Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aborcja i Eutanazja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jestem za... (80 użytkowników oddało głos)

  1. aborcją i eutanazją (40 głosów [50.00%])

    Procent z głosów: 50.00%

  2. tylko eutanazją (19 głosów [23.75%])

    Procent z głosów: 23.75%

  3. tylko aborcją (1 głosów [1.25%])

    Procent z głosów: 1.25%

  4. przeciwko obydwu (20 głosów [25.00%])

    Procent z głosów: 25.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Miałem na uczelni coś takiego jak psychologia rozwoju. I już od wielu lat prowadzono wiele badań nad dziećmi w stadium życia płodowego. Okzauje się, że naprawdę zapamiętują głos matki, a do tego ich encefalogramy wcale nie są gładkie w tych partiach, które odpowiadają za jakieś procesy myślowe.

A z tym co mówisz, że dusza wchodzi dopiero do dzieciaka jak ten się rodzi, to straszne ułatwienie by zabijać dzieci nawet w 8 miesiącu ciąży. Bo to jeszcze nie człowiek, prawda?
  • 0

#17 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Ludzie o czym wy do ch@#%$#@@%&(* jasnej gadacie!!!! Jaka eutanazja jaka aborcja!!!!!!! dla czego kobieta w ciąży mówi, że będzie miała dziecko, a nie że nosi w sobie płód? Dziecko to dziecko bez względu na to jak kto chce je nazywać. Jeżeli dziecko poczęło się w drodze gwałtu to niech baba je urodzi apotem zostawi w szpitalu lub domu dziecka i idzie sobie w ch@#$%##@$%%!!! Nikt z nas nie może być az tak zarozumiały , zeby przywłaszczyć sobie prawo do decydowania o czyimś życiu lub śmierci! Chorych, biednych ludzi trzeba ratować za wszelką cenę, ulżyć w cierpieniu, ale nigdy nie zabijać i nigdy na to nie pozwalać.
  • 0

#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

jesli projekt cheops okaze sie prawda, to sprawdzi sie to co wczesniej napisalem
  • 0

#19 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

O co konkretnie ci się rozchodzi? :smile: Bo za przeproszeniem nie rozumiem, a temat jest ciekawy? :smile:
  • 0

#20

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O co konkretnie ci się rozchodzi? :smile:  Bo za przeproszeniem nie rozumiem, a temat jest ciekawy? :smile:

Projekt Cheops -Check this out
  • 0

#21

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przemo, to co piszesz wygląda super, ale nie z punktu widzenia jakieś prawdy uniwersalnej, ale konkretnych religii uznających reinkarnację, karmę itp.
Z punktu widzenia chrześcijaństwa na przykład, sprawa wygląda zupełnie inaczej.
  • 0

#22

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tyle że coraz wiecej osób powiązanych z chrześcijaństwem uznaje reinkarnację i to powoli trafia do umysłu szarych ludzi... :P
A skoro reinkarnacja jest faktem to i ta dusza, zawarta w nienarodzonym dziecku, wróci na Ziemię predzej czy później, więc o co chodzi?
  • 0



#23 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

z punktu widzenia reinkarnacji zabijamy powloke, nie dusze ;-) to tak jakby ktos spalil Ci Twoje ubranie a Ty przywdziewasz nowe...dlatego mam mieszane uczucia co do aborcji...jesli chcesz wiedziec INdoctrine to chrzescijanstwo nie neguje reinkarnacji a wrecz przeciwnie...W Biblii jest to napisane, lecz pomijane :smile:
  • 0

#24

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Traper--> Chrześcijanin nie uznaje reinkarnacji. Jeśli ją uznaje, to znaczy, że sam za bardzo nie wie w co wierzy.
I nie pisz, że reinkarnacja jest faktem, bo to sprawa wyłącznie wiary.

Przemo--> Akurat w tych kwestiach zarówno katolicy, jak prostestanci czy prawosławni (i kilka mniejszych) są zgodni.

Muhad--> Proszę Cię bardzo, nie gadaj głupot o tym, że w Biblii jest o reinkarnacji, bo nie jest.
  • 0

#25

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I nie pisz, że reinkarnacja jest faktem, bo to sprawa wyłącznie wiary.

pośrednio jest, bo kazdy po śmierci najpierw trafi do miejsca, w które wierzy... a po tem inkarnuje w innym ciele :P Nie wyklucza to chrześcijańskiego nieba, tylko uzupełnia jego obraz :)
  • 0



#26 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine jest to napisane w Biblii i kosciol o tym dobrze wie, tylko nie przyzna tego teraz bo zabardzo to jaKie stanowisko jest przyjete jako norma, zabardzo sie zakorzenlo...masz zle informacje
  • 0

#27

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Traper-->

pośrednio jest, bo kazdy po śmierci najpierw trafi do miejsca, w które wierzy... a po tem inkarnuje w innym ciele  Nie wyklucza to chrześcijańskiego nieba, tylko uzupełnia jego obraz


Wyklucza. W chrześcijańskim niebie dusza zostaje i nigdzie się nie inkarnuje dalej.

Muhad-->

Indoctrine jest to napisane w Biblii i kosciol o tym dobrze wie, tylko nie przyzna tego teraz bo zabardzo to jaKie stanowisko jest przyjete jako norma, zabardzo sie zakorzenlo...masz zle informacje


Wskaż mi dokładnie co przemiawia za Twoimi twierdzeniami.

Przemo--> Cóż mogę dodać, wypowiedź wyważona i ok, to jest Twoje spojrzenie. Jak zwykle każdy zostanie przy swojej prawdzie i kiedyś się dowie czy miał rację.
  • 0

#28

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wskaż mi dokładnie co przemiawia za Twoimi twierdzeniami.

Pozwolisz, że ja się pofatyguję:

Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra, a raczej - będąc dobrym - wszedłem do ciała nieskalanego.
[Księga Mądrości (8: 19-20)]

Doktryny transmigracji sekretnie nauczano od najdawniejszych czasów w małych grupach ludzi, jako tradycyjnej prawdy, która nie powinna być wyjawiona.
[Św. Hieronim "List do Demetriadesa"]

Powiedz mi Panie, (...), powiedz, czy niemowlęctwo nie nastąpiło po jakimś innym okresie życia, który był przed nim? Czy był to ten okres, który spędziłem w łonie mej matki? (...), a co było znów przed życiem. O Boże, moja radości, czy byłem gdzieś lub w jakimś ciele? Nikt nie potrafi mi tego powiedzieć, ani ojciec, ani matka, ani doświadczenia innych, ani moja pamięć.
[Św. Augustyn "Wyznania"]

Przesłanie Platona, najczystsze i najświatlejsze w całej filozofii, rozproszyło przynajmniej ciemność błędu i jaśnieje teraz głównie w Plotynie, platoniku tak podobnym do swego mistrza, że można by pomyśleć, iż żyli razem, czy raczej - ponieważ rozdziela ich tak długi okres czasu - że Platon narodził się ponownie jako Plotyn.
[Św. Augustyn o Platonie i Plotynie]

Jak ty czyniłeś, tak będą postępować wobec ciebie, odpowiedzialność za czyny twoje spadnie na twoją głowę
[Księga Abdiasza (1: 15)]

Gdy Jezus przyszedł w okolicę Cezarei Filipowej, pytał uczniów swoich: "Za kogo ludzie uważają syna człowieczego?" A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza, albo za jednego z proroków".
[Mt. (16: 13)]

(...) Wtedy spytali Go uczniowie: "Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?" On (Jezus) odparł: "Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim jak chcieli. Tak i syn człowieczy będzie od nich cierpiał". Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.
[Mt. (17: 10)]
(Informacja dla niewtajemniczonych: Herod ściął Jana Chrzciciela za ich życia, a Eliasz nie żył już od 500 lat).

Rzekł do nich Jezus "Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie mnie zabić (...) Tego Abraham nie czynił. (...) Abraham, wasz ojciec, rozradował się z tego, że ujrzał Mój dzień; ujrzał go i ucieszył się". Na to rzekli do niego Żydzi: "Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?" Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: zanim Abraham stał się, ja jestem".
[Ewangelia św. Jana (8: 34)]
  • 0



#29 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

[quote=Indoctrine] Wyklucza. W chrześcijańskim niebie dusza zostaje i nigdzie się nie inkarnuje dalej.[/quote]

nie wyklucza...masz zrodlo, poszukaj sobie..tu na forum juz wczesniej mowilismy o tym.

Muhad--> [quote]Indoctrine jest to napisane w Biblii i kosciol o tym dobrze wie, tylko nie przyzna tego teraz bo zabardzo to jaKie stanowisko jest przyjete jako norma, zabardzo sie zakorzenlo...masz zle informacje[/quote]

Wskaż mi dokładnie co przemiawia za Twoimi twierdzeniami.


to juz masz napisane powyzej w poscie...napewno sa jeszcze inne bo sam czytalem ;-)

Przemo--> Cóż mogę dodać, wypowiedź wyważona i ok, to jest Twoje spojrzenie. Jak zwykle każdy zostanie przy swojej prawdzie i kiedyś się dowie czy miał rację.[/quote]

dowiedziec sie mozna wczesniej Indoctrine, z tymze lepiej jest samemu poszukac niz sie upierac :smile:
  • 0

#30

Marcowy Zając.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Św. Augustyn to nie Biblia a średniowiecze, a to co przedstawiłeś to jego prywatne rozmyślania które nie dają odpowiedzi. Jeśli chodzi o Biblię to zwiera ona tyle nieścisłości że to co podałeś nie może być postrzegane w kategoriach dowodu. Każdy cytat który wkleiłeś może być postrzegany różnie.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych