Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sceptycznym okiem: Ufo w sztuce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#61

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ciekawym jest jak wizje nacpanych nieukow z tamtego okresu, jak by to mozna sprecyzowac po okresleniach tu w temacie.. idealnie odzwzorywali cos, co obecnie znamy - czyli np tu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Pilota w skafandrze, zwrocce uwage na strukture jego stroju.. na jego buty!? Takie szczegoly ze bym predzej pomyslal iz to fake (a nie jest!!) ktory zasiada za rakietowym pojazdem.. podobnym do pierwzsych Messerschmitow ;) lub tez rakiet wynoszacych ludzi w kosmos..
Widzimy wyrazne dysze silnika na tyle pojazdu, jak w wachadlowcach NASA.. i cos takiego - mozna bylo sobie wymyslec?
Jeszcze na poczatku XIXw, za czasow "platowcow", jakby ktos to zobaczyl to by sie zasmial: "samolot? bez smigiel? jak to poleci?? buahaha :P "

Teraz sprobujcie sobie wyobrazic jak beda wygladaly samoloty, czy tez moze jakies inne srodki transportu ludzi za 1000 czy nawet tylko 500 lat i namalujcie.. proste? chyba brak pomyslow.. oczywiscie poza tymi podsunietymi wam z S-F filmow.. ktore i tak nie siegaja na 500 lat wprzod bo nawet tym wybitnym s-f autorom sie nie sni co wtedy mozemy posiadac..
a do tego pomyslcie jaki % prawdopodobenstwa ze choc minimalnie trafiliscie.. a teraz jak to wyjasnilismy, to WY sie nie osmieszajcie!

Dla mnie oczywistym jest ze wizyty UFO, szczegolnie tak czeste i jawne przybadaly najwiecej za czasow kiedy moglismy w nich najwyzej wystrzelic z luku albo rzucic kamieniem.. a zostaly zaprzestane lub przynajmniej ograniczone w momencie kiedy zbudowalismy bron ktora moze byc juz dla nich realnym zagrozeniem..

W dawnych malowidlach, czy rzezbach z roznych czesci swiata mamy podobne motywy - przypadek? Do tego wiele bardzo szczegolowych i ewidetnie przedstawiajacych rozne cywilizacje na roznym poziomie zaawansowania.. na jednej z tych figurek powyzej jest nawet Reptalian w skafandrze :roll:
Oczywiscie sztuka ma to do siebie ze bywa upiekszana i koloryzowana, a wiec niektore elementy to juz s-f na podstawie tego co autor znal, czyli np ten reptalian to juz moze byc taki kosmita widziany po grzybach, ale faktem (dla mnie) bedzie ze najpierw gdzies musial ten grzybiarz widziec cos podobnego..

Mamy z okresu II Wojny Swiatowej:
- bitwe nad Los Angeles http://www.paranorma...dpost__p__42860
oraz Foo Fighters (fake fighters - falszywe mysliwce), gdzie jest mnostwo raportow o nieznanych obiektach latajacych, o nie mozliwych wlasciwosciach i osiagach, zblizajacych sie do samolotow itd. nie robiacych im zadnej krzywdy..
hitlerowska tajna bron? :/ jakby hitler mial chocby jedna taka rzecz, to bysmy wszyscy teraz szprechali po niemiecku..

Użytkownik manitoris edytował ten post 20.01.2012 - 16:37

  • 2

#62

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przyznam szczerze, że dla mnie jest to kolejny nieodzowny dowód na to, że odwiedzają nas cywilizacje pozaziemskie. Czekam na sceptyczne wyjaśnienia :)
  • 0

#63

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szukałem czegoś o tej figurce. Jedyne strony jakie się pojawiają są stronami zwolenników ufo, a nazwy tych stron brzmią podobnie np. acientaliens ufosecrets itp. Nie znalazłem tego na żadnej innej stronie. Nie ma o tym nic poza stronami zwolenników ufo.

W dawnych malowidlach, czy rzezbach z roznych czesci swiata mamy podobne motywy - przypadek? Do tego wiele bardzo szczegolowych i ewidetnie przedstawiajacych rozne cywilizacje na roznym poziomie zaawansowania.. na jednej z tych figurek powyzej jest nawet Reptalian w skafandrze


Tak ,jasne, z czego 90% to np. indianie w maskach, pozostała część to falsyfikaty, bóstwa solarne, malowidła których nikt nie widział oprócz poszukiwaczy kosmitów w przeszłości, chmury i kapelusze itp. A pozostałe procenty to trudne do zidentyfikowania malowidła.
  • 1



#64 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Przyznam szczerze, że dla mnie jest to kolejny nieodzowny dowód na to, że odwiedzają nas cywilizacje pozaziemskie. Czekam na sceptyczne wyjaśnienia


Szkoda że ten dowód pochodzi z 20 wieku.
  • 0

#65

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szukałem czegoś o tej figurce. Jedyne strony jakie się pojawiają są stronami zwolenników ufo, a nazwy tych stron brzmią podobnie np. acientaliens ufosecrets itp. Nie znalazłem tego na żadnej innej stronie. Nie ma o tym nic poza stronami zwolenników ufo.

W dawnych malowidlach, czy rzezbach z roznych czesci swiata mamy podobne motywy - przypadek? Do tego wiele bardzo szczegolowych i ewidetnie przedstawiajacych rozne cywilizacje na roznym poziomie zaawansowania.. na jednej z tych figurek powyzej jest nawet Reptalian w skafandrze


Tak ,jasne, z czego 90% to np. indianie w maskach, pozostała część to falsyfikaty, bóstwa solarne, malowidła których nikt nie widział oprócz poszukiwaczy kosmitów w przeszłości, chmury i kapelusze itp. A pozostałe procenty to trudne do zidentyfikowania malowidła.


Kolego wyjdź z internetu, poczytaj starych książek kiedy internet był w powijakach, odwiedź Muzeum Archeologiczne. Ja odwiedziłem kilka, nawet to gdzie znajdują się tablice sumeryjskie! Nie jestem pseudo badaczem internetowym! Osobiście byłem w Istambule i Paryżu.

Apropo internetu, wiki idzie z pomocą!
jak to mówią "szukajcie a znajdziecie"

http://www.paranorma...z-inskrypcjami/
http://www.linux.net...wica/potop.html
http://pl.wikipedia....i/Pismo_klinowe
http://pl.wikipedia....os_o_Gilgameszu
http://cyfrologia.eu/starozytnosc.php
http://www.zwoje-scr...e35/text29p.htm
http://turcjawsandal...zne-w-istanbule

troche z innej beczki, piwnej :)
http://pl.wikipedia....i/Historia_piwa
http://piwooo.blox.p...arozytnosc.html
  • 0

#66

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajnie, mamy nowego znawcę na forum. Przejrzałem linki, które podałeś, ale nie bardzo wiem co przez to chciałeś powiedzieć.
Jak pisałem, nie znalazłem nigdzie żadnych informacji o tej figurce przypominającej człowieka w rakiecie, oprócz stron dla wielbicieli antycznych kontaktów z ufo. Widzę że ty byłeś w tym muzeum. Widziałeś tam ten obiekt?

Wczoraj też wysłałem mejla do tego muzeum z zapytaniem czy mają cos takiego w swoich zbiorach. Poczekam na odpowiedz, a jeśli się jej nie doczeka, to być może tam zadzwonię.
  • 0



#67

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tą rakietę widze pierwszy raz, największy zbiór tablic znajduje się w muzeum brytyjskim. Nie ma takiej opcji aby wszystko znaleść w internecie, trzeba ruszyć 4 litery i samemu sprawdzić. Dużo zbiorów jest w muzeum mexicocity, ale trzeba mieć spore fundusze aby latać sobie po świecie ;) Myslisz że muzeum udostępni Ci swoje zbiory, hola hola! Kolego jesteś w błędzie. Za oglądanie sie płaci!

Poszukaj na www.google.pl w szukajke wpisz tablice sumeryjskie a potem zaznacz grafikę.

Użytkownik XGOŚĆ edytował ten post 21.01.2012 - 12:51

  • 0

#68

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szkoda że ten dowód pochodzi z 20 wieku.



Poproszę o jakieś wiarygodne źródło, bo z pewnością Ty nim nie jesteś :)

Użytkownik maaky edytował ten post 21.01.2012 - 14:54

  • 0

#69

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem coś odnośnie tej figurki. Dałem to do InfanView i ustawiłem Egde. Oto efekt :

Dołączona grafika

Teraz jakoś tutaj nie widać człowieka.
  • 0

#70

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Znalazłem coś odnośnie tej figurki. Dałem to do InfanView i ustawiłem Egde. Oto efekt :

Dołączona grafika

Teraz jakoś tutaj nie widać człowieka.


Czego to ma dowodzić, poustawiaj więcej filtrów to wyjdzie masło maślane :))
  • 0

#71

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ano ma dowodzić temu, że ta fotka :

Dołączona grafika

to jedynie wyobrażenie Parksa. Spójrz na kontury tej figurki, gdzie tu widzisz człowieka siedzącego za sterem ?
  • 0

#72

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ano ma dowodzić temu, że ta fotka :

Dołączona grafika

to jedynie wyobrażenie Parksa. Spójrz na kontury tej figurki, gdzie tu widzisz człowieka siedzącego za sterem ?



No tak to jest jakaś grafika, natomiast figurka jest tu najistotniejsza, figurka nie przedstawia że we wnętrzu siedzi człowiek tylko jakaś postać, widziałem ostatnio na discowery bryloczki ze złota które przedstawiały pojazdy ze skrzydłami oraz silnikami rakietowymi. Znaleziska z Peru.

Dowodzi to temu, że w tamtych czasach ziemie odwiedzali obcy właśnie w takich pojazdach. Ludzie co zobaczyli na oczy przedstawiali w formach różnych figurek, malowideł na ścianach, naczyniach i formach ze złota.

Sceptycy jeżeli tego nie widzą i nie pojmują, nie dopuszczają takich myśli, nie dorośli jeszcze aby to zrozumieć. Ziemia ma tyle jeszcze skarbów nie odkrytych, tyle historii, należy ją badać i umieć czytać a potem zrozumieć.
  • 0

#73

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dowodzi to temu, że w tamtych czasach ziemie odwiedzali obcy właśnie w takich pojazdach


To według ciebie dowodzi. Bo dziwne że teraz każde ufo wygląda jak owalny obiekt albo trójkątny albo jak niektórzy chcą jako miski (patrz Zdany). Według dzisiejszych ufologów technologia kosmitów pozwala im osiągać niezwykłe prędkości, a nawet być niewidzialnymi. Dziwne by było że kiedyś ufoludki latali w czymś co przypomina rakiety.
To co rzekomo wygląda jak rakieta z człowiekiem środku jest jedynie interpretacją tego obiektu. A dodatkowo nie wiadomo czy to nie jest podróbka, bo ciężko znaleźć na jego temat. Na stronie którą już podawałem jest napisane że ludzie z muzeum w Istambule również uznali to za fake.
  • 0



#74

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej Wszystko gdzie dałeś tego linka do strony z muzeum mówiące że to fake ? Ja nie mogę tego znaleźć w tym temacie.
  • 0

#75

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na tej stronie jest tak napisane:
The museum curators decided this small artifact must be a forgery because it differs from the era's style, and more importantly, it looks like a space capsule .
http://www.bibliotec..._sitchin_13.htm
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych