Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moderowanie, czy cenzura?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
173 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co sądzisz o sposobie moderowacji tego forum? (159 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o sposobie moderowacji tego forum?

  1. Nie spotkałem się z nieuzasadnionym zamknięciem tematu. (50 głosów [31.45%])

    Procent z głosów: 31.45%

  2. Czasem miałem wątpliwości, co do zasadności zamykania wątku. (64 głosów [40.25%])

    Procent z głosów: 40.25%

  3. Mam wrażenie, iż liczba niesprawiedliwie zamykanych wątków jest zbyt duża. (45 głosów [28.30%])

    Procent z głosów: 28.30%

Głosuj

#46

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. Dlaczego dusieqq nie dostał warna/bana, mimo że jego post w tym temacie wnosi ZNACZNIE mniej, jeśli cokolwiek wnosi, niż post Pi3gi'ego?
  • 0

#47

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No pięknie się porobilo.
Nie chcę umniejszać rangi problemu, może faktycznie jesteśmy tacy bee, ale...
Mam wrażenie, że wszystko zaczęlo się od dyskusji (bardzo gorących zresztą) na temat Żydów. Pewien użytkownik - konkretnie Tatik - zalożyl kilka tematów, z których niektóre pozamykano. Następnie tatik pragnąc nam udowodnić jacy źli jesteśmy, bo mu te tematy zamykamy zacząl wyszukiwać mnóstwo innych tematów o podobnym wydźwięku, które również sukcesywnie byly zamykane, gdyż wywiązywala się tam krzykacka hmm wymiana zdań lub istniala taka groźba. Nasz dzielny tatik uchodząc za wielkiego męczennika i w ogóle ofiarę wszelkiej niesprawiedliwości zacząl się skarżyć i... oczywiście szukać kolejnych tematów podobnych. Myśmy je zamykali lub nie. Jedne z nich zawieraly kontrowersyjne opinie na temat Żydów, inne islamu jeszcze inne katolicyzmu. Już nie będę dodawać, że zakladając te tematy tatik nie wykazal się żadną kreatywnością, BO ŻYWCEM JE PRZEKLEJAL nieznacznie edytując i kolorując.
Każdy z nich spokojnie funkcjonowalby sobie oddzielnie, ale wszystkie razem, zakladane tak! nie bójmy się tego powiedzieć i ja myślę, że nie przesadzam - żeby nam dowalić lub 'coś' udowodnić.[ Owo coś zawsze już chyba będzie dla mnie owiane tajemnicą.] Kontynuując wszystkie razem zostaly odebrane jako prowokacja.
A to, że zamykamy tematy o Żydach a nie zamykamy o Katolach. Wszystko bylo źle i niedobrze. I nakręcila się strasznie chora sytuacjza, że ludzie rzeczywiście poszli za skomlącym wiecznie taticzkiem.
Pamiętajcie, że kurde no, jesteśmy dla Was i naprawdę bez Was nie istniejemy. Może niepotrzebnie wkradl się tutaj patos, ale serio popatrzcie na to szerzej. Wina leży nie tylko po naszej stronie.
  • 0



#48

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

7.11 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji.


Nie rozmawiamy o ostrzeżeniach !
  • 0



#49

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

3. Asieńka, załóżcie piszemy przez 'ó'. Zachęcam do czytania książek. Ot, konstruktywna krytyka i od razu sposób na rozwiązanie! :)

Dziekuje i poprawilam nie bede sie tlumaczyc ;)
  • 0



#50

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

2. Oczywiście, że nie podlegają dyskusji, bo jeszcze by się okazało, że obdarowany warnem ma rację. I co wtedy? Oj oj, plama na honorze moderatora i dylemat...usunąć warna, czy dać jeszcze jednego? :)

Moderator też człowiek, a mylić się jest rzeczą ludzką. Zdarzały się sytuacje (wyjątkowe), w których cofane były niektóre warn'y.

7.11 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji.


Nie rozmawiamy o ostrzeżeniach !

I to jest moja konkretna propozycja ponieważ nie możemy nigdzie odwołać się od decyzji Moderatorów proponuję
stworzyć namiastki demokracji i opracować system w którym bedziemy mogli jawnie poskarżyć się na niewłaściwe w/g nas decyzje Moderatorów.

Piszesz o decyzjach moderatorów, a przyznanie ostrzeżenia to też jest decyzja.
  • 0



#51

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

3. Trzeba w końcu ograniczyć wpływ takich forumowych cenzorów jak np. Przemo albo Asieńka zaprzestać tanich plebiscytów na moderatorów

Tatik jak na razie to puste slowa, prosze przedstaw mi gdzie ja cos cenzuruje i o jakie plebiscyty Ci chodzi.
  • 0



#52

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

rzeczywiście poszli za skomlącym wiecznie taticzkiem.


Obrażasz mnie tym postem (całego nie cytuję) nie Ty pierwszy zresztą, na marginesie dodam że nieraz broniłem też innych forumowiczów i zawsze dostałem po łapkach. Niestety na obelgi ze strony Moderatorów możemy zareagować tylko wpisem do pamiętnika, co należałoby też w jakikolwiek sposób zmienić. Nigdy nie twierdziłem że całość ekipy Moderatorów nadużywa swoich uprawnień a to co miałem do powiedzenia kierowałem zawsze do konkretnej osoby.
Jestem krzykaczem ? prowokatorem ? antysemitą ? Proszę o konkretne dowody w postaci moich postów które mogą udowodnić którekolwiek z obelg jakimi się ostatnio mnie częstuje.
Najbardziej Was boli fakt że mnie nie można w jakikolwiek sposób sprowokować do obrażenia jakiegokolwiek Forumowicza lub Moderatora.

Edit: Przemo. Jeśli coś Cię obraża nie musisz robić OT. Możesz zgłosić post. A jak już przydzielam warny, to muszę być sprawiedliwy.
  • 0



#53

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I to jest moja konkretna propozycja ponieważ nie możemy nigdzie odwołać się od decyzji Moderatorów proponuję
stworzyć namiastki demokracji i opracować system w którym bedziemy mogli jawnie poskarżyć się na niewłaściwe w/g nas decyzje Moderatorów.

7.11 Decyzje moderatorów o ostrzeżeniach są nieodwracalne i nie podlegają dyskusji.

Zdaje się, że rozmawiamy o zmianach. Więc napiszę tak, żeby Przemo zrozumiał, bo wyraźnie ma chyba kłopoty, żeby rozróżnić propozycję od stanowiska.
Proponuję zmianę tego punktu i utworzenie możliwości odwołania się od decyzji moderatora do osób, które nie są związane z tym stanowiskiem(czyt. nie są moderatorami) i potrafią być obiektywne.

Przy okazji pytanie.
Admin to się tym forum interesuje? Bo oprócz przeklejania artykułów z innych stron niezgodnie z regulaminem(pkt 3.9), nawet jeśli tłumaczy je sam i zmian technicznych(tutaj nie mogę mu odmówić zadbania), jakoś nie interesuje się życiem forum.
  • 0

#54

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tatik jak na razie to puste slowa, prosze przedstaw mi gdzie ja cos cenzuruje i o jakie plebiscyty Ci chodzi.


Gdybyś dość dokładnie orientowała się w pozamykanych tematach ze skargami, skierowałabyś je do konkretnej osoby.
  • 0



#55

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O, jest tego trochę powiem wam, ankieta właściwie pokazuje w miarę równe wyniki i jest to ciut niepokojące.
  • 0

#56

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No cóż Tatik również nie był na tyle uprzejmy, żeby odnieść się do moich odpowiedzi na jego pytania.
Łapie co ciekawsze zdania i się ich czepia. Co utwierdza mnie w przekonaniu, że czepia się dla samego czepiania.
Nie chce konstruktywnej rozmowy.


Przemo nie oczerniaj mnie przed forum (forumowicze łatwiej dadzą wiarę Twoim słowom a nie moim)
Sytuacja zrobiła się taka że nie jestem w stanie odpowiedzieć wszystkim naraz. A sprowokować się nie dam.
Porównałeś się do Sędziego który interpretuje prawo, mam cichą nadzieję że wyprowadziłem Cię z błędu ?
  • 0



#57

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Proponuję zmianę tego punktu i utworzenie możliwości odwołania się od decyzji moderatora do osób, które nie są związane z tym stanowiskiem(czyt. nie są moderatorami) i potrafią być obiektywne.


Tacita już pisala, że MOŻNA się odwolać od decyzji moderatora. W przypadkach, gdy rzeczywiście postąpiono względem delikwenta niesprawiedliwie, warn byl ściągany.

Bo oprócz przeklejania artykułów z innych stron niezgodnie z regulaminem(pkt 3.9), nawet jeśli tłumaczy je sam i zmian technicznych(tutaj nie mogę mu odmówić zadbania), jakoś nie interesuje się życiem forum.


Ciekawe w którym punkcie zlamal regulamin. Jeżeli inne serwisy nie zastrzegają sobie wylączności na jakiś temat, można z niego skorzystać. Ponadto, slyszaleś kiedyś termin : artykul inspirowany?
  • 0



#58

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdaje się, że rozmawiamy o zmianach.


1. Dlaczego dusieqq nie dostał warna/bana, mimo że jego post w tym temacie wnosi ZNACZNIE mniej, jeśli cokolwiek wnosi, niż post Pi3gi'ego?

I o zmianach i o warn'ach..

Admin to się tym forum interesuje? Bo oprócz przeklejania artykułów z innych stron niezgodnie z regulaminem(pkt 3.9), nawet jeśli tłumaczy je sam i zmian technicznych(tutaj nie mogę mu odmówić zadbania), jakoś nie interesuje się życiem forum.

Admin to tez człowiek i nie może być wszędzie jednocześnie. Oczywiście, że interesuje się życiem forum i to bardziej, niż myślisz.
  • 0



#59

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Powiem krótko. To co sie tu wyprawia to Sodoma i Gomora. Moderatorzy pozwalają sobie na za dużo, to fakt. Każdy wie w jaki sposób wiec nie proście mnie o podanie konkretnego zdarzenia. Ilość skarg na modów rośnie w zadziwiającym tempie i nawet osoby które podchodziły do tematu ze spokojem zaczeły się zastanawiać nad "sytuacją na pokładzie". Nazwijcie mnie jak chcecie. Krzykacz czy jakoś tak. Mi to wisi. Zależy mi na dobrze tego Vortalu, a jak widze moderatorzy tworzą coś co znam pod nazwą reżim. Czyli siedź i słuchaj, my tu pany i władcy....

|Dziękuję nie mam nic wiecej do powiedzenia. Jak znam życie zaraz Przemo wlepi mi warna. Ale za co? Za moje poglądy? A do diabła z poprawnością polityczną,..

Edit: Przemo. Chyba jesteś jasnowidzem. za co? prosiłem o konstruktywne propozycje, a nie o narzekania. 3.7, 3.10
  • 0



#60

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O, jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłam:

niektórzy moderatorzy znajdują jakąś sadystyczną przyjemność z zwracaniu uwagi niektórym użytkownikom, których nie lubią. Czuję się osobiście obrażana przez dwóch z nich, jakieś aluzje dotyczące wieku i narzucanie mi na siłę jakiegoś toku myślenia. Pardon, nie przesada?

Edit: Przemo. To nie jest konstruktywny post, zresztą już nie pierwszy. Warn.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych