Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kloaczny humor wojewódzki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#46

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mango obraziłem cię? Nie sądzę. Zachowałaś się bardzo niedojrzale. Widać nie potrafisz realnie ocenić sytuacji w naszym kraju, a się wypowiadasz, tak jakbyś pozjadała wszystkie rozumy. Jestem bardzo ciekaw, co Ty zrobiłaś takiego wielkiego? Słucham? Myślisz, że wybory coś zmienią? Nie ma w Polsce kompetentnych polityków, którzy by byli fundamentami do odbudowy gospodarki. Dlatego wolę wyjechać i żyć godnie.


Tak, obraziłeś mnie. Ale nie tylko mnie, a wszystkich patriotów. Potrafię ocenić realnie sytuację w naszym kraju i WIEM, że jest źle, ale jeżeli każdy będzie tylko pluł na Polskę, nigdy nie będzie lepiej. Ile masz lat? Szesnaście?
Co ja zrobiłam wielkiego? A dlaczego miałabym zrobić coś wielkiego? Zaczyna się od rzeczy małych. Póki co studiuję historię i mam zamiar zaangażować się silnie w którejś z prawicowych organizacji.

cycat: 'myślisz, że wybory coś zmienią' jest typowem przykładem ograniczenia umysłowego mieszkańców naszego kraju. "Nie pójdę na wybory, bo to i tak nic nie zmieni". No oczywiście że nie zmieni, bo na wybory pójdą ci, którzy faktycznie mają w tym cel, jak do tej pory wierni słuchacze Radia Maryja. Młodzież poszła na wybory, bo uwierzyła w to, co mówi PO.

Aylinn, zgadzam się z Tobą. W Polsce jest ogromna ilość miejsc pracy w chwili obecnej, a za granicę jadą ci, którzy nie potrafią sobie poradzić we własnym kraju i wolą pracować jako niewolnicy tamtejszej ludności. Gratulacje za brak szacunku dla samego siebie dla wszystkich, którzy wyjechali z zamiarem eee... dorobienia się.

#47

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Więc nie widzę sensu szanowania ojczyzny, bo ojczyna nic dla mnie nie zrobiła.


A może tak inaczej? Co Ty możesz zrobić dla ojczyzny oprócz zagarnięcia spadku po rodzicach ?



#48

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Więc nie widzę sensu szanowania ojczyzny, bo ojczyna nic dla mnie nie zrobiła.


A może tak inaczej? Co Ty możesz zrobić dla ojczyzny oprócz zagarnięcia spadku po rodzicach ?


Tatik, z pewnością wyjechać i powyzywać trochę.

#49

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

dobra dobra, gadacie o tym jak w polsce jest do d.. / wspaniale
ale generalnie to nie jest na temat imo, bo w programie bylo wyraznie powiedziane, ze to apel do wlascicieli psow jakis or somethin'

#50

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Popieram w stu procentach to, co napisał Goccolo... Obecnie głos ma pokolenie marudów i przedstawicieli gatunku "homo sovieticus". Ci pierwsi to dzieciaki wychowywane na hiphopolo (nie mylić z prawdziwym rapem i hip-hopem) - muzyce, która wprost każe narzekać na warunki socjalne, ciężkie życie w blokowisku i to, że policja śmie podejść i wystawić mandat za picie piwa na ulicy. Oczy otworzyłyby się tym dzieciakom, gdyby przyszło im żyć w Rosji bądź na wspomnianej Białorusi, lub nawet jakieś trzydzieści lat wcześnej w naszym kraju. Szybko przekonałyby się, że milicja rozmowę lubi zacząć od kilkunastu ciosów pałką, a żalić się nie ma sensu, bo można dostać następne kilkanaście razy. Narzekanie na to, że mieszka się w jedenastopiętrowym bloku, a nie w willi z basenem ? Osobiście wolę głośnego sąsiada za ścianą niż ławkę w parku czy na dworcu. Większość z tych "ziomów" nie ma pojęcia ile kosztowało zdobycie mieszkania w tym blokowisku, i z jak wielką radością ich rodzice odbierali klucze do tych czterech kątów, które teraz dzieci tak przeklinają. Najmniej ceni się jednak to, co nie zawiera własnego wkładu. Ciekawe, co byłoby gdyby taki blokers urodził się w indyjskich slumsach - wtedy pewnie jego twórczość dotyczyłaby nie słuchającego metalu sąsiada, ale radochy, że monsun się spóźnił i dziś rano nie musiał wybierać wody z łóżka. Ogólnie mówiąc - marudzenie jest modne, Polska jest "be" bo nie można legalnie wyrywać torebek babciom, ćpać po bramach i rzucać cegłówkami w kibiców przeciwnej drużyny. Na murach pisze się CHWDP, bo przecież policja co chwila podjeżdża pod blok, a my nic takiego nie robimy - stoimy tylko dwudziestoosobową grupką, plujemy na chodnik i śmiejemy się z frajerów, którzy przechodzą na drugą stronę ulicy, bo boją się ominąć naszego "składu"... A niech się ktoś odważy, to zaraz straci komórkę, zęby oraz przytomność. Tacy przecież jesteśmy silni, nie ? Musimy być, bo w Polsce jest ciężko. Śmieszni są ci, którzy chodzą do szkoły, pracują - oni wielkiej kasy nie zrobią, bo nie potrafią kombinować. My, osiedlowa elita "zapodamy rym" o tym, jak nam ciężko, spalimy kolejnego dżointa i tak zleci do 23, wtedy można "zarobić" - dziabnąć jakieś radio, felgi. I tak dzień w dzień, tydzień w tydzień, rok w rok. Lata lecą i kiedyś taki dresik budzi się z przysłowiową ręką w nocniku - stwierdza, że nie żyje ale wegetuje i choć minął spory kawał czasu, on nadal nie jest ustawiony jak zachodni raper. Swoją szansę przestał pod blokiem, a ten głupi producent akurat tamtędy nie jechał. Czyja to wina ? Trudnej szkoły, bezrobocia ("Po co się schylać po 1000 zł - jak się wylansuję, to tyle będę wydawał dziennie"), ogólnie złej Polski, która jest kupą g... Nadzieja to matka głupich, ale każda matka swoje dzieci kocha i ich nie opuszcza.
Druga z grup narzekających na kraj to gatunek "homo sovieticus" - ludzi tkwiących po pas w PRL. Ludzie tacy wprost wymagają od "tych na górze", aby w zamian za płacone (bądź nie) podatki zapewnili wszystkim równe warunki socjalne - bogatemu zabrać, biednemu dać, a wszystko zuniformizować. Spopularyzować zasadę "czy się stoi, czy się leży - tysiąc złotych się należy" Takim osobom poprzedni ustrój wcale nie przeszkadzał - braki w sklepach naprawdę były dla nich "chwilowe", a cały rok 89 i "Solidarność" to zjawiska incydentalne. Własne działanie ? Niewykonalne. "Ja jestem obywatel - państwo jest dla mnie, nie ja dla państwa"



#51

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc nie widzę sensu szanowania ojczyzny, bo ojczyna nic dla mnie nie zrobiła.


A może tak inaczej? Co Ty możesz zrobić dla ojczyzny oprócz zagarnięcia spadku po rodzicach ?


Ale czemu mialbym coś dla niej robić. Jeśli będę żył w danym społeczeństwie to będę chciał dla niego jak najlepiej, ale nie obchodzi mnie czy to bedzie społeczność polaków, czy społeczność żydowska.


Głupotą? Gdyby ktokolwiek nas podbił, to prawdopodobnie zrobiliby z nas śmieci.


Dlatego, że tacy ludzie traktują ojczyznę tak jak wy. Inna już nie znaczy dla nich tak jak własna - i to jest chore.

Więc nie widzę sensu szanowania ojczyzny, bo ojczyna nic dla mnie nie zrobiła.


A może tak inaczej? Co Ty możesz zrobić dla ojczyzny oprócz zagarnięcia spadku po rodzicach ?


Tatik, z pewnością wyjechać i powyzywać trochę.



Ja już swoją wyprawę za pieniądzem mam za sobą, i nie mam kogo lub czego wyzywać. Bo jeśli nie zauważyłeś to ja nie narzekam na życie w tym kraju, bo mi póki co żyje się dobrze, jestem studentem i na razie nie martwię się o inne sprawy poza uczelnianymi.

@Arkadiusz, ja nie należe do żadnej z grup, które wymieniłeś. Mam co prawda lewicowe poglądy, ale nie myślę skrajnie. Za bardzo nie mogę się ustosunkować w takim razie do "homo sovieticus". Przyszło mi żyć w takim a nie innym kraju to się dostosowuję.

#52

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

COś mi się zdaje, że towarzystwo dość znacznie odbieglo od tematu.



#53

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mango to dużo wiesz :"WIEM, że jest źle" To naprawdę imponujące. Dalej będziesz mnie obrażać i prowokować? A pytanie, wiesz czemu tak się zachowujesz? Nie? To ci powiem, jesteś zakompleksiona i sfrustrowana. Nie podoba ci się, że ktoś się z tobą nie zgadza. I Problemem naszych mieszkańców jest to , że nie potrafią samodzielnie myśleć. Potrzebne są media i sąsiad, żeby wyrobić sobie jakąś opinie. Polska to wolny kraj, więc wnioskuje, że mam prawo do własnego zdania.

W kraju się nic nie zmieni nic, no chyba, że macie na myśli zwiększenie podatków, więcej dziur na drogach, niższe emerytury, więcej bezdomnych.

A wyjeżdżam, bo tak mi się podoba, jak ktoś ma o to jakieś pretensje to niech się uda do psychiatry, bo to nie jest wasza sprawa.

#54

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mango to dużo wiesz :"WIEM, że jest źle" To naprawdę imponujące.



Wiesz, jeśli chcesz to ja Ci bardzo chętnie napiszę całe wypracowanie, tylko obawiam się, że możesz nie zrozumieć. Nie wiem, jakiej odpowiedzi oczekiwałeś, to było jedynie stwierdzenie faktu.


Dalej będziesz mnie obrażać i prowokować?


Nie obraziłam, co do drugiego, zastanowię się.

A pytanie, wiesz czemu tak się zachowujesz? Nie? To ci powiem, jesteś zakompleksiona i sfrustrowana. Nie podoba ci się, że ktoś się z tobą nie zgadza.


Zakompleksiona i sfrustrowana? A to stwierdzenie, to dopiero drugie takie które słyszałam w swoim życiu. Pierwsze też od jakiegoś sieciowego napinacza, który nie potrafił uargumentować swoich wypowiedzi ani nawet odpowiedzieć na moje. I owszem, nie należę do osób, którym łatwo przychodzi zaakceptowanie odmiennej opinii innych ludzi, jednak wątpię, by miało to jakikolwiek związek z kompleksami, których, jeżeli brać pod uwagę moją osobowość, lub poziom wiedzy czy choćby poglądy, nie posiadam.

I Problemem naszych mieszkańców jest to , że nie potrafią samodzielnie myśleć. Potrzebne są media i sąsiad, żeby wyrobić sobie jakąś opinie. Polska to wolny kraj, więc wnioskuje, że mam prawo do własnego zdania.


A gdzie to takie nowoobjawione prawdy głoszą? Bo rzecz doprawdy niesłychana.

W kraju się nic nie zmieni nic, no chyba, że macie na myśli zwiększenie podatków, więcej dziur na drogach, niższe emerytury, więcej bezdomnych.



Och, cóż za defetyzm głosisz, Boże kochany. Śmiem twierdzić zupełnie inaczej.

A wyjeżdżam, bo tak mi się podoba, jak ktoś ma o to jakieś pretensje to niech się uda do psychiatry, bo to nie jest wasza sprawa.


Niektórzy po prostu są ciekawi, ale skoro sam nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie...

#55

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ojczyzna, flaga... wydaje mi się, że ludzie jednak walczyli o coś więcej, o wolność przede wszystkim, a sama Polska była symbolem tej wolności. Jest bardzo cienka linia pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem, dlatego myślę, ze jedynymi powodami do walki mogą być: drugi człowiek, albo wolność.
Wątpię, żeby którakolwiek ze stron dyskusji zmieniła swoje zdanie, ale proszę zastanówcie się, czy warto się tak przejmować symbolem/przedmiotem? Czy warto o to walczyć. Czy warto (w ekstremalnych sytuacjach) za to ginąć? Myślę, że pojęcie ojczyzny i flagi jest za płytkie jeśli chodzi o określenie tego o co walczyli niegdyś Polacy i to nie to powinno zwracać naszą uwagę tylko inne sprawy.

#56

Goccolo.
  • Postów: 92
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zanim OT jeszcze bardziej sie rozrosnie, proponuje komus zalozyc temat o patriotyzmie itp., sam bym to zrobil ale nie zdaze przed wyjsciem z domu nic sensownego napisac :-/

#57

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chessman, to są drobiazgi, owszem, ale w przypadku, gdy takich drobiazgów robi się całkiem duża ilość, jest nieciekawie. Gdyby zatknięto tam flagę Izraela, odzew byłby natychmiastowy, świat by nam się zleciał na plecy jak sępy do padliny. Już nie chodzi o to, jaka kwestia była poruszana przy okazji wtykania wykałaczki w kupę, ale sam gest, który jednak wielu ludziom mógł się nie spodobać.

#58

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może zrobimy ankietę ? W przypadku wybuchu wojny kto zostaje a kto ucieka ?



#59

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mango i Sathik prosze o wypowiedzi na temat, prywatne sprawy prosze zalatwiac na PW bo do tego min sluzy.
Regulamin forum:
3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

3.3 Nie rozpoczynaj nowego toku dyskusji, pośrodku istniejącego tematu. Załóż nowy temat.
3.6 Wątki obraźliwe, nie związane z tematyką kategorii forum, zbyt ogólne, zdublowane - będą zamykane i usuwane.
3.10 Prowadzenie luźnych dyskusji, zbaczanie z tematu jest niedozwolone.
To tylko czesc regulaminu i jak widze Mango go nie czytala. Pisze tu o Mango bo sama o sobie pisze ze:

jednak wątpię, by miało to jakikolwiek związek z kompleksami, których, jeżeli brać pod uwagę moją osobowość, lub poziom wiedzy czy choćby poglądy, nie posiadam

CYTATDalej będziesz mnie obrażać i prowokować?

Nie obraziłam, co do drugiego, zastanowię się.

Poponuje jednak najpierw przeczytac regulamin:
7.4 Zabronione są wszelkiego typu prowokacje; wątki lub wpisy wprowadzające w błąd w sposób celowy lub zamierzony.

Co do tematu, wlaze zbyt czesto na psia kupe i to mi sie nie podoba, bo nie mozna przejsc ulica by nie zobaczyc przynajmiej jednej kupy. Na trawniku jest juz zupelnie okropnie, bo teraz gdy natura budzi sie do zycia same kupy tylko widac, tylko prosze nie pisac ze to nawoz.



#60

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na koniec dobra rada do Mango. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Kończę swój udział w dyskusji, jest to bezsensowne. Jeśli macie jakieś uwagi zapraszam na pw.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych