Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Bia³y cz³owiek wymiera


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
249 odpowiedzi w tym temacie

#211

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Płaszczy się przed ... obywatelami, którzy jeszcze nie tak dawno ...

Nie tak dawno co? Możesz dokończyć?

 

 

Dekady niewolnictwa wytworzyły barierę nie do przebycia dla potomków ludzi niezdolnych do stworzenia własnej cywilizacji.

Czemu niby mają być nie zdolni?


  • 0



#212

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

 

@Monolith

 

 

I gdzie jest ta cywilizacja białych? W Chinach? W Indiach? W Egipcie? W Algierze? A może w zdziesiątkowanej Afryce?

 

 W Ameryce Północnej, Australii, i Europie. 

Więc gdzie jest ten szacunek ?  Chyba że ci kolorowi o których piszesz nie byli murzynami w takim wypadku przepraszam. Jestem w stanie w to uwierzyć.  

Ci kolorowi, o których piszę byli mieszkańcami Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu. Wiesz, może to dlatego, że ja ich  szanowałam i to działało w obie strony. Z Twojej wypowiedzi wynika, że jedynie oczekujesz szacunku, sam nie szanując innych. Niestety tak to widzę. Jedna czarnoskóra nazwała twoją żonę dziwką, a ile białych tak powiedziało albo w podobny sposób? Nie liczyliście? Konflikt na tle zawodowym, który skończył się dywanikiem - a nie nazwałeś go czarnuchem po drodze? Jesteś tak stuprocentowo czysty i pozbawiony agresji wobec innych? Co siejesz to zbierasz.

I jeśli już piszesz o białych na innych kontynentach - to co tam robią, jak "zdobyli" te kontynenty? Wyrzynając lokalną ludność i zamykając w rezerwatach, wywożąc statkami na inne kontynenty i zniewalając? Teraz biały człowiek zastanawia się, jaką mieli kulturę i jak odczytać ich język? Najpierw zabić a potem myśleć? Cywilizacja oparta na zagładzie? To jest powód do dumy? I jeszcze jesteś zdziwiony nienawiścią. Przypominam, że czarny człowiek nadal traktowany jest przez białego jak człowiek gorszej kategorii - szczególnie przez Anglików - przez ciebie też - więc to jest naturalne, że w taki sposób odwdzięczają się, agresja rodzi agresję.

Wyznacznikiem tego, czy coś jest cywilizacją, czy też nie - nie jest zaawansowanie technologiczne- musi istnieć administracja, pismo, państwo. Afryka nie jest jednolita, tak jak nie jest Europa czy Azja. To nie jest odkrywcze. Bo np. kiedy powstało państwo ukraińskie i jaki ma za sobą rozwój cywilizacyjny w porównaniu do Grecji np.?

 

Arogancja zazwyczaj rodzi się z niewiedzy, szczególnie aroganccy są Europejczycy przekonani o swej rasowej wyższości, dlatego sporo odrzuca jakiekolwiek sugestie, że  „prymitywni” mieszkańcy Afryki mogli stworzyć państwa na wysokim poziomie organizacji społecznej i kulturalnej. O ile można to wybaczyć XIX i XX wiecznym Europejczykom, o tyle dzisiaj jest to zwykła ignorancja - czytaj niezauważanie tego co jest, a jest np. wujek Google.

 

 

Każdy oczywiście słyszał o starożytnym Egipcie, ale już mniej znane jest Timbuktu - od XI w kwitło piśmiennictwo i nauka. Istniało też państwo Garamantów  od V w p.n.e do około V w n.e. w dzisiejszej południowej Libii.

Starożytne królestwo Kusz rywalizujące z Egiptem- rozwinęło się na przełomie XII i XI wieku p.n.e. na obszarze Numibii. Wielkie Zimbabwe stworzonym przez lud Karanga. Kiedy w roku 1868 Niemiec Karl Mauch odkrył dla Europejczyków wielkie kamienne miasto zajmujące powierzchnie 750 ha, stolice ludu Karanga - natychmiast odrzucił możliwość, że miasto wybudowali  miejscowi.

W wieku XII-XIII w Rwandzie istniał ośrodek kultury dworskiej, muzycznej i rycerskiej bardziej bogaty i rozbudowany niż w tym samym czasie w Europie krucjatowej, z całym ceremoniałem dworskim, etosem rycerskim, kilkunastoma sformalizowanymi rodzajami poetyckimi, z takimi rytuałami, turniejami i konkursami artystycznymi, których nie powstydziłaby się nasza cywilizacja.

Cywilizacja ludu Nok z terenu dzisiejszej Nigerii - najstarsze rzeźby tej kultury datowane są na V wiek przed naszą erą, czyli już byli rozwinięci. Przypomnij mi co Polacy w państwie polskim robili wówczas, gdy tam był już rozwinięty system sądowniczy. Ach, rzeczywiście - nie było państwa polskiego, nawet Wielkiej Brytanii nie było. Co za skandal! To tylko przykłady - sam sobie poszukaj dalej, to nie szkółka niedzielna.


U¿ytkownik Gamdela edytowa³ ten post 08.01.2015 - 06:34

  • 0

#213

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bo np. kiedy powstało państwo ukraińskie i jaki ma za sobą rozwój cywilizacyjny w porównaniu do Grecji np.?

 

 

W Europie (według mnie niestety), każde chyba państwo czerpie z dorobku kulturowego Grecji i Rzymu w ten, czy inny sposób. Akurat Ukraina bardzo prosto - jej istnienie można cofnąć do Rusi Kijowskiej (te same tereny), powstałego circa w IX w., które rozwinęło się dzięki dobrym stosunkom z Bizancjum - które zakonserwowało kulturę Rzymian, a może nawet bardziej - Greków. "Powieść doroczna", pierwsza ruska (tak, nie rosyjska, a ruska, to nie pejoratyw) kronika opisuje zachwyt wysłanników Włodzimierza, kniazia kijowskiego kulturą (i religią) Wschodniego Rzymu. Ale to tak na marginesie...

 

@Gamdela - dobrze, że wspomniałaś o tychże państwach. Pamiętam, jak jakiś czas temu miałem coś przygotować o historii Mali - zdziwiłem się, bo nigdy nie słyszałem o imperiach władających połową Afryki. Ale teraz to tylko "lepianki" - i to między innymi dzięki tej boskiej białej cywilizacji.

 

Inną sprawą, zupełnie inną, jest to, o czym pisze @juzek.Te dwie sprawy chyba jednak należy rozgraniczyć. Nic nie usprawiedliwia rasizmu - w żadną stronę.


U¿ytkownik Monolith edytowa³ ten post 08.01.2015 - 09:56

  • 0

#214

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiecie co jest moim zdaniem istotą problemu?

Fakt iż żyjemy w czasach kiedy ludzie zakładający rodzinę i mający dzieci przed trzydziestką są często traktowani jak przegrywy za wcześnie rezygnujący z przyjemności, melanży i alko;
w tym samym czasie niektóre muzułmanki zostają babciami.

Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy podbici bez wystrzału, pewnego dnia wyznawców Allaha będzie na tyle że wystawią kandydatów na prezydentów i do parlamentów i wygrają je z duchem demokracji i z poklaskiem środowisk liberalnych. I tak cudowny wynalazek zwany demokracją stanie się przyczyną naszej klęski... ale co tam, bawmy się dalej...
  • 0

#215

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@pan juzek - Swego czasu Chris Rock występował z monologiem "Niggas vs. Black People" (można obejrzeć na YT). Są czarni, i są czarni. Chamstwo występuje u osobników każdego koloru skóry, dlatego nie generalizujmy po własnej fenomenologii (jakkolwiek ciekawej) o wartości/cechach całej rasy.  

 

Jak tak dalej pójdzie to zostaniemy podbici bez wystrzału, pewnego dnia wyznawców Allaha będzie na tyle że wystawią kandydatów na prezydentów i do parlamentów i wygrają je z duchem demokracji i z poklaskiem środowisk liberalnych. I tak cudowny wynalazek zwany demokracją stanie się przyczyną naszej klęski... ale co tam, bawmy się dalej...

Co proponujesz? Każdy biały ma wykonać reprodukcyjny plan minimum, ku chwale rasy i ojczyzny?

 

Odnoszę wrażenie, że zwolennikom poglądu o nieuchronnej zagładzie 'cywilizacji białego człowieka' jest niebezpiecznie blisko ideologicznie do fizjonomiki i frenologii, a praktycznie do rozwiązań pokroju Endlösung, bo skoro nie da się pokojowo współistnieć, to...


U¿ytkownik Don Corleone edytowa³ ten post 08.01.2015 - 12:17

  • 0



#216

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ależ skąd!

Robić dzieci?
Po co skoro można sprzed ekranu najeżdżać na muzułmanów że się tak szybko mnożą.

No to teraz buszek , flaszeczka i najeżdżamy na złych ciapatych że mają czelność wykorzystywać nasze mentalne spierd... zielenie.
  • 0

#217

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Mehitabel - bardzo się cieszę, że o tym wspomniałeś. To jest właśnie prawdziwy upadek Europy - nie ilość muzułmanów, nie multikulturalizm - ale zezwierzęcenie samych białych. Wszystkim zachwyconym wyższością cywilizacyjną europejczyków polecam spacer po rynku najbliższego dużego miasta w piątek wieczór. Smutek gwarantowany, duma - niekoniecznie.


U¿ytkownik Monolith edytowa³ ten post 08.01.2015 - 16:02

  • 0

#218

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muzułmanie wykorzystują właśnie nasze słabości przeciw nam-dekadencję, pogoń za wciąż nowymi uciechami, brak szacunku dla wartości uniwersalnych ;
sami wychowują dzieci surowo ale sprawiedliwie, od kołyski wpajając wszystko co potrzebne dla podtrzymania własnej tożsamości i bronią jej za cenę życia. Ich dzieci i młodzież wiedzą więcej na temat tego jak ocalić i promować własną tradycję niż większość białych dorosłych, a jest to dla mnie osobiście bolesne stwierdzenie.

My balujemy, oni wkuwają Koran i trenują z bronią ostrą...
  • 0

#219

Last Sicarius.

    Ostrzewt³umie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie rozumiem punkt widzenia i popieram ale..

My balujemy, oni wkuwają Koran i trenują z bronią ostrą...

 

Ja to bym jednak nie wolał abyśmy szli w ich ślady, nawet pod religią Chrześcijańską...

 

btw.

promować własną tradycję niż większość białych dorosłych

 

 

Araby to w końcu, biali czy nie?


  • 0



#220

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie nawołuję w żadnym wypadku do naśladowania muzułmanów, po prostu bądźmy świadomi własnych słabości i tego co stanowi o ich sile.

"Większość niemuzułmańskich dorosłych" będzie dobrze? :)
  • 0

#221

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Nieokre¶lona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Fakt iż żyjemy w czasach kiedy ludzie zakładający rodzinę i mający dzieci przed trzydziestką są często traktowani jak przegrywy za wcześnie rezygnujący z przyjemności, melanży i alko

Jednych rytm biologiczny zawiera w sobie dzieci przed 30 i mają niezwykłą chęć takie mieć, a innych rytm wskazuje na późniejsze rodzicielstwo albo jego brak w życiu. Deprecjonowania kogokolwiek z powodu posiadania/nie posiadania dzieci jest nie fair.

 

 

Mamy takie fajne czasy, że można się zabezpieczać lub 72 h po jeszcze "zdążyć", nikt nas nie sprzedaje w niewolę jako źródło rozrywki seksualnej (i kobiet, i mężczyzn), żadni żołnierze Armii Czerwonej, japońskiej czy innej nie gwałcą kobiet, kobiety nie są podmiotami "należącymi do mężczyzny" zarówno fizycznie, jak i gramatycznie (Nowakówna itp. - czemu nie po prostu Nowak?), a ludzie są w stanie utrzymać gospodarstwo domowe bez piątki dzieci. Powinniśmy się cieszyć z tego, że mamy wybór - że możemy dobrze "uchować" 5tkę dzieci ale i możemy żadnego nie mieć. Może niektórzy jako mężczyźni nie odczuwają tej możliwości wyboru, bo można przecież swoje rodzicielstwo ograniczyć do ejakulacji i uzyskać same profity...


U¿ytkownik McNugget edytowa³ ten post 08.01.2015 - 16:59

  • 0

#222

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadzam się, mamy pełny wybór i każdy korzysta jak mu wygodnie.

Ale druga strona medalu jest taka że nie chce nam się robić nic w obliczu ludzi chcących odebrać nam to prawo wyboru.

To oni mają swoje dzielnice z prawem szariatu w naszych miastach, oni budują meczety nieraz na gruzach kościołów, oni za obrazę wiary karają śmiercią.

Skoro to wszystko co stanowi o "naszym" superwolnym i superrozwiniętym stylu życia czyni nas słabymi i leniwymi to dobrze czy źle, jak sądzisz?
  • 0

#223

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano


 

Inną sprawą, zupełnie inną, jest to, o czym pisze @juzek.Te dwie sprawy chyba jednak należy rozgraniczyć. Nic nie usprawiedliwia rasizmu - w żadną stronę.

 

Oczywiście, że nic - póki będzie z którejkolwiek strony, póty będzie problem. Ale skoro jesteśmy "lepsi", to powinniśmy znaleźć rozwiązanie. Prawda?


  • 0

#224

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Nieokre¶lona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Skoro to wszystko co stanowi o "naszym" superwolnym i superrozwiniętym stylu życia czyni nas słabymi i leniwymi to dobrze czy źle, jak sądzisz?

Słabymi? Jak dla mnie to kwestia indywidualna. Znam osoby, które np. chodzą na zawody z siatkówki, inne na bieganie, inna na narty, a czwarta pływa. Ja, kiedy dopisze pogoda, chętnie chodzę do lasu, bo to mi pasuje do zainteresowań, nie męczę że mam po WF iść na czwarte piętro. Mam ciocię, która bardzo chętnie chodzi w góry. Może to twoi znajomi są słabi/wątli. Co do słabych, nie wiem, czy chodziło ci o słabość fizyczną, czy psychiczną. O tej pierwszej napisałem.

 

Natomiast co do do słabości psychicznej, moim zdaniem jest to kosztem rozwinięcia cywilizacji. Na szczęście mamy farmakologię, mamy terapie, grupy wsparcia, wystarczy mieć możliwość (pieniądze nie, gdy jest się w moim wieku, bo mamy >18 darmową poradnię). Mamy diagnostykę i to mnie cieszy. Nie trzeba robić za świra albo "wiejskiego głupka".

---------------------------

 

Ale druga strona medalu jest taka że nie chce nam się robić nic w obliczu ludzi chcących odebrać nam to prawo wyboru.

Jak dla mnie to możemy ich nie przyjmować. Nie jesteśmy w przeciwieństwie do Francji czy Niemiec państwem, które miałoby jakieś kolonie, tak więc nie mamy zobowiązań polegających na dawnych krzywdach. Kluczem jest niedoprowadzenie do gettyzacji - jak jeden czarny zamieszka sobie na jednej ulicy, inne ulicę dalej - OK. Ale gettyzacja - nie OK.


U¿ytkownik McNugget edytowa³ ten post 08.01.2015 - 20:00

  • 0

#225

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzisz, rozpatrujesz siłę lub słabość u jednostek a mnie chodziło o społeczeństwo.

Co z tego że pełno pakerów na ulicach skoro nie jesteśmy silni jako zbiorowość?

Wiek XXI będzie wiekiem Azji i Islamu nie ze względu na dokonania pojedynczych osób ale na to ile są w stanie poświęcić dla dobra wspólnego- być może naszej zguby.

Chyba że na wielką skalę opadną nam klapki z oczu, ale to postrzegałbym jako cud.
  • 1


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych