Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moderowanie, czy cenzura?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
173 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co sądzisz o sposobie moderowacji tego forum? (159 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o sposobie moderowacji tego forum?

  1. Nie spotkałem się z nieuzasadnionym zamknięciem tematu. (50 głosów [31.45%])

    Procent z głosów: 31.45%

  2. Czasem miałem wątpliwości, co do zasadności zamykania wątku. (64 głosów [40.25%])

    Procent z głosów: 40.25%

  3. Mam wrażenie, iż liczba niesprawiedliwie zamykanych wątków jest zbyt duża. (45 głosów [28.30%])

    Procent z głosów: 28.30%

Głosuj

#151

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja w dalszym ciągu nalegam, żeby ten temat ciągnąć tutaj. Nieugięty jestem.
Jeśli spróbujesz temat kontynuować w wątku dotyczącym Przema, to będę stamtąd usuwał każdy jeden twój post.

ty gnoju, wiem że dasz mi warna przy okazji brudząc majtki ale mam to gdzieś, zachowujesz się jak gnój i tyle
druga sprawa, co do zbanowanych użytkowników to my nie mamy możliwości zobaczenia kto za co dostał warna/bana
od ciebie dostałem pierwszego warna nieuczciwego za:

Zabronione są wszelkie formy rasizmu, nietolerancji: tzn. wypowiedzi antynarodowych i szerzących nienawiść; wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób; wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych użytkowników forum. Przyznano ostrzeżenie.

a dostałem to za tekst iż chciałbym aby Iran zrzucił bombę atomową na Izrael, wiem że w twoim mózgu nie ma różnicy między państwem Izraelskim a żydami co świadczy tylko o twoim płytkim postrzeganiu świata, więc ci to wybaczam

drugi warn dostałem za obrazę użytkownika mylo, a dokładniej za to że napisałem iż jest emo i go nie lubię :)

trzeci dostanę za nazwanie rzeczy po imieniu :)

Edit [30.06.2008]: +.....
Regulamin 7.2, 7.6 Można wyrazić opinię nie obrażając przy tym innych, proszę się do tego dostosować

  • 0

#152

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

darokrol, obojętnie czy "Zrzucić bombę na Izrael" czy "Zrzucić bombę na Żydów", to jest szerzenie nienawiści na forum publicznym i za takie coś każdy jeden użytkownik dostałby warna.

A co do obrazy mylo... to warn się właśnie przedawnił, już go nie ma :P
  • 0



#153

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jest szerzenie nienawiści na forum publicznym i za takie coś każdy jeden użytkownik dostałby warna


Cóż, w takim razie części użytkowników ostrzerzenia przyznawane są chętniej niż innym. Widziałem już nie raz na tym forum posty w stylu "chciałbym żeby wybuchła wojna/bomba/cokolwiek" i pozostawiane były przez moderację bez komentarza.
  • 0

#154

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, moderator też człek. Nie jesteśmy w stanie przewertować kilkuset postów, jakie pojawiają się każdego dnia na VRP.
Waszym obowiązkiem jest wysłać raport gdy taki post zauważycie...
  • 0



#155

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, jak uważasz, zraportowałem właśnie kilka postów(pukty regulaminu w uzasadnieniu), które łatwo uznać za sprzeczne z regulaminem. Ciekaw jestem jak potraktuje je moderacja.

edit:
Nie mam więcej pytań. Widzę że wszystko odbywa się szybko i sprawnie.
  • 0

#156

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ivellios jesteś żałosny żeby za to przyznawać warny.
Twoja postawa teraz...cóż robisz z Przemem z tego forum coś na wzór dyktatury z cenzurą i brakiem wolności słowa.
Człowieku to jest INTERNETOWE forum dyskusyjne a nie Sejm gdzie będziecie nam wyłączać mikrofony...
Jest takie ekstra przysłowie: Wyżej srasz niż dupę masz! I to idealnie przedstawia Twoje zachowanie i nie tylko Twoje.
  • 0

#157

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KMJ, żałosny to jesteś ty, bo nie potrafisz zrozumieć, że za to, że na forum pojawiają się takie a nie inne tekściory, autor takiego wpisu może zostać pociągnięty nawet do odpowiedzialności karnej. Nie przyszło ci to do głowy?
Więc przemyśl to sobie jeszcze raz i zastanów się, dlaczego usuwamy takie wpisy i za nie warnujemy (piszę w liczbie mnogiej, bo nie tylko ja wlepiam warny za takie tekściory).
  • 0



#158

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bardzo śmieszne, mogę zostać pozwany za to że chciałbym aby ktoś zrzucił bombę na Izrael ? zresztą danie warna niewiele pomoże w ewentualnej sprawie w sądzie :P
  • 0

#159

Alpha lyr.
  • Postów: 254
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest oczywiscie bzdura i ubarwianie co mówi Ivellios :) żadnej odpowiedzialności karnej nie będzie za mówienie o zrzucaniu bomb. Z tego co wiem do odpowiedzialności karnej można zostać pociągniętym za nawoływanie do utworzenia państwa niedemokratycznego i tyle z takich.
  • 0

#160

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to dlaczego Korwin-mikke jeszcze nie siedzi ? przecież on ciągle mówi że demokracja jest zła i chce wprowadzić monarchię :P
  • 0

#161 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

he

Rozśmieszyła mnie wczorajsza akcja, udzielam się na forum raz na kilka miesięcy, a już zdążyłem dostać ostrzeżenie od jakiegoś snajperka_88 za "hotlinkowanie fotki" jakby nie mógł mi srac napisać na pw, że tak nie można, chyba bym zapamiętał ... Dałem link do ciekawego artykułu po angielsku i obok zapodałem fotkę z tego źródełka, nie chciałem kopiować i wklejać cały art bo większość pewnie nie zna angielskiego, więc podałem tylko linka,żeby ktoś jak jest zainteresowany to sobie wszedł, a tu zonk :) Co innego jakbym tu wklejał linki z Waszych konkurencyjnych serwisów, chociaż widziałem i takie osoby :) które odziwo żadnych ostrzeżeń nie miały :) Wyobraźcie sobie nowych użytkowników, którym zdarzy się to samo ? To jest odstraszanie ludzi, chcących wnieść coś pozytywnego do tematu. Jeszcze parę takich wpadek i człowiek leci z banem, chociaż chciał dobrze :)

Eurycide, skąd Ty bierzesz takie wynalazki? ;D
  • 0

#162

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nivers, podstawowa sprawa to znajomość Regulaminu. A w Regulaminie stoi jak byk, że...

7.10 Zabronione jest hotlinkowanie czyli wykorzystywanie plików graficznych z innych serwisów bez wcześniejszego przeniesienia grafik na imageshack.us lub na własny serwer.


Najwidoczniej go nie przeczytałeś.
Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia jednak od jego przestrzegania.
  • 0



#163 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja tu zaglądam czasami, gościnnie, bo warto zwrócić uwagę na niektóre tematy, które są ciekawe. Bardzo łatwo do Was trafić chociażby z google na dany temat, i co wtedy ma gość zrobić żeby dodać coś od siebie? Myślicie że pierwszą rzeczą jaką zrobi będzie czytanie długiego regulaminu przed oddaniem postu? Ja rozumiem, że jakbym był stałym użytkownikiem to musiałbym się do zasad dostosować, ale ludzie, bez przesady... ścigajcie prawdziwe 'stałe' zadry, które 'naprawdę' łamią regulamin, bo tu bez kitu strach jest jakiś komentarz dodać ...

Dobrze że przynajmniej macie kilku dobrych 'newsmanow', zawsze można tylko czytać :)

Pozdrawiam
  • 0

#164

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

? Myślicie że pierwszą rzeczą jaką zrobi będzie czytanie długiego regulaminu przed oddaniem postu?


Tak wlasnie powinno byc. Znajomosc regulaminu to podstawa na kazdym forum.

W czasie rejestracji konta pisze jak byk:

Aby móc kontynuować musisz zgodzić się z warunkami korzystania z serwisu i regulaminem forum. Poświęć chwilę i przeczytaj poniższe zasady
(...)
Rejestrując się na forum, w pełni akceptujesz warunku korzystania z serwisu oraz regulamin forum.

Wiec w trakcie rejestracji juz wiadomo, ze trzeba zapoznac sie z regulaminem obowiazujacym na forum.

Bardzo łatwo do Was trafić chociażby z google na dany temat, i co wtedy ma gość zrobić żeby dodać coś od siebie?


1) Zarejestrowac sie
2) Zapoznac sie z regulaminem
3) Moze dodac cos od siebie

Tak wlasnie powinno to wygladac.

Użytkownik Bomaw edytował ten post 04.07.2008 - 07:14

  • 0



#165

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najwidoczniej go nie przeczytałeś.
Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia jednak od jego przestrzegania.


Kogo nie zwalnia, tego nie zwalnia.

http://www.paranorma...t...st&p=279763
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych