Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

"Od dzi¶ Kosowo dumne, niepodległe, wolne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
91 odpowiedzi w tym temacie

#31

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Sory za ot, ale niedawno mówili o nowym państwie w ameryce (lakota) i co - nic w telewizji, nikt o tym nie wie, co to jest? chyba takie wydażenie nie powinno przej¶ć niezauważalnie
IMO uważam, ze powinni zrobić znowu jugosławię z królem Aleksandrem Karadzirdziewicem (http://pl.wikipedia....ć_(krĂłlewicz)) na czele. tak się będ± kroić, chyba chc± powrócić do greckich miast-państw, a niedługo to powstan± państwa-atomy
  • 0

#32

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

trochę zaczyna się robić za gor±co, zamieszki, protesty a co będzie potem? wojna?? terrory¶ci? porwania? Ja jestem ZA niepodległo¶ci± Kosowa, tylko strach pomy¶leć co może z tego wynikn±ć... I nie rozumiem o co Serbowie tak się wkurzaj± O_o ok, polityk ze mnie kiepski ale wydaje mi się to nielogiczne, tak samo jakby ¦l±sk chciałby się teraz oddzielić od Polski - ok, maj± przecież prawo! a mi nic do tego!
  • 0

#33

Mr.Scar.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokre¶lona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kosowo zostało zasiedlone przez Serbów w VII wieku n.e. Prowincja ta stanowiła serce państwa serbskiego w czasach jego największej potęgi, w XIV wieku. Jest ona postrzegana przez Serbów jako kolebka ich narodowości

Pytam sie Ciebie NO_NAME czy oddał byś wielkopolske niemcom z Gnieznem, albo Mazury przecierz to ich pierwotne tereny. Zastanów sie co Ty gadasz człowieku !? szkoda Ciebie słuchac

Użytkownik OnLyMe edytował ten post 21.02.2008 - 21:05

  • 0

#34

Kifecassi.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że trzymamy się zasady "kto pierwszy, ten lepszy"?

Inna sprawa, odbiegam od tematu ale warto wyja¶nić. Od kiedy Mazury s± rdzennym terytorium Niemców? Toż pierwszymi mieszkańcami tej krainy byli Prusowie (plemię bałtyckie), zupełnie nijak nie spokrewnieni z plemionami germańskimi. Dopiero Zakon Krzyżacki w XIII wieku prowadził na tych terenach poważn± ekspansję (pomijam działania duńskie, bp Wojciecha, i inne mniej znacz±ce wydarzenia)...
  • 0

#35

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

trochę zaczyna się robić za gor±co, zamieszki, protesty a co będzie potem? wojna?? terrory¶ci? porwania? Ja jestem ZA niepodległo¶ci± Kosowa, tylko strach pomy¶leć co może z tego wynikn±ć... I nie rozumiem o co Serbowie tak się wkurzaj± O_o ok, polityk ze mnie kiepski ale wydaje mi się to nielogiczne, tak samo jakby ¦l±sk chciałby się teraz oddzielić od Polski - ok, maj± przecież prawo! a mi nic do tego!


Prawo do samostanowienia przynależy narodom ( link ) a w Kosowie nie ma narodu kosowskiego tylko s± Albańczycy a oni maj± już swoje państwo. W Polsce taki problem nie występuje i przykład ¦l±ska jest zły bo nie ma czego¶ takiego jak "narodowo¶ć ¶l±ska".

Poza tym polecam ciekaw± lekturę na temat prawa do samostanowienia narodów - krótkie :) :
http://www.datapolis.../grzes/pnds.htm
  • 0

#36

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sory za ot, ale niedawno mówili o nowym państwie w ameryce (lakota) i co - nic w telewizji, nikt o tym nie wie, co to jest? chyba takie wydażenie nie powinno przej¶ć niezauważalnie
IMO uważam, ze powinni zrobić znowu jugosławię z królem Aleksandrem Karadzirdziewicem (http://pl.wikipedia....ć_(krĂłlewicz)) na czele. tak się będ± kroić, chyba chc± powrócić do greckich miast-państw, a niedługo to powstan± państwa-atomy

Pomysł przedni ale..... Ludzie tam żyj±cy s± zbyt mocno skłóceni między sob±...

Btw
Kolega monarchista, czy mi się wydaje?
  • 0

#37

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najpierw serbskie media, a zaraz potem ambasada USA w Belgradzie poinformowały, że w budynku ambasady zaatakowanym przez tłum demonstrantów, którzy podpalili jedno z pomieszczeń, znaleziono zwęglone ciało ludzkie.
Na razie brak informacji na temat tożsamo¶ci osoby, która poniosła ¶mierć i bezpo¶rednich przyczyn jej zgonu.

onet.pl
  • 0



#38

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I tak w końcu wchłonie ich UE. iO!
  • 0

#39

rybak.
  • Postów: 175
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to sie dzieje ???!

Jako, że nie jeste¶ nowym użytkownikiem dostajesz warna za zakladanie tematu z jednym zdaniem. A wla¶ciwie równoważnikiem zdania. cisz
  • 0

#40

tarocik.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to sie dzieje ???!

nic sie nie dzieje
  • 0

#41

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

cuda na patyku.
o co chodzi?
  • 0

#42

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rosja grozi

Przedstawiciel Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin zagroził, że Rosja mogłaby "użyć siły", je¶li NATO lub UE "rzuc± wyzwanie" ONZ w sprawie Kosowa.
Rosję niepokoi pojawienie się "obcej machiny wojennej" u jej granic - w Polsce i Czechach - bardziej niż perspektywa baz NATO w Kosowie - o¶wiadczył Rogozin.

- Nie mamy w±tpliwo¶ci, że w najbliższym czasie w Kosowie pojawi± bazy wojskowe NATO - o¶wiadczył Rogozin - ale Rosję w chwili obecnej bardziej niepokoi pojawienie się obcej machiny wojennej u jej granic - w Polsce i Czechach".

Ľródło onet.pl
Na ich miejscu tez by mnie to ruszylo, oni znaja USA jako kraj z czasow zimnej wojny i pewnie dalej tak o nich tak mysla. Smiesznie sie dzieje, jestem pewnien ze z Kosowem sprawa nie rozejdzie sie po cichu, cos tam sie bedzie dzialo, moze kolejna wojna na Bałkanach?



Turcja w Iraku

Około 10 tysięcy tureckich żołnierzy przekroczyło granicę Iraku. Jak informuje Ankara, to krótkotrwała operacja wymierzona w Partię Pracuj±cych Kurdystanu. Rz±d w Bagdadzie jest zaskoczony.
(...) celem dla Turków jest zniszczenie baz Partii Pracuj±cych Kurdystanu (PKK) - marksistowskiej organizacji, której celem jest budowa niepodległego Kurdystanu.

W ostatnich miesi±cach wojska tureckie wielokrotnie przeprowadzały podobne akcje zarówno z powietrza, jak i na ziemi. W połowie grudnia armia turecka weszła na kilka kilometrów w gł±b Iraku. W trakcie tej operacji doszło do bezpo¶redniego starcia z bojownikami kurdyjskimi.

Kurdowie od 1984 roku walcz± przeciwko władzy centralnej o autonomię Kurdystanu na południowym wschodzie Turcji. USA, Unia Europejska oraz Turcja uznaj± PKK za organizację terrorystyczn±.

Ľródło tvn24.pl
Jak pisza to sie juz zdarzalo, ale nie na tak duzo skale. Nie tak gleboko w kraju. Turcja sie wozi,bo ma USA za plecami, jak dla mnie to jest dziwne, ze wojsko od tak wjezdza sobie do kraju i robi w nim porzadek, bo im sie nie podoba jakas organizacja

Użytkownik crc edytował ten post 22.02.2008 - 11:00

  • 0

#43

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

UE ich raczej nie wchlonie, UE boi sie, ze za przykladem Kosowa, pojda np. Baskowie z Hiszpanii. Ktorzy w chwili oddzielenia sie, pograzyli by Hiszpanie w kryzysie gospodarczym. Baskowie zyja na teranach obecnej Barcelony, tam gospodarka jest najbardziej rozwienieta. Tak samo u nas Slazacy, jakis czas temu, bylo glosno o tym, ze chca osobnego panstawa, wiadomo, ze nie wszyscy, jednak kilku zapalencow potrafilo zamieszac. Tak wiec gdyby wiecej "krajow" chcialoby byc niezaleznymi to w europie zapanowalby "lekki" chaos.
  • 0

#44

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hahaha Rosja jak zwykle straszy a nic nie robi tzw. Strachy na lachy Nie długo onie będ± zastaraszać cały ¶wiat :lol3:
  • 0

#45

ViZarDy.
  • Postów: 98
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

up , bardzo inteligentna wypowiedĽ
  • 0


 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych