Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia bramą do niebezpiecznego świata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#76

plazgut.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wspomniałem o tym, żeby było jasne dlaczego tak jest. Ja jako takich osiągniec nie mam i prosze bez ironii ok ? Słuchaj... ja nie mam takich zdolności, ale gdybym poprosił dowiedziałbym sie o tobie wszystkiego. Dosłownie - wszystkiego! Wystarczy, że miałbym twoje zdjęcie. I do tego nie potrzebowałbym żadnych urzędów, które mogły by mi podac informacje. Nie wiesz o wielu rzeczach dziejących się na tym, i nie tylko, świecie. Rozumiem, że kpisz sobie bo nie wierzysz. Nagle ktoś wyskakuje na forum i mówi, ze magia istnieje - idiota, można pomyślec sobie, no ale spoko. Mógłbym opowiedziec wam wiele tutaj, ale po 1. nikt z was by mi nie uwierzył, a po 2. nie chce sobie tym spaprac życia.

W dalszym ciągu proszę o pomoc dotyczącą mojeego postu wyżej.
  • 0

#77

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Plazgut - chcesz moje zdjęcie ? Chętnie dowiem się co o mnie wiesz ciekawego
  • 0



#78

plazgut.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma sprawy. Ale odpowiedź dostałbyś nie tak prędko, bo obecnie ta osoba przebywa poza krajem i nie ma jej na gg. Mozesz mi wyslac swoje foto i jak bede rozmawial z ta osoba to pokaze jej twoje foto no i pozniej przesle ci to czego sie dowiedzialem.
  • 0

#79

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

. Nagle ktoś wyskakuje na forum i mówi, ze magia istnieje - idiota, można pomyślec sobie, no ale spoko. Mógłbym opowiedziec wam wiele tutaj, ale po 1. nikt z was by mi nie uwierzył, a po 2. nie chce sobie tym spaprac życia.


Ja uwazam ze magią nie jest to, co wiekszosc za nią uwaza i jak poczytasz forum to dowiesz sie, ze jest tu kilka osob ktore wiedzą ze magia istnieje.
Co do paprania sobie życia hm, skoro sam nic nie potrafisz to nie masz sie co obawiac, a ten ktroy potrafi raczej nie musi czuc sie zagrożony bo wie wiecej o swoich potencjalnych wrogach niz oni sami.

Czy ktoryś z forumowiczów natknął się na takie imiona: Arania, Arahena, Arahia ? Jeśli ktoś posiada więdzę dotyczącą starożytnego Egiptu proszę o PW.

Skad pewnosc ze to imiona moze to tylko arabskie slowa, a o starozytnym Egipcie pelno ksiazek wydano no i google wiele Ci powie.
  • 0



#80

holi.
  • Postów: 457
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ok, wysłałem fotkę, czekam na wyniki.
  • 0

#81

plazgut.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do paprania sobie życia hm, skoro sam nic nie potrafisz to nie masz sie co obawiac, a ten ktroy potrafi raczej nie musi czuc sie zagrożony bo wie wiecej o swoich potencjalnych wrogach niz oni sami.

Oj mylisz się. To że nie wiele potrafię nie znaczy, że nie mgoe sobie zrobic krzywdy. Właśnie krzywde sobie zrobie przez brak wiedzy praktycznej. A poza tym uwierz mi, że jest sie czego bac. Znam kogos kto ma ogromną siłę. Potrafiłby spowodowac smierc u czlowieka nawet gdyby ten byl na drugim końcu świata, ale wiem o istnieniu kogoś, czyja moc jest o wiele, wiele... większa. Myślicie, że przesadzam? Chciałbym...

Skad pewnosc ze to imiona moze to tylko arabskie slowa, a o starozytnym Egipcie pelno ksiazek wydano no i google wiele Ci powie.

Bo co nieco wiem o tych osobach, ale to wciąż za mało. Ci którzy poznali znaczenie tych imion... po prostu najedli się strachu. Google nic mi nie powie. To nie jest wiedza dostępna w internecie. Nawet w książkach tego nie ma za bardzo... Wiem od studenta historii, że dowiem się czego chce czytajac ksiazki o starożytnych cywilizacjach, w szczególności Egipt, ale niestety o tym co on wie nie chce ze mna rozmawiac (boi sie). Problem jest ze znalezieniem odpowiedniej książki, dlatego pytam tutaj.


Pytam z ciekawości: ktoś z was w ogóle miał czy ma jakikolwiek kontakt z magią, czy wszyscy tylko teoretyzują? A może ktoś z was interesuje się samym szatanem i wie co nieco? Bo i taka wiedza była by dla mnie przydatna.
  • 0

#82

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może ktoś z was interesuje się samym szatanem i wie co nieco? Bo i taka wiedza była by dla mnie przydatna.


Kim jest Szatan (albo Satanas, Sathan, Lucyfer, Diabeł)? Jest Antychrystusem. Usposobieniem przeciwieństwa chrześcijaństwa. Postać Szatana została "wynaleziona" w XIII - XIV wieku, w odpowiedzi na kulturowe zapotrzebowanie. Jeśli bowiem Bóg jest wyłącznie czysty i dobry, jakaś inna siła musiała uosabiać zło i upodlenie. Nieskomplikowanej, uległej wobec autorytetów mentalności człowieka potrzebna była jakaś silna, wydumana postać, którą można by obarczyć winą za cały ból i cierpienie świata. Tak więc pojawił sie Szatan - uosobienie zła.

(to tak ogólnikowo)

edit:

Kościół i władza potrzebowała kozła ofiarnego, którego można by było obarczyć winą za powszechne udręki. W XIII - XIV wieku, powracający ze Wschodu krzyżowcy zaczęli opowiadać o wierzeniach, z którymi się tam zetknęli, polegających na postrzegania świata jako pola nieustającej walki sił ciemności z siłami światła. Opowiadali o perskich bóstwach ciemności przypominających rogatego człowieka. Cel tego rodzaju zabiegów był jasny: przedchrześcijańskie Rogate Bóstwo (Pan) było ciągle popularne wśród czarownic i innych pogan Europy. Wzięło ono swój początek od tradycyjnego wyobrażenia bożka Pana, symbolizującego męski element natury, a przedstawionego jako bóg o nogach kozła i głowie ozdobionej rogami. Rogaty Bożek uznawany był za krzepkie i jurne, ludowe bóstwo - nic w jego tradycyjnym wizerunku nie było usposobieniem zła. Najgorsze co można było o nim powiedzieć, to to, że wywodził się z wczesnego kultu płodności i preferował wolny seks. Oczywiście dla średniowiecznego Kościoła takie wierzenia były wyklęte. Niemniej zewnętrzny wizerunek tego bożka przypomina perskie postacie diabłów. Jednak najważniejszy był fakt, że kult Rogatego Bóstwa był ciągle popularny wśród szerokich rzesz średniowiecznego społeczeństwa. Każde silne męski bóstwo stanowiło zagrożenie dla Kościoła. W ten sposób zbieg wydarzeń i idei doprowadził do przemianowania Rogatego Bożka na Diabła, czyli Szatana. Kult Szatana został oficjalnie rozpoznany na początku XIV wieku, kiedy to Kościół stworzył oficjalną definicję satanizmu i zaczęto określać tym mianem wszelkich dysydentów, takich jak czarownice, druidzi, Żydzi, Cyganie, czarnoksiężnicy (w tym astrologowie) i w końcu wszyscy poganie. Krótko mówiąc, każda niechrześcijańska wiara uważana była za kult Szatana.

Opracowane na podstawie książki - Marion Weinstein
  • 0

#83

plazgut.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To co podają książki nie zawsze jest prawdą. W tym wypadku akurat tak jest. Ciekawi mnie, czy gdziekolwiek jest napisane o synu (synach) szatana lub o jego córce (córkach). Natknął się ktoś może na pełną, kompletną przepowiednie Sybilli ?
  • 0

#84

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chrześcijaństwo:

W przeciwieństwie do Nowego Testamentu, w Starym Testamencie określenie to oznacza funkcje, nie imię, a upadły anioł wypełniający tę funkcję traktowany jest tam jako źródło zła i nieprzyjaciel Boga, kusiciel człowieka. Symboliści uznają te istoty za symbole zła, realiści Kościoła katolickiego mówią zaś o jak najbardziej osobowej egzystencji Szatana. Realizm dotyczący osoby Szatana jest oficjalną nauką Kościoła. W Nowym Testamencie pozycja Szatana, jako przeciwnika Boga i nieprzyjaciela rodzaju ludzkiego, zostaje poszerzona o rolę przeciwnika w dziele zbawienia dokonywanym przez Jezusa Chrystusa (Mt 16,21-23, Mk 4,15) oraz rolę przeciwnika wspólnoty chrześcijańskiej (Ap 12,17).

Nazywany jest "oskarżycielem", "władcą tego świata", "władcą mocarstw powietrza", "diabłem", "nieprzyjacielem", "Złym", "Belzebubem", "złym duchem", "duchem nieczystym", "kłamcą", "ojcem kłamstwa", "zabójcą", "Wężem", "wężem starodawnym", "Smokiem", "władcą ognia piekielnego",

Problem Szatana w chrześcijaństwie odzwierciedla pytanie o początek zła.

O szatanie i jego roli w dziejach ludzkości (również przyszłych) jest mowa m.in. w Księdze Rodzaju oraz Apokalipsie świętego Jana (spisana na gr. wyspie Patmos).


---------

Z kłamiącej wikipedii. Na angielskiej też czytałem, nie spotkałem się z tym co twierdzi ta pani w swojej książce.

Zresztą tu całość:
PL
ENG
  • 0



#85

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kim jest Szatan (albo Satanas, Sathan, Lucyfer, Diabeł)? Jest Antychrystusem.
(to tak ogólnikowo)


...szatan satanas, lucyfer, diabeł,...to byty/istoty, upadłe anioły , demony itp. [aktualnie, bądź tez nigdy] nie wcielone [w człowiecze ciała], ....

..antychryst czy własciwiej antychrysty,... to najczęsciej ludzie, ...rzadziej choć i tak bywało to wcielone demony,..przy których kęci się dużo wcielonych i niewcielonych demonów

(to tak ogólnikowo)
  • 0

#86

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szatan satanas, lucyfer, diabeł to raczej określa jedną i tą samą "postać" która jest utożsamiana z "uniwersalnym" Szatanem - w każdym bądź razie wymienione przydomki są usposobieniem zła.
  • 0

#87

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchaj... ja nie mam takich zdolności, ale gdybym poprosił dowiedziałbym sie o tobie wszystkiego. Dosłownie - wszystkiego! Wystarczy, że miałbym twoje zdjęcie. I do tego nie potrzebowałbym żadnych urzędów, które mogły by mi podac informacje. Nie wiesz o wielu rzeczach dziejących się na tym, i nie tylko, świecie.


są dwie "osoby" znające przyszłość i posiadające ogromną inteligencje i wiedzę: Bóg (wszechwiedzę) i Szatan. Oboje z nich mogą udzielać jej ludziom, swoim 'wybranym'. Bóg: np matce Teresie (do Wojtyły: będziesz papieżem); Szatan: wróżby itd. Przez wróżby czcimy szatana...
  • 0

#88

plazgut.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

..antychryst czy własciwiej antychrysty,... to najczęsciej ludzie, ...rzadziej choć i tak bywało to wcielone demony,..przy których kęci się dużo wcielonych i niewcielonych demonów

(to tak ogólnikowo)


Właściwie mógłbym się zgodzic, ale antychryst ma tylko ciało człowieka. No i się już narodził według jednej przepowiedni, która niestety jest prawdziwa...

są dwie "osoby" znające przyszłość i posiadające ogromną inteligencje i wiedzę: Bóg (wszechwiedzę) i Szatan. Oboje z nich mogą udzielać jej ludziom, swoim 'wybranym'. Bóg: np matce Teresie (do Wojtyły: będziesz papieżem);

Z tym się zgadzam

Szatan: wróżby itd. Przez wróżby czcimy szatana...

a z tym już nie... Denerwuje mnie takie właśnie gadanie: przez wróżby czcimy szatana... Kościół tez twierdzi, ze magia, tarot, wróżby itd. itp. to jest ciężki grzech, nalezy tego unikac, prowadzi to do zła i jest kultem szatana.... żenada... Wybaczcie, ale jak dla mnie kościół ma wiele wad. Ja wierze w Boga, a nie kościół, który nie do końca wie co jest co.
  • 0

#89

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właściwie mógłbym się zgodzic, ale antychryst ma tylko ciało człowieka. No i się już narodził według jednej przepowiedni, która niestety jest prawdziwa...

Kto to taki!? Możesz przybliżyć daną przepowiednię o której wspominasz??
  • 0

#90

plazgut.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem kto to. Narodził się w lipcu bądź sierpniu 1997 roku, więc jest jeszcze młody. Przepowiednia Sybilli, ale nie wiem czy w ogóle znajdziesz w internecie akurat o tym. Jakieś tam fragmenty tej przepowiedni są w internecie, ale całośc była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Kiedyś mi ją opowiedziano, ale niestety nie wiele pamiętam.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych