Skocz do zawartości


Zdjęcie

Unia Północno-Amerykańska, rząd światowy, Unia Europejska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#31

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiec odpada na starcie, nie bedzie wiekszosci ktora chcialby się posiwecic dla dobra ogolu, bedzie tak jak bylo za PRL, wszyscy beda z tym walczyc i w koncu upadnie , czlowiek nie cierpi byc kontrolowany, i nie chce sie poswiecac dla jakis tam glodujacych w Afryce, dobrze wiesz o czym mowie...
  • 0

#32

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wyższa konieczność to wolność jednostki. Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna drugiego człowieka. I to jest ideał, a nie socjalistyczne banialauki o kolektywie. Nie ma tak. Wszyscy jesteśmy inni, różni, a szczęście każdego z nas z osobna, da szczęścia całości.
Nie można uzdrawiać 100 ludzi jednocześnie jedną metodą, tylko pozwolić każdemu decydować za siebie. Wtedy i 1000 ludzi będzie zadowolonych.
  • 0

#33

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no i właśnie dlatego to mrówki są godne podziwu a nie człowiek który jako taki wypacza piękne idee w imię hura człowieczeństwa i wolności tak naprawdę nie wyrywając się nigdy ze swojej zwierzęcości.

No i właśnie super decydują o sobie, Ci w Afryce, mi jest żal tych biednych dzieci, to że ich głupi rodzice umierają z głodu pal licho, ale to że wypuszczają na pewną śmierć potomostwo to już właśnie nie jest wolność. Można by temat kontynuować, ale Was nie przekonam. Lubicie tą swoją wolność stawiać ponad ogół, a spójrzcie z orbity na tą w sumie malutką niebieską planetę, gdzie ludzie giną za kawałek ziemi który i tak jest wspólny, gdzie ludźmi rządzi bezprzedmiotowy i głupi wynalazek jakim pieniądz, bo chcecie być wolni...sami przez tą wolność wpędzacie się w niewole, niewole terytorium, niewole patriotyzmu, w ramy państwowości, sami dajecie się niewolić w imię wolności...
  • 0

#34

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Do czego doszły mrówki, a do czego doszedł człowiek ( który jak twierdzi darwinizm, pochodzi od małpy ). Zły przykład

No i właśnie super decydują o sobie, Ci w Afryce, mi jest żal tych biednych dzieci, to że ich głupi rodzice umierają z głodu pal licho, ale to że wypuszczają na pewną śmierć potomostwo to już właśnie nie jest wolność

Kolego, nie skupiajmy się na skutku, a na przyczynie.Przyczyną jest, że Ci ludzie nie mają pieniędzy ( vide Polski ) - między innymi dlatego że sławne 70 % oddają rządowi. Rozwiązaniem jest zmniejszenie biedy, zostawieniem biednym pieniędzy w ich portfelach ( a nie zabraniem i sprawiedliwym inaczej dzieleniem po równo ). Rozwiązując przyczynę tworzysz kolejny problem - ludzie nadal są biedni ( ba, stają się biedniejsi - kto utrzyma moloch kontrolujący przyrost urodzeń ?? ) , a na dodatek tracą podstawową wolność, jaką jest posiadanie rodziny mimo przeciwności losu. Z jednego problemu tworzą się 2 większe. Istny socjalizm.

"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko rozwiązuje się problemy nie znane w żadnym innym ustroju"


  • 0

#35

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wieslawo to o czym ty mówisz to utopia niemożliwa do osiąnięcia w naszych czasach. Taka jest czlowieka mentalnośc. Wymyślony przez Marxa utopijny system też miał byc idealny, może idea byłą słuszna, ale chciwośc jednostki (tak właśnie jednostki) zniszczyła ten śmiały plan i mieliśmy Stalina i kłamstwa, i głód na Ukrainie i Katyń, PRL, teczki i inne złe rzeczy...
  • 0

#36

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

michciu ale właśnie powiedziałaś to co mówię cały czas, JEDNOSTKI, to jednostki wypaczyły chrześcijaństwo, to jednostki także sprawiają że utopia staje się nie możliwa, więć najpierw należałoby udoskonalić jednostkę poprzez edukację a następnie proponować utopię.

Ciszu kto utrzyma moloch? no oczywiście ludze, zmniejszenie bezrobocia i biedy poprzez kontrolę urodzin, da nadwyżki które częściowo będą mogły pokryć tą instytucję. Także kontrola urodzin jest swoistego rodzaju remedium na ograniczanie wydobycia paliw kopalnych, które jak wiemy są nieodnawialne. W imię wolności jednostki amerykanie rozbijają się małolitrażowymi samochodmi o pojemności skromej 5L :/ ale tej wolności nie wolno odbierać siłą/ogłupianiem/manipulacją, lecz edukacją że jego super widlasta v8 przyczynia się do tego i tego. Czy weźmy np. szkodliwość palenia, przecież w imię pojętej mojej wolności mogę palić np. stojąc obok Ciebie, ale czy zakaz odgórny bez edukacji i przekonania mnie żebym w ramach swojej wolności wykazał się dbaniem o Twoje dobro i może nawet swoje nie palił w miejscach gdzie komuś chucham dymem w twarz?? Czy tak samo nie może być pojęta utopia? Jako długi i powolny proces uświadamiania i edukacji w celu osiągnięcia utopii??
  • 0

#37

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

utopia jest do osiągnięcia niemozliwa, a o jednostkach o których mowilem, chodzilo mi o rząd, ludzi przy władzy, którzy brali wszsytko dla siebie, glosili naiwne haselka w ktore ludzie wierzyli. Pozatym w socjalizmie nie ma miejsca dla wybitnych, są tłumieni i rozpływająsięw masie przeciętniaków, mi się to nie podoba i jestem temu zdecydowanie przeciwny. oczywiscei pewne roziwazania sa dobre, ale wiekszosc, przewazająca odpada zupelnie
  • 0

#38

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tak...jeszcze kilkaset lat temu mówiono że niemożliwe będzie latanie, jeszcze klikadziesiąt lat temu, lot w kosmos był uznawany za fantastykę kto wie czy nie wiekszą niż owa utopia? poza tym myślenie w stylu "utopia jest niemożliwa" jest myśleniem w stylu dekandenckim "po co się męczyć skoro i tak umrę". Proszę już nie myl socjalizmu ZSRR z tym co ja piszę. Różnica pomiędzy tym o czym ja mówię jest taka że ZSRR ustrój narzuciło siłą a jednostki wybitne były to te które szły z duchem partii mimo całej przeciętności (pisarze, malarze, śpiewacy, aktorzy). Ja mówię o systemie nie narzuconym siłą, mówię o systemie który nie został wprowadzony przez zastraszenie i manipulację, mówię o systemie do którego większosć zostałaby przekonana, o systemie wprowadzonym ŚWIADOMIE i dobrowolnie. Rozumiem ten fakt że wprowadzenie czegoś na siłę/poprzez manipulację ZAWSZE wywoła bunt. I pamiętaj mierz wysoko jak najwyżej się da, bo nawet jeżeli nie osiągniesz celu i zakończysz w połowie drogi to będziesz wyżej niż gdybyś założyła sobie cel niższy i w połowie też skończyła.
  • 0

#39

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wieslawo skąd się bierze bezrobocie ? Czy z tego że nie ma gdzie pracować ? Nie... ile jest przypadków, że pracownicy ze świecą szukają pracowników. Więc w czym tkwi problem ? Problem, kolego tkwi w nieopłacalności pracy w Polsce. W tym, że pracodawca zamiast pracownikowi większość pieniędzy płaci państwu, co za tym idzie pracownik otrzymuje mniej pieniędzy dodatkowo jakoś musi opłacić akcyzę, VAT i inne horrendalne pomysły naszych (p)osłów, nie mówiąc już o rodzinie, mieszkaniu i jedzeniu.
Gdy w Polsce będzie opłacało się pracować, gdy pracodawca będzie mógł płacić normalna pensje swoim pracownikom( bez oddawania marży państwu), ludzie będą mieli więcej pieniędzy w portfelach, a na tym skorzysta każdy - i gospodarka i rodziny.

zmniejszenie bezrobocia i biedy poprzez kontrolę urodzin

Już rozumiem, czyli gdy odbierzemy Państwu Kowalskim prawo do dziecka, bo utrzymują się z zasiłku i w ogóle tacy jacyś biedni są , to nagle zaczną zarabiać więcej niż standardowy Polak, ba więcej niż gwiazdy Hollywood ! To jest dopiero coś.

Nie resztę nie mam już dziś siły odpowiadać...
  • 0

#40

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ej za co ty siędo mnie zwracasz per ona ?? :P zobacz moj profil, nei wiedzialem ze mam damski nick ;p jest to nick od imienia Michał, a awatarem sie nigdy nie sugeruj u nikogo bo wielu facetow laski ma w avkach (to tak na marginesie) :P
poza tym zobacz przy nicku niebiskie kółko ze strzałką :)
  • 0

#41

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

michciu wiem pomyłka :) przepraszam :) Ciszu - jeżeli odbierzemy Państwu Kowalskim prawo do tego to z uwagi na fakt że żyją z zasiłku nie urodzi im się Kowalski Junior który prawdopodobnie pójdzie w losy Kowalskich seniorów. Zwykła eugenika kolega, którą nie ja wymyśliłem a kuzynDarwina niejaki Galton. Zresztą pojęcie eugeniki odnajdziemy też np. wśród rodzimych myśli pozytywizmu, u Głowackiego w Lalce, kiedy to Geist opowiada o tym Wokulskiemu. Ja nic nowego nie wymyśliłem, ja rozwinąłem tylko koncepcję o chipy, które by o z powodzeniem mogły odciążyć w znacznej mierze pieniądze wyznaczane na zabezepieczenia czy policję. To że wypowiadam sie w temacie New Wordl Order wcale nie oznacza że do końca zgadzam się z tym, co do kierunku, może i owszem, chociaż dyskusji nigdy za wiele, ale co do sposobu to kompletne pomieszanie z poplątaniem, czy nie uważacie że czym innym jest wcielanie nowego porządku siłą i manipulacją a czym innym jest uświadomienie i przekonanie do niego całych Państw i narodów, różnica jest taka jak pomiędzy UE a Unią Północno-Amerykańską, do jednego dołączyliśmy świadomie w referendum i 70% społeczeństwa jest zadowolonych z tego faktu, przystąpiliśmy świadomie dostając do rąk informacjie o warunkach akcesji, Unia Południowo Amerykańska jest tworem nie powiem że tajnym ale narzuconym społeczństwu bez pytania o wolę narodu, a to musi wywołać bunt.

Na koniec, dziękuje Wam za dyskusję miło było...naprawdę :) a teraz dobranoc :)
  • 0

#42

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak Kowalscy chcą mieć dziecko to ich zasrany, że tak powiem, interes. Od tego żeby im pomóc są instytucje charytatywne - państwo takową instytucją nie jest/nie powinno być, stąd mało kogo powinno obchodzić, że Kowalki jr. powiela patologie rodziców. Życie.

Ja wiem, ja pamiętam, było takie coś w historii. Może Wy też pamiętacie?
Chcesz wieslawo kontrolować kwestie narodzin by po jakimś czasie pozbyć się ze społeczeństwa patologii. Brawo - Hitler robił podobnie pozbywając się dzieci/osób upośledzonych. Czysty darwinizm - słabi odpadają.
  • 0

#43

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Unia Polnocno Amerykanska odtajniony dokument: plany calego przedsięwzięcia

http://www.canadians...Future_2025.pdf
  • 0

#44

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I kolejny raz rząd światowy się pokazuje w nowym filmie "Skarb narodów - księga tajemnic"
  • 0

#45

rewolucjonalista.
  • Postów: 416
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy traktat lizboński nie tworzy owego dzieła? Unia się łączy, później złączy się cała Ameryka Północna. To może być prawda, ale co tam, pożyjemy zobaczymy ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych