Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niebieskoocy to jedna rodzina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Don Corleone - a linia męska?
W krzyżówce nie liczą się faceci ?
  • -1



#32

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a np dzieci jak sa male to czesto maja niebieskie a potem kolor sie zmienia (ja tak mialem) dziwne :P
  • 0

#33

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z wiekiem rozjaśniają się nam oczy. Ja mam szaroniebieskie, ale jak będę miał 60 lat to zapewne rozjaśnią mi się na pełny błękit. :P
  • 0



#34

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Też mam niebieskie oczy - wręcz błękitne, których kolor nie zmiania mi się od urodzenia (geny po tatusiu :P) - ale nie rozumiem co w tym takiego wyjątkowego? Zniżki na bilet miesięczny nie mam ze względu na niebieski kolor oczu :D
  • 0

#35

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kaja, zniżki może nie masz, ale być może coś jest na rzeczy z niebieskimi oczyma:

http://www.telegraph...are-brainy.html

Artykuł powyższy traktuję jako ciekawostkę, której nie wypada brać na poważnie :mrgreen:
Chociaż gdzieś mi się obiło o uszy (i tylko obiło - nie mogę znaleźć w necie), że ponoć niebieskie oczy budzą większe zaufanie niż brązowe.

To by mogło tłumaczyć tekst z w/w linku:

Bright blue eyes have long been viewed as a quality that can help to attract the opposite sex.

:P

Swoją drogą ciekawostką jest to, że ludzie o niebieskich oczach teoretycznie powinni bardziej "lgnąć" do ludzi o takim samym oczu kolorze. Potomstwo z takiego związku nie będzie mogło mieć innych oczu, a to dla naszej zwierzęcej/biologicznej natury (czyli istotnego składnika podświadomości) zwiększy prawdopodobieństwo, że jest to "nasze" potomstwo. A co za tym idzie, jest sens poświęcania energii i środków na jego wychowanie. To tak btw ;)

OT: Tylko mi się dzisiaj forum "ślimaczy"? :f
  • 0

#36

ncpnc.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jako posiadacz niebieskich oczu lgnę do zielonych ;)
  • 0

#37

hunter22.
  • Postów: 167
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja mama i tata maja oczy niebieskie, mój starszy brat ma niebieskie, a ja mam szaro-niebieskie.
Ale podobno mam ten szary kolor, bo moja babcia od strony mojej mamy miała szare oczy.
Ale gdy patrze wieczorem (w nocy) w lustro to widze że mam zielonkawe oczy, tylko że wtedy to tylko dzięki temu światłu w łazience.
Dokładny kolor(kolory) moich oczu to od źrednicy jest taki pasek zółtego, dalej jest szerszy pasek szarego, a na końcu pasek niebieskiego.
Więc gdy to te kolory się mieszają tworzą zielony, ale zazwyczaj jest to szary i niebieski.
  • 0

#38

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Don Corleone - a linia męska?
W krzyżówce nie liczą się faceci ?


Cała linia męska ma oczy brązowe.
  • 0



#39

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cała linia męska ma oczy brązowe.

Cóż....wspominałeś kilka postów wcześniej że masz oczy....niebieskie...Jestem tolerancyjny, nie będę wnikał w szczegóły. :roll:
  • 0



#40

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ach! :D Wiedziałem, że można się do tego przyczepić. :) Siebie nie wliczam, bo mam mały wpływ genetyczny na kolor własnych tęczówek.
  • 0



#41

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Asieńką...idąc tym tokiem myślenia ludzie o brązowych oczach powinni mieć mniej dzieci.Osobiście mam szaro\błękitno\stalowe i bardziej płodna przez to nie jestem.
  • 0

#42

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą ciekawostką jest to, że ludzie o niebieskich oczach teoretycznie powinni bardziej "lgnąć" do ludzi o takim samym oczu kolorze.

OT: Tylko mi się dzisiaj forum "ślimaczy"? :f


1.Ja lgnę do brązowych oczu (a co :D odmiana musi być :P) A poważnie : czy ma to jakieś znaczenie?

2.A ja myślałam, że mam coś z netem ze vrp tak wolno chodzi.

3. A po trzecie to wynaleziono coś takiego jak genetyka. Wystarczy zrobić sobie krzyżówkę - niełatwa sprawa, ale polecam :D - i będzie człowiek wiedział czemu ma inny kolor oczu od rodziców.

(Chociaż zastanawiam się czy warto polegać na prawach genetyki w paranormalnym świecie :) ?)
  • 0

#43

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odnośnie punktu 3 Twojej wypowiedzi KajaKraft to krzyżówka genetyczna jest dość łatwa.
Na przykład:
A - oczy zielone
B - oczy brązowe
c - oczy niebieskie
Duże litery to geny dominujące, a małe to geny recesywne. Gdy gen dominujący trafia na gen recesywny, oczy przyjmują kolor, o którym mówi gen dominujący. Gdy występują dwa geny recesywne wtedy oczy przyjmują kolor oczu genu recesywnego.
Mama - Ac - kolor oczu zielony
Tata - Bc - kolor oczu brązowy
Dziecko otrzymuje po jednym z genów rodzica determinujących kolor oczu.

Dołączona grafika

M - Mama
T - Tata

Jak widać na obrazku jest 25% szans na kolor oczu zmieszanego z brązowego i zielonego, 25% szans na oczy brązowe, 25% szans na oczy zielone i 25% szans na oczy niebieskie.



  • 0

#44

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odnośnie punktu 3 Twojej wypowiedzi KajaKraft to krzyżówka genetyczna jest dość łatwa.


Była łatwa jak miałam ją w 2 klasie technikum, teraz dużo rzeczy człowiekowi z głowy wyleciało :) Przyznam, że chciałam zrobić taką krzyżówkę, no ale przerosło mnie to :) Pierwszym elementem było odświeżenie takiego pojęcia jak allele dominujące i recesywne :mrgreen: Ale prawda jest taka, że koloru oczu nie przerabialiśmy na lekcjach więc wiedzę miałabym niepełną :)
  • 0

#45

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fajny artykuł Skan znalazłeś. Mam zielone oczy to znaczy, że jestem pół-debilem albo niegodną zaufania?^^ Wiwatujcie niebieskoocy, ale pamiętajcie to w zieleni naszych oczu tkwi siła natury :lol
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych