Skocz do zawartości


Oświadczenie w sprawie zamiaru budowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
587 odpowiedzi w tym temacie

#61

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Odeszliscie wszyscy jednak od istoty sprawy jaka jest proba wybudowania centrum islamu w Krakowie.

Co racja to racja. Rzeczywiście. Więc zastanawiam się czy centrum jest potrzebne w Krakowie? Jeżeli jest - to niech tam stanie. Tylko, że w ramach ciekawostek - czy podobne centrum (kościół dla przykładu katolicki) może stanąć w wymnienionych przez golibrodę miejscach? Ta czy nie? A może w wymienionych miastach brak jest dla przykładu katolików? Jezeli brak to dlaczego? Czy islam jest tak prawdziwy, że ludzie znajdują w nim całą prawdę czy też islam broni (korzystając z mocy aparatu państwa) powstania takowych miejsc i głoszenia, tudzież wyznawania innej wiary?
Islam jest chyba najbardziej radykalny - o ile chodzi o prozelityzm - z wielkich religii. Chrześcijaństwo mieści się w środku. Judaizm z kolei jest całkowicie pozbawiony presji działania "ku zewnątrz".
  • 0

#62

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mortyr nie dostrzegasz już, że stajesz się... zabawny? Dyskusja polegająca na zasypywania oponenta masą przekopiowanego tekstu jest - zaiste - śmieszna.


To są pisemne dowody o wiele bardziej przekonywające niż te populistyczne teksty zaprezentowane od samego początku w tym temacie.

Na początku mojego istnienia na tym forum kilku podobnych islamofobów stwierdziło, że muszę podawać teksty, które potwierdzają to co piszę i żródła.

Jak teraz to robię, to nagle stałem sie śmieszny ( a według mnie brak wam już argumentów, więc do końca będziecie pisać bzdury na mój temat).

W tej chwili posługujecie się już tylko negacją, ale jak długo można negować prawdę wspartą logicznymi tekstami, które zaprezentowałem ?

Skoro istnieje religia, która zezwala na to - to trzeba prosto i w sposób wyraźny powiedzieć o zbrodni.


Przecież już ci wskazałem teksty z Biblii, które wskazują na propagowanie ludobójstwa, mordowania itd.
I co milczysz ? Tak jak napisałem jest to kwestia interpretacji.

Tyle tylko, ze sposrod tych "zlych" tylko zli islamisci morduja i nawoluja do mordowania innych na tak szeroka skale


Przecież były już na forum teksty o fanatykach chrześcijańskich z USA zabijających lekarzy, którzy pracują w klinikach aborcyjnych.
Był także tekst o gościu z Afryki, który uważa się za drugiego Jezusa i wymordował setki tysięcy ludzi.

Zapomnieliście także o konflikcie katolików i protestantów w Irlandii, przecież pochłonął tak wiele ofiar.

czy podobne centrum (kościół dla przykładu katolicki) może stanąć w wymnienionych przez golibrodę miejscach? Ta czy nie? A może w wymienionych miastach brak jest dla przykładu katolików? Jezeli brak to dlaczego?


Proszę, prawdziwy katolik. Czy tak nakazuje twoja religia ?

Czy nie było powiedziane, że należy nadstawiać drugi policzek ?

38. Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb.
39. A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek nadstaw mu i drugi.
40. A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz.
41. A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie.
42. Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.

Mat. 5:38-42:

http://state_no_than.../policzek2.html

Użytkownik mortyr edytował ten post 03.01.2008 - 11:37

  • 0

#63

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To są pisemne dowody o wiele bardziej przekonywające niż te populistyczne teksty zaprezentowane od samego początku w tym temacie.

Ależ tak. Tyle, że dyskutując z osobą i jej kolejnymi wpisami mogę prześledzić tok rozumowania, sposób argumentowania itp. itd. Natomiast w przypadkach masowych wklejek - co można zrobić? Szukać samemu źródeł - czemu autor tak a nie inaczej "napisał"? W kilku jednoczesnie miejscach? Obcy tekst może oczywiście posłużyć jako materiał wyjściowy, a powinień być stosowany w "kulturalnych" ilościach. Natomiast to przekroczeniu "pewnej masy krytycznej" staje się właśnie... zabawny. :)

Przecież już ci wskazałem teksty z Biblii, które wskazują na propagowanie ludobójstwa, mordowania itd.
I co milczysz ? Tak jak napisałem jest to kwestia interpretacji.

i...? Ta "zbrodnia" ma miejsce w nas otaczającej nas rzeczywistości? Otóż chrześcijaństwo w odróżnieniu od islamu ma taki ciekawy "myk", że potrafi swobodniej stosować "zapisy boskie". Nawet dosyć radykalnie je przeintepretować, a w świecie chrześcijańskim "ślepe" odczytywanie Pisma stało się domeną radykalnych (oczywiście, że i czasami głośnych) grupek i odłamów. Ale zawsze to tylko margines.

Przecież były już na forum teksty o fanatykach chrześcijańskich z USA zabijających lekarzy, którzy pracują w klinikach aborcyjnych.

Tak. Własnie to jest taki odłam skrajnego marginesu.

Był także tekst o gościu z Afryki, który uważa się za drugiego Jezusa i wymordował setki tysięcy ludzi.

Każda zbrodnia może być podlana płaszczykiem: wiary, patriotyzmu itp. Tyle, że to nie istota problemu.

Proszę, prawdziwy katolik. Czy tak nakazuje twoja religia ?

Pudło :D Całkowite pudło. Moja "religia" nakazuje mi pzostawić wybór osobie co do tego czy w coś wierzy czy też nie. Mnie jest osobiście całkowicie obojętne - czy to będzie dla przykładu: synagoga czy wigwam w którym oddaje się cześć łapie niedzwiedzia czy też Sala Doskonałego Ateusza! Chodzi o zasadę. Prostą i czytelną. Czy islam, kraje islamu są w stanie zaakceptować "inność". Jeżeli nie - to ja dziękuję! A niestrawności dostaję szczególnie gdy religia "zjada" państwo by sięgnąć po jego system represji.


Czy nie było powiedziane, że należy nadstawiać drugi policzek ?


edit. : No własnie - to taka chęć szufladkowania ludzi. Skoro mu się islam "niepodoba" to pewnie islamofob i "prawdziwy katolik". To zbyt proste mortyr. Świat nie składa się tylko z kibiców jednej ze stron, a krytyka nie wypływa tylko z przekonania, że trzeba bronić tylko swoich - atakując jednocześnie tych innych.

Użytkownik NoMeansNo edytował ten post 03.01.2008 - 12:28

  • 0

#64

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zapoznałem z całym tekstem i sprawą swojego kolegę studenta 5 roku historii w Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego. Podziela moją opinię.
Stwierdził, że cała ta petycja protestacyjna wygląda na napisaną przez grupę dziesięciolatków. :)
Prawdopodobnie napisali to ludzie pełnoletni, a to jeszcze gorzej świadczy o nich.

Ich argumenty są po prostu dziecinne. Przeważa w nich logika z piaskownicy: "Jak oni mi zabrali zabawkę, to ja też im zabiorę" :mrgreen:

Nic już nie muszę dodawać. Kolega uważa, że gdyby zebrać moje posty ze źródłami, i złożyć w całość, to ta petycja przegrałaby z kretesem przed profesorami z jego uczelni jako ksenofobia i zwykły populizm.

Jednym zdaniem ta petycja nie reprezentuje żadnych wartości. Każdy zdrowo myślący kapłan po prostu się zdołuje, jak zobaczy, że dzieło ewangelizacji i dialogu międzykulturowego nic w tym przypadku nie dało.

Użytkownik mortyr edytował ten post 03.01.2008 - 15:44

  • 0

#65

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednym zdaniem ta petycja nie reprezentuje żadnych wartości. Każdy zdrowo myślący kapłan po prostu się zdołuje, jak zobaczy, że dzieło ewangelizacji i dialogu międzykulturowego nic w tym przypadku nie dało.


Zastanawiajace jest to, ze pomimo napisania, ze "kaplani nawoluja do dialogu miedzykulturowego" nie przeszkadza ci to nadal myslec, ze katolicyzm to religia ksenofobow.
Oczywiscie rownoczesnie probujesz wszystkim wmawiac otwartosc islamu.
Doprawdy, zastanawiajace.... :lol

Dotychczas tez unikasz odpowiedzi na pytanie zasadnicze: PO CO W KRAKOWIE COS TAKIEGO?
Czy Krakow jest miejscem szczegolnym jak Medyna dla muzulmanow?
Czy jest ich tu jakies gigantyczne skupisko?
Czy sa tu moze przesladowani wybitnie i chca w ten sposob wyrazic swoje dyskryminowanie?
Czy moze jeszcze cos innego?
Po co? Po co? Po co?
  • 0

#66

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zastanawiajace jest to, ze pomimo napisania, ze "kaplani nawoluja do dialogu miedzykulturowego" nie przeszkadza ci to nadal myslec, ze katolicyzm to religia ksenofobow.


Tylko część kapłanów jest światła w Polsce. Tak, bo w Europie jest dużo normalnych kapłanów, a głównie w Polsce dominuje narzucanie pewnych rzeczy. Kiedyś, jeszcze w podstawówce mój katecheta twierdził, że słuchanie muzyki
typu "Spice Girls" już prowadzi w stronę Szatana, a już nie daj boże jak dziewczyna czyta pisemka typu "Bravo".
Były też pogadanki na temat "samogwałtu".

Z kolei mój kolega był u księdza, który powiedział, że to nieważne jakiej muzyki słucha i to nie jest grzech, nawet jeśli jej treści nie są zgodne z nauką kościoła.

PO CO W KRAKOWIE COS TAKIEGO?


Po to, bo mieszkają tam wyznawcy tej religii. Pewnie będą tam mieszkać przez wiele lat. Mają jeździć do innych miast, żeby się pomodlić w świątyni ?

To tak, jakby Warszawiacy mieli jechać do Krakowa (bo tam jest świątynia) raz w tygodniu, żeby się w niedzielę pomodlić.

Czy Krakow jest miejscem szczegolnym jak Medyna dla muzulmanow?


Nie, ale to jedno z większych miast. Skoro jest to większe miasto, to powinna być przynajmniej jedna synagoga, kościół, cerkiew i meczet , jeśli oczywiście jest taka potrzeba.

Czy jest ich tu jakies gigantyczne skupisko?


Wystarczy kilkunastu mieszkańców małej wsi i stoi kościół. Dlaczego tak nie może być w przypadku innych religii.

Czy sa tu moze przesladowani wybitnie i chca w ten sposob wyrazic swoje dyskryminowanie?


Co ma prześladowanie do tego, że ktoś chce się pomodlić legalnie w świątyni.
Czy ty chodzisz do kościoła, bo jesteś prześladowany ?
Czy do kościoła chodzi się, tylko wtedy gdy ktoś cię prześladuje ?

Po co? Po co? Po co?


Jakbyś sie czuł, jakbyś musiał jechać w drugi koniec Polski, żeby pójść do kościoła ?

nie przeszkadza ci to nadal myslec, ze katolicyzm to religia ksenofobow.


Ta religia jest religią ksenofobów głównie w Polsce. Za granicą jest znacznie normalniej.
Nie chcę nikogo obrazić, ale osobiście, czasem mi wstyd, że jestem Polakiem. Często ja i wielu moich znajomych postrzegamy ten kraj jako "skupisko głupoty". Wystarczy obejrzeć np. obrady sejmu, przeczytać parę gazet i już każdy zdrowo myślący człowiek widzi, że coś w tym kraju nie tak. Nawet jak spojrzę na ginące aluminiowe i miedziane elementy, sieć trakcyjną itd. to widzę pijaczka, który spowodował paraliż komunikacji, tylko po to, żeby sobie z kolegami walnąć parę piwek. Albo ten koleś, który cały nowy most w nocy zakosił i zawiózł na złom. Przecież to sie może dziać tylko w Polsce... no może jeszcze u Ruskich.
Nie wiem, może to wina zaborów i komuny ?

Oczywiscie rownoczesnie probujesz wszystkim wmawiac otwartosc islamu.


Nie twierdzę, że w krajach, gdzie ludzie wyznają islam, jest nieskazitelnie. Nigdzie tak nie jest, ale bez przesady.

Gdyby wyznawcami islamu byli tylko terroryści, fanatycy i ludobójcy, to przez nie więcej jak sto lat wszyscy byśmy się wzajemnie wytępili. Przynajmniej raz w tygodniu byłby kolejny 11 września w jakiejkolwiek stolicy w Europie.

Ale tak nie jest. Nie możemy patrzeć na ponad miliard ludzi przez pryzmat zachowania agresywnej mniejszości.

Użytkownik mortyr edytował ten post 03.01.2008 - 17:08

  • 0

#67

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cale twoje biadolenie mozna skwitowac jednym zdaniem.
Nie chodzi o budowe kosciola tylko centrum kultury islamskiej i albo celowo tego nie zauwazasz bo nie dasz rady obronic sensu budowy centrum albo cos nie tak z rozumkiem i pojmowaniem tekstu.

Rozumiem, ze centrum kultury Nikaragui powinno dla rownowagi powstac w Poznaniu, centrum ziemi łemkowskiej w Baden-Baden, centrum milosnikow Bogusia Lindy w Czadzie, a centrum kultu ptaka kakadu w Petersburgu.
Bo "przeciez moze tam sie trafic takie zapotrzebowanie" a jak nie to zapotrzebowanie sie pojawi dopiero po zbudowaniu obiektu :lol

Ponadto jeszcze jedna wazna kwestia, takie cos ktos chce wybudowac w samym centrum miasta, tuz obok Wawelu. Sory ale ze wzgledu architektonicznego, urbanistycznego i zabytkowo-kulturowego bylaby to zbrodnia wieksza niz postawienie budki z hamburgerami obok oltarza Wita Stwosza albo postawienie obok Zygmunta III Wazy na kolumnie w Wawie obejmujacej go nagiej Dody.

Użytkownik golibroda edytował ten post 03.01.2008 - 17:28

  • 0

#68

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polskie dzieci Allaha

Coraz więcej Polaków, głównie młodych, przechodzi na islam.
Nie jest ich jeszcze tak dużo, jak w Wielkiej Brytanii czy Francji, gdzie liczba konwertytów idzie w dziesiątki tysięcy, ale jeśli ta tendencja się utrzyma, to kto wie.
Naszym neofitom bliżej jednak do bliskowschodnich fundamentalistów niż rodzimych muzułmanów - Tatarów żyjących w Rzeczypospolitej od wieków.
W oddziale Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP przy ul. Wiertniczej w Warszawie można spotkać wielu Polaków, którzy przeszli na islam. Pojawiają się również w siedmiu pozostałych gminach MZR rozsianych po kraju. A także w kilku innych organizacjach, które konkurują z MZR o rząd dusz - choćby Stowarzyszenia Jedności Muzułmańskiej.

Dominują młodzi, głównie studenci i pracownicy naukowi, ale są wśród nich dziennikarze, artyści (choćby Piotr Kalwas, scenarzysta Świata według Kiepskich), a nawet liderzy kapel hiphopowych, na przykład Włodi z grupy Molesta i Eldo (Leszek Kazimierczak) z zespołu Gramatik. Zwłaszcza widok tych ostatnich każe się zastanawiać nad rzeczywistymi przyczynami ich konwersji: czyżby chodziło o zwykły bunt przeciw społeczeństwu, a nie nawrócenie? "Każdy ma w życiu chwile, żeby to wszystko j[...], ale trzeba je przetrwać, powierzyć się Bogu" - śpiewa w swoim największym hicie Kazimierczak (nazywany Khaled na znak przynależności do nowej religii).

Garstka do garstki

Na razie polskich konwertytów na islam jest niewielu. Muzułmański Związek Religijny w RP - najstarsza organizacja zrzeszająca wyznawców Allaha - doliczył się około 800 takich osób. Znacznie więcej, bo około 2,5 tysiąca neofitów, rekrutuje się spośród przybyszów z krajów muzułmańskich - biznesmenów i studentów - którzy dopiero w Polsce przyjęli nową religię. Według Józefa Konopackiego, wiceprzewodniczącego Kolegium Najwyższego MZR i jednocześnie wiceprzewodniczącego Związku Tatarów Polskich, w samej Warszawie mieszka około 90 neofitów. Do MZR należy około 50. - Do tego trzeba jeszcze doliczyć tych, którzy nie przynależą do żadnej polskiej organizacji muzułmańskiej - dodaje Konopacki. Ale nie wiadomo, ilu ich jest.

A jeszcze na początku lat 90. nie było w ogóle konwertytów na islam, mamy więc do czynienia z niezwykle szybkim ich przyrostem. Według danych MZR i bardziej radykalnej Ligi Muzułmańskiej, drugiej pod względem liczebności organizacji islamskiej zrzeszającej głównie konwertytów i Arabów, konwersje nasiliły się gwałtowne po 11 września 2001 roku. Zdaniem Selima Chazbijewicza, przewodniczącego Związku Tatarów Rzeczypospolitej i do niedawna członka Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego odpowiedzialnego za sprawy doktryny, jest to wynik nagłego zainteresowania światem islamu i zwykłej mody. Jak uważa Chazbijewicz, polscy konwertyci pomylili fascynację kulturową z fascynacją religijną. Jego zdaniem, moda nie jest niczym złym, jeśli idzie w parze ze zgłębieniem tematu. Tak było w XIX wieku w wypadku generała Bema [po upadku powstania węgierskiego w 1849 roku znalazł azyl w Turcji, gdzie przeszedł na islam i przyjął imię Murad Pasza - red.]. Jednak współcześni Polacy nie mają odpowiedniego dystansu. Na islam przechodzą skini i punkowcy, którzy chcą się wyróżnić.

Zdaniem Chazbijewicza, za powierzchownością "nawróceń" przemawiają statystyki. Według szacunków MZR, 80-90 procent konwertytów wraca na łono Kościoła katolickiego. Mają na ogół problemy osobowościowe, ich relacje z rodzinami są - często nieodwracalnie - zachwiane, bo na przykład usiłowali nawracać na islam swoich bliskich. O takich konsekwencjach uczciwie ostrzegają muzułmańskie organizacje legalnie działające w Polsce. Nielegalne milczą na ten temat, a to głównie do nich ściągają "nawróceni". Najwięcej jest wśród nich kobiet, które wyszły lub chcą wyjść za mąż za muzułmanina. Selim Chazbijewicz odradza kobietom przechodzenie na islam ze względów uczuciowych. Fascynacja partnerem minie i pojawi się kryzys religijny w małżeństwie.

Na dodatek wielu polskich konwertytów zna swoją nową wiarę powierzchownie. Chazbijewicz oburza się, że niewiele wiedzą o islamie, a są skrajni w poglądach. Usiłują być bardziej papiescy od papieża, zarzucając polskim Tatarom rażące odstępstwa od wiary i przekreślając tym samym ich kilkusetletnią tradycję.

http://wiadomosci.on...0,kioskart.html

albo celowo tego nie zauwazasz bo nie dasz rady obronic sensu budowy centrum albo cos nie tak z rozumkiem i pojmowaniem tekstu.


A może coś nie tak z rozumkiem u kogoś komu brak podstawowej wiedzy ?
Nie obrażaj mnie.

a jak nie to zapotrzebowanie sie pojawi dopiero po zbudowaniu obiektu laugh1.gif


Tekst o Polakach-Muzułmanach dowodzi czego innego.

bylaby to zbrodnia wieksza niz postawienie budki z hamburgerami obok oltarza Wita Stwosza albo postawienie obok Zygmunta III Wazy na kolumnie w Wawie obejmujacej go nagiej Dody.


BŁĄD. Te przykłady które podałeś to przykład łączenia dzisiejszych "wynalazków" z zabytkami kultury.
Obiekt użyteczności publicznej, gdzie można poznać kulturę islamu nie ma nic wspólnego z budką z hamburgerami.
Ma się jak pięść do oka.
To chyba bardziej świadczy u kogo rozumek nawalił ?

Przecież islam jest obecny w Polsce od paru stuleci, więc co to ma wspólnego z wynalazkami naszych czasów.


Proszę, wywiad z polskim muzułmaninem - Piotr Kalwas - scenarzysta Świata według Kiepskich:

http://www.ipdirect...... Kalwasem.htm

Coś dla naszych milusińskich forumowych islamofobów:

Czy wie Pani, że wśród wszystkich osób przechodzących na islam w USA i Europie, ponad 70 procent to kobiety - i to w większości kobiety z wyższym wykształceniem? Decydują się na ten krok, bo odnajdują w islamie swoją kobiecość i poczucie bezpieczeństwa. Są chronione przez męża, jego rodzinę i religię. Powszechnie szerzony stereotyp, że w islamie kobiety są prześladowane i poniżane, jest nieprawdziwy. Takie opinie wynikają z braku wiedzy, a ich efektem jest nietolerancja. Jako muzułmanin czuję się zobowiązany, żeby walczyć ze stereotypami dotyczącymi islamu. Tym bardziej, że niedługo będziemy mieli w Polsce coraz więcej imigrantów, w tym pewnie też muzułmanów.

PIOTR IBRAHIM KALWAS

http://www.ipdirect...... Kalwasem.htm

Użytkownik mortyr edytował ten post 03.01.2008 - 17:40

  • 0

#69

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tekst o konwersji kobiet pana Kalwasa i pana Chazbijewicza prezentuje całkowicie odmienne spojrzenie na tą sprawę. Mam nadzieję, że to widzisz. Oczywiście to co pisze Chazbijewisz wydaja mi się znacznie bardziej wiarygodne, bo nie jest to tak jak Kalwas, konwertyta neofita. Dodam też, że pan Kalwas udziela(ł) się na portalu wahabickim islam-in-poland, gdzie jedynym prawdziwym islamem był ten fundamentalistyczny. Pamiętam nawet, jak była ciekawa dyskusja, w której wielu ludzi związanych z serwisem było po stronie talibów...

Tekst o Polakach-Muzułmanach dowodzi czego innego.

Większości konwertytom jak ten tekst Chazbijewicza właśnie pokazuje, nie meczet jest potrzebny, ale raczej kółko dyskusyjne...
  • 0

#70

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak sadzilem kolega mortyr na pytanie po co centrum islamu w Krakowie odpowie w swoim stylu czyli "w Polsce mamy paru muzulmanow". Inna sprawa, ze serial o Kiepskich sie kreci we Wroclawiu a Molesta z Warszawy wiec kompromisem centrum islamu zbudujemy w Krakowie :lol
Do tego islamistow jest CALE 2,5 TYSIACA W POLSCE !!!!!! Niewazne ze 70% to przyjezdzni. :lol
Hmmm... 2,5 tysiaca. Ile to bedzie? Jakies 0,0006% ogolu? No coz, przypuszczam ze centrum milosnikow Wodnika Szuwarka mialoby wieksza ilosc wyznawcow.

Ale mam propozycje, skoro kilkaset osob wyznajacych dana religie jest dobrym powodem zeby stawiac od razu centrum calej kultury w miejscu, na ktore nigdy ona nie miala prawie zadnego wplywu, ktore nigdy nie propagowalo danej kultury i w ogole wspolnego ma z nia tyle, ze lezy na jednej planecie postawmy dla rownowagi centrum marsjan po drugiej stronie ulicy i jeszcze jako bonus centrum kultury faszystowskiej slawiacej arysjka rase i Hitlera. I zapewniam ze faszystow znajdziesz w Polsce duzo duzo wiecej niz muzulmanow, czemuz wiec nie mieliby miec swojego centrum? Ze co? Ze glupie? No to juz masz odpowiedz na pytanie czy madre jest budowanie centrum islamu w Krakowie.

ps-O architekturze i urbanistyce jak widze pojecia nie masz wiec prosze, nie wchodz nawet na ten grunt bo tylko sie osmieszysz a mi nie chce sie tlumaczyc rzeczy oczywistych.

Użytkownik golibroda edytował ten post 03.01.2008 - 19:07

  • 0

#71 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

A może coś nie tak z rozumkiem u kogoś komu brak podstawowej wiedzy ?

nie potrafisz dostrzec, że chrześcijaństwo w przeciwieństwie do islamu już od setek lat nie biczuje, a nigdy nie kamienowało?

"Nigdy nie kamienowało" ?

Pojęcie rozwodu ma w kulturze zachodniej swoje korzenie sięgające czasów Mojżesza. On to bowiem ogłosił prawo oddalania żony przez męża, który wręczając jej list rozwodowy tym samym rozwiązywał ich małżeństwo. Obie strony mogły wówczas poślubić kogoś innego. Jednak żona nie mogła z własnej inicjatywy odejść od męża i związać się z kimś innym. Taki czyn musiałby być uznany za cudzołóstwo i skończyć się śmiercią przez ukamienowanie.

No tak, przecież każdy z nas wie, że Mojżesz był chrześcijaninem, prawda? :)
  • 0

#72 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Odpowiem na te pytania na podstawie tektów na forach propagujących islam.


PO CO W KRAKOWIE COS TAKIEGO?


Ponieważ w Krakowie jest tak duża ilość muzułmanów, że nie mogą się pomieścić w domach modlitwy i w ogóle potrzebują meczetu do modlenia się jak należy.

Czy Krakow jest miejscem szczegolnym jak Medyna dla muzulmanow?


Tak! Mówią, że znajduje się w linii prostej od Mekki :o A ja myślałem, że z dowolnego punktu można wyprowadzić nieskończoną liczbę półprostych.

Czy jest ich tu jakies gigantyczne skupisko?


Ogólnie mówią, że są wszędzie i w dużych ilościach.

Czy sa tu moze przesladowani wybitnie i chca w ten sposob wyrazic swoje dyskryminowanie?


Według muzułmanów i niektórych "nieświadomych" już ten temat jest skrajnym prześladowaniem, rasizmem(zawsze tego zwrotu używają bo chyba postrzegają się za rasę domyślam się, że rasę panów), a przede wszystkim "niezrozumienie odmienności kulturowej muzułmanów".

Czy moze jeszcze cos innego?


W sumie to już wszystko ale uważają, że Europa ma obowiązek przyjmowania ich do swych państw i oferowania im maksymalnych zasiłków.

Po co? Po co? Po co?


By dopełnić dżihadu czyli umocnić islam w Europie i na świecie. Pochwy muzułmanek to ich główna broń. (brzydko ale w 100% prawdziwe.)




Aha odnośnie pytania mortyra. Znam kilkunastu muzułmanów, drugie tyle znam w internecie, a kilkuset widziałem.
  • 0

#73

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I zapewniam ze faszystow znajdziesz w Polsce duzo duzo wiecej niz muzulmanow, czemuz wiec nie mieliby miec swojego centrum? Ze co? Ze glupie? No to juz masz odpowiedz na pytanie czy madre jest budowanie centrum islamu w Krakowie.


Tylko, że islam nie ma nic wspólnego z faszyzmem. Równie dobrze można napisać, że Adolf Hitler też był chrześcijaninem. :lol

ps-O architekturze i urbanistyce jak widze pojecia nie masz wiec prosze, nie wchodz nawet na ten grunt bo tylko sie osmieszysz a mi nie chce sie tlumaczyc rzeczy oczywistych.


Ha... i kto tu się ośmiesza. Te twoje "rzeczy oczywiste" są oczywiste tylko dla osób o takich poglądach jak ty, czyli dla bardzo wąskiej grupy. :D

Odpowiem na te pytania na podstawie tektów na forach propagujących islam.


To podaj odnośniki do tych tekstów. Skąd mamy wiedzieć, że nie wyssałeś sobie tych opinii z palca.

Aha odnośnie pytania mortyra. Znam kilkunastu muzułmanów, drugie tyle znam w internecie, a kilkuset widziałem.


Znam kilkunastu > z TV ;)

"Drugie tyle znam w internecie" > tylko skąd masz pewność, że są tymi za kogo się podają ? Znam parę małoletnich osób, które często podszywają się pod różne osoby na różnych forach, po to, żeby sie pokłócić , albo mieć dobry ubaw. Nie zdziwiłbym się, jakby z tych "drugie tyle" tylko jeden był prawdziwy.

Ja też kilkuset widziałem w filmie o Rambo ;)
  • 0

#74 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Znam kilkunastu > z TV ;)

"Drugie tyle znam w internecie" > tylko skąd masz pewność, że są tymi za kogo się podają ? Znam parę małoletnich osób, które często podszywają się pod różne osoby na różnych forach, po to, żeby sie pokłócić , albo mieć dobry ubaw. Nie zdziwiłbym się, jakby z tych "drugie tyle" tylko jeden był prawdziwy.

Ja też kilkuset widziałem w filmie o Rambo ;)



Tak na serio to zaczynasz być przykry. Wystarczy pojeździć trochę po zachodniej Europie, a w krótkim czasie możesz poznać dziesiątki muzułmanów. Ale przynajmniej pokazałeś swoje podejście do prawdy. Czyli prawda jest moja i tylko moja, a napewno jest mojsza niż twojsza. Byłem u znajomych, którzy wyjechali do pracy na zachód i w wakacje mieszkałem u nich w dzielnicy islamskiej więc byłem w tym środowisku. Pierwsze co się rzuca w oczy to to, że mają wszędzie syf i żyją w chlewie, a znajomym obiecywali samochody za przejście na islam. O tym, że zabito gościa na tydzień przed moim przyjazdem już nie mówię bo w Polsce też są zabójstwa zwłaszcza, że poszło o żonę, a nie o podtekst religijny.
  • 0

#75

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak na serio to zaczynasz być przykry.


Nie przykry, a rzekomo śmieszny, jak się od was dowiedziałem.
Zaczynam się poważnie zastanawiać nad karierą komika :D

Byłem u znajomych, którzy wyjechali do pracy na zachód i w wakacje mieszkałem u nich w dzielnicy islamskiej więc byłem w tym środowisku.


Skoro mieszkali w dzielnicy islamskiej , to byli muzułmanami (znajomi oczywiście) ?

Pierwsze co się rzuca w oczy to to, że mają wszędzie syf i żyją w chlewie, a znajomym obiecywali samochody za przejście na islam.


Pierwsze słyszę, żeby ktoś oferował samochód za przejście na inną religię.
A ile te bryki były warte ? To może być dobry biznes. Tylko skąd biorą tyle hajsu na te bryki ?
Trzeba coś podpisać, jakiś mały cyrograf ?

Ja tam w sumie mógłbym sobie przejść, jakby bryka była wartościowa, potem bym ją opchnął i kupił jakiś super komputer i dużą paczkę gier. Tylko trzeba dobrze prześledzić warunki umowy.

Ekstremiści muzułmańscy, rządzący malezyjskim stanem Kelantan, postanowili, że każdy, kto poślubi i nawróci na islam osobę z jednego z animistycznych szczepów tubylczych, otrzyma w nagrodę pieniądze, samochód i mieszkanie. W odpowiedzi na zarzuty, że oznacza to pogwałcenie praw człowieka, miejscowi politycy twierdzą, że jest to "sposób pomagania młodym małżeństwom".

<a href="http://64.233.183.104/search?q=cache:S9t_3...;cd=7&gl=pl" target="_blank">http://64.233.183.104/search?q=cache:S9t_3...;cd=7&gl=pl</a>

Super, nie tylko dostać fajną i wierną żonę, to jeszcze kasę, furę i chatę. Podoba mi się to. Jestem za. Muszę sobie zaklepać miejsce na liście ;)


Pierwszy raz ktoś mi oferuje więcej niż KK i całe państwo Polskie. Nawet więcej niż jakikolwiek pracodawca.

Wiesz, że gdyby jakiś szejk zaoferował piękne arabskie żony, walizki z pieniędzmi, luksusowe samochody i wille w zamian za przejście na islam i pełna praktykę religijną, to chyba co najmniej połowa facetów w Polsce podpisałaby takie zobowiązanie, nawet, gdyby tym szejkiem był sam Szatan. :D

Acha i jeszcze jedno - arabskiej żony nigdy nie boli głowa wtedy gdy mąż chce .... :mrgreen:

Użytkownik mortyr edytował ten post 03.01.2008 - 23:58

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych