastanawiac dlaczego tak się dzieje.

Więc ja uważam ze i tak jest z Bogiem w chrześcijaństwie.
Jak powstal świat? coś tak pięknego nie mogło powstać samo. Musiała to stworzyć postac potężna.

Dla mnie Bog jest tylko masowym wyobrażeniem, tak samo jak czas. Zdarzenie za zdarzeniem i to że nie można wrócić do wcześniejszej chwili nazywamy czasem. Jeżeli czas był by czymś to mogl byś się w nim poruszać w każdym kierunku, tak samo jak przestawioną butelke możesz postawić spowrotem w to samo miejsce bo jest "czymś" bo istnieje.

To jest moja teoria i jej trzymam się codziennie gdy slysze o Bogu.
  • 0

#96

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czas istnieje od chwili wielkiego wybuchu-to fakt naukowy. Świat stworzył Bóg, choć wg. mnie nie tak jak to napisane jest w ST, a na przełomie tych miliardów lat tworzenia sie się kosmosu, ziemi i gatunków. Jeżeli ktoś chce wiedzieć kiedy powstał Bóg, odpowiadam: Bóg nie powstał, On po prostu był.

Przyjmując nawet teorię, że Bóg powstał, dociekliwi znowu zapytają: a z czego powstał? a jak? a co było przedtem? Zamknięty okrąg...
  • 0

#97

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bóg jest wyjątkiem od reguły, ale ten jeden malutki wyjątek buduje mą teorię


W naturze nie ma wyjątkow. Jeżeli wszystko ma swoj początek za sprawą czegoś co już wcześniej istniało to Bóg także.


Są wyjątki i to nieprawdopodobne. Co powiesz o np. o dziewczynce z ośmiona nogami? Życie i natura są po prostu tak zaskakujące i nieprzewidywalne że aż trudno uwierzyć w niektóre historie czy rzeczy, które wydarzyły się naprawdę. Nie od parady mówią "życie pisze najlepsze scenariusze".

Moja teoria jest taka że to ludzie stworzyli Boga. Weźmy starożytną grecje lub rzym... Wszystki zjawiska których nie umieli wyjaśnić (z powodu prymitywnego myślenia) podstawiali pod osoby wyższe.

Przeklad jak powstał NEPTUN- ludzie zaobserwowali ze poziom morza na plaży rośnie i opada w określonej porze dnia. Ale dlaczego tak się dzieje??????!! Przecież zaden czlowiek ani zwierze nie jest w stanie ruszyć tak wielkiej ilości wody!!!
Pomyśleli ze w morzu musi żyć ktoś kto tym wszystkim operuje. Tak powstal Neptun. Neptun czyli wyobrażenie które wyjaśnialo zjawisko i dzięki temu nie musieli się zastanawiac dlaczego tak się dzieje.


A dziś ludzie są wielkrotnie mądrzejsi i nie umieją wyjaśnić tysięcy zjawisk. Nie daje to jednak żadnych podstaw do negowania istnienia istoty, która zapoczątkowała życie. To że ludzie nie umieli wyjaśnić zjawiska pływów morskich, a dziś już umieją, niczego nie oznacza.

Więc ja uważam ze i tak jest z Bogiem w chrześcijaństwie.
Jak powstal świat? coś tak pięknego nie mogło powstać samo. Musiała to stworzyć postac potężna.


Domyślam się że to cytat.

Pomijając faktycznie nieprawdopodobne piękno świata - chodzi też o jego konstrukcję i skomplikowanie. Wyżej podałeś przykład pływów morskich - spowodowanych przyciąganiem Księżyca i Słońca. Czy jest to zjawisko wyjaśnione? Nie specjalnie. Skąd się wzięła grawitacja? Jak to się stało że planety przyciągają?
Inne zjawisko - organizmy żywe. Miliardy operacji na sekunde. Najbardziej skomplikowany komputer świata włożony do ciała nie byłby w stanie zasymulować organizmu.
Przykładów można mnożyć miliony. Twierdzenie że tak skomplikowana rzecz jak Wszechświat i wszystko znajdujące się we Wszechświecie stworzyło się same jest nieprawdziwe. Przytoczę pewną historię:

"Ten syn biednego, niepiśmiennego rolnika stał się jednym z kilku najsławniejszych uczonych wszechczasów. Słyszeli o nim wszyscy, którzy uczyli się w szkole średniej, niezależnie od kraju, kultury czy religii. Dużo rzadziej mówi się o jego życiu prywatnym i związanych z tym zabawnych opowieściach.

Historia dotyczy zaprzyjaźnionego z Newtonem uczonego, o którym wiadomo było, że jest ateistą.
Człowiek ten przyszedł do domu sławnego naukowca w momencie, gdy ten kończył budowę skomplikowanego modelu Układu Słonecznego. Mężczyzna zobaczył maszynę i z zachwytem stwierdził: "Jakie to piękne...". Po chwili zaczął kręcić korbką, uruchamiając urządzenie i powodując, że "planety" zaczęły się poruszać. "Kto to stworzył?" - pyta znajomy - ateista. "Nikt" - odpowiada Newton i wraca do wcześniej wykonywanych czynności.
"Chyba źle mnie usłyszałeś, kto zrobił tę maszynę?" - ponawia pytanie mężczyzna.
Newton: "Już ci powiedziałem, nikt".
Przyjaciel Newtona przestał kręcić korbką i lekko zdenerwowany zwrócił się do niego: "Słuchaj Issac, ta wspaniała maszyna musiała być przez kogoś zrobiona. Nie mów mi, że przez nikogo, bo nie uwierzę".
Newton przestał pisać, wstał, spojrzał na przyjaciela i stwierdził: "Czyż to nie dziwne? Mówię ci, że nikt nie zrobił tej prostej zabawki, a ty mi nie wierzysz. A przecież przyglądając się właśnie Układowi Słonecznemu - tej skomplikowanej cudownej maszynie - równocześnie śmiesz mówić, że nikt jej nie stworzył. Ja w to nie uwierzę".
Jak podają źródła, ateista nawrócił się. Człowiek ten wyszedł od Newtona przekonany, że to Bóg jest odpowiedzialny za stworzenie świata oraz praw nim rządzących. "


Dla mnie Bog jest tylko masowym wyobrażeniem, tak samo jak czas. Zdarzenie za zdarzeniem i to że nie można wrócić do wcześniejszej chwili nazywamy czasem. Jeżeli czas był by czymś to mogl byś się w nim poruszać w każdym kierunku, tak samo jak przestawioną butelke możesz postawić spowrotem w to samo miejsce bo jest "czymś" bo istnieje.

To jest moja teoria i jej trzymam się codziennie gdy slysze o Bogu.


Kto powiedział że podróżowanie w czasie jest nieosiągalne? Butelka jest rzeczywista - jednak nie cofasz tamtego zdarzenia. Nie cofnęłeś ruchu, a wykonałeś jedynie kolejny w którym odstawiłeś butelkę na jej poprzednie miejsce. Innymi słowy wykonałeś nowy ruch.

Pozdrawiam :)
  • 0

#98

NatiBlackZone.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie pytanie typu co było najpierw? Kura czy jajko? Skoro coś(jak sugerujesz w pytaniu) stworzyło Boga(w co jako chrześcijanka nie wierze ;p ) to to coś też musiło być przez coś stworzone... i tak mozna w kółko ;p
Można to nazwać teorią sprzeczności? Nie wie czemu takie cośmi się nasunęło na myśl... xD Tak samo... skoro pierwszymi ludźmi byli Adam i Ewa to było popełnione kaziroctwo (nie wiem jak się pisze poprawnie).
  • 0

#99

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przez "DZ" kazirodztwo, od rodzić się...
  • 0

#100

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kazirodztwo? Czy to jest tak jednoznaczne? Czy rzeczywiście możemy powiedzieć, że Adam i Ewa byli ze sobą spokrewnieni? Skoro Bóg tak chciał, bo przecież nie dał wyboru Adamowi, czy mogło być to czymś złym? Myślę, że nie należy rozpatrywać tego jako kazirodztwo, w końcu to związek, który dał początek rodzajowi ludzkiemu.
  • 0

#101

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na pytanie "co było pierwsze - kura czy jajko" ja odpowiedziałem już jako dziecko. Jajko oczywiście, bo np. dinozaury składały jajka (nikt nigdy nie sprecyzował, ze chodzi o jajko kurze).
Adam i Ewa są postaciami wymyślonymi. A może jest to metafora oznaczająca osoby, które dały początek chrześcijaństwu?
Boga stworzyli ludzie w swojej wyobraźni i strachu przed nieznanym i śmiercią. Ludzie chcący wierzyć, że po życiu czeka ich coś lepszego.
  • 0

#102

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Mogę zgodzić się, że Adam i Ewa są symboliczni, od nich wzięła początek rasa ludzka ale z tym chrześcijaństwem to lekkie nadużycie.
  • 0

#103

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przecież odpowiedzi mogą być tylko dwie

1) Nic go nie stworzyło bo nie istnieje (lub jak kto woli nie istnieje ale ludzie go wymyślili żeby w coś wierzyć)
2) Nic go nie stworzyło bo istnieje i jest Bogiem prawdziwym zatem wszechmocnym i wiekuistym czyli istniejącym od zawsze
  • 0

#104

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moja katechetka w szkole była ździebka nienormalna, ale zapamiętałam jedną myśl o powstaniu Boga, którą nam przekazała. Wg. niej Bóg jest materią, która powstała (wyłoniła się?) wraz ze wszechświatem (big-bang?) i istnieje wraz z Nim aż do jego końca a nawet dalej.


To jak stworzył Wszechświat, skoro powstał razem z nim :o ! To byłby istotą zbędną w dalszej ewolucji kosmologicznej, całkowity brak logiki.


Są wyjątki i to nieprawdopodobne. Co powiesz o np. o dziewczynce z ośmiona nogami?


To nie żaden wyjątek, to zwykła mutacja, genowa patologia, nic więcej.
  • 0



#105

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Bóg jest miłością . Czy miłość ma swój początek ? Kto lub co mogło stworzyć miłość ? Chyba nikt i nic .
Miłości nie można zważyć ani dotknąć ; a Bóg jest milością . Bóg jest .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych