Skocz do zawartości


Zdjęcie

O co zapytać księdza?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#46

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nurtują mnie kilka pytań, ale jakoś nie miałam odwagi nikogo zapytać :)

1. Dlaczego mamy się modlić, żeby zmarli poszli do nieba? Na co kwiatki i znicze? A jeżeli zmarła osoba jest dobrym człowiekiem która znalazła się w złym otoczeniu, po śmierci nie będzie miała kogoś, kto się za nią pomodli, to w piekle się usmaży??

2. Skoro Bóg stworzył Adama i Ewę, czemu w szkole na historii panuje opinia, że Ziemia sama się stworzyła, żyły dinozaury, po milionach latach pojawił się człowiek z małpy? :D

3. Na co kościołowi bogactwo, skoro bogaci "mają trudny dostęp do Raju" (-czy jakoś tak) i jakoś nie podzielili się np ze szpitalami, którzy są w tragicznym stanie... ^^


Postaram się udzielić odpowiedzi.

1. Ta modlitwa nie jest musem. Nasze modlitwy są takim..wstawieniem się, prośbą choć i tak wszystko zależy od tego kim był - jak postępował - zmarły. Kwiatki i znicze to symbol, że pamiętamy o tym człowieku, smutno mi, że mimo tylu lat jeszcze tego nie rozumiesz.

2. Po co tak szczerzyć zęby? Kościół uznaje teorię ewolucji.

W roku 1950 papież Pius XII w encyklice Humani generis oświadczył, że dla uczonych katolickich teoria ewolucji może stanowić godną uwagi hipotezę. Ale powiedział też: „Uznanie bezpośredniego stworzenia dusz przez Boga nakazuje nam wiara katolicka”.
W październiku 1996 roku papież Jan Paweł II oznajmił: „Dziś, niemal pół wieku po wydaniu encykliki [Piusa XII], nowe odkrycia skłaniają do przyznania, że teoria ewolucji to coś więcej niż hipoteza. Jest doprawdy godne uwagi, iż akceptuje ją coraz więcej naukowców”.

Jak wiadomo Biblii nie wolno traktować w całości dosłownie, a niestety wiele osób tak czyni..
Jeśli chodzi Ci o kreacjonizm, propagują go głównie duchowni niektórych odłamów protestanckich, które są bardziej radykalne niż katolicyzm i traktują treść Biblii jak świętość, prawdę absolutną. Nie licząc naszego Maćka G. i może paru innych mu podobnych 'filozofów'.

3. Wiesz Bóg nie reguluje opłat za ludzi. Jak pisałem już w innych tematach; misje, podatki, inwestycje, renowacje i wiele wiele innych rzeczy muszą opłacać ludzie. Bóg nie zrobi tego za nas/nich. Jeśli znasz takiego powiedz mi, podziel się ze mną tą informacją, przecież na takie coś czeka świat!

A jeśli masz na myśli Rydzyka i Jankowskiego cóż..to są przypadki tragiczne.

Ze szpitalami jest jak z Afryką trzeba dać im wędkę, a nie rybę bo nic się nie stanie, sytuacja poprawi się lub nie tylko na chwilkę. W moim mieście kilka lat temu w dużym szpitalu zmienił się dyrektor. Zastał szpital z milionowymi długami, a po chyba 2-3 latach szpital już był na plusie, nie był stratny. Dlaczego? Bo szpital potraktował jak firmę.


Czasem jak czytam te wasze posty ile płacicie Kościołowi za to, tamto czy siamto myślę..Boże gdzie wy żyjecie? Jak 20 lat już żyję nie spotkałem nic co pasowałoby do waszych opowiadań..Może zbiegi okoliczności ciągle? :>


Teraz możecie mnie zaszlachtować i zjeść.
Dobranoc.
  • 0



#47

Crux.
  • Postów: 51
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spytaj sie go jak zaspakaja swój seksualny popęd :D
  • 0

#48

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz juz w tym momencie dochodza z tej pielgrzymki z powrotem do szkoly.

A nam tez kazali zaplacic za bierzmowanie i mowili ze na kwiaty ale tez otwarcie przyznali ze czesc kasy bedzie dla biskupa a wiecie ktorego? dla tego <a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/W�adys�aw_Bobowski" target="_blank">http://pl.wikipedia.org/wiki/W�adys�aw_Bobowski</a>

@UP Mowil nam o tym juz i powiedzial ze nie zyje w pelnym abstynenstwie
kupmel to zrozumial jako to ze sie masturbuje ale ja mysle ze termin abstynent odnosi sie tylko do alkoholu
  • 0

#49

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Abstynent - człowiek wstrzemięźliwy, powstrzymujący się od czegoś, np. od alkoholu, papierosów, seksu.

Narzekasz, że nie ma lekcji z powodu pielgrzymki. Jakby był wtedy ważny sprawdzian albo coś to pewnie byś skakał z radości i tak myśle, że raczej się cieszysz z braku tych lekcji, a piszesz żeby pobiadolić.

No chyba, że jesteś w tym 0,5% uczniów, którzy wolą lekcje od wolnego :) Znam też takich.
  • 0



#50

Jankielek.
  • Postów: 256
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Acha czyli kumpel mial racje ;)

nie ukrywam ze jest mi to na reke ale nawet nie z powodu sprawdzianu (bo spr mam w w poniedzialek z historii z II ws)

ale dlatego ze sobie odpoczne
  • 0

#51

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Har-Magedon, dzięki za odp, ale ja coś dorzucę :P

Jeśli znasz takiego powiedz mi, podziel się ze mną tą informacją, przecież na takie coś czeka świat!


Nie ma sprawy.
Pójdź do szkoły na ul. Zakroczymską. Tam jest ksiądz Marian i Katechetka, oni to wszystko organizują. Niedługo będzie bierzmowanie - w czerwcu.
Gdyby nie fakt że ksiądz pali (i ponoć pił-ale nie wiem jaka jest prawda, to tylko plotki) to bardziej bym go akceptowała. Niestety biskupa nie podam, bo nie wiem jak się nazywał...

Choć mi też chodziło bardziej o ogólne, jak np. rząd przekazał chyba 10 milionów na budowę świątyni, zamiast wesprzeć szpitalom. Wiele można wymieniać.
  • 0

#52

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mi chodziło o Boga - w sprawie opłat :)
Chyba, że Cie zrozumiałem na opak [pytanie z tamtego postu].


Co do rządu to chyba poprzedni jak już.
Nie chce wchodzić na ten baardzo grząski grunt jakim jest mieszanie polityki i wiary.
Zresztą intytucja [Kościół] nie może tak po prostu dać - [sprawa podatków od darowizn np., choć słyszałem, że chcieli to zlikwidować].
  • 0



#53

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kościół z jednej strony twierdzi, że życie ludzkie jest świętością, lekarze cuda wyczyniają, by to życie mogło powstać, a kościół sobie twierdzi, że nie, in vitro jest złeeeee...

co jest złego w tym, że do zapłodnienia dochodzi poza organizmem matki? reszta ciąży przebiega w organiźmie.
seks jest złyyyy, in vitro jest złeee. to może nie rozmnażajmy się wogóle...

Polecam się dowiedzieć na czym polega in vitro. Wiesz ile dzieci jest po prostu "odrzucanych" na poziomie probówki, bo "prawdopodobnie" będą za słabe? Kościół nigdy się nie zgodzi na życie jednego dziecka okupionego przez śmierć jego rodzeństwa.

W próbówkach jest parę dzieci, z których jest wybierane to hipopotetycznie "najsielniejsze", a reszta jest po prostu zabijana.
  • 0



#54

..::Marta::...
  • Postów: 151
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Har-Magedon, to by wyjaśniało :) Mi chodziło o sam Kościół, nie Boga
  • 0

#55

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W próbówkach jest parę dzieci, z których jest wybierane to hipopotetycznie "najsielniejsze", a reszta jest po prostu zabijana.


Nie zabijana, tylko zamrażana.
  • 0



#56

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Twoje pytanie:

3. Na co kościołowi bogactwo, skoro bogaci "mają trudny dostęp do Raju" (-czy jakoś tak) i jakoś nie podzielili się np ze szpitalami, którzy są w tragicznym stanie... ^^


Moja odpowiedź:

3. Wiesz Bóg nie reguluje opłat za ludzi. Jak pisałem już w innych tematach; misje, podatki, inwestycje, renowacje i wiele wiele innych rzeczy muszą opłacać ludzie. Bóg nie zrobi tego za nas/nich. Jeśli znasz takiego powiedz mi, podziel się ze mną tą informacją, przecież na takie coś czeka świat!


Wytłumaczyłem na co Kościół potrzebuje pieniędzy ze składek/inwestycji itp.
Tu mam na myśli, że Kościół bez pieniędzy się nie obejdzie bo Bóg nie reguluje za niego płatności - stąd to podkreślone, że jak istnieje taki bóg [materializujący pieniądze aby obyło się bez składek] to chce go znać :)

Stąd pewnie nieporozumienie się nam wkradło bo często używam skrótów myślowych :P
  • 0



#57

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla rozluźnienia, przypomniał mi się taki dowcip, to chyba nawet z jakiegoś filmu jest [dialog - fragment].


Rozmawia dwóch księży.
Pierwszy mówi: Ładne buty masz, zamszowe?
Drugi odpowiada: Nie, za swoje.

  • 0



#58

Wonderboy.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tych katechetek to macie racje. Moja katechetka kazde pytanie z naszej strony zbywala ze to wszystko dlatego ze mamy wolna wole.. pan Bog dal nam wolna wole bla bla bla

Wszystko fajnie ale niczego ciekawego sie nie mozna bylo dowiedziec

Ale dzisiaj zapytalem ksiedza o kilka spraw ( tu na forum na jeden z wczesnijeszych tematow dotyczacych niejasnosci szczegolnie miedzy ST a NT itp)

Mianowicie: skoro Bog jest wszechmogacy to dlaczego nie stworzyl swiata w jedna chwila tylko meczyl sie z tym 6 dni ?
Na to ksiadz ze tam ci ludzie co zyli w daaaawnych czasach 6 dnia mieli szabat dzien wolny od pracy no wiec to tak zostalo przyjete i ze to wcale nie jest tak super dokladnie ze stwarzal swiat w 6 dni :/ No ale skoro w biblii tak pisze ? :| cos tu nie gra :/ mniejsza z tym...

Sam mam zamiar mu zadac jeszcze pare pytan ;)
  • 0

#59

Neoronaldo7.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie nurtują takie pytania :
1. Czemu w Piatki mozna jest ryby a miesa nie? Przeciesz ryba to też mięso;/ A ksiądz nam to tłumaczył tak: ze kiedyś ryba to bylo jedyne pożywienie ogólnie dostępne dla ludzi ubogich wiec nie mogli sobie pozwolić na odrzucenie ryb ale coś mi tu nie gralo :o
2. Czemu KK nie pozwala na legalizacje in vitro w państwie? Z takimi argumentami : co ma zrobić małzeństwo, ktore nie moze miec dzieci? , albo np. to ze przeciesz nie wszyscy w Polsce są katolikami , wiec tacy którzy nie wierzą w KK a pragną zapłodnienia in vitro to teraz zostaną ukarani za to ze kosciól katolicki(w ktory oni nie wierza) nie chcial tego uznac :o Przecież to jest chore :o

U nas ksiądz jest czadowy :D My mu zadajemy pytanie np. o in vitro , o odpowiada opierajac sie Biblia, wtedy my kontrargumenty z życia, on dalej to samo swoje, wtedy jak widzi że mamy za mocne argumenty z którymi nie będzie umiał sobie poradzić to mówi tak: Ale obojętnie jakiego argumentu użyjecie to ja zawsze powiem tak:"Ja się kieruje wiarą" - ŻAL :D
  • 0

#60

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

po ostatniej lekcji zastanawiam sie, czy nie lepiej byloby jednak sie wypisac z religii i przesiedziec te 2 godziny na korytarzu o.O

http://img255.images...kcjarelioo9.jpg

(w nawiasach oprocz smiechu jest pare cytatow z tego co ksiadz mowil.)
na tej lekcji moznaby polemizowac ze wszystkim, ale i tak ani jedna ani druga strona nie przekona opozycji do zmiany pogladow :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych