Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Od dziś Kosowo dumne, niepodległe, wolne"


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#31

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sory za ot, ale niedawno mówili o nowym państwie w ameryce (lakota) i co - nic w telewizji, nikt o tym nie wie, co to jest? chyba takie wydażenie nie powinno przejść niezauważalnie
IMO uważam, ze powinni zrobić znowu jugosławię z królem Aleksandrem Karadzirdziewicem (http://pl.wikipedia....ć_(krĂłlewicz)) na czele. tak się będą kroić, chyba chcą powrócić do greckich miast-państw, a niedługo to powstaną państwa-atomy
  • 0

#32

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

trochę zaczyna się robić za gorąco, zamieszki, protesty a co będzie potem? wojna?? terroryści? porwania? Ja jestem ZA niepodległością Kosowa, tylko strach pomyśleć co może z tego wyniknąć... I nie rozumiem o co Serbowie tak się wkurzają O_o ok, polityk ze mnie kiepski ale wydaje mi się to nielogiczne, tak samo jakby Śląsk chciałby się teraz oddzielić od Polski - ok, mają przecież prawo! a mi nic do tego!
  • 0

#33

Mr.Scar.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kosowo zostało zasiedlone przez Serbów w VII wieku n.e. Prowincja ta stanowiła serce państwa serbskiego w czasach jego największej potęgi, w XIV wieku. Jest ona postrzegana przez Serbów jako kolebka ich narodowości

Pytam sie Ciebie NO_NAME czy oddał byś wielkopolske niemcom z Gnieznem, albo Mazury przecierz to ich pierwotne tereny. Zastanów sie co Ty gadasz człowieku !? szkoda Ciebie słuchac

Użytkownik OnLyMe edytował ten post 21.02.2008 - 21:05

  • 0

#34

Kifecassi.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że trzymamy się zasady "kto pierwszy, ten lepszy"?

Inna sprawa, odbiegam od tematu ale warto wyjaśnić. Od kiedy Mazury są rdzennym terytorium Niemców? Toż pierwszymi mieszkańcami tej krainy byli Prusowie (plemię bałtyckie), zupełnie nijak nie spokrewnieni z plemionami germańskimi. Dopiero Zakon Krzyżacki w XIII wieku prowadził na tych terenach poważną ekspansję (pomijam działania duńskie, bp Wojciecha, i inne mniej znaczące wydarzenia)...
  • 0

#35

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

trochę zaczyna się robić za gorąco, zamieszki, protesty a co będzie potem? wojna?? terroryści? porwania? Ja jestem ZA niepodległością Kosowa, tylko strach pomyśleć co może z tego wyniknąć... I nie rozumiem o co Serbowie tak się wkurzają O_o ok, polityk ze mnie kiepski ale wydaje mi się to nielogiczne, tak samo jakby Śląsk chciałby się teraz oddzielić od Polski - ok, mają przecież prawo! a mi nic do tego!


Prawo do samostanowienia przynależy narodom ( link ) a w Kosowie nie ma narodu kosowskiego tylko są Albańczycy a oni mają już swoje państwo. W Polsce taki problem nie występuje i przykład Śląska jest zły bo nie ma czegoś takiego jak "narodowość śląska".

Poza tym polecam ciekawą lekturę na temat prawa do samostanowienia narodów - krótkie :) :
http://www.datapolis.../grzes/pnds.htm
  • 0

#36

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sory za ot, ale niedawno mówili o nowym państwie w ameryce (lakota) i co - nic w telewizji, nikt o tym nie wie, co to jest? chyba takie wydażenie nie powinno przejść niezauważalnie
IMO uważam, ze powinni zrobić znowu jugosławię z królem Aleksandrem Karadzirdziewicem (http://pl.wikipedia....ć_(krĂłlewicz)) na czele. tak się będą kroić, chyba chcą powrócić do greckich miast-państw, a niedługo to powstaną państwa-atomy

Pomysł przedni ale..... Ludzie tam żyjący są zbyt mocno skłóceni między sobą...

Btw
Kolega monarchista, czy mi się wydaje?
  • 0

#37

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najpierw serbskie media, a zaraz potem ambasada USA w Belgradzie poinformowały, że w budynku ambasady zaatakowanym przez tłum demonstrantów, którzy podpalili jedno z pomieszczeń, znaleziono zwęglone ciało ludzkie.
Na razie brak informacji na temat tożsamości osoby, która poniosła śmierć i bezpośrednich przyczyn jej zgonu.

onet.pl
  • 0



#38

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tak w końcu wchłonie ich UE. iO!
  • 0

#39

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to sie dzieje ???!

Jako, że nie jesteś nowym użytkownikiem dostajesz warna za zakladanie tematu z jednym zdaniem. A wlaściwie równoważnikiem zdania. cisz
  • 0

#40

tarocik.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to sie dzieje ???!

nic sie nie dzieje
  • 0

#41

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

cuda na patyku.
o co chodzi?
  • 0

#42

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rosja grozi

Przedstawiciel Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin zagroził, że Rosja mogłaby "użyć siły", jeśli NATO lub UE "rzucą wyzwanie" ONZ w sprawie Kosowa.
Rosję niepokoi pojawienie się "obcej machiny wojennej" u jej granic - w Polsce i Czechach - bardziej niż perspektywa baz NATO w Kosowie - oświadczył Rogozin.

- Nie mamy wątpliwości, że w najbliższym czasie w Kosowie pojawią bazy wojskowe NATO - oświadczył Rogozin - ale Rosję w chwili obecnej bardziej niepokoi pojawienie się obcej machiny wojennej u jej granic - w Polsce i Czechach".

źródło onet.pl
Na ich miejscu tez by mnie to ruszylo, oni znaja USA jako kraj z czasow zimnej wojny i pewnie dalej tak o nich tak mysla. Smiesznie sie dzieje, jestem pewnien ze z Kosowem sprawa nie rozejdzie sie po cichu, cos tam sie bedzie dzialo, moze kolejna wojna na Bałkanach?



Turcja w Iraku

Około 10 tysięcy tureckich żołnierzy przekroczyło granicę Iraku. Jak informuje Ankara, to krótkotrwała operacja wymierzona w Partię Pracujących Kurdystanu. Rząd w Bagdadzie jest zaskoczony.
(...) celem dla Turków jest zniszczenie baz Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) - marksistowskiej organizacji, której celem jest budowa niepodległego Kurdystanu.

W ostatnich miesiącach wojska tureckie wielokrotnie przeprowadzały podobne akcje zarówno z powietrza, jak i na ziemi. W połowie grudnia armia turecka weszła na kilka kilometrów w głąb Iraku. W trakcie tej operacji doszło do bezpośredniego starcia z bojownikami kurdyjskimi.

Kurdowie od 1984 roku walczą przeciwko władzy centralnej o autonomię Kurdystanu na południowym wschodzie Turcji. USA, Unia Europejska oraz Turcja uznają PKK za organizację terrorystyczną.

źródło tvn24.pl
Jak pisza to sie juz zdarzalo, ale nie na tak duzo skale. Nie tak gleboko w kraju. Turcja sie wozi,bo ma USA za plecami, jak dla mnie to jest dziwne, ze wojsko od tak wjezdza sobie do kraju i robi w nim porzadek, bo im sie nie podoba jakas organizacja

Użytkownik crc edytował ten post 22.02.2008 - 11:00

  • 0

#43

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

UE ich raczej nie wchlonie, UE boi sie, ze za przykladem Kosowa, pojda np. Baskowie z Hiszpanii. Ktorzy w chwili oddzielenia sie, pograzyli by Hiszpanie w kryzysie gospodarczym. Baskowie zyja na teranach obecnej Barcelony, tam gospodarka jest najbardziej rozwienieta. Tak samo u nas Slazacy, jakis czas temu, bylo glosno o tym, ze chca osobnego panstawa, wiadomo, ze nie wszyscy, jednak kilku zapalencow potrafilo zamieszac. Tak wiec gdyby wiecej "krajow" chcialoby byc niezaleznymi to w europie zapanowalby "lekki" chaos.
  • 0

#44

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hahaha Rosja jak zwykle straszy a nic nie robi tzw. Strachy na lachy Nie długo onie będą zastaraszać cały świat :lol3:
  • 0

#45

ViZarDy.
  • Postów: 98
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

up , bardzo inteligentna wypowiedź
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych