Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia bramą do niebezpiecznego świata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#91

hhh....
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kim jest Szatan (albo Satanas, Sathan, Lucyfer, Diabeł)? Jest Antychrystusem.
(to tak ogólnikowo)


...szatan satanas, lucyfer, diabeł,...to byty/istoty, upadłe anioły , demony itp. [aktualnie, bądź tez nigdy] nie wcielone [w człowiecze ciała], ....

Właśnie. Upadłe anioły... dlaczego tak dużo ludzi, tak uparcie (ostatnio co raz więcej i częściej) nazywa siebie upadłymi aniołami, czy oni wiedzą czemu i komu to służy? czy im samym dla odróżnienia się od całej reszty? czy jak to miało miejsce już kiedyś stawiają się jako lepszych od najlepszego, jako bardziej boskich od boga? według mnie takie rozumowanie jest lekko mówiąc bardzo głupie i nieodpowiedzialne

..antychryst czy własciwiej antychrysty,... to najczęsciej ludzie, ...rzadziej choć i tak bywało to wcielone demony,..przy których kęci się dużo wcielonych i niewcielonych demonów

(to tak ogólnikowo)


A mógłbym prosić szczegółowo?

pozdrawiam...
  • 0

#92

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja natomiast prosze o powrot do tematu, jezeli nikt nie ma juz nic w temacie do dodania to wieczorem zamkne.
  • 0



#93

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wracając do tematu, jak dla mnie to tarot jest talią bzdurnych kart służących do manipulacji ludzi. Gdzie "czarownik" sam interpretuje karty na własny sposób, jakbym miał sprawdzić to każdy by mi co innego "wywróżył" - żenada. Można to porównać do horoskopu z gazety tv. xD Człowiek sam w podświadomości dopasowuję zdarzenia swojego życia do treści horoskopu - to cała ta wielka "magia horoskopu i tarotu".


P.S Szkoda było by zamknąć ten temat, jest tu poruszanych wiele ciekawych kwesti.
  • 0

#94

plazgut.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tarot jest prawdziwy, a wielu ludzi uważa go za bzdure dlatego, że posługują się nim ludzie nie odpowiedzialni i bez odpowiedniej wiedzy. Trzeba się stosowac do instrukcji. Wlasciciel kart nie może oddac swoich kart komuś i tak samo nie moze trzymac w rekach czyichś kart. Nie jestem obeznany z tarotem więc nie wiele tez wiem. Mozliwe ze gdzies teraz popelnilem blad, napisalem to o czym mi powiedziano.
  • 0

#95

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz, ja nie wierze w każde słowo kogoś niby obeznanego w tym temacie. Sam wtajemniczyłem się w tarota i osobiście stwierdzam, że to bujda.
  • 0

#96

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możemy zadać pytanie dlaczego układając karty, spoglądając na zdjęcie, znajdujemy odpowiedzi na pytanie? Czy to jest oszustwo a może psychologia? Czy to że u wróżki wygadaliśmy sie spowodowało i że nam przeszło? A ona dobrze nam doradziła ponieważ jest psychologiem? psychoterapeutą, psychoanalitykiem? Prawdziwa wróżba opiera się na jasnowidzeniu a tarot, kula, runy są dla takiej osoby pretekstem do " wejścia " w przestrzeń. Ezoteryka, jak i współczesna fizyka opisuje przestrzenie wielowymiarowe, gdzie obowiązuje cztery, pięć i więcej wymiarów. Istnieją modele matematyczne takich przestrzeni. Co to oznacza? Wróżbita posiada umiejętność wychwytywania pola energetycznego wyższych planów i uczynić je kanwą dla np. kart. Problemem jest natomiast to czy trafiliśmy do specjalisty, a nie że to nie istnieje.
  • 0



#97

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właściwie mógłbym się zgodzic, ale antychryst ma tylko ciało człowieka. No i się już narodził według jednej przepowiedni, która niestety jest prawdziwa...


..to co nardziło się z ziemskiej kobiety w ziemskim człowieczym ciele,..żyje w nim na ziemi oraz nie potrafi go opuści bez usmiercenia człowieczego ciała jest człowiekiem,..choćby sam najwyzszy demon przez niego mówił i choćby sam najwqyzszy demon przez niego działał
  • 0

#98

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jest to przykład opętania. Gdzie tutaj widzisz magię ?
  • 0



#99

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie. Upadłe anioły... dlaczego tak dużo ludzi, tak uparcie (ostatnio co raz więcej i częściej) nazywa siebie upadłymi aniołami, czy oni wiedzą czemu i komu to służy?


...jest teraz na ziemi wielu akwizytorów,..technika akwizycji do luciferskich hufców jest jedną z bardziej wyrafinowanych,.. zreszta, zadanie ich czeka przednie, ...by je mogli wykonać muszą wykrzesac z siebie wiele entuzjazmu



Moim zdaniem jest to przykład opętania. Gdzie tutaj widzisz magię ?



..coż to jest magia?..czyż nie o to chodzi by zaprzgać do wykonania tego co chce mag tych na których zagiął parol [oraz Tych na Których nie zaginał, a Którzy dali sie mu zaprząć w małym, by odebrać od niego wiele w wielkim,..ale o Tych Pomocnikach mag dowie sie dopiero wówczas gdy już bedzie [na wieki] Im zprzęgniety]

Trzeba się stosowac do instrukcji. Wlasciciel kart nie może oddac swoich kart komuś i tak samo nie moze trzymac w rekach czyichś kart. Nie jestem obeznany z tarotem więc nie wiele tez wiem. Mozliwe ze gdzies teraz popelnilem blad, napisalem to o czym mi powiedziano.


..widać, ze niewiele wiesz o tarocie wiec przestań niepotrzebnie i głupio mu trzebać i niemożnać,..oraz nie powtarzaj wszystkiego co ci powiedziano i tylko dlatego, że ci powiedziano,..mógłbyś przynajmniej sie zastanowić komu taki powiedzeniem słuzysz oraz czemu , dla jakich korzysci podejmujesz takiej służby,..byc moze nawet niecałkiem sobie nieuswiadamianej

..tarot jest jedna z uczciwszych i bezpieczniejszych sztuk,..i nie mozna z niego uczynic tylko bezwolnego narzędzia ...po prostu i po jasnemu gdy wyczuwa w adepcie strach to go straszy i zniechęca do siebie,..gdy wyczuwa nieuczciwego to zwodzi go i zniechęca do siebie,..gdy widzi w adepcie niejasność to ciemnieje tym samym zniecheca niejasnego zaciemniajacego do siebie,..itp.
  • 0

#100

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Vkali - cytujesz ? jakiś tekst ? którego nie znam.

Mag i magia. Tak, to mnie interesuje. Pytasz czym jest magia ? i kim jest mag ?

Magia jest to umiejętność wywoływania skutków materialnych lub psychicznych siłą woli.
A magiem się jest. Samo chcenie nie wystarczy.

Czy uważasz, że mag zawsze potrzebuje kogoś lub coś pozbawić woli, by móc coś osiągnąć?

Vkali - cytujesz ? jakiś tekst ? którego nie znam.

Mag i magia. Tak, to mnie interesuje. Pytasz czym jest magia ? i kim jest mag ?

Magia jest to umiejętność wywoływania skutków materialnych lub psychicznych siłą woli.
A magiem się jest. Samo chcenie nie wystarczy.

Czy uważasz, że mag zawsze potrzebuje kogoś lub coś pozbawić woli, by móc coś osiągnąć?
  • 0



#101

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdziwa wróżba opiera się na jasnowidzeniu a tarot, kula, runy są dla takiej osoby pretekstem do " wejścia " w przestrzeń.

Z tym mogę się zgodzić...

Problemem jest natomiast to czy trafiliśmy do specjalisty, a nie że to nie istnieje.

Natomiast gdzie znaleźć takiego specjalistę??
  • 0

#102

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Magia jest to umiejętność wywoływania skutków materialnych lub psychicznych siłą woli.


..warto wiedziec w jakim swiecie tj. w kim czy w czym mają być te materialne i psychiczne skutki.. oraz warto wiedziec jakie prawo mamy do tych skutków w kimś i na czymś drugim niż jest magie stosujacy,...
...oraz nie ma to nic wspólnego z wolą predzej z niewolą ... a stosowanie siły jest w magii niezbędne
..zresztą tutaj Kah'Hun'i mozesz troche poczytać o pierwszych na ziemi magach oraz o upadku jaki nią spowodowali



A magiem się jest. Samo chcenie nie wystarczy


..nie magiem sie staje i samo chcenie wystarcza by w maga, w magie wdepnąć,..choc prawda jest, ze nie od razu beda skutki na zewnatrz maga, wpierw musza sie one stać w jego wewnatrz
  • 0

#103

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Vkali - posiadasz umiejętności lub nie.
Możesz chcieć być wirtuozem lub nim być. W każdej dziedzinie to prawo obowiązuje.

Mag wykorzystując swoją wiedzę wprowadza zamierzone zmiany w przestrzeni. Wykorzystuje do tego swoje umiejętności psychiczne, by za ich pomocą powstały skutki materialne.

Nie tłumaczyłabym kabałą zejścia człowieka na Ziemię.
  • 0



#104

plazgut.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

..widać, ze niewiele wiesz o tarocie wiec przestań niepotrzebnie i głupio mu trzebać i niemożnać,..oraz nie powtarzaj wszystkiego co ci powiedziano i tylko dlatego, że ci powiedziano,..mógłbyś przynajmniej sie zastanowić komu taki powiedzeniem słuzysz oraz czemu , dla jakich korzysci podejmujesz takiej służby,..byc moze nawet niecałkiem sobie nieuswiadamianej

Ech... obyś się kiedyś "nadział" kładąc tarota. Wtedy mi uwierzysz. Nie chce mi sie dyskutowac, bo widze ze i tak cie nie przekonam.

A swoją drogą co do twoich wypowiedzi: przerost formy nad treścią?
  • 0

#105

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

..widać, ze niewiele wiesz o tarocie wiec przestań niepotrzebnie i głupio mu trzebać i niemożnać,..oraz nie powtarzaj wszystkiego co ci powiedziano i tylko dlatego, że ci powiedziano,..mógłbyś przynajmniej sie zastanowić komu taki powiedzeniem słuzysz oraz czemu , dla jakich korzysci podejmujesz takiej służby,..byc moze nawet niecałkiem sobie nieuswiadamianej

Ech... obyś się kiedyś "nadział" kładąc tarota. Wtedy mi uwierzysz. Nie chce mi sie dyskutowac, bo widze ze i tak cie nie przekonam.


..życzenia [nadziania sie] zwracam do nadawcy,..tarot jest przyjacielem tych co sa mu przyjacielem,..zapewne tarot sie tobie nie wyswietlił ani nie przemówił do ciebie,..prawda,... by się przedstawił, i wyswietlił co ma do zobrazowania oraz zaspiewał co ma do przekazania potrzeba przestac mówić co nie oznacza,ze potrzeba tylko zamknac usta czy tylko nie brać pióra do ręki,..ponadto trzeba miec oczy do widzenia i uszy do słyszenia

A swoją drogą co do twoich wypowiedzi: przerost formy nad treścią?


..to tak moze wygladać u mało uważnie czytajacych, u czytajacych po literkach, i to zbyt szybko ..czyli u połykajacych literki szybciej niż mozna je przetrawić - to również jeden ze znaków tego czasu,..a wystarczyłoby na powrót nauczyć się citać po duchu nie po literkach,..no cóż ale oni co najmniej od atlantydy ani ducha mają ani go widza ani słysza ani czuja
..nienasyceni,...tylko żarło, żarło, żarło i coraz wiecej różnego rodzaju żarła,..i najlepiej by było już przetrawione do tego gładkie, śliskie i okragłe,..by bez trudu przez nich przelatywało

..lecz juz blisko jest ten kto im otworzy jeszcze wieksze czasoprzestrzenie niedosytu, az do nie niewysłowionego i niepojetego w tych ciałach bólu i cierpienia,...i znowu potrwa troche czasu i troche jeszcze wiekszego bółu az naucza się w tych nowych czasoprzestrzenie ponownie ślizgać na gładko i na okragło
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych