Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim celu zbudowano Wielką Piramidę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#61

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://img104.images...ulineka7po3.jpg
Rozumiem zniszczenia krawędzi ale to nie wyjaśnie czemu linia, która powinna być prosta skręca. Patrząc od czubka piramidy, jedna krawędź idzie w dół prosto, ale potem zagina się w prawo i to wyraźnie. A powinna być w miarę prosta tak jak pozostałe trzy.

Prosta linia zawsze powinna być prosta. Naprawdę nie chcesz zauważyć, że krzywizna jest wyraźnie widoczna i niewytłumaczalna żadnymi erozjami ani kątami robienia zdjęcia?
  • 0



#62

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila, wybacz ale siedząc przed kompem i nie mając odpowiednich szkiców nie będe w stanie Ci tego wytłumaczyć bo do tego są potrzebne odpowiednie rzuty z uwzględnieniem uszkodzenia piramidy i jeszcze wiele wiele innych czynników...

Dołączona grafika

Nie przypadkowo nakresliłem 3 różne linie... Wybacz ale w inny sposób nie jestem w stanie cię nakierunkowac poniewarz z górnego rzutu ciężko to wykazać...

I żeby nie było to co zapodałem to jest tylko niewielką częścią tego w czym tkwi problem...
  • 0

#63

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie co, czepiacie się już byle czego. [Wy poszukiwacze jedynej słusznej i pewnej prawdy]

Idąc za przykładowym cytatem z http://en.wikipedia....Pyramid_of_Giza

The accuracy of the pyramid's workmanship is such that the four sides of the base have a mean error of only 58 mm in length, and 1 minute in angle from a perfect square. The base is horizontal to within 15 mm. ...


Czyli w moim tłumaczeniu, mniej więcej:
Precyzja z jaką została zbudowana piramida przejawia się w tym, ze 4 strony podstawy mogą mieć tylko 58 mm różnicy na długość, 1 stopień jeśli chodzi o kąty (biorąc pod uwagę idealny kwadrat). Podstawa jest pozioma na przestrzeni 15 mm.

A Wy uparcie twierdzicie, ze popełnili takie błędy przy budowie. Fakt, że widzimy to "odchylenie" jednej ze ścian [przy tak ogromnej budowli] wskazywał by na conajmniej kilka metrowy błąd, chyba musiały się za to głowy posypać :mlotek:
Dołączona grafika

Czy na taki błąd, mogli sobie pozwolić budowniczowie tak skomplikowanej budowli? Nie ważne czy to kosmici, niewolonicy faraona czy nilowe krasnale !
  • 0

#64

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Błędy to zrobił Mariush próbując udowodnić niewiadomo co... I to karygodne :)
  • 0

#65

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy na taki błąd, mogli sobie pozwolić budowniczowie tak skomplikowanej budowli? Nie ważne czy to kosmici, niewolonicy faraona czy nilowe krasnale !


Pewnie ze mogli, bo ludzka rzecza jest sie myli, a kosmici przeciez sa doskonali, wiec ich budowle powinny byc doskonale. A jesli nie sa doskonali to skad w ogole teoria ze to oni zrobili ? Przeciez chyba na podstawie tej doskonalosci piramidy wziely sie te wszystkie teorie, a sie okazuje ze wcale taka doskonala nie jest, zwykle, precyzyjne na pierwszy rzut oka ruiny.

Błędy to zrobił Mariush próbując udowodnić niewiadomo co...


Po czym wnosisz ? moze jeszcze ktos powie ze mariush celowo znieksztalcil zdjecie, zeby krawedz byla krzywa.

[ Dodano: 2006-10-24, 14:03 ]
Bardziej wiarygodne sa podroze OOBE tsode'go i jego wizje, niz zdjecie z google earth, ciekawe.
  • 0

#66

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

muHa mogli, mogli;) i nie niewolnicy, tylko architekt Hemiun. Poprzednie piramidy też czasem nie wychodziły. Za życia choćby Snofru wybudowano 3 piramidy, pierwsza to dokończenie projektu Huni, druga łamana, która w wyniku szkód budowlanych nigdy nie została "zamieszkana", Snofru został pochowany dopiero w trzeciej:)
Więc jak widzisz Egipcjanie nie byli nieomylnymi geniuszami...
  • 0

#67

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dajcie spokój, wmówiono im, że piramida jest superdoskonała i że kosmici ją zbudowali i tyle :P I teraz zawieź ich w tamto miejsce, pokaż a oni dalej i tak swoje będą chrzanić bo tak im wpojono ;)

BTW, czytał ktoś "Zapiski oficera Armii Czerwonej"? :D
  • 0



#68 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

"Dajcie spokój, wmówiono im, że piramida jest superdoskonała i że kosmici ją zbudowali i tyle :P I teraz zawieź ich w tamto miejsce, pokaż a oni dalej i tak swoje będą chrzanić bo tak im wpojono ;) "

Mnie nic nie wpojono ale widzę ,że Ty miałeś kiedyś taki problem :smile:
  • 0

#69

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja żadnych problemów nie mam, a już na pewno nie z oceną rzeczywistości :D
  • 0



#70 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, a skąd wiesz jaka jest rzeczywistość posiadając tylko (być może) 10% wykorzystywania możliwości swojego mózgu?? Nie posiadamy takiej szerokiej świadomości istnienia, a ubogi ten który uważa inaczej.

Nie wierzysz w Obce cywilizacje, więc trudno zaakceptować Ci taką możliwość i to nie ma nic wspólnego z oceną rzeczywistości tylko z tym co się przeżyło, to w jaki sposób zostało się wychowanym i to w jaki sposób było się kreowanym.
  • 0

#71

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A Ty skad wiesz ze jest inaczej posiadajac tylko 10 % wykorzystania mozliwosci mozgu ? To zaden argument, bo w taki sposob to mozna wymyslac cuda na kiju i popasc w paranoje.

Pozatym jestem pewien za Aquila (jak i wiekszosc sceptykow) wierzy w obce cywilizacje.
  • 0

#72 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat, skąd mam pewność?? Ano coś ukierunkowało mnie by tak uważać. Nie musze wykorzystywać możliwości własnego umysłu. Na to miały wpływ różne doświadczenia w życiu, które otworzyły mi oczy i sprawiły ,że szukam własnej drogi jak wielu innych ludzi.

"To zaden argument, bo w taki sposob to mozna wymyslac cuda na kiju i popasc w paranoje. "

Przesadzasz.

"Pozatym jestem pewien za Aquila (jak i wiekszosc sceptykow) wierzy w obce cywilizacje."

i napewno dzięki waszej wierze tępicie tych , którzy szukają . Kogo chcecie oszukać? Chyba tylko samych siebie i nie zasłaniaj się tym,że szukasz dowodów. Skoro szukasz dowodów to znaczy ,że nie wierzysz.Proste jak drut.
  • 0

#73

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, a skąd wiesz jaka jest rzeczywistość posiadając tylko (być może) 10% wykorzystywania możliwości swojego mózgu??

Nawet te 10% pozwala mi ocenić, czy coś jest proste, czy też może krzywe :D

i napewno dzięki waszej wierze tępicie tych , którzy szukają

Oj, muhad, nie tępię Twoich poszukiwań, bo te poszukiwania mnie zupełnie nie obchodzą. My możemy jedynie uświadomić co niektórym, że jeśli już chcą sobie szukać, to niech szukają gdzie indziej, bo np jak już wiadomo piramida ani nie jest doskonała ani nie ma zaklętych w sobie liczb :P
Chesz szukać dowodów pod swoją już z góry załóżoną wersję - a szukaj - powodzenia. Piramida nim niestety nie jest. Jak znajdziesz coś, co rzeczywiście będzie obiektywnym dowodem to daj znać, ja też czekam na taki cud. Ale jak na razie wszelkie doniesienia o kosmicznej pomocy mająbardzo cienkie podstawy.
Koniec dowodu.
  • 0



#74

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

i napewno dzięki waszej wierze tępicie tych , którzy szukają


Otoz my wlasnie szukamy, jak naukowcy itd., a wy juz znalezliscie dawno temu, nawet was nie obchodzi jak skonstruowany jest wszechswiat, np. wciskajac kit ze na orionie jest zycie podobne do naszego, a kazdy kto choc troche zna sie na astronomii wie, ze tam sa megamasywne gwiazdy, gdzie zycie nie ma racji bytu. I kto tu szuka obiektywnej prawdy i chce kogos oszukac ?

Kogo chcecie oszukać?


Bo to jest wlasnie paranoja, ze sceptykow i naukowcow uwazacie za oszustow, ktorzy wszystko chca ukryc, oszukac, zyja wam na zlosc, a oni szukaja poprostu prawdy na podstawie szczegolowych badan, chca znalezc rzeczywiste zycie na innych planetach. I mylisz sie, skoro sie szuka dowodow, to znaczy ze sie wierzy. Gdyby zalozyli ze nie ma nigdzie zycia itd. to nikt by go nie szukal. A tacy jak Ty juz z gory zakladaja obce cywilizacje napewno istniej, dowody im niepotrzebne. Nawet znacie szczegolowe opisy ras i obyczaje obcych.
  • 0

#75 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila,

"Nawet te 10% pozwala mi ocenić, czy coś jest proste, czy też może krzywe "

Płytkie myślenie. Widzę ,że nadal nie rozumiesz.Nic na siłę, trudno. ;-)

"Oj, muhad, nie tępię Twoich poszukiwań, bo te poszukiwania mnie zupełnie nie obchodzą. My możemy jedynie uświadomić co niektórym, że jeśli już chcą sobie szukać, to niech szukają gdzie indziej, bo np jak już wiadomo piramida ani nie jest doskonała ani nie ma zaklętych w sobie liczb"

Nie będę się wykłócał o piramidę ale jedno Ci powiem; choćbyś nie wiem jak się starał , to nie jesteś wstanie zweryfikować ani rozwikłać prawdziwego przeznaczenia Piramidy Cheopsa.

"Chesz szukać dowodów pod swoją już z góry załóżoną wersję - a szukaj - powodzenia. "

Ona nie jest z góry założona tylko to jest jak narazie jedna koncepcja z wielu możliwych.

"Piramida nim niestety nie jest."

Jak już wspomniałem nie możesz być tego pewnym bo nie możesz zweryfikować prawdziwego znaczenia.

"Jak znajdziesz coś, co rzeczywiście będzie obiektywnym dowodem to daj znać, ja też czekam na taki cud."

Widzisz, Ty wolisz czekać i negować, ja natomiast szukam i dalej będę to robił.

"Ale jak na razie wszelkie doniesienia o kosmicznej pomocy mająbardzo cienkie podstawy."


Dla kogoś , kto nigdy nie przeczytał Danikena i Sitchina a krytykuje to napewno żadnych podstaw nie będzie.


Tiamat,

"Otoz my wlasnie szukamy, jak naukowcy itd., a wy juz znalezliscie dawno temu, nawet was nie obchodzi jak skonstruowany jest wszechswiat, np. wciskajac kit ze na orionie jest zycie podobne do naszego, a kazdy kto choc troche zna sie na astronomii wie, ze tam sa megamasywne gwiazdy, gdzie zycie nie ma racji bytu. I kto tu szuka obiektywnej prawdy i chce kogos oszukac ?"


Nie ma racji bytu bo patrzymy przez pryzmat naszego życia i naszych warunków. Pomijając tą kwestie. Słyszałeś kiedyś o różnych poziomach wibracji danej gęstości?? My żyjemy w trzeciej, która jest dla fizycznych ciał i postrzegamy rzeczywistość w bardzo wązkich horyzontach. No ale co ja Ci będę opowiadał, i tak w to nie wierzysz.

"A tacy jak Ty juz z gory zakladaja obce cywilizacje napewno istniej, dowody im niepotrzebne."

Bo ja pokornie myślę ,że wszechświat jest zbyt duży by był tylko dla tak barbarzyńskiej rasy jaką jest człowiek. Ja zamiast sycić się pychą wolę myśleć w ten sposób a moje doświadczenia w życiu tylko umacniają mnie w moim przekonaniu. Ty masz swoje poszukiwania dowodów. Ja mam wiarę i doświadczenia , których Tobie brak.Dlatego tak trudno Ci uwierzyć w cokolwiek pozazmysłowego, no ale to nie moja wina ani nie mój interes.

"Nawet znacie szczegolowe opisy ras i obyczaje obcych."

Ja nie upatruję w tym większego sensu. To takie płytkie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych