Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sceptycznym okiem: Ufo w sztuce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
194 odpowiedzi w tym temacie

#31

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy artykuł udowadniający, że wszystko zależy od tego co chcemy zobaczyć i kto nam to pokaże. Gdzie indziej znalazłem kiedyś większość tych zdjęć opisanych jako niezbite dowody na istnienie latających spodków ;)

taaak... a co kosmici mają wspólnego z kościołem?

Raelianie twierdzą, ze Jezus był prorokiem którego zabrali kosmici :mrgreen:

są tez dzieła które troche trudniej zinterpretować:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 2

#32

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aha teraz rozumiem (tak samo jak Elvisa...) x]

ciekawy ten "Egipski szarak" :P jest może zbliżenie tego "ufoludka" razem z człowiekiem obok niego?
  • -1

#33

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wielu ludzi jest głęboko przekonanych, że historia starożytnego Egiptu jest zupełnie inna niż ta, o której uczymy się w szkole. Według nich, wiele obiektów znajdujących się w starożytnym Egipcie zostało pozostawionych nie przez Egipcjan, lecz przez albo bardzo zaawansowaną zaginioną cywilizację, której o dziwo jeszcze nie odkryliśmy, lub też przez przybyszów z kosmosu.

Oczywiście, aby głosić tak kontrowersyjne teorie, zwolennicy "historii alternatywnej" (jak często sami ją nazywają), muszą mieć jakieś swoje podstawy. Jedną z nich jest np. uporczywe powtarzanie kłamstw pana Daenikena dotyczących Wielkiej Piramidy, których wyjaśnienia są dostępne na tej stronie w dziale o piramidzie Cheopsa. Drugą jest wyciąganie błędnych wniosków wynikających z własnej niewiedzy połączonej ze skłonnością do wiary w rzeczy nadprzyrodzone. Polega to na spojrzeniu na powiedzmy piramidę, niemożności zrozumienia tego jak mogli zbudować ją ludzie i na westchnieniu będącym od razu wyciągnięciem wniosku "ludzie nie mogli tego zbudować". Według wielu osób jest to już poniekąd "dowód" na to, że nie zbudowali tej piramidy Egipcjanie. Trzecią zaś podstawą do wiary w alternatywną wersję historii Egiptu są rozmaite rewelacje i tzw. anomalie, które swoją aurą tajemniczości mają oddalić czytelnika od obecnie wykładanej przez egiptologów historii.

Tutaj przyjrzymy się kilku ciekawym "anomaliom" pochodzącym ze starożytnego Egiptu, które według wielu zwolenników alternatywnej historii są dowodami obalającymi tradycyjną naukę.



EGIPSKI KOSMITA



Jak już wiemy, wśród wielu zwolenników alternatywnej historii Egiptu panuje przekonanie, że w tworzenie historii tego państwa zaangażowani byli kosmici.

Dołączona grafika


Teoria to dość kontrowersyjna, lecz zwolennicy wersji alternatywnej mogą nas zaskoczyć pewnym argumentem, który zostanie zaprezentowany tutaj jako pierwszy. Otóż na wielu stronach promujących kosmiczną historię starożytnego Egiptu mamy zaprezentowane zdjęcie najczęściej podpisane jako "kosmita". Przyjrzyjmy mu się sami:

Dołączona grafika


Jest to, według zwolenników teorii alternatywnej, wizerunek kosmity (popularnie zwanego "szarakiem" - duża głowa i para dużych czarnych oczu) umieszczony przez starożytnych artystów na ścianie jednej ze świątyń starożytnego Egiptu. Jakkolwiek bardzo kontrowersyjna, ta teoria ma wielu zwolenników, z którymi miałem okazję osobiście prowadzić dyskusje, a którzy traktowali ten rysunek jako największy z "dowodów".

Przyjmijmy, że w istocie to jest postać. Tutaj jednak nasuwa się pierwsza sceptyczna myśl, bowiem Egipcjanie zawsze przedstawiali postacie w specyficzny sposób, według z góry ustalonego kanonu: głowa widziana z profilu, oko i tors widziane z przodu. Nigdy nie przedstawiano postaci tak, aby widoczna była cała twarz z przodu.

Dołączona grafika


Zatem może nam już teraz nasunąć się myśl, że obiekt przedstawiony na tym malowidle nie jest postacią, ani człowiekiem, ani kosmitą. Jak się zaraz okaże, będzie to słuszna myśl.



Praktycznie na żadnej stronie internetowej, na której mamy do czynienia z podobnymi "anomaliami" nie znajdziemy innego zdjęcia tegoż "kosmity" oprócz tego umieszczonego przeze mnie trochę wyżej. Jest to zdjęcie niewyraźne, słabo oświetlone i swoją jakością pozostawiające wiele do życzenia. Jest to bardzo dziwne, bowiem przy dzisiejszej technice naprawdę nietrudno o zrobienie dobrej jakości zdjęcia przy odpowiednim oświetleniu. Jednak czemu z tych głoszących nam "prawdę" o alternatywnej historii Egiptu i obecności kosmitów na Ziemi nikt takiego nie zaprezentuje? Odpowiedź znajduje się poniżej:

Dołączona grafika


To wciąż ta sama świątynia, ta sama ściana i to samo malowidło. Jednak tutaj wyraźnie widzimy, że ów kosmita ma w istocie niewiele wspólnego z jakąkolwiek inteligentną istotą pozaziemską. To bowiem zwykły wazon, w którym stoją kwiaty.

Dołączona grafika

(inne przedstawienie kwiatów)


Zatem jest to kolejny przykład tego, jak ludzie ogłaszający się nierzadko "poszukiwaczami prawdy" świadomie manipulują informacjami, aby wprowadzić czytelnika w błąd. Wystarczy tylko trochę wyobraźni, kiepskiej jakości zdjęcie wazonu z kwiatami i możemy już pokazywać wszem i wobec "dowód" w postaci "kosmity na egipskim malowidle".


fragment artykułu napisanego przez Aquila. link
  • 4



#34

Migdalo.
  • Postów: 125
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O i zagadki Egiptu rozwiązane :) Dzięki wielkie. Ale nadal pozostają te pozostałem zdjęcia. Widziałem jeszcze więcej dzieł - raczej z czasów prehistorycznych, ukazujących malowidła mamutów i "dziwnych" postaci
  • 0

#35

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze, że Cash dałeś to, sam zacząłem tego szukać.
  • 0



#36

gravo.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam dopiero się tutaj teraz zarejestrowałem ale czytam forum od dawna. Zainteresował mnie ten temat i myślę, że Cashpoint odwalił kawał dobrej roboty. Ale nie przeczę, że myślałem o tych "ufloach" na malowidłach i sam doszedłem po wnikliwej analizie :D że obrazy przedstawiają normalne sceny z życia a że nam się wydaje że to NOLe to to jest tylko i wyłącznie zasługa forum. :D
  • 0

#37

shiny_toy_gun.
  • Postów: 165
  • Tematów: 8
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Cash - robisz dobra prace, mam na mysli Twoje posty,
ale niektore 'freski' sa ciekawe
chodzi mi o dziwne rysunki na scianach.
To jest zastanawiajace.
Podobno bylo sporo cywylizacji przed nami i zawsze [z tego co wyczytalem] zmierzaly do samounicestwienia.
...
Poobserwojcie swiat dookola, polityke, tylko kusi zeby ktos nacisnal 'czerwony' guzik.
  • 0

#38

Xion80.
  • Postów: 53
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo zainteresował mnie ten temat. Przede wszystkim autorzy którzy założyli ten temat z góry zakładają i chcą udowodnić swoje racje i swój pogląd, oczywiście jeśli chodzi o te obrazy. Każdy z nas ma swój rozum i nie musi im wierzyć, tak jak i ja. Ja osobiście uważam, że co poniektóre obrazy przedstawiają dokładnie Święte Objawienie i zostały namalowane tak żebyśmy my ludzie, w tych właśnie o to czasach, zrozumieli o co chodzi w tych obrazach. Zobaczcie, czy 1000 lat temu patrząc na taki obraz, zwykły szary człowiek wiedział by co to jest, lub co może oznaczać namalowany na obrazie złoty latający dysk ? raczej nie, a w dzisiejszych czasach tak. Więc to przesłanie raczej tyczy się do dzisiejszych czasów, bo można by je z łatwością zrozumieć i rozszyfrować. Następna sprawa, obrazy te przedstawiają przede wszystkim Świętych i Aniołów, a ten promień na tym obrazie skierowany na głowę Maryi, oznacza, że została natchniona przez Boga Duchem Świętym i wiedzą.

Więc zakładając, że Bóg natchną Artystę, który właśnie malował o to ten wspaniały obraz "Chrzest Jezusa" aby właśnie go tak namalował, a nie inaczej, po to właśnie, a żeby powstał przekaz do nas ludzi.

Zdjęcie 1


Zdjęcie 2



Należało by zwrócić szczególną uwagę na górne dwa zdjęcia. Na tym złotym obiekcie są jakby złote skrzydła, lub złota gołębica,można także przyjąć, że ten złoty obiekt jest właśnie postrzegany jako skrzydła Wszechmogącego, tego który przyszedł do Jezusa i udzielił mu Chrztu . Skoncentrujmy się na samej gołębicy lub złotych skrzydłach z malowanych obrazów.

Zdjęcie 3

A tutaj następny wspaniały obraz, który przedstawia właściwie to samo co poprzednie, ale w nieco inny sposób.
Na tym obrazie można zaobserwować Boga, który udziela błogosławieństwa Jezusowi. Widzimy tu też gołębice która nadlatuje równo miernie z Wszechmogącym, a dopiero za nim Aniołowie. Może to także być oznaczenie najwyższych i najpotężniejszych, którzy przychodzą razem z Bogiem lub od Niego, a te złote skrzydła lub ta złota gołębica może oznacza, Chwałę, Potęgę, Siłę i Rangę w Królestwie Niebieskim.



Złote skrzydła Michała Archanioła

cytat

Pośrodku świetlistego okręgu widzimy gołębicę. Ponownie nie jest to nic niezwykłego, bowiem gołębica pośrodku złotego okręgu to jak najbardziej znany i powszechny motyw malarski:




Według mnie, ta złota gołębica lub ogólnie gołębica na złotym tle, czy złote skrzydła, to bardzo ważny punkt przekazu przez artystów malujących te obrazy. Dlatego ważny, bo ten powszechny motyw malarski jest potrzebny, żeby utrzymać sens przekazu, który właśnie się nie zmienia, a dlatego, bo jest przekazem. Przez tyle lat malowano różne obrazy, które przedstawiały Boga i Świętych, ale, przekaz jest tylko jeden, mimo różnorodności obrazów, cały czas sens przekazu się trzyma.
  • 0

#39

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy ktoś wytłumaczy mi to zdjęcie ?

Dołączona grafika

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 26.11.2011 - 19:51
hotlink ! zamiana linku

  • 0

#40

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, że może. To jest najpewniej postać jakiegoś boga słońca. Na innych rysunkach widać podobne postacie np. tutaj http://www.rupestre....alcamonica.html
http://www.rupestre....alcamonica.html
  • 0



#41

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki wielkie :)
Mam problem jeszcze z kilkoma dziełami, bo chce za wszelką ceną rozwiać wątpliwości :

Dołączona grafika

To znaleziono gdzieś w Tybecie

Dołączona grafika

To są postacie u Aborygenów

Mógłby ktoś obalić to ? z góry dziękuje
  • 0

#42

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu nie ma co obalać, nawet ptak trzymany przez "kosmitę" ma identyczą "twarz" więc najwyraźniej taki był styl artysty. Zreszta przy takim poziomie prymitywizmu, nawet gdyby artysta na jakimś obrazku faktycznie zamieścił kosmitę, to i tak pewnie nie dałoby się go jednoznacznie zidentyfikować jako takiego. Lepiej wypada krążek na pierwszym zdjęciu, ale bez kontekstu trudno stwierdzić czy nie jest to postać człowieka zrobiona na modłę ówczesnej tybetańskiej plastyki.
  • 0

#43

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To pierwsze to jeden z dysków dropa. Uznane za oszustwo http://pl.wikipedia.org/wiki/Dropa

A to drugie to jeden z bogów Aborygenów, Wandjina. Według ich wierzeń, ten bóg zstąpił z drogi mlecznej i stworzył Ziemię i ludzi.
  • 1



#44

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo wam dziękuję, bo mam zamiar udowodnić mojemu znajomemu, który wierzy w paleoastronautykę, że te dzieła sztuki nie są wizerunkami kosmitów.
  • -2

#45

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A oto interesujące nas fragmenty:

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Są to oryginalne fragmenty średniowiecznego malowidła. Nie zostały w żaden sposób wyretuszowane. Czy zatem jest to wreszcie tak wyczekiwany przez zwolenników UFO dowód?

Niestety nie.

Po raz kolejny widzimy bowiem pewien motyw malarski, który rzecz jasna był również bardzo popularny wśród ówczesnych malarzy. Zwróćmy uwagę na całość obrazu - ukrzyżowanie, dwa anioły widoczne po obu bokach krzyża i dwa inne obiekty również znajdujące się po obu stronach krzyża.


Niestety TAK!
Co ma motyw malarski "dwoch Slonc", do umieszczania w nich postaci nimi sterujacymi, w tym jednego w skafandrze??
Nie ma takich grzybow na swiecie zeby taki pomysl komus w sredniowieczu do lba strzelil bez powodu!
Dla nich czarna magia byloby umieszczenie diabla w powozie bez koni co sam pojedzie, albo na smoku h.. go wie.. a nie w rakiecie!
To jest czysto techniczna wizja!
To tak samo jak nam nawet teraz nie przychodza do glowy pewne pomysly, choc po ilus latach staja sie realnymi rzeczami, a wtedy kazdy mysli "no tak, to takie oczywiste.."
  • 5


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych