Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia bramą do niebezpiecznego świata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#46

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zobacze namaclne efekty to uwierze.

Mam do Ciebie osobiste pytanie- Jesteś wstanie do samopoświęcenia, na rzecz udowodnienia "skutków" magicznych!?
  • 0

#47

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zobacze namaclne efekty to uwierze.

Mam do Ciebie osobiste pytanie- Jesteś wstanie do samopoświęcenia, na rzecz udowodnienia "skutków" magicznych!?

A czy ja kaze sie komus poswiecac ? Ja chce jakiejs prostej sztuczki -;-
  • 0

#48

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Źle mnie zrozumiałeś, chciałeś namacalne efekty, a ja ci to proponuję- których ty możesz doświadczyć jak się zgodzisz!? Jesteś tak pesymistycznie nastawiony do magii, to może warto zaryzykować i poświęcić się- co masz do stracenia w końcu uważasz, że magia to "brednie"?!? Wykazując ci taką propozycję, sam dokonuję samopoświęcenia, bo jak wiesz w magii skutki "czarów" wracają do "nadawcy" (oraz może mnie spotkać karmiczna zapłata..)
P.S Nie licz na proste sztuczki, nie licz na coś pozytywnego ponieważ nie odbierałbyś tego za skutki magiczne. Mam nadzieję że teraz mnie rozumiesz!?

Użytkownik Traxx edytował ten post 23.02.2008 - 22:02

  • 0

#49

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie licz na proste sztuczki, nie licz na coś pozytywnego ponieważ nie odbierałbyś tego za skutki magiczne. Mam nadzieję że teraz mnie rozumiesz!?


Przyznam że nie zrozumiałem Twojego zawiłego postu

Jakie puste słowa i frazesy. Napisałam wyraźnie, że magia to nie czary mary więc nie spodziewaj się, że z kredki zrobię ołówek, chyba że podasz powód dla jakiego ta zamiana jest potrzebna. Ale nie podasz bo takiego powodu nie ma, tak jak nie znam powodu dla którego mam Tobie i innym pokazać na czym magia polega.


Obejrzałem sporo sztuczek magicznych z wytłumaczeniem i oczywiście iluzją da się to zrobić, ale magią nawet jeśli życie by od tego zależało nikt nic nie zmieni ...chyba że to będzie jakiś generator cząsteczkowy za 100 lat .

Jedyne co mogę zaproponować to skoncentruj swoją uwagę na treści postu nr 38 w tym temacie.


To może być co najwyżej psychologia a nie żadna magia ;p

Takiej o jakiej naoglądałeś się w filmach i takiej magi o jakiej piszą w książkach nie ma.


Czyli wszystko co kojarzy się ze słowem magia nie istnieje, bo przecież jej główne źródła to mity, legendy, filmy, gry komputerowe, książki fantasy itp :) Zostaje szamanizm, okultyzm , Hermes Trismegistos, Crowley i takie tam inne gusła. Są jeszcze psionicy, jogini, księża i tak wymieniać można bez końca. Zostają czary typowo działające na sugestie. Uroki, wzmocnienia, bariery, leczenie itd. Pozostały te właśnie, ponieważ ich skutków nie widać, a hipnozą i sugestią można odnieść wrażenie że działają. Nie jest już dla nas tajemnica tworzenie ognia, pioruna, sztuczki lewitacji to cała ta "magia" i jej potęga coraz bardziej się zawęża. Osobiście daje naszej planecie 100 lat i ludzie będą się śmieli z hokus-pokus :)

I bardzo dobrze Ci się kojarzy, tylko musisz wiedzieć że przechodzą przez nie Ci którzy, są świadomi ich istnienia. Zobaczyć je to zbyt mało by uwierzyć i zbyt mało by z nich skorzystać.

,
Jeśli w coś się bardzo mocno wierzy to można dostać empiryczne dowody istnienia, ale wcale nie znaczy że będzie się to działo naprawdę ;p Owszem dla niektórych działanie perswazji, hipnozy, medytacji, transu to magia...ale nie, to są naturalne zdolnośći każdego człowieka, zależące od fal mózgowych. Cały problem w tym, że jakoś nigdy nie można stwierdzić istnienia tych sił magicznych, psi, chi, prany itp Ludzie ćwiczą sugerują sobie różne cuda, odkrywają niezwykłe zdolności ciał, ale nie ma tam miejsca na magie, dusze, lewitacje itp <niestety>

Użytkownik scpt edytował ten post 23.02.2008 - 22:43

  • 0

#50

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Źle mnie zrozumiałeś, chciałeś namacalne efekty, a ja ci to proponuję- których ty możesz doświadczyć jak się zgodzisz!? Jesteś tak pesymistycznie nastawiony do magii, to może warto zaryzykować i poświęcić się- co masz do stracenia w końcu uważasz, że magia to "brednie"?!? Wykazując ci taką propozycję, sam dokonuję samopoświęcenia, bo jak wiesz w magii skutki "czarów" wracają do "nadawcy" (oraz może mnie spotkać karmiczna zapłata..)
P.S Nie licz na proste sztuczki, nie licz na coś pozytywnego ponieważ nie odbierałbyś tego za skutki magiczne. Mam nadzieję że teraz mnie rozumiesz!?

A teraz jeszcze raz. Spokojnie, bez nerwow tak zeby ktos to zrozumial 0o.

Są jeszcze psionicy

Prawda w DnD to calkiem fajna klasa.

Ja niechce rozwiewac znow niektorych ale magaiw w filmach i grach nie wziela sie znikad. To jest to pierwotne wyobraznie o czym co jest potarzne, co moze ksztaltowac dowolnie swiat itd. Pozniej ktos do tego dorobil filozofie i chcial to sprawdzic do czegos hmm zyczajnego, ale nie w tym rzecz...
Dlatego zadnej magii nie ma, nie bylo i prawdopodobnie nie bedzie. Juz z samej definicji chodzi o cos co lamie prawa fizyki, i dlatego dziala.
  • 0

#51

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Źle mnie zrozumiałeś, chciałeś namacalne efekty, a ja ci to proponuję- których ty możesz doświadczyć jak się zgodzisz!? Jesteś tak pesymistycznie nastawiony do magii, to może warto zaryzykować i poświęcić się- co masz do stracenia w końcu uważasz, że magia to "brednie"?!? Wykazując ci taką propozycję, sam dokonuję samopoświęcenia, bo jak wiesz w magii skutki "czarów" wracają do "nadawcy" (oraz może mnie spotkać karmiczna zapłata..)
P.S Nie licz na proste sztuczki, nie licz na coś pozytywnego ponieważ nie odbierałbyś tego za skutki magiczne. Mam nadzieję że teraz mnie rozumiesz!?

A teraz jeszcze raz. Spokojnie, bez nerwów tak żeby ktoś to zrozumiał 0o.


Haha.. gdzie ty "widzisz" nerwy w tym poście!? Dobra powiem inaczej bo nie rozumiesz, postawie sprawę jasno- chodzi o to, że ja dokonam "transformacji" (po waszemu czaru) i wpłynę na twoje życie lub otoczenie doczesne... Wystarczy, że będę posiadał twój wizerunek, szukałem już w dziale "Poznajmy się" no ale na twoje szczęście nie znalazłem- nie umieściłeś tam fotki. Chcę ci udowodnić że magia* istnieje...

magia* - pojęcie względne...

Użytkownik Traxx edytował ten post 24.02.2008 - 09:15

  • 0

#52

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety nie mam zdjecia :<
W sumie moglbym nawet zalatwic zeby sie przekonac, a raczej ciebie jak bardzo ta twojja magia to zwykla sugestia, ktorej podda sie jednynie ktos kto w to wierzy.. No niedlugo bys potrzebowal adresu, a potem jeszcze sponosora zebys mogl dojechac bo pewnie na odleglosc nie zadziala :P .

Wiesz kiedys pokazywali takiego co to wladal energia psi, chi sri spagehtii. Tak czy inaczej przyszlo dwol naukowcow i chcialo zby im zaprezentowal. No i zaczol pokazowac oni stoja stoja i nic sie nie dzieje (mial ich wywrocic bez dotykania). Koles odszedl, mamroczac cos pod nosem ze mu nie wyszlo :E
  • 0

#53

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwierz, że wystarczyłoby mi Twoje zdjęcie, nic więcej nie potrzebuję. Naczytałem się wiele postów twojego autorstwa i stwierdziłem że mógłbym na Twoje życie lub otoczenie doczesne wpłynąć- wiem na które "podmioty" będzie najłatwiej. Ja i tak nie będę wiedział o skutkach moich dokonanych "transformacji"- tym lepiej dla mnie, nie będę miał wyrzutów sumienia, a czy ty przypniesz te działania do mojego wpływu czy do własnego losu- szczęścia/nieszczęścia to już Twoja sprawa.

Użytkownik Traxx edytował ten post 24.02.2008 - 09:43

  • 0

#54

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Traxx nie przesadzasz. Chcesz poczarować to zrób mu przysługę i przyczyń się do tego by się obudził i otworzył swój sceptycznie ignorancki umysł. Ja myśle że on już odczuwa znmiany, ale w życiu się tutaj do tego nie przyzna.

Ps iniside jak tam klawiatura? ;)
  • 0



#55

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Działa tak samo jak od roku. Tzn. wypadało by po 8 latach kupic nowa :P .

Jestem sceptyczny, ale napewno nie ignorant. Ja bym wam chetnie uwierzyl w te cala magie, ale zadne z was niechce wyczarowac fajerballa.

Druga sprawa, ze rzeczy typu ascendencja, bla bla, to tylko w StarGate i tylko nie dla tak prymitywnych istot jak ludzie.
Uwierzcie lub nie, ja bym chcial zeby istnala magia taka jak w opowiesciach, zeby kazdy mogl sie nia nauczyc poslugiwac (albo nie kazdy), ale magia z samej definicji nie moze istniec. Ba pewnie sie da manipulowac materia sila woli, ba istnieje wiele nie poznanych prw fizyki ale ludzie sa na to za prymitywni. A rzucanie urokow i innych pierdol to sie zajmuje nauka zwana psychologia a nie magia [;.
A w Necronomicon tez wierzycie ?

Aha, ja nie mam problemow z przynaniem sie ze sie mylilem. Jak narazie nikt nie powiedzial nic przekonywujacego. Jeden mnie proboje straszyc klatwa, twierdza ze reagento do jej rzucenia nie ma (brzmi znajomo -;-), a ty Asienko no coz, ty jeszcze sie tu z sensem wypowiadasz chociaz tez bez argumentow :P

Użytkownik iniside edytował ten post 24.02.2008 - 10:59

  • 0

#56

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeden mnie próbuje straszyc klatwa, twierdza ze reagento do jej rzucenia nie ma (brzmi znajomo -;-)

Zaskakujesz mnie, nie masz zbyt wielkiej wiedzy na ten temat. Potrafię wpływać na... już wcześniej o tym wspomniałem. Tylko że nie mam żadnej podstawy na której mógłbym to zrobić- żadnych faktów... jedynie to znam twój nick z tego forum, to nie daje mi za wiele ponieważ równie dobrze ktoś inny może mieć taki pseudonim a o dziwo nie jestem egoistom i nie chce by skutki moich zamiaru nie doszły tam gdzie nie powinny. Ja o żadnej klątwie nic nie wspominałem i nie wciskaj mi bajek do kieszeni. Pozdrawiam.

edit: Nigdzie cię nie straszyłem tylko wyszedłem na samym początku z propozycją. Niestety ale chyba cały czas niezrozumiale odbierasz moje posty lub udajesz!?

Użytkownik Traxx edytował ten post 24.02.2008 - 11:27

  • 0

#57

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W tej sytuacji musimy uzmysłowić sobie, że magii nie możemy uzasadnić metodą naukową, a także że będziemy mieli do czynienia z paranormalnymi zjawiskami. I od razu nasuwa się pytanie: czy dobrowolne wejście do niematerialnego świata magii będzie dla nas korzystne? Czy można traktować ją jak rozrywkę w nudny dzień, chęć rozerwania się między zajęciami?


Widzisz iniside odpowiedź czym jest magia zawiera się tutaj, ona nie istnieje w tym świecie. Aby z niej korzystać należy przejść w świat magii ten niematerialny, a to już niewielu ludzi potrafi. Sama wiem na czym to polega rozumiem jej sedno, ale jej nie stosuję. Zastosowałam tylko jedyny raz świadomie, opisałam to w skrócie na forum

W zeszłym roku w lipcu miałam wypadek samochodowy, jechałam wówczas z kolega z pracy i jego córką załatwiać sprawy służbowe. Gdy wyjeżdżaliśmy z miasta miałam wizję, że jak pojedziemy wybraną przez jego córkę drogę będziemy mieli wypadek. Wiecie nie byłam w stanie powiedzieć wprost nie jedźmy ta drogą, przecież mogłam wymyślić milion powodów, ale nie potrafiłam. Po kilku kilometrach doszło do wypadku. To były najdłuższe ułamki sekund mojego życia, ale jedyne co mi przyszło do głowy to wyrzuty sumienia, że nie wpłynęłam na zmianę trasy. Pomyślałam wówczas że jak się ma komuś coś stać w tym wypadku to niech stanie się mnie. No i zadziałało jak wypowiedziane zaklęcie. Sprawca wypadku jak i jego pasażerka wyszli z niego bez szwanku, kolega z córką byli trochę poobijani, a ja wylądowałam w szpitalu z obrażeniami kręgosłupa i klatki piersiowej. Jednak jak by na to nie patrzeć po tym wypadku moje życie zmieniło sie diametralnie i to raczej na lepsze. Zupełnie inaczej patrzę na życie, wszystko traktuję jako niezbędne doświadczenie w samorozwoju, bez względu na to czy doświadczenia są miłe czy nie.

z tematu: http://www.paranorma...topic=13690&hl=

Dla sceptyka zawsze to pozostanie zbiegiem okoliczności, a dla mnie to magia. Chodzi tutaj o intencje i odczucia, oraz o coś czego nie umiem wytłumaczyć, to jak nić łącząca ze wszystkim nie mająca początku i końca.

Ps właściwie wątek nie tyczy tego czy magia istnieje,a tego czy jest bramą do niebezpiecznego świata.
Dokładnie gdy do tego świata wejdzie ktoś niewtajemniczony, ten świat może wydawać się niebezpieczny,ale nie ma takiej możliwości by niewtajemniczony mógł do niego wejść.
  • 0



#58

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Traxx piszesz takie bzdury jak Ci goście od Voo Doo :D Typowy przykład autosugestii na to że samemu coś potrafię ? Dam Ci fotke na którego tysiące próbuje rzucać uroki... jesteś kozak próbuj...

Dołączona grafika

Jak się zmęczysz z wrażenia masz drugą fotkę.

Prof. Richard Wiseman

Dołączona grafika

Zapamiętaj ich twarze, poczytaj o nich i może główce da sie pomóc. I pamiętaj że chociaż nie wierzę w magię, to wszystko złe co komuś życzysz wcześniej czy później do Ciebie wróci, w takiej czy innej postaci. Ot takie prawo magiczno-fizyczne ;p

Dla niektórych wyjście do astrala(OOBE) jest magią i krokiem w stronę bram magii, dla mnie i dla innych będzie to halucynacja w mózgu. Pozdrawiam wierzących w magie adeptów i życzę im wszystkiego najlepszego, a Traxxa przestrzegam przed popadnięciem w obłęd...


Na koniec "magia" której z chęcia bym się pouczył- hipnoza sceniczna :)

Benny Hinn

Użytkownik scpt edytował ten post 24.02.2008 - 17:32

  • 0

#59

mEdyt.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Haha.. dobry jesteś koleś, kłania się czytanie ze zrozumieniem- pokarz mi gdzie ja oznajmiłem, że potrafię rzucać jakieś uroki!? (widzę że ty również masz "wielką" wiedzę na ten temat) Twój sceptycyzm tak ci zasłania umysł, że nie potrafisz pojąć znaczenia magii lub masz złe źródła wiedzy na jej temat, w każdym razie co do samej "transformacji" to ja nie mam nic do stracenia, nie zaszkodzi mi trochę po praktykować- a w obłęd nie popadnę (nie odprawiam żadnych rytuałów i innych takich rzeczy) np. jeśli będę ci życzył danej rzeczy np. nieszczęścia- nigdy nie mogę przewidzieć dokładnych skutków- czy tam zachorujesz lub stracić przyjaciela i będzie to dla Ciebie nie szczęściem to moje zamiary się udały bo o to mi chodziło- tak ja wiem, uznasz to za zbieg okoliczności i przypniesz owe działania do własnego losu- a ja nic nie tracę- to ja się cieszę i życzę więcej takich zbiegów okoliczności.. ja i tak będę górą.

to wszystko złe co komuś życzysz wcześniej czy później do Ciebie wróci, w takiej czy innej postaci. Ot takie prawo magiczno-fizyczne

Wiem o tym nie musisz mnie tak oświecać- nawet o tym wspomniałem tzw. Prawo Potrójnego Oddziaływania. Będę szczery i powiem ci że ja w to nie wierze- z pewnych powodów, więc bywaj.

P.S Taki z Ciebie kozak to ty wystaw się na próbę!? Hehe.. profesorki tak samo myślą jak ty, tak ja wiem to są szczęśliwi ludzi nie spotykają ich choroby, wypadki, nie tracą bliskich osób!? Tak ja wiem to zwykłe szare życie, a skąd wiesz że ktoś im tego nie życzył!?

(Jeśli post jest chaotyczny to przepraszam, ale spieszyłem się pisząc go :P)
  • 0

#60

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak bardzo probojesz nas przekonac. A do tej pory tylko biadolisz jaki ty wielki i wspanialy jestes. Im dluzej piszesz tym bardziej jest przekonany ze to wszystko ma na celu uwierzenie w to ze cos sie moze stac i dopiero wtedy to sie stanie. Niestety osoby mocno nastawione anty maja problem z taki rzeczmi bo sie od nich wszystko odbija jak pileczka kauczukowa..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych