Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sceptycznym okiem: Ufo w sztuce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#46

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi skąd wy wiecie co autor obrazów miał na myśli, albo co widział?
  • 0

#47

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie ciekawi skąd wy wiecie co autor obrazów miał na myśli, albo co widział?

Mniej więcej stąd, skąd nauczyciele polskiego wiedzą - czyli znikąd. Jako, że forum nazywa się "paranormalne", większość sądzi że powinieneś uwierzyć im na słowo albo jesteś sceptykiem z zaburzonym zmysłem percepcji.

Co do tych obrazków to może być cokolwiek, zapewne większość z nich to po prostu element wizji malarza. Czasem nawet w zwykłym przedmiocie można szukać inspiracji, nawet kształcie kamienia. Nie mówiąc już o tym, że większość widzianych "statków" jest widocznym nawiązaniem do promieni słonecznych.
  • 2

#48

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo są pewne motywy w sztukach różnych okresów. Porównuje się jeden znaleziony obraz albo rysunek do innych obrazów tego autora albo do obrazów z tej epoki. W przypadku starych malunków w jaskiniach albo na kamieniach, trzeba zrobić ta samo. Czyli określić główne cechy takiego rysunku i porównać z innymi. Jeśli się są podobne to na tej podstawie można wywnioskować co autor miał na myśli.
A zwolennicy paleoastronautyki biorą jeden najdziwniej wyglądający rysunek i z dumą obwieszczają, że widać na nim kosmitę. Ale nie powiedzą, bo o tym nie wiedzą, albo zatają swoją wiedzę, że na innych rysunkach coś co wygląda jak hełm astronauty, na innych będzie wyglądało jak słońce.
  • 1



#49

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


A oto interesujące nas fragmenty:

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Są to oryginalne fragmenty średniowiecznego malowidła. Nie zostały w żaden sposób wyretuszowane. Czy zatem jest to wreszcie tak wyczekiwany przez zwolenników UFO dowód?

Niestety nie.

Po raz kolejny widzimy bowiem pewien motyw malarski, który rzecz jasna był również bardzo popularny wśród ówczesnych malarzy. Zwróćmy uwagę na całość obrazu - ukrzyżowanie, dwa anioły widoczne po obu bokach krzyża i dwa inne obiekty również znajdujące się po obu stronach krzyża.


Niestety TAK!
Co ma motyw malarski "dwoch Slonc", do umieszczania w nich postaci nimi sterujacymi, w tym jednego w skafandrze??
Nie ma takich grzybow na swiecie zeby taki pomysl komus w sredniowieczu do lba strzelil bez powodu!
Dla nich czarna magia byloby umieszczenie diabla w powozie bez koni co sam pojedzie, albo na smoku h.. go wie.. a nie w rakiecie!
To jest czysto techniczna wizja!
To tak samo jak nam nawet teraz nie przychodza do glowy pewne pomysly, choc po ilus latach staja sie realnymi rzeczami, a wtedy kazdy mysli "no tak, to takie oczywiste.."




otóż to

malował właśnie pasterza z podniesioną ręką oraz bądź anioła bądź świetlistą chmurę na niebie która symbolizowała niebiańskiego posłańca niosącego nowinę. To, że jest to motyw kopiowany przez wielu świadczy na korzyść stanowiska, że nie jest to UFO


i tłumaczenia w tym stylu to czysta manipulacja, równie dobrze można napisać zdanie

"To, że jest to motyw kopiowany przez wielu świadczy na korzyść stanowiska, że jest to UFO"

i ma ono taką samą wartością dowodową jak to ze słowem "nie"

to tak jakby za 200 lat ktoś obalał tezę, że w XX wieku istniały samoloty stwierdzając, że :

"to był tylko symbol, kopiowany przez wszystkich na fotografiach z tamtego okresu, co jest dowodem ze samoloty nie istniały"
  • 2

#50

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czy ze Kopernik byla kobieta! :mrgreen:
  • 1

#51

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem jeszcze to :

Dołączona grafika

Ktoś mógłby mi to wytłumaczyć "sceptycznie" ?
  • 0

#52

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zobacz sobie to Jest tego 8 części ale są napisy. Tam jest wiele takich malowideł wyjaśnionych.
  • 0



#53

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko Ty to chyba jesteś jakimś profesorem, bo nie znam człowieka który ma tak dużą wiedzę w tym temacie. Wielkie dzięki dla Ciebie.
  • 0

#54

Vide.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do autora;Powiem krótko,tam gdzie ty widzisz Aniołki nie którzy widzą Diabołki a znawca z ciebie malarstwa jak ctrl+c.Interpretacja obrazu to rzecz trudna,trzeba poznac artystę żeby to tłumaczyc.W tym przypadku trzeba byc wybitnym koneserem bo podałeś przykłady z kilkunastu epok.oj...
  • 0

#55

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem jeszcze kilka obrazów i dzieł sztuki do obalenia.

Pradawne malowidło ze ściany jaskini w Uzbekistanie (niedaleko miejscowości Fergana).

Dołączona grafika

Znalezione w Ekwadorze i Meksyku.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Masolino Da Panicale - "The Miracle of the Snow" Czy to tylko wizja artysty? Jeśli tak to bardzo śmiała dla kogoś kto żył w latach 1383-1440. Widzimy tu Jezusa i Marię na latającym spodku, w tle mnóstwo podobnych obiektów.

Dołączona grafika

Znalezione w Egipcie :

Dołączona grafika

Artefakt znajdujący się w Muzeum Archeologii w Stambule. Według Parksa, to idealne przedstawienie Tumua (razem z pilotem).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Francuska moneta z 1680 r.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

źródło

I co na to użytkownicy ? Niektóre dzieła ciężkie do zinterpretowania, może ktoś obali jakiś obraz ? Ja szczerzę nie mam żadnych pomysłów.
  • 3

#56

bobolino.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Znalazłem jeszcze kilka obrazów i dzieł sztuki do obalenia.



Artefakt znajdujący się w Muzeum Archeologii w Stambule. Według Parksa, to idealne przedstawienie Tumua (razem z pilotem).



I co na to użytkownicy ?


Użytkownicy na to:
Przestań się ośmieszać!
UFO z napędem spalinowym? Chłopie, zdecyduj się!
Jeżeli do jednego worka bierzesz tematy, gdzie ufo jest w kształcie spodka i w tym samym temacie zamieszczasz zdjęcie "spalinowego" UFO, to ja nie mam z tobą o czym gadać....
Zresztą weź sobie przestaw ten "spalinowy" model ufo w pion, zrób odbicie lustrzane i być może zobaczysz, że to jest zwykła rzeźba.
Zresztą, o czym ja gadam i po co coś takiego piszę, ech...
  • -1

#57

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do tego trzeciego zdjęcia od góry z postu Ukasy, to są pewnie figurki indiańskie, przedstawiające ludzi w maskach. Zobacz w tym temacie znajduje się wiele takich zdjęć http://www.paranorma...__1#entry430995 w poście noxilia.
A reszta twoich zdjęć również przedstawia naturalne rzeczy a nie ufo. Trzeba tylko czegoś więcej na ten temat poszukać.

To co wygląda na tym obrazie jak nalot ufo http://img846.images...b1fd2f00144.jpg to są chmury.
  • 0



#58

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem coś jeśli chodzi o monetę. Na youtube jest taki film :



Może w 1680 roku we Francji też taka chmura była i ludzie ówcześni postanowili to utrwalić ?
  • 0

#59 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Ludzię od dawien dawna wierzyli że gwiazdy żyją i w tym momencie zadziałała ludzka fantazja, tam te ludziki w tych niby waszych pojazdach pozaziemskich to nic innego jak podróż w gwieżdzie. Niebo...tutaj działa wiara, odkąd żyjemy wierzymy że coś tam jest, sami zapewne nie raz spojrzeliśmy w górę z pośbą do Boga w rozwiązywaniu problemów, te obrazki to wizualistyczna abstrakcja artysty.
  • 0

#60

Makson.
  • Postów: 167
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim, aby powiedzieć co kolwiek na temat tych dzieł sztuki, trzeba spojrzeć na to z szerszej perspektywy. Stanowcza większość (o ile nie wszystkie) tych obrazów pochodzi z okresu, w którym ludzie kierowali się przede wszystkim wiarą a nauka miała znacznie drugoplanowe. Większość rzeczy, których nie rozumieli, przypisywali Bogu i Aniołom chociażby kwestie meteorologiczne jak np burza. Był to okres kiedy nie szukano naukowych rozwiązań a co tylko się dało, ślepo przypisywane było i podciągane pod kwestie religijne. Kiedy dodatkowo weźmiemy pod uwagę zaawansowanie technologiczne, wiedzę i świadomość społeczeństwa z tamtych czasów sprawę tych malowideł jeszcze trudniej jest jednoznacznie rozstrzygnąć. Z jednej strony przepełniony wiarą w Boga człowiek po prostu mógł przenosić na płótno swoje wyobrażenia różnych kwestii religijnych wedle panujących, ogólnych z tym związanych motywów. Z drugiej strony podobieństwo do latających spodków czy innych obiektów określanych UFO jest bardzo widoczne. Biorąc pod uwagę całokształt społeczno-technologiczny, bardziej niż pewne jest to, że w momencie kiedy człowiek zobaczył na niebie coś co nie było ptakiem, do tego emitujące światło, wiązał to jedynie z Bogiem i religią. Jako, że wielu szczegółów nie widać z perspektywy ziemskiego obserwatora, co sami możemy w pewnym sensie zauważyć obserwując samoloty lecące wysoko na niebie, pewne elementy mogły zostać dodane wedle panujących religijnych motywów i wyobrażeń autorów. Jedynie co łatwo określić to w dzień barwa i kształt, w nocy emitowane światło i ewentualny kształt wykreowany emisją światła. Tak więc taki człowiek nie przypuszczający, że coś oprócz ptaków i Aniołów może wznosić się w powietrze interpretował to w jedyny dla niego słuszny sposób, zgodny z ogólnie panującymi poglądami. Stąd mogą wiązać się te NOLowate kształty i promienie światła w połączeniu z gołębicą, Aniołami, Matką Boską i/lub czym/kim kolwiek innym, czego człowiek nie mógł dostrzec, ale jego wiara i przekonanie, że na niebie widzi Anioły bądź co kolwiek innego związanego z religią owocowało właśnie dodawaniem i przekształcaniem UFO w motyw religijny. Poza tym, nie można wykluczyć również, że ogólnopanujące motywy obrazowania pewnych kwestii religijnych narodziły się globalne ze względu na obserwacje NOLi, które mogły być pierwowzorem ludzkiego wyobrażenia na ten temat.
Nie da się tu jednoznacznie określić, z czym tak naprawdę mamy do czynienia na tych dziełach sztuki. Ani teorii UFO, ani teorii wyobrażeń czysto religijnych nie można wykluczać. Mimo wszystko bardziej jestem przychylny ku temu pierwszemu, biorąc pod uwagę społeczno-technologiczny aspekt tamtych czasów. Tak naprawdę, żeby zakończyć ten spór trzeba zapytać samych autorów tych obrazów :mrgreen:
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych