Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moderowanie, czy cenzura?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
173 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co sądzisz o sposobie moderowacji tego forum? (159 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o sposobie moderowacji tego forum?

  1. Nie spotkałem się z nieuzasadnionym zamknięciem tematu. (50 głosów [31.45%])

    Procent z głosów: 31.45%

  2. Czasem miałem wątpliwości, co do zasadności zamykania wątku. (64 głosów [40.25%])

    Procent z głosów: 40.25%

  3. Mam wrażenie, iż liczba niesprawiedliwie zamykanych wątków jest zbyt duża. (45 głosów [28.30%])

    Procent z głosów: 28.30%

Głosuj

#16

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro tematy poruszające działania Moderatorów są zamykane jeden po drugim nie pozostaje mi nic innego jak zaproponować aby Moderatorzy wyszli z inicjatywą powstania takowego tematu w którym bez niepotrzebnych awantur będzie można dyskutować na kontrowersyjny i chyba zakazany jak widać temat ;)
  • 0



#17

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No cóż, widzę, że dużo osób kieruje się sentencją "Marudzę, więc jestem"
Zamiast ciągle pisać "jacy to modzi są be, bo zamknęli mój temat". Napiszcie propozycje zmian na forum, jakieś zasady obowiązujące obie ze stron.
  • 0



#18

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Warunki dla modów:
1.nie zamykać wątków wedle manieniami, że tak trzeba bo nie ma takie potrzeby.
2.nie zamykać wątków bo mi się nie podoba jego temat lub wypowiedzi mi są nie na rękę.
3.zamiast zamykać w przypadkach problemów typu kutnie proponuje ostrzegać a później odbierać reputacje a na końcu zbanować.
4.nie banować ludzi na zasadzie bo mi się tak podoba.
5.nie usuwać postów które są nie na rękę modowi [mnie zniknęły 2 a napisał prawdę ...]

Warunki na użytkowników:
1.przestrzegać zasad kultury i granic wolności słowa.

Do tego proponuje wytypować moderatorów do czasowego ograniczenia uprawnień.

To na razie tyle z mojej strony.

Użytkownik UFO Amator edytował ten post 08.04.2008 - 15:11

  • 0

#19

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tak samo mogę nazwać chorobliwym narzekanie niektórych userów po zamknięciu każdego jednego tematu

.
przyczyna - skutek
  • 0

#20

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A kim Ty jesteś? Administratorem? Czy zwykłym krzykaczem.

oj weźcie przestańcie! należy się liczyć ze słowem każdego człowieka, nie tylko szefa

Edit Przemo: Prosiłem o kostruktywne wpisy. Zgodnie z obietnic warn. 3.10, 3.12, 3.13.


  • 0

#21

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Należy zaprzestać śmiesznego poboru i szukania potem niedoszłemu wolnego etatu "byleby pchnąć" bo potem albo opiekuna działu w ogóle nie ma, ale robotę dostaje pacjent który co najwyżej powinien moderować shutbox.

Śmieszy mnie również metodyka stosowana przez Przema - "Niech w tej sprawie wypowie się jeszcze jakiś moderator" po czym temat zostaje zamknięty z racji większości. Śmieszne bo zawsze przyjdzie moderator dla którego sprzeczność nie jest oczywista i przytaknie Przemowi.
Moderaotr dla którego sprzeczność jest oczywista może jedynie coś zasugerować, lecz w ostatecznym rozrachunku decyzja należy do Przema i jego klakiera. Nie podoba mi się to.
Jeżeli coś jest oczywiste to nawet specjalne wyjaśnienie nie jest konieczne. I myślący moderator o tym wie.

Jeszcze jedno.

Przemo co znaczy jakikolwiek sensowny pomysł kiedy Ty zabierasz się za moderowanie ? Wszak ostatnie zdanie nalezy do Ciebie.

Dziwi mnie że tak liczebna i zdawałoby się że komplementarna załoga nie jest w żaden sposób obiektywna, dorośli a główki zdolne myśleć jedynie w jedną stronę.

Mało kto o tym wspomina, ale te arcyuczciwe działania są w zasadzie przejawem nietolerancji. Jak równo to po całości.

Edit: Przemo. Co wiesz o "metodyce" powoływania moderatorów? Prosiłem o podawanie konkretnych rozwiązań. Ty zgłaszasz tylko pretensje, więc zgodnie z obietnicą warn.

  • 0

#22

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie, tyle się tych tematów namnożyło, tylu poszkodowanych poszło, chyba za trendem narzekania na modów.
Bo jakoś JA nie widziałem ŻADNEGO tematu zamkniętego bez wyraźnego powodu. Podacie taki?
Kto bez winy, niech pierwszy kamieniem rzuci, jak to powiedziano.

Wiecie, sądzę że na takim forum, raz już to powiedziałem, trzeba być szczególnie surowym pod kątem oceniania tematów. Więc nie zdziwcie się, że tematy bez sensu, naiwne czy będące oczywistymi podpuchami są zamykane
  • 0

#23

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Przemo
Nie narzekam tylko opisuje sytuacje w mojego punktu widzenia.
Krzykaczem mnie nie nazywaj bo mnie obrażasz a jako mod tym bardziej Ci nie wolno.

Zastanów się nad sobą bo nie tolerujesz żadnego nawet konstruktywnego słowa krytyki wobec siebie.

Polecam dla Ciebie terapie pozew zbiorowy do sądu o ograniczenie wolności słowa może zmądrzejesz ...

Zero opinii innych a ja mogę sobie robić co chce bo jestem modem o!
Bez żadnych powodów zamykasz wątki i dajesz bany.
Obrażanie ludzi nazywając ich krzykaczem bo maja inne zdanie od Ciebie.

Teraz pytanie do Ciebie ile masz lat?
Ja mam prawie 23 ..

Edit: Przemo.
Prosiłem o konstruktywn ą krytykę, z podaniem rozwiązania. Warn. 3.3, 3.10


Napisałem konstruktywną krytykę i pomysły a TY mi warna dajesz jak zwykle wedle samowolki ...

Użytkownik UFO Amator edytował ten post 08.04.2008 - 15:47

  • 0

#24

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dalej krzyczcie, ale wiedzcie ze cierpliwosc ma swoje granice. Bunt w wiezieniu czy na statku tlumi sie za poomoca srodkow bardzo drastycznych, wiec zaloga tego forum tez zostala zmuszona do uzycia drastycznych srodkow by stlumic ten bunt.
Jak juz pisalam, nie podoba sie forum to poszukajcie sobie innego, albo zalozcie wlasne, wszak kazdy z nas ma zagwarantowana wolnosc.
Zawsze gdy zostaja powolani nowi Adepci i Moderatorzy podnosi sie krzyk na forum, to staje sie norma.
  • 0



#25

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka tematów dla mnie było przesadzonych, ale co komu przeszkadzał topic o np. Stanisławie Staszicu? O nim się uczy przeciez nawet w gimnazjum...
  • 0

#26

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam jedno pytanie. Ostatnio 2 userów zostało adeptami, w niedalekiej przyszłości zostaną pełnoprawnymi moderatorami, co wtedy zrobicie, dacie im etacik bo trzeba takiemu znaleźć zajęcie ? Obsadzicie nimi co ważniejsze działy by potem jeden z drugim z braku zrozumienia problemu rozwiązywał go 'jak wujek Przemo nauczył' ?

Gośc który ma pilnować tam porządku ma mieć przynajmniej podstawy logicznego rozumowania. Dlatego samozgłaszanie się na funkcję moderatora nie ma sensu.

Edit: Przemo. Prosiłem o konketne propozycje. Nie zrozumiesz tego? warn o wartości 2 i urlop za recydywę 90 dni.

  • 0

#27

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W takim razie w polsce [nie szanuje tego kraju] wolno łamać prawo jak jest się moderatorem i nie tylko .
Sama jesteś jak dzieciak [+ Przemo] bo nadużywasz władzy a to właśnie się tak objawia ...
Typowe zdziecinnienie bo teraz ja mam zabawki do rozdawania.
Później się pewnie oboje czepiacie polityków co robią, ale Wy robicie to samo ...

Edit: Przemo. Prosiłem o konketne propozycje. Nie zrozumiesz tego? warn o wartości 2 i urlop 30 dni.
  • 0

#28

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zaslugujesz na banicje nic wiecej, jak nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze to juz nie moj problem. Podaj mnie do sadu tylko za co? Za to ze napisalam ze zachowujecie sie jak dzieci?
  • 0



#29

UFO Amator.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napisałem słowa konstruktywnej krytyki [z opisem] i zasłużyłem na banicje ...
Teraz się czuje jak w Procesie Kafki ...

<edit> Nie tylko ja piszę o nadużyciach Przemo i twoich ...

Użytkownik UFO Amator edytował ten post 08.04.2008 - 16:03

  • 0

#30

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przemo przesadzasz z tymi warnami. Nie ma jednoznacznego rozwiązania na tą sytuację. "Rozwiązaniem" może być tylko albo aż większa wstrzemięźliwość modów jeśli chodzi o zamykanie tematów. I nie przyszło ci/wam do głowy, że jak ktoś narzeka to dlatego, że właśnie nie chce zmienić forum? Tak jak mówię, czasem zastanówcie się bardziej nad zamykaniem tematów i tyle. Mnie do tej pory moderacja na tym forum nie przeszkadzała i nie przeszkadza, ale ostatnie wydarzenia stworzyły na tym obrazie pewną rysę... W sumie tyle ode mnie. Zastanówcie się nad tym.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych