Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lepiej nie wiedzieć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś mi się wydaje, że miałeś zakończyć dyskusję.

Teraz zacząłem się zastanawiać, czy ty rozumiesz co sam piszesz :o

Nie widzisz pewnej subtelnej różnicy między zapałką na krawędzi kieliszka a stołem na płaskim stole? Proszę bardzo, wyjaśnię ci: szkło bardzo dobrze przenosi drgania, drewno dużo, dużo słabiej; zapałka wazy tyle co nic, nóż jednak trochę; zapalka na krawędzi kieliszka ma bardzo małą powierzchnię styku, nóż na stole dużo większą, na powierzchni szklanej tarcie jest małe, na drewnianej całkiem spore.

Nie mydl mi oczu infradźwiękami tylko rusz głową - raczej mało który sprzęt grający jest w stanie przenieść dźwięki o takich częstotliwościach, na pewno nie zwykły domowy hi-fi, to po pierwsze. Po drugie czy twoja malutka główka ogarnia jak wielkie musiałoby być natężenie tego dźwięku? Z resztą po co pytam...

No i najzabawniejszy pseudoargument, o którym napomknąłem wyżej - sąsiad słuchał muzyki :lol Słyszałbym to, nie uważasz? Hmm, nie, znowu niepotrzebnie pytam, ty masz swój świat.

Proszę, skończ, bo twoje wypowiedzi nie noszą nawet znamion sensu.

Użytkownik maroon edytował ten post 19.02.2008 - 00:55

  • 0

#17

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie widzisz pewnej subtelnej różnicy między zapałką na krawędzi kieliszka a stołem na płaskim stole? Proszę bardzo, wyjaśnię ci: szkło bardzo dobrze przenosi drgania, drewno rezonuje; zapałka wazy tyle co nic, nóż jednak trochę.


Teraz odniosłem że to ty nie wiesz co piszesz :D Stół na płaskim stole? To teraz pytanie...z czego był stół i z czego podłoga? Ogólnie widzę że masz bardzo ognisty sposób rozmowy x] Polecam melise..

Nie mydl mi oczu infradźwiękami tylko rusz głową (chociaż czasem) - raczej mało który sprzęt grający jest w stanie przenieść dźwięki o takich częstotliwościach, na pewno nie zwykły domowy hi-fi, to po pierwsze. Po drugie czy twoja malutka główka ogarnia jak wielkie musiałoby być natężenie tego dźwięku? Z resztą po co pytam...


Wystarczy że cicho słuchał muzyki jeśli podłoga rezonowała. Nadal jednak proponuje poziomicą zbadać stół ;p

Użytkownik scpt edytował ten post 19.02.2008 - 01:02

  • 0

#18

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Stół na płaskim stole?

Porażająca błyskotliwość...


Ogólnie widzę że masz bardzo ognisty sposób rozmowy x]

No niestety, kiedy "rozmawiam" z kimś, kto ma w głowie ciasno tak już mam.

Polecam melise..

Polecam zastanowić się nad sobą.

A aluzji widzę nie załapałeś, liczyłem, że chociaż to do ciebie dotrze. Złudne me nadzieje.
  • 0

#19

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Załapałem aluzję stolniku :D Tym razem na prawdę kończę to "ciasną" dyskusję..Ty szukasz rozwiązań pseudonaukowych, a ja naukowych. Dla mnie to wibracje, a dla Ciebie...pewnie manifestacje duchów.
  • 0

#20

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja naukowych

Schlebiaj sobie schlebiaj, co sobie będziesz żałował :))
  • 0

#21

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Od zaczepek jest PW, tym samym zachęcam do pisania na temat
  • 0



#22

Relax.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektóre duchy nie wiedzą, że umarły. Może ten facet jest właśnie taki i wziął CIEBIE za ducha? Zresztą, kto wie - może duchy boją się nas tak samo, jak my ich? Ja po tak długim obcowaniu z nimi wcale nie przestałem się ich obawiać - wręcz przeciwnie, wystarczy mały znak świadczący o ich obecności, a ja już całą noc siedzę na fotelu z dyktafonem i nożem.

Tak na marginesie - dziwię się Tobie i Twoim rodzicom. Mieszkałeś tam prawie ćwierć wieku, doświadczałeś obecności ducha i nie reagowałeś? Dlaczego Ci o tym nie powiedziano? Przecież nieznanego boimy się najbardziej. Nic tak nie pomaga w polowaniu na ducha jak wiedza o nim. Może on czegoś chciał? Można było go egzorcyzmować. Po co się katować? Z Twojego opisu wnoszę, że mógł być to poltergeist. Takie zjawy bywają cholernie złośliwe. Ale i tak jest już za późno, więc nie będę się czepiał.
  • 0

#23

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ktoś z twoich zmarłych bliskich chce ci coś powiedzieć? Ale myśle że niemasz powodu do obaw. Tym więcej wierzysz w duchy tym mniej bedziesz je widział. :) ja byłem o ciemku z kolegą na cmętarzu ale nic niezobaczyliśmy;/
  • 0

#24

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak na marginesie - dziwię się Tobie i Twoim rodzicom. Mieszkałeś tam prawie ćwierć wieku, doświadczałeś obecności ducha i nie reagowałeś?

Hmm, rodzice chyba nie zauważyli nic podejrzanego. A może po prostu o tym nie wiem. Tak czy siak nie działo się tam nic wielkiego - drobnostki takie jak wspomniałem i podobne, do tego były rozciągnięta w czasie. Ja ze swoim niedowierzaniem nie byłem nigdy przejęty tymi zdarzeniami, może jakiś krótki czas (2 dni?), potem wylatywało mi to z głowy, tym bardziej, że zazwyczaj długo potem nic się nie działo.

Dlaczego Ci o tym nie powiedziano?

Dobrze zrobili, niepotrzebnie bym się tym przejmował :P


Przecież nieznanego boimy się najbardziej. Nic tak nie pomaga w polowaniu na ducha jak wiedza o nim. Może on czegoś chciał? Można było go egzorcyzmować. Po co się katować? Z Twojego opisu wnoszę, że mógł być to poltergeist. Takie zjawy bywają cholernie złośliwe. Ale i tak jest już za późno, więc nie będę się czepiał.

Duch, o ile to był duch nie sprawiał problemów, nie był złośliwy. Gdyby doszło do egzorcyzmów dowiedziałbym się o wszystkim a tego rodzice nie chcieli. A propos egzorcyzmów, nie jest przypadkiem tak, że ksiądz-egzorcysta musi osobiście stwierdzić, że coś jest nie tak? Jeśli się nie mylę ów ksiądz mógłby się nie doczekać dowodów, bo jak już wspomniałem, jeśli działo się coś zauważalnego to rzadko.
  • 0

#25

Crux.
  • Postów: 51
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem podobne sytuacje w młodości może przedmioty nie znikały ale inne dziwne rzeczy sie działy.Z tego co wiem to wcześniej nikt w moim domu nie mieszkał, dziadek go sam wybudował.
  • 0

#26

Sohu.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego Ci o tym nie powiedziano?

Dobrze zrobili, niepotrzebnie bym się tym przejmował :P


Jak mówił maroon dobrze według mnie dobrze zrobili jego rodzice. Mógłby sie bać, cierpieć na bezsenność albo coś.

:mrgreen:

Użytkownik Sohu edytował ten post 22.02.2008 - 14:29

  • 0

#27 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie musisz sie tak gorączkować :D

Prosty przykład:

Trick z dźwiękiem


Zatkało panie śmieszny? :)

Skąd się tam wziął? Masz czytaj dźwięki słyszalne, ultradźwięki, infradźwięki. To że czegoś nie słyszysz uszami nie znaczy że tego nie ma.

Podałem dźwięk jako przykład (wystarczy że sąsiad słuchał muzyki) przyczyn może być znacznie więcej.

Myślisz, że dźwięk zwaliłby nóż ze stołu? Przeciez on jest ze 100razy cięższy od zapałki jak nie wiecej. Ehh widzę, że szukasz wytłumaczenia na siłę... kiepsko Ci idzie bo wytłumaczenia nie ma w tym przypadku.
  • 0

#28

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógłby sie bać, cierpieć na bezsenność albo coś.

Akurat mam problem z bezsennością, ale nie dopatrywałbym się tutaj czegokolwiek związanego ze zjawiskami paranormalnymi :P

Myślisz, że dźwięk zwaliłby nóż ze stołu? Przeciez on jest ze 100razy cięższy od zapałki jak nie wiecej. Ehh widzę, że szukasz wytłumaczenia na siłę... kiepsko Ci idzie bo wytłumaczenia nie ma w tym przypadku.

Heh, daj spokój, szkoda słów :D Prawie niemożliwe jest żeby ktoś w domu miał sprzęt będący w stanie wygenerować dźwięk o odpowiedniej częstotliwości a żeby ów dźwięk mógł przesunąć coś tak ciężkiego jak wspomniany nóż musiałbym mieć natężenie, którego nie mogę sobie wyobrazić. Pisałem o tym, ale do niego mało co dociera. W reputacji go chwalą za inteligencję - kpina :mrgreen:
  • 0

#29

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może i wytłumaczenie słabe i trochę na siłe, ale zawsze lepsze takie niż wersja w postaci ducha/tajemniczej siły/bytu astralnego itp. Chodziło mi o to że stół musiał być pochyły i najdrobniejsze drgania mogły zsunąć z niego nóż.

Użytkownik scpt edytował ten post 22.02.2008 - 23:54

  • 0

#30

maroon.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale zawsze lepsze takie niż wersja w postaci ducha/tajemniczej siły/bytu astralnego itp.

Czasem lepiej jest nie mieć argumentów, niż mieć gówniane. W tym wypadku lepiej dla ciebie byłoby, gdybyś właśnie nie miał żadnych.

Może idź i w innym temacie wciskaj ludziom swoje "chłopskie" teorie, co?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych