Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia bramą do niebezpiecznego świata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#16

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak chce sie parac magia to EverQuest 2 włączam -;-. Niestety do tej pory nie udało mi sie wrednych sasiadów poczastowac zadna plaga :( .
  • 0

#17

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem magia jest niebezpieczna. Tarot tak samo. Oto świadectwa osób parających się z magią, okultyzmem, tarotem itp. Link (ciekawe wypowiedzi<a href="http://egzorcyzmy.katolik.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=650&Itemid=186" target="_blank">http://egzorcyzmy.katolik.pl//index.php?op...&Itemid=186</a>


albo mi się zdaje, albo zamieściłeś taki sam link jak ja w temacie :o czytałeś go w ogóle ? ;)
  • 0

#18

Leczysław Kerdgeniusz.
  • Postów: 95
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, to musi być ten sam :)

Ja się zajmowałem magią w BG2. Ciekawsze zaklęcia były w porównaniu do 1 :)
PS czy ktokolwiek tutaj praktykuje magię i mu coś wychodzi? (Może poza OOBE)
  • 0

#19

abracadabra.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magia, w której nie przywołujemy istot niefizycznych nie jest niebezpieczna.
  • 0

#20

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ilu z Was praktykuje magię?
Ilu z Was rozumie to pojęcie?
Podejrzewam, że nikt.
Magia to nie czary mary, a połączenie się z tym co niefizyczne, zrozumienie sensu istnienia wszystkiego czym jesteśmy i gdzie się znajdujemy. Tego połączenia doświadczają istoty na taki krok gotowe i nie ma w tym nic groźnego.
Dopóki nie jesteś w stanie tego pojąć i zrozumieć, dopóty pozostaniesz tym, który może tylko o niej pomarzyć, bądź całkowicie się od niej odciąć. Kościół nas straszy że szatan nią rządzi, ale to tylko po to by nas zniechęcić do wędrówek w tamte rejony.
  • 0



#21

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gwarantuje Ci Asieńka że a by wiedzieć co to jest nie trzeba praktykować....i nie wiem czemu założenie że nikt nie wie co to jest tylko Ty...jeśli naprawdę chcesz wiedzieć to napisz...

Użytkownik wezyr99 edytował ten post 21.02.2008 - 23:05

  • 0

#22

abracadabra.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Definicji Magii jest tyle co szkół magii, czyli sporo.
Asienka magia rytualna, która najczęściej jest poruszana w tym temacie to właśnie tak zwane czary mary, natomiast połączanie o którym mówisz dokonuje się przez rozwój duchowy, chyba że mówisz o połączeniu z duchem (dowolną istotą szwendającą się po świecie duchowym) a nie z własną nadświadomością (Bogiem).
Czyżbyś medytację uznawała za rytuał magiczny?

Użytkownik abracadabra edytował ten post 22.02.2008 - 08:48

  • 0

#23

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ilu z Was praktykuje magię?
Ilu z Was rozumie to pojęcie?
Podejrzewam, że nikt.
Magia to nie czary mary, a połączenie się z tym co niefizyczne, zrozumienie sensu istnienia wszystkiego czym jesteśmy i gdzie się znajdujemy. Tego połączenia doświadczają istoty na taki krok gotowe i nie ma w tym nic groźnego.
Dopóki nie jesteś w stanie tego pojąć i zrozumieć, dopóty pozostaniesz tym, który może tylko o niej pomarzyć, bądź całkowicie się od niej odciąć. Kościół nas straszy że szatan nią rządzi, ale to tylko po to by nas zniechęcić do wędrówek w tamte rejony.

To widac roznimy sie definicja magii. Dla mnie to cos co ma bezposredni wplyw na swiat fizyczny, a zostalo osiagnite niekonwencjonalnymi metodami (no dajmy na to wyczarowanie tego cholernego fajerballa). Reszta to zwykle nauka, która predzej czy pozniej zostanie znormalizowana.
  • 0

#24

Crux.
  • Postów: 51
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli interesuje Cię magia i chcesz poznać jej prawdziwe oblicze ( z czym to się je) to przeczytaj sobie jakąś książkę Aleistera Crowleya np.,, Magija w teorii i praktyce" albo ,,Goecję". Ciężko się czyta i ciężko jest coś pojąć ale daje do myślenia.
Magia to nie sztuczki iluzjonistyczne, bo to się nazywa iluzja oszukanie naszego oka.Magia to oddziaływanie na człowieka, naturę, zjawiska itp poprzez swoją wolę. Inwokacje czyli przywołania, zaklinanie dusz, demonów aby wywarły jakiś wpływ np. na przeznaczenie. Używa się wielu symboli które mają znaczenie ochronne, a także rytuały, mają one na celu zachęcić demona lub bóstwo do realizowania naszej woli.

Użytkownik Crux edytował ten post 22.02.2008 - 10:40

  • 0

#25

abracadabra.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli interesuje Cię magia i chcesz poznać jej prawdziwe oblicze ( z czym to się je) to przeczytaj sobie jakąś książkę Aleistera Crowleya np.,, Magija w teorii i praktyce" albo ,,Goecję". Ciężko się czyta i ciężko jest coś pojąć ale daje do myślenia.

Crowley jest "ojcem" magii chaosu, nazwa jest adekwatna do tego co on opisuje i wcale nie jest to prawdziwe oblicze magii. Jest to po prostu zlepek informacjii zaczerpniętych z róznych dzieł magicznych. Dzieł często znacznie przewyższających to co Crowley w urodził. Po owocach można poznać jaka magia jest warta uwagi, a jak każdy znawca tematu wie, że Crowley skończył marnie.

zachęcić demona lub bóstwo do realizowania naszej woli.

Raczej zmusić.
  • 0

#26

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czyżbyś medytację uznawała za rytuał magiczny?

Medytacja jest narzędziem, które pomaga nam w rozwoju, natomiast magia to wiedza, której nie jesteśmy w stanie pojąć bez wtajemniczenia.
Wyższe szkoły magii nie istnieją w naszym fizycznym świecie i aby tam wstąpić trzeba rozszerzać swoja świadomość, poprzez wewnętrzny rozwój, wewnętrzne doskonalenie , wiedzę o sobie i realizację swojej prawdziwej jaźni.
Nie ma "czary mary" bez procesu wtajemniczenia, którym jest poszerzanie świadomości.
wezyr99

Gwarantuje Ci Asieńka że a by wiedzieć co to jest nie trzeba praktykować....i nie wiem czemu założenie że nikt nie wie co to jest tylko Ty..

Założenie wynikło z tego co przeczytałam w temacie i tyczy sie tylko osób które sie wypowiedziały. Nie ma możliwości by wiedzieć czym jest magia bez jej praktykowania.
Wszyscy wiemy że lekarze leczą, ale na czym to polega, raczej wiedza tylko oni, a my mamy tylko blade pojecie o ich zawodzie. Tak samo z magią, dopóki jej nie praktykujesz masz o niej co najwyżej blade pojęcie.
iniside

Dla mnie to cos co ma bezposredni wplyw na swiat fizyczny, a zostalo osiagnite niekonwencjonalnymi metodami (no dajmy na to wyczarowanie tego cholernego fajerballa).

Ależ tak to jest, magia ma wpływ, a raczej może mieć wpływ na fizyczny świat, a te niekonwencjonalne metodty to właśnie magia. ;)
  • 0



#27

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czy jest jakiś powód dla którego ktoś miałby wierzyć w magię ? skoro magia jest taka wspaniała dlaczego ludzie ją uprawiający nie zaprezentują swoich zdolności całemu światu
podejrzewam Asieńko że uprawiasz magię tak jak OOBE i wszystko podobne, skoro magia może oddziaływać ze światem fizycznym to bym chciał dowód :D

z tego co widzę jedynym powodem aby wierzyć jest to że część ludzi twierdzi że opanowała w jakimś stopniu magię...

oczywiście to wszystko jest bardzo ciekawe, chciałbym aby to była prawda ale ja to sobie mogę chcieć :P
  • 0

#28

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

darokrol jak mam pokazać skoro Ty nie pojmujesz czym jest magia? Już pisałam magia to nie "czary mary" jak w bajkach.

podejrzewam Asieńko że uprawiasz magię tak jak OOBE i wszystko podobne,

Niczego nie uprawiam, staram sie tylko rozszerzać świadomość

...skoro magia może oddziaływać ze światem fizycznym to bym chciał dowód :D

Uważaj na słowa, czasem zbyt pochopnie o coś prosimy. Magia oddziałuje ze światem fizycznym ale niesie za sobą pewne skutki. Może min. załamać porządek i harmonie, a działa tutaj pewna zasada- to co dajesz zawsze do Ciebie wraca.
  • 0



#29

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważaj na słowa, czasem zbyt pochopnie o coś prosimy. Magia oddziałuje ze światem fizycznym ale niesie za sobą pewne skutki. Może min. załamać porządek i harmonie, a działa tutaj pewna zasada- to co dajesz zawsze do Ciebie wraca.

a więc dlatego nie oddziałuje ze światem fizycznym, błędne koło...
znasz się na magii ?
jasne !
1 to pokaż
nie bo to zburzy ład i harmonię
czyli się nie znasz
znam !
wróć do pkt 1

zawsze myślałem że magia to właśnie zaklęcia rozszerzanie świadomości do medytacje, ale widzę że komuś było mało i chciał do medytacji dorobić otoczkę magii...
  • 0

#30

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważaj na słowa, czasem zbyt pochopnie o coś prosimy. Magia oddziałuje ze światem fizycznym ale niesie za sobą pewne skutki. Może min. załamać porządek i harmonie, a działa tutaj pewna zasada- to co dajesz zawsze do Ciebie wraca.

Udowodnij ze potrafisz, to bedziemy mogli dyskutowac. Póki co po_prostu rzucasz pustymi frazesami i tyle -;-.

Magia - Cos, co bezposrednio wplywa na otoczenie. Czyli wyczarowanie fajerballa.

Wszystko inne to nauka.

Edit Asieńa Bezpośrednio wpłynęłam na Twojego posta, to już magia :D albo to Coś.

Użytkownik Asieńka edytował ten post 23.02.2008 - 00:08

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych