Skocz do zawartości


Zdjęcie

Unia Północno-Amerykańska, rząd światowy, Unia Europejska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#16

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niedziela wieczór. Cała Europa zamiera przed telewizorami. Na ekranach pojawiają się wyniki wyborów. Kilkanaście minut później w świetle jupiterów i w takt dynamicznej muzyki na wiecu w Brukseli pojawia się człowiek, który właśnie został wybrany pierwszym prezydentem Unii...


Może już za niedługo ..
Ale 'zaczipować' się żywcem nie dam :)
  • 0



#17 Gość_Rishro

Gość_Rishro.
  • Tematów: 0

Napisano

Przecież nie wszystkie nacje zgodzą się na te czipy. Wtedy może wybuchnąć wojna w formie sprzeciwu, lub odizolowanie od reszty świata takich państewek.
  • 0

#18

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

III Rzesza nazistowska miała przetrwać 1000 lat...skończyła w bunkrze pod ogrodem kancelarii Rzeszy.
ZSRR opary na komunizmie miał trwać po wsze czasy... upadł . Czemu?

Ponieważ zarówno Hitler i jego II Wojna Światowa oraz komunizm w ZSRR i jego obalenie były kierowane właśnie przez tych, którzy chcą stworzyć światowy rząd. To właśnie oni zarabiali krocie na wojnach, które z sukcesami wywoływali.

I nie ma tu żadnego mieszania do Polskiej polityki.

Zastanawiałem się nad tym ponieważ wiem, że jesteś gorącym zwolennikiem UPR, która to chciała do sejmu wejść pod szyldem LPR. Jeżeli tak się sprawy maja to ok :)

Wierzę, że jednak tych wydarzeń jeszcze nie doczeka obecne pokolenie.

Jest to raczej pewne, ponieważ dojście do rządu, który będzie miał władzę nad całą planetą nie jest tak łatwo i jest to proces bardzo długotrwały. Nie zaczął się on dzisiaj, trwa już dobry kawałek czasu.
  • 0

#19

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czekamy jeszcze na Unię Azjatycką...
  • 0

#20

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a ja jestem za tym, proszę Pańśtwa proszę nie patrzeć przez pryzmat własnego czubka nosa. Kraje biedne są rozkradane, ludzi w tych biednych kraja umierają średnio co kilka minut ktoś, i tak naprawdę tylko rząd światowy z pełną kontrolą nad wszystkimi ludzimi chociażby poprzez chipy będzie w stanie nad tym zapanować. Nielegalne przepływy środków, różnice w kursach walut, różnice religijne wywołujące ciągłe wojny, przeludnienie, to są problemy dla których warto poważnie rozważyć ustępstwa bogatego zachodu na rzecz poprawienia ogólnej sytuacji na świecie. Osobiście sądze, że problem rozwiązałaby eugenika ale właśnie przez tą źle rozumianą wolność nie może być ona zastosowan. Zamiast środków antykoncepcyjnych jestem za tym by wprowadzić system środków prokoncepcyjncych, na zasadzie adopcji obecnie, para ubiegająca się o dziecko jest badana pod względem psychologicznym i ekonomicznym czy jest w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za wychowanie dziecka. Rozwiązałoby to problemy a)przeludnienia b)rodzin patologicznych c) co z tym idzie przestępczości. I jest to jedna z tych wolności którą dla dobra świata jestem w stanie sobie bez uronienia łzy odebrać. Waluta a co za tym idzie czip'y. Wiadomo, że pokolenie minie zanim przestępczość gdyby wprowadzono eugenikę radykalnie się zmniejszyła, czip lokalizujący nas, wykrywanie przestępstw byłoby banalną czynnością, winny byłby schwytany po zaledwie kilu chwilach. Pieniądze w czipie, sam czip by nie wystarczył ale dodatkowe zabezpiecznia identyfikujące, ograniczenie rabunków, ograniczenie nielegalnych transakcji handlowych. Ok zagadzam się jest to ograniczenie wolności, dość brutalne zresztą, ale czy nie warto?? czy to utopia? nie, to nie ma nic wspólnego z utopią, utopia to system który panował w startreku, a to zwyczajne ograniczenie wolności jednostki na rzecz poprawy bezpieczeństwa ogółu. Jeżeli chcemy cokolwiek osiągnąć wielkiego nie wystarczy jednostka ale praca kolektywna. Weźmy np. wzór społeczeństwa mrówek. Każda mrówka ma przydzielone zadanie w mrówczym społeczeństwie, i każda je solidnie wykonuje, jeżeli dobrze je wykonuje to owszem, mrówka nie może robić co jej się podoba, bo byłby burdel nie mrowisko, ale wykonując powierzone jej zadanie, bogactwo, bezpieczeństwo mrowiska, jest sukcesem wszystkich mrówek i robią to także dla własnego bytu. Czy nie warto by było ograniczyć własną wolność by pchnąć ludzkość naprzód działając kolektywnie, każdy w wybranych przez siebie zakresie, włączając w to eugenikę, że np. para lekarzy, lub lekarz i prawnik, dostają zgodę na potomoswo i wychowują je na lekarza/prawnika, ok. może się zdażyć że taka para mimo szczerych chęci nie dostanie zgody na posiadanie potomstwa, gdyż stwierdzona jest odpowiednia wystarczająca ilość prawników czy lekarzy, ale dostanie np. rodzina piekarzy, bo tych jest niedobró, niesprawdliwe? jak cholera ale tylko dla jednostek.
  • 0

#21

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe, że masz trochę racji wieslawo. Na pewno poprzez rząd światowy w dużym stopniu ograniczono by przestępczość, na naszej planecie nie dochodziło by do ciągłych wojen. Pewnie nie istniałyby takie pojęcia jak głód (chociaż to nie jest takie pewne) czy bezrobocie (gdyż pewnie rząd zapewniłby każdemu jakąś pracę). Jeżeliby wprowadzono eugenikę rodziłyby się jedynie przydatne społeczeństwie jednostki, które na pewno poprzez wychowanie byłyby podporządkowane panującemu systemowi.

Być może to jest dobre rozwiązanie, ale istnieje druga strona medalu. Przecież każdy człowiek to indywiduum, każdy myśli na swój własny sposób i niechętnie godzi się na kontrolowanie swoich czynów. Na pewno sam często nie zgadzasz się z narzucanym ci zdaniem i nie chcesz się podporządkować komuś lub czemuś. Ludzi nie można ustawić tak jak się to komuś podoba, ponieważ będą oni potraktowanie wtedy jak zwykłe zwierzęta. Świat jest ciekawy poprzez to, że każdy wyraża dowolnie swoje myśli i robi rzeczy, które uważa za słuszne, każdy z osobna. Inaczej świat byłby szary, monotonny, bez jakichkolwiek zwrotów akcji w życiach poszczególnych jednostek, które to nadają życiu sens. Ograniczenie naszych swobód sprawi, że może i człowiek wespnie się na wyższy poziom cywilizacji, ale straci własny rozum, będziemy się zachowywać jak roboty. Człowieczeństwa nie można pozamykać jak zwykłe bydło. A właśnie do tego zmierza "New World Order".
  • 0

#22

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kraje biedne są rozkradane, ludzi w tych biednych kraja umierają średnio co kilka minut ktoś, i tak naprawdę tylko rząd światowy z pełną kontrolą nad wszystkimi ludzimi chociażby poprzez chipy będzie w stanie nad tym zapanować

Tak jak rząd zapanował kolego w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, co 2 człowiek nie miał co do garnka włożyć ( zwłaszcza na rozkradanej przez sowietów Ukrainie )

Nielegalne przepływy środków, różnice w kursach walut, różnice religijne wywołujące ciągłe wojny, przeludnienie, to są problemy dla których warto poważnie rozważyć ustępstwa bogatego zachodu na rzecz poprawienia ogólnej sytuacji na świecie.

Kolego to utopia, co będzie obchodziło mieszkańca Śląska, czy Sydney to że w prowincji Afryka ludzie nie mają co jeść. Ludzie są egoistami lokalnymi i dbają tylko o swoje "małe państwo" takie jak rodzina czy region. Rząd światowy nic tu nie zmieni, bo nie jest w stanie zarządzać tak wielkim obszarem jakim jest kula ziemska.

różnice religijne wywołujące ciągłe wojny

To znaczy, że ludzie w jednej chwili zapomną o podziałach które ich dzieliły ? Nie zapomną, a nawet doprowadzi to do jeszcze większych konfliktów na tym tle.


Ogólnie twój tekst wywiera na mnie takie samo wrażenie jakbym czytał Marksa czy Lenina.

Rola rządu powinna ograniczać się do zapewnienia :

a. wolności
b. bezpieczeństwa
c. sprawiedliwości
d. własności

Taki rząd ( ale nie światowy ) mogę z chęcią poprzeć.
  • 0

#23

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wiesz jaki był problem socjalizmu w ZSRR? że istaniał obok krajów demokratycznych. W których liczył się pieniądz, weźmy epokę Gierka, ten człowiek nic się nie pier**** z pieniędzmi, ok narobił długów, ale właśnie coś takiego jak długi spłacamy krajom demokratycznym, sądzisz że Kuba by ograniczała prąd ludziom gdyby nie musiała oddawać pieniędzy? sądzisz że Rosja by musiała okradać Ukrainę gdyby nie zimna wojna i chęć udowodnienia wyższości socjalizmu nad demokracją, ok byłoby to społeczeństwo częściowo pozbawione wolności ale też pozbawione części problemów. Utopia? nie wiem, jak dla mnie wystarczy wprowadzić kontrolę urodzin. To naprawdę mogłoby rozwiązać wiele spraw. Przynajmniej problemy bezrobocia, głodu. Wystarczy żeby takie coś wprowadziły wszystkie kraje, oczywiście nie da rady, ponieważ ludzie w źle pojmowanej wolności nie chcą utracić tego atrybutu zwierzęcego jakim jest nieposkromiona chuć. Paradoksem jest to że najlepiej się mnożą kraje które nie mają nic do zaoferowania ni technicznie ni kulturowo. Kontrola urodzin na całej planecie rozwiązałaby problem patologicznych rodzin, które nie dostawałyby zgody na posiadanie potomostwa, a także kraje biedne nie produkowałyby tysięcy emigrantów dla których pomoc żywnościowa i wszelka tzw. pomoc "humanitarna" jest studnią bez dna. To naprawdę by wystarczyło, takie porozumienie wszystkich krajów świata pod przewodnictwem ONZ np. można by nazwać rządem światowym, wszystko mi jedno, ja jestem za, od teraz zaraz bym w momencie w których chciał się starać o potomostwo udowodnił że jestem przygotowany finansowo i mentalnie na to. Zresztą tak właśnie robię, dopóki nie będe miał pewności to prędzej przeprowadze wazektomię w nadzieji na 30% szans odwrócenia zabiegu, niż pochopnie zdecyduje się wypuścić na świat kogolwiek.
  • 0

#24

methodman1.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wieslawo

centralnie boję się ludzi z takimi poglądami jak twoje :o Mam nadzieję , że jak najmniej takich chorych jednostek jak Ty jest obecnie przy władzy .

Ludzie nie pozwolą sobie na ograniczenie wolności , ograniczenie urodzeń gdyż za długo żyli w takim stanie jak jest teraz . Nawet za 100 lat ludzie będa sobie to wspominali , tak samo było z państwem polskim . Ludzie tacy jak Ty myśleli że wytepi się polactwo a jednak i po 123 latach nakazów zakazów i poniżania osoby świadome osiągneły swój cel .

Wg mnie taki rząd światowy jest góry skazany na porażkę , szczególnie w takich krajach jak Polska , Czechy itd gdyż my znamy już ten smak tyranii raz pokonaliśmy ich to i drugi raz się to uda . Pozatym teraz mamy internet prawda i tak by wyszła na jaw , nie mają jak zamknąć ust społecznosći kilkadziesiąt lat temu była tylko prasa i tv udało im się teraz już jest za późno wg mnie.

Taki system jaki Tobie się podoba Wieslawo skończyłby się wielkim buntem albo wojną , zgineło by wiele niewinnych niewygodnych systemowi osób naprawdę tego chcesz ? Komunizm niczego Cię nie nauczył ?
  • 0

#25

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no to właśnie najbardziej zależy od ludzi, czy będą w stanie świadomie przyjąć nowy porządek świata z pełną odpowiedzialnością strat zysków i wyrzeczeń. Mam takie założeniae żeby cel, szczyt na który idę był wysoko, bo jeżeli moim szczytem będą Rysy to kiedy zajdę do połowy to będe na 1000m, kiedy moim celem będzie Mount Everest to zatrzymując się w połowie będe na 4000m :) dlatego wierzę w tą utopię, ale dopóki będą jednostki które nie będą chciały się wyrzec swojej obecnej wolności i świadomie ze zrozumieniem radością i nadzieją nie przyjmą nowego porządku to nie uda się go wprowadzić, bo prędzej czy później upadnie.
  • 0

#26

methodman1.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie będzie radości bez wolności Wiesławo zrozum to

nie wiem czy specjalnie to piszesz zeby awanti robic na forum czy serio masz takie chore poglądy ?
  • 0

#27

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wiesz jaki był problem socjalizmu w ZSRR? że istaniał obok krajów demokratycznych.

Co to za ustrój, skoro nie umie sobie poradzić z przebrzydłymi kapitalistami.
Co to za ustrój, który uznaje zasadę " Czy się stoi czy się leży tysiąc złotych się należy "
Co to za ustrój, który odrzuca idee wolnego rynku, ogranicza własność prywatną, oraz promuje ideę sprawiedliwości społecznej przy okazji zabierając ją wszystkim, a zwłaszcza upolowanym grupą społecznym ( sic ! )
Ustrój socjalizmu radzieckiego, czy socjalizmu niemieckiego już był i nic dobrego nam nie dał.

Utopia? nie wiem, jak dla mnie wystarczy wprowadzić kontrolę urodzin. To naprawdę mogłoby rozwiązać wiele spraw. Przynajmniej problemy bezrobocia, głodu. Kontrola urodzin na całej planecie rozwiązałaby problem patologicznych rodzin, które nie dostawałyby zgody na posiadanie potomostwa, a także kraje biedne nie produkowałyby tysięcy emigrantów dla których pomoc żywnościowa i wszelka tzw. pomoc "humanitarna" jest studnią bez dna. To naprawdę by wystarczyło, takie porozumienie wszystkich krajów świata pod przewodnictwem ONZ np. można by nazwać rządem światowym, wszystko mi jedno, ja jestem za, od teraz zaraz bym w momencie w których chciał się starać o potomostwo udowodnił że jestem przygotowany finansowo i mentalnie na to.

Świetne rozwiązanie, zwłaszcza w Polsce, w której przyrost naturalny oscyluje obok 0-1%. Nigdy nikt nie kontrolował liczby urodzeń, a świat się rozwijał i gospodarczo i kulturalnie.

Zresztą tak właśnie robię, dopóki nie będe miał pewności to prędzej przeprowadze wazektomię w nadzieji na 30% szans odwrócenia zabiegu, niż pochopnie zdecyduje się wypuścić na świat kogolwiek.

Robi tak większość ludzi w Polsce, ba w cywilizowanym świecie. Oczywiście do czasu becikowego, zasiłków i innych. Becikowe, zasiłek się skończy - zaczną się problemy.
  • 0

#28

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie taki rząd światowy jest góry skazany na porażkę , szczególnie w takich krajach jak Polska , Czechy itd gdyż my znamy już ten smak tyranii raz pokonaliśmy ich to i drugi raz się to uda . Pozatym teraz mamy internet prawda i tak by wyszła na jaw , nie mają jak zamknąć ust społecznosći kilkadziesiąt lat temu była tylko prasa i tv udało im się teraz już jest za późno wg mnie.

Widzę, że nie za bardzo orientujesz się w temacie. To nie będzie wyglądało jak panowanie Hitlera czy Stalina. Tutaj nię będzie z czym walczyć. Zaślepione społeczeństwo dobrowolnie zgodzi się na jeden wszechwładny rząd światowy. Większe media i tak są pod ich kontrolą, ale to nie będzie miało znaczenia. Na Ziemi wydarzy się tak dużo złego, a ludzie zostaną tak ogłupieni, że będą widzieć tylko jedno rozwiązanie - powołanie grupt ludzi, którzy będą bez przeszkód władać naszą planetą. My tego pewnie nie doczekamy, nasze dzieci może też nie, ale wnuki na pewno. Walka z takim stanem rzeczy jest praktycznie niemożliwa, bo niby w jaki sposób pokonać najbogatszych na naszej planecie. Tego nie można rozpatrywać w kategoriach zwykłej okupacji i walki z wrogiem. Ten wróg będzie nieosiągaalny.
  • 0

#29

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kto miałby te urodzenia kontrolowac? rząd,? czyli kolejne dodatkowe miejsca pracy wyższe wydatki rządu itp, i to bardzo duzo, przeciez ludzi chcących miec dziecko jest masa. Juz widzę te kolejki przed "urzędami urodzeń" (swoją drogą chory pomysł). Stworzyło by się pewnie podziemie
"wolna rodzina" czy cos w podobie, którzy walczyliby z rządem i nowym "porządkiem". Ludzie nie cierpią byc kontrolowani, nie chcą byc ograniczani, ja dbam o siebie, i kazdy powienien dbac o siebie, nie przeszkadzając innemu. Kolektywizm nie ma sensu.
  • 0

#30

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no i właśnie o to chodzi, żeby ludzie dbali o siebie, światowy rząd ma szansę gdy jednostki świadomie zrozumieją dobro kolektywu, na razie jest bunt, dopóki ten bunt istnieje nowy porządek świata nie ma najmniejszych szans na sukces, uświadomienie, przekonanie - nie ogłupienie - świadomość tego co się poświęca dlatego co można zyskać. Kontrola urodzin mogłaby być genetycznie wprowadzona, pozbawianie płodności w momencie urodzenia, przywracanie w momencie zgody. Dobra powiedz mi jak świadomie są ludzie w Afryce, Azji, Ameryce południowej????? tak bardzo świadomi że nie bacząc na to że sami głodują wydają na świat nowe potomstowo, jak bardzo są świadomi i dbające o siebie rodziny patologiczne gdzie jest 7 dzieci a probleemm jest nie co dzieci potrzebują a z czego wziąć na kolejną libacje alkoholową. Dopóki ta świadomość dobra kolektywu nad jednostką rząd światowy niestety nie ma najmniejszych szans, bo nawet ogłupione ale nieświadome społeczeństwo w końcu zostanie uświadomione i widząc manipulację sobą zbutnuje się. Jedynie uświadomienie i poczucie wyższej konieczności w zgodzie z samym sobą jest na to szansą. Socjalizm jest jak religia...nawet najpiękniejsze idee zwykły człowiek wypacza.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych