Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótkie pytanie dla ateisty.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
196 odpowiedzi w tym temacie

#166

stein.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie mógł byś tak wybrać szatan nie jest alternatywa dla Boga to nie jest antykreator ,moim zdaniem szatan to istota która Bóg wcześniej powołał na to ambitne stanowisko jeszcze przed tym wieki buntem w niebie. Lucyfer ma określone zadanie ale nie powinien być postacią utożsamiana z przeciwieństwem Boga czyli jest jego częścią , szatan jest tym co może ci zaoferować Bóg gdy go odrzucisz czyli jest to pytanie "Czy jeśli okazało by się ze Bóg istnieje czy byś w niego uwierzył?" a co do odpowiedzi to myślę ze dużo ateistów mimo wiedzy wolało by być wolnymi czyli byli by popularnymi dzisiaj satanistami:P


to nie do końca tak... ale z tym: "szatan nie jest alternatywa dla Boga" to prawda... Bóg jest Istnieniem, a szatan to zwykła istota jak każdy z nas, również stworzona przez Boga, obdarzona własną wolą... wiadomo co zrobiła z tą wolą... szatana można by nazwać "złym człowiekiem"... cóż z tego że może inaczej wygląda i przebywa w innym świecie, chyba nie jesteśmy rasistami prawda? :P ...zganianie na niego winy za nasze złe postępowanie, powoduje krzywdę nam samym, gdyż nie dostrzegamy wtedy naszej winy w naszym działaniu, co jest podstawą do polepszenia naszego postępowania... on tyle może narobić każdemu z nas, co każdy inny zły człowiek, nic więcej, a nawet mniej, bo w świecie niematerialnym obowiązuje poszanowanie woli...jeśli ktoś nie chce być zły, ale dobry to powoli uparcie będzie kroczył ku temu, uczył się, aż w końcu będzie całkiem dobry... niestety wśród ludzi następuje wyolbrzymienie potęgi szatana, a ona nie jest potęgą, lecz słabością... ten kto myśli że droga zła jest fajniejsza bo ciekawsza, można by przyznać mu rację pod pewnymi względami, gdyby wiedział co kryje się pod nazwami, których używa... zakładając, że "piekło z trzaskającymi ogniami" istnieje :D :P i ktoś lubi taki widok, to nie znaczy, że stworzył go szatan, on potrafi stworzyć tyle co człowiek, nie więcej... Bóg stworzył ogień, ciemność, noc itp też Bóg, dzień, światło też Bóg... zło nie jest alternatywą, zło jest brakiem dobra, tak jak ciemność jest brakiem światła, fotonów... Bóg stworzył wszystko i podtrzymuje to przy życiu... jak pisał św. Paweł istniejemy w Bogu, poruszamy się w nim :) Boga nie należy traktować jedynie osobowo... Bóg jest we wszystkim co istnieje... tam gdzie nie ma Boga, tam nie ma nic, czyli nie ma miejsca gdzie Boga by nie było :P ... Bóg jest wszędzie... miłość jest wszędzie... tam gdzie wydaje się, że jej nie ma, jest to spowodowane negatywnymi działaniami człowieka, który dostał od Boga taką moc, która mogłaby niszczyć, ale także budować świat, który otrzymaliśmy jako dar... niestety w dzisiejszych (i nie tylko) czasach, ludzie kiepsko sobie radzą z kontrolą tej mocy, nawet nie wiedzą, że coś takiego mają, albo przypisują ją niesłusznie czemu innemu (np szatanowi), albo schowali ją w wieloznacznych słowach, i teraz trudno im się jej w nich doszukać... dlatego wybierając między Bogiem a szatanem wybierasz między wszystkim i tym co oferuje ci szatan, czyli niczym... nie chciałbym, aby ci którzy czytają ten post kierowali się jedynie wizerunkiem Boga i szatana, jaki został wykreowany w kościele chrześcijańskim, ale żeby sami zastanowili się głęboko, nad tym jaką naturę mają najlepsze i najprzyjemniejsze myśli i momenty życia każdego z nas, jaką najgorsze... wiedz, że wszystko, co najlepsze pochodzi od Boga, a co najgorsze, od nas samych, gdy Go odrzucamy :]
  • 0

#167

Crusnik.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm jesli okazalo by sie ze istnieja w 100% i moge z nimi porozmawiac... wtedy zapytal bym sie Boga aby powiedzial mi cos o sobie o swoich dzialaniach i co mysli o szatanie
podobnie spytal bym sie o to szatana...
wtedy bym wybral albo wieksze dobro dla mniejszego zla albo wieksze zlo dla mniejszego dobra :F czy jakos tak xD
  • 0

#168 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego co się orientuję ( jeżeli przyjmiemy, że Bóg i Szatan istnieją ) to przyszłość i dalsza
działalność szatana nie malują sie w kolorowych barwach..

a szatan zostanie ostatecznie zniszczony po powtórnym przyjściu Chrystusa (Obj. 20,10)


tym samym wybieranie go jako nr. 1 i stawianie przed Bogiem
jest nielogiczne i mija sie z moim celem.

PS. przepraszam, pytanie z pierwszego postu było do ateistów, do których nie należę, no ale jak już odpowiedziałem to niech jest, ew. niech mod usunie posta.
  • 0

#169

Bóg.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wybralbym ani jednego, ani drugiego. Obaj sa siebie warci.
  • 0

#170

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


a szatan zostanie ostatecznie zniszczony po powtórnym przyjściu Chrystusa (Obj. 20,10)

tym samym wybieranie go jako nr. 1 i stawianie przed Bogiem
jest nielogiczne i mija sie z moim celem


Tak, wszystko ładnie, ale pomyśl - objawienie św. Jana to pismo stronnicze, powstałe z natchnienia Boga. Jednym słowem propaganda! :D
  • 0

#171

Koszmar senny.
  • Postów: 216
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skoro bóg ma zniszczyć szatana to na jasną cholerę go tworzył?

Ja bym wybrał tego który pozwoli mi żyć w spokoju, nie będzie kazał po świątyniach błądzić i pozwoli żyć tak jak za ateizmu.
  • 0

#172

Kozi.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesteście śmieszni, jak w ogóle można stawiać sobie takie pytanie, co to loteria? widzę że 95% użytkowników tego forum to obłędni ateiści a życie ateisty nie ma sensu, a propos mam inne do was pytanie po co w ogóle żyć ateistom? uzasadnijcie mi to, bo życie to droga przejściowa do wieczności i życia niematerialnego świadczą o tym liczne cuda i zjawiska przez nic nie wytłumaczalne, a jeśli jesteście ateistami mimo że znacie wiarę i być może należeliście do niej kiedyś to jesteś w gorszej sytuacji niż ludzie nigdy nie słyszący bo oni będą sądzeniu wg. ich natury a wy wg. wyborów. Prawda jest taka że nie macie pojęcia co się dzieje dokoła was myślicie że jesteście mądrzejsi od innych ludzi tymczasem jest odwrotnie, wasze życie to kilka złudnych chwil i koniec. Sami nie wiecie po co żyjecie co jest zakożenione w braku w was wiary wszystko tłumaczycie tym co podaje fizyka i teoria ewolucji tymczasem szerokim łukiem omijacie temat skąd się to wszystko wzięło, a jeśli myślicie że Bóg jest zły bo za zło karze to jesteście zwykłymi debilami. Zło to wszystko co robisz przeciw drugiemu człowiekowi a wszyscy jesteśmy dziećmi Boga więc to co robisz bratu nie wiadomo ile tego zła popełnisz za nim zostaniesz potępiony ja np. gdybym był Twoim ojcem a Ty zabiłbyś brata też bym Cię wygnał. Bóg to nieskończone dobro tylko Ty tu jesteś zły a Bóg jako nieskończone dobro musi chronić innych przed Tobą i zabraniać Ci wyniszczać samego siebie. Polecam trochę lektury o Chrześcijaństwie, Życiu i Bogu. Proszę o odpowiedzi na zadane wam pytanie... a jeszcze jedno nie wiem co za kretyn napisał że szatana stworzył Bóg, szatan to lucyfer, pierwotnie najwspanialszy anioł którego pycha doprowadziła do tego iż chciał zająć miejsce Boga zebrał innych (tych co ulegli jego kuszeniu) a Bóg tylko strącił ich z nieba. Dziękuje za uwagę, ja ktoś ma jakieś nieuzasadniona wątpliwości co do wiary które zazwyczaj są tylko jego wymysłami to nieh pyta, albo lepiej trochę poszpera i poczyta.
  • 0

#173

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sonda: Kogo jeszcze załamał ten post wyżej?

Mam nadzieje, że to tylko marna prowokacja.
  • 0

#174

Ręka.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kurczę jeszcze nie mogę dawać głosów w reputacji,ale panu Kozi należy się duży minus,chociaż też uważam że to zwykła prowokacja tzn. jakiś stały bywalec założył sobie jednorazowe konto, żeby w końcu podzielić się myślami które krążą w jego małym móżdżku.

Ale wiem że taki pogląd ma więcej ludzi czyli- jak nie jesteś z nami to przeciwko nam,zero tolerancyjności wobec ludzi z innym punktem widzenia,
zarzuca nam że

Prawda jest taka że nie macie pojęcia co się dzieje dokoła was myślicie że jesteście mądrzejsi od innych ludzi tymczasem jest odwrotnie


gdyby nie ludzie z otwartymi umysłami i nauka to byśmy do tej pory mieszkali w jaskiniach i nie wiedzieli nic o otaczającym nas świecie,a do śniadania, obiadu i kolacji czytali byśmy biblię ,jedyną dostępną literaturę i żródło całej ludzkiej wiedzy,coś jak w północnej korei gdzie w telewizji codziennie można obejrzeć parady wojsk i przemówienia przywódcy,a ludzie jedzą na obiad trawę

no ale wiadomo zwyczajna ludzka zawiść każe nienawidzić ludzi którzy świetnie się bawią żyjąc własnym życiem,nie zwracając uwagi na reguły spisane przez jakiegoś faceta kilka tysięcy lat temu i postępujące według własnego sumienia.

A gdyby ktoś udowodnił ,że bóg istnieje to oczywiście stanąłbym po jego stronie.
  • 0

#175

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sonda: Kogo jeszcze załamał ten post wyżej?

Mam nadzieje, że to tylko marna prowokacja.

Mnie ;( . W ogóle po co ja piszę ten post - moje życie na ma sensu ;( , idę się pociąć.
Najśmieszniejsze jest to, że używa najbardziej oklepanych argumentów i myśli, że są dobre.

Proszę o odpowiedzi na zadane wam pytanie

Prosić możesz. Odpowiem jak postanowisz napisać od nowa ten post i okazać do mnie trochę szacunku, a nie wyzywać mnie od kretynów i debili.
  • 0

#176

snemies.
  • Postów: 645
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jesteście śmieszni, jak w ogóle można stawiać sobie takie pytanie, co to loteria? widzę że 95% użytkowników tego forum to obłędni ateiści a życie ateisty nie ma sensu,


Z twojej wypowiedzi wynika że jedynym celem życia jest to że po śmierci trafi się do nieba a tymczasem powinieneś przynajmniej przyjąć do wiadomości ze ktoś może w to nie wierzyć i dla niego najważniejsze jest życie tu i teraz bo innego wcale może nie być, możesz w to wierzyć ale wiedzieć nie...

co za kretyn napisał że szatana stworzył Bóg, szatan to lucyfer, pierwotnie najwspanialszy anioł którego pycha doprowadziła do tego iż chciał zająć miejsce Boga zebrał innych (tych co ulegli jego kuszeniu) a Bóg tylko strącił ich z nieba. Dziękuje za uwagę, ja ktoś ma jakieś nieuzasadniona wątpliwości co do wiary które zazwyczaj są tylko jego wymysłami to nieh pyta, albo lepiej trochę poszpera i poczyta.


masz racje ale nie do końca bo to nie lucyfer a Satan, wcześniej Satanael który sam się zbuntował a Bóg wysłał Anioła Michała który pokonał Satanaela zabierając mu boski sufiks EL który sam otrzymał stając się Michaelem archaniołem. O Lucyferze zbyt mało wiadomo, ja na studiach się uczyłem że to coś więcej niż anioł, to pierwsza istota jaką stworzył Bóg na podstawie własnego odbicia w wodzie i tak do końca nie wiadomo co on porabia, czy jest zły czy dobry, jest "niosącym światło" czyli wiedzę i dlatego ortodoksja katolicka uznała go za złego.

A reasumując szatana tez stworzył Bóg, jeżeli on stał się zly a Bóg tego nie przewidział to jest to argument tylko przeciw Bogu jako wszechwidzącym, no chyba że taki miał cel..
  • 0

#177

SsmileBlondi.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam 14 lat i z wyboru jestem ateistką..
z wypowiedzi Koziego mam rozumiec "czemu i po co zyje bo jestem ateistką..moje zycie nie ma sensu?" .. ?
Nie no..prosze bardzo, ale nie kazdy musi wierzyc akurat w narzucane religie..
Ja mam w ogóle inne rozumienie swiata..
Mimo ze nie wieze to mam pojęcie Boga jako dobro.. uczucie.. a nie osobe , postac czy jakąś nadprzyrodzoną siłę
w którą musze wierzyc i czcic.. I wcale nie mysle ze jestem mądrzejsza od innych ludzi jak to Kozi napisał .. Mysle wrecz przeciwnie , ze jestem taka głupia ze mój mały muzg w porównaniu z wielkością świata niepojmuje takich rzeczy jak istnienie Boga..

Mam rozumiec że Szatan mieszka pod ziemią a Bóg w niebie taa :o ?
Religia nie idzie w parze z nauką,przyrodą ..
Więc według mnie i tak niemozliwe jest istnienie Boga czy Szatana .. ja te dwa pojęcia rozumiem w ogóle w innym sensie niz naukowcy czy chrzescijanie..
Ale co do pytania, gdyby okazało się ze istnieją, to przeciesz Bóg decyduje gdzie pujdziemy nieprawdaż? Za swoje złe uczynki, popełnione grzechy 'nieprzyjmie' nas do nieba wiec zostaje nam Szatan.. Zas jak bedziemy zyc religijnie,dobrze, bez grzechów to wezmie nas do nieba a wtedy niemozemy chyba przejsc na strone Szatana?Nie wiem zresztą ..
Gdybym miała wybierac, to tak jak poprzednicy wybrała bym tego kto wiecej zaoferuje, u kogo jest wygodniej i na luzie bez obowiązków .. Lecz mysle ze i u Szatana i u Boga jakies obowiązki są x D
  • 0

#178

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A skoro bóg ma zniszczyć szatana to na jasną cholerę go tworzył?

Zastanów się zanim coś napiszesz. Zaczerpnij chociaż trochę elementarnej wiedzy.
  • 0



#179

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szatan to upadły anioł a anioły chyba Bóg stworzył? Jeśli tak, to Bóg stworzył Szatana. Z resztą jeśli Bóg jest taki doskonały i wszystkowiedzący, to wiedział, że aniołek się zbuntuje. Powstanie Szatana było częścią Boskiego Planu i Bóg nie walczy z Szatanem tylko współpracuje z nim. Tak jak SsmileBlondi napisała, bo Bóg decyduje czy pójdziemy do piekła czy do nieba. Do tego on od zarania dziejów wiedział gdzie ja pójdę, jakie będzie moje życie, jak umrę. Jeśli tego nie wiedział, to nie jest doskonały i wszechwiedzący. A jeśli ma plan, to zaplanował całe moje życie, a także moja śmierć.
Jak dla mnie to takie z góry zaplanowane życie nie ma sensu. Bo nie mogę nic zrobić. Będzie co ma być, a to czy ja wierzę czy nie zostało we mnie zaprogramowane całe eony przed moimi narodzinami. Bo jeśli Bóg jest wszechmocny i doskonały, to stworzenie całego planu i wszystkich jego elementów zajęło mu nieskończenie krótki moment. Ba, on już dawno zrealizował ten plan. Dawno dla niego, bo jest ponadczasowy, jeśli jest doskonały i wszechmocny. A wierzącym się wydaje, że mogą wpłynąć na doskonałego, wszechmocnego i wszechwiedzącego Boga.
Dodatkowo, jeśli jest ona taki doskonały to jego osąd jest jedyny, niepodważalny. Każdego z nas osądził eony temu, na długo przed naszymi narodzinami, bo on jest doskonały. Modlitwy nie wpłyną na jego decyzję, bo jeśli mogły by wpłynąć, to jego decyzje nie są doskonałe. A tym samym on nie jest doskonały.
Jeśli jest taki wszechmocny i doskonały, to w jednej chwili "przeżył" całe swoje istnienie. Musi się strasznie nudzić. A może się nie nudzi? Może doskonale się bawi... Nami...
  • 0

#180

Qliffot.
  • Postów: 208
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Założywszy hipotetyczną sytuację, że Szatan i Jehweh objawiają się właśnie w takiej postaci, jaką ukazuje nam Biblia + doktryna KK, trudno byłoby mi początkowo podjąć decyzję. Z jednej strony, gdyby w ten sposób przyszło mi zapłacić za wolność i niepodporządkowanie się woli Boga (modlitwy, posty etc.), z chęcią utonąłbym w morzu siarki; z drugiej - chciałbym być dobrym człowiekiem, a na pewno jestem naiwny, a przez to skoro do pomocy ludziom, więc czułbym, że niesprawiedliwym byłoby łączyć moją osobę z tym tam z rogami.
Tak, jak w każdym człowieku są elementy dobra i zła, i u zdrowych osobowości dana część wygrywa jedynie chwilowo, tak nie da się chyba z całą świadomością podjąć decyzję, a następnie ponieść za nią odpowiednie konsekwencje. Nikt z piszących, że wybrałby niezależność nie jest chyba prawdziwym społecznym degeneratem - mordercą seryjnym, gwałcicielem setek niewinnych dziewczynek, czy kimś podobnie okropnym, bestią w ludzkiej skórze, więc nie zasługuje na los, jaki spotkać ma prawdziwych grzeszników.
Myślę, że już uświadomienie sobie bólu, jaki sprawia potrzeba dokonania takiego wyboru odciąga od KK i chrześcijaństwa. Od odpowiedzialności za nic, co naprawdę jest złe, lecz takim jest malowane jedynie dla zysku.
Ale ja chyba też wybrałbym Szatana...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych