Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim celu zbudowano Wielką Piramidę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#76

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A nie mówiłem, że o jedną głupote kłutnia się rospęta?? :D
  • 0

#77

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo ja pokornie myślę ,że wszechświat jest zbyt duży by był tylko dla tak barbarzyńskiej rasy jaką jest człowiek.


A czy ktos tutaj tak nie mysli ?

Ja zamiast sycić się pychą wolę myśleć w ten sposób a moje doświadczenia w życiu tylko umacniają mnie w moim przekonaniu


Nikt nigdy tutaj nie mowil ze jestesmy sami w calym wszechswiecie i ze w to nie wierzy. Tu chodzi o realne szanse na to ze do nas dotarli i nas odwiedzaja, ukrywajac sie przed nami.

Ty masz swoje poszukiwania dowodów. Ja mam wiarę i doświadczenia , których Tobie brak.


No to wierz sobie dalej odrzucajac wiedze i zdobycze swiata naukowego. Powodzenia.

Nie ma racji bytu bo patrzymy przez pryzmat naszego życia i naszych warunków. Pomijając tą kwestie. Słyszałeś kiedyś o różnych poziomach wibracji danej gęstości?? My żyjemy w trzeciej, która jest dla fizycznych ciał i postrzegamy rzeczywistość w bardzo wązkich horyzontach. No ale co ja Ci będę opowiadał, i tak w to nie wierzysz.


Dla mnie to jest belkot. Bez urazy. W takim razie jakim cudem ludzie obserwuja latajace talerze, szarakow itd. skoro sa w innej gestosci i wymiarze ? Nic sie kupy w tych waszych teoryjkach nie trzyma. I po co im w ogole fizyczna planeta i fizyczny wszechswiat ?
  • 0

#78 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat,

"A czy ktos tutaj tak nie mysli ? "

Wielu zapewne nie, ale jeśli chodzi o co po niektórych to mam szczere wątpliwości.
Wystarczy czytać posty o szyderczym i zarozumiałym charakterze.

"Nikt nigdy tutaj nie mowil ze jestesmy sami w calym wszechswiecie i ze w to nie wierzy. Tu chodzi o realne szanse na to ze do nas dotarli i nas odwiedzaja, ukrywajac sie przed nami. "


To ,że ich nie widzisz to nie znaczy,że ich nie ma. Kojarzysz inne wibracje gęstości wszechświata??

"No to wierz sobie dalej odrzucajac wiedze i zdobycze swiata naukowego. Powodzenia. "

Nigdy nie powiedziałem ,że odrzucam naukę. Ja odrzucam tych ludzi , którzy podpierając się nauką negują odmienne poznanie a to istotna różnica.


"W takim razie jakim cudem ludzie obserwuja latajace talerze, szarakow itd. skoro sa w innej gestosci i wymiarze ?"

Skąd wiesz odrazu ,że to szaraki?? Być może pokonali te bariery innych wibracji??

"Nic sie kupy w tych waszych teoryjkach nie trzyma."

Czytałeś przekazy Ra?? Jeśli nie czytałeś, to zrób to jak najszybciej to może zmienisz zdanie czy to się trzyma kupy ,czy nie.Nie interesuje mnie to czy przeczytałeś jakiś artykuł tutaj z jednym przykładem przekazu a chodzi mi o całość.

"I po co im w ogole fizyczna planeta i fizyczny wszechswiat ?"


Im ona nie jest potrzebna. Mają swoje zadanie ale człowiek jest zbyt głupi i zarozumiały by to zrozumieć. Przeczytaj przewodnik Ra.
  • 0

#79

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Ty masz swoje poszukiwania dowodów. Ja mam wiarę i doświadczenia , których Tobie brak"

o jakich doswiadczeniach mowisz?
  • 0

#80 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

pawelg, nie mam zamiaru o nich pisać na forum.
  • 0

#81

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tak właściwie to przyszło mi teraz do głowy...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A TE piramidy to w jakim celu zbudowano? I jak to zrobili zwykli ludzie? :D



(dla rozluźnienia ;) )

[ Dodano: 2006-10-25, 12:04 ]
Idę o zakład, że ta czarna piramida z Las Vegas jest o wiele dokładniejsza i bez błędów konstrukcyjnych w porównaniu z WP ;)
  • 0



#82 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, heh, przecież to jest zrobione na zupełnie innej zasadzie i jest tam same szkło, plastik i metal. Aleś wyskoczył z budowlami :lol : ;-)

Jeśli chodzi o sfinksa, no ładny, zobaczymy jak długo postoi:smile: aha, i dziś mamy inne realia stary :smile:
  • 0

#83

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiedziałem, gdzie to napisać, więc napiszę tu. Naukowcy wcale się nie sprzeczają do czego mogła służyć piramida. Wszyscy poważni, którzy się zajmują starożytnym Egiptem twierdzą, że to grobowiec Cheopsa.
Egiptolodzy też nie kłócą się co do wieku sfinksa. Uważają, ze został zbudowany przez Chefrena w czasach jego panowania. Była teoria o rzekomej erozji wodnej 8000 lat temu, jednak osoby zajmujące się Egiptem nie biorą tego pod uwagę.
Sfinksa szacuje się na czasy Chefrena, innej daty nie ma, wcześniejsza cywilizacja w Egipcie nie byłaby w stanie stworzyć takiego dzieła.

Tak wygląda pogląd naukowców, archeologów i egiptologów.
  • 0

#84 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Saladyn, według kogo i jakich źródeł? :smile:

"Sfinksa szacuje się na czasy Chefrena, innej daty nie ma, wcześniejsza cywilizacja w Egipcie nie byłaby w stanie stworzyć takiego dzieła."

Im dalej wstecz , tym mniej wiemy o Egipcie więc takie twierdzenie, że nie byliby wstanie stworzyć sfinksa jeszcze wcześniej jest dosyć zabawne :smile:
  • 0

#85

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przyznam, że jeśli chodzi o Sfinksa to dość niegłupio brzmią teorie, że został zbudowany sporo wcześniej a Chefren dokonał przeróbki jego twarzy na swoje podobieństwo. Ale poza jednym programem na Discovery o tym traktującym, nie spotkałem się z wiarygodnymi źródłami badań geologicznych itp. Więc równie dobrze może to być bzdura.
  • 0

#86

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aleś wyskoczył z budowlami

Dlatego wyraźnie było tam:

(dla rozluźnienia ;) )

:)
  • 0



#87 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine, nie tylko na discovery :smile: nadal się sądzi ,że sfinks jest znacznie starszy. W wielu programach podają ,że może mieć nawet 10000 lat.
  • 0

#88

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A widzieliście I część filmu o czasie, który był kiedyś w jakiejś gazecie? Było tam o tym, żew Egipcie znajdująsię naturalne skały podobne do sfinksa, które powstają w wyniku erozji. I wszystko się rozchodzi o ot, że w czasach piramid dorobiono parę rzeczy (np łapy) obrobiono ogólnie bryłę, wyrzeźbiono twarz i mamy od tamtej pory sfinksa :)

Poza tym, to że skała ma więcej lat niż piramidy to nie jest wcale dla mnie dziwne.
  • 0



#89

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylisz się, o prehistorycznym Egipcie wiemy niejednokrotnie więcej niż o tym historycznym. Widać zresztą idealną przemianę z form kultur bardziej prymitywnych do tych rozwiniętych i zaznaczam, że żadna nie byłaby w stanie zbudować Sfinksa.

Aquila, też o tym pomyślałem:) Przecież skała, w której został wyrzeźbiony Sfinks nie jest cała obrobiona.
  • 0

#90

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Trochę obrobić skałę, doda to i owo i mamy.... sfinksa :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Istnieją na świecie naturalne formacje, które po obróbce mogą stać się sfinksem.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości oraz 0 użytkowników anonimowych