Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepowiednie dotyczące Polski


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#46 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

(...)Pisał on, że w roku, w którym święto Matki Bożej Zielnej (15-go sierpnia) przypadać będzie w niedzielę, od godziny 10.00 do 12.00 w południe na całej kuli ziemskiej będzie szaleć potężna burza, pełna grozy i tak straszna w skutkach, że przypominać będzie biblijny potop.(...)


W 1999 roku 15 wypadał też w niedzielę. Zresztą można się pobawić "wiecznym kalendarzem" i jak w tym roku będzie spokój, ponakręcać się na przyszłe lata.
link do kalendarza

Nie ma strachu - jest nadzieja;)
  • 0

#47

Terran.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tą przepowiednię znalazłem i przeczytałem w styczniu 2010 i tyle czasu czekałem na 15 sierpnia... ciekawy jestem czy rzeczywiście coś się stanie.
Przypomniało mi się to jak przeszła u mnie dzisiaj taka dość mocna burza (mieszkam w Częstochowie) ;).
  • 0

#48

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ta, tyle że 15 sierpnia w niedzielę wypadł już nie jeden raz np. 2004, 1999, 1993..... itd
  • 0

#49

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mimo wszystko prognozy na jutro są bardzo nieciekawe. Na zachodzie może być niebezpiecznie...
Zobaczymy w jakim stopniu przepowiedni się sprawdzi ;)
  • 0

#50

SRardom.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja się dowiedziałem o tym kilka dni temu
nie wiem czemu ale znałem wtedy tylko datę a jakiś taki lęk zawładnął mną

oczywiście to może być lęk przed nieznanym noo ale zobaczymy już dziś o 10:00



co ma być to będzie a my nic na to nie poradzimy:)
  • 0

#51

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

9:30 a u mnie za oknem piękne słońce i upał. To chyba jednak będzie w 2021 :)

A według jakiej strefy czasowej to liczyć?

Użytkownik Polly Jean edytował ten post 15.08.2010 - 08:27

  • 0



#52

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie się "sprawdziło". Jak o 10 rano burza się zaczęła tak do tej pory nie chce przestać tylko wali piorunami na lewo i prawo (ale muszę powiedzieć, że nie jest to nawet jedna z 10 najgorszych burz jakie przeżyłam a nie żyję zbyt długo więc przepowiednia jest do bani). Patrząc na radary burz (odsyłam do google) stwierdzam, że burza jeszcze "trochę" potrwa a potem ruszy w głąb kraju. Miłych wrażeń życzę. Może potworek jeszcze się rozwinie w prawdziwe monstrum. Mam chrapkę na koniec świata. B-)
  • 0



#53 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Ana Mert a z której części Polski jesteś? :)
Jak u mnie od 10 do 12 świeciło słońce i było gorąco ale teraz zerwał się duży wiatr :) Niebo ciemnieje i podejrzewam, że będzie przelotna burza.
  • 0

#54

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ana Mert a z której części Polski jesteś? :)

Małopolska. Ale po dokładniejszym przejrzeniu się radarom (wcześniej przeglądałam internet poprzez telefon a na małym ekranie "dużo" widać) stwierdzam, że to co przeszło nad moją miejscowością pójdzie sobie na wschód południem Polski i nie trafi do centrum. Łowcy burz (odsyłam do google) ostrzegają jednak przed burzą która teraz znajduje się na granicy z Niemcami i wchodzi na terytorium Polski kierując się na północ (dla zainteresowanych mapka , czerwony kolor oznacza gdzie w tym momencie znajduje się burza, zimniejsze kolory - gdzie znajdowała się poprzednio). Ich zdaniem twór może przynieść gwałtowne zjawiska jak opady gradu, silny wiatr a nawet lokalne tornada.

PS. U mnie nadal grzmi. Ta burza chyba nigdy sobie nie pójdzie :grr: . Ale o ile w pewnym momencie zasługiwała na miano burzy o średniej sile tak teraz tylko poburkuje. Ale zaczyna burczeć coraz bardziej więc prawdopodobnie niedługo znów się nasili.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 15.08.2010 - 14:01

  • 0



#55 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Z przyczyn technicznych koniec świata został przeniesiony na inny termin.
  • 0

#56

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

U mnie też się "sprawdziło", jestem z Górnego Śląska. Od około 9 aż do teraz z drobnymi przerwami cały czas leje, ale do potopu temu daleko ;p
  • 0



#57 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Adrian, rzuć okiem za okno - już nie pada od dłuższego czasu :mrgreen:
  • 0

#58 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Wam to zazdroszcze u mnie w sloncu brakuje skali na termometrze ;x Mam teraz 45 stopni a slonce swieci mi na termometr od 20 minut :\
  • 0

#59

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie ( miedzy Wrockiem a Sudetami) wieje dość mocno . Ale to wciąż b. daleko do szybkości np Cateriny z przed paru lat.Wtedy zrywało dachy teraz poprostu wieje . Nic ciekawego. Jedyne co mnie niepokoi to kierunek. U mnie prawie (99%) zawsze wieje z zachodu(takie ukształtowanie terenu ,wylot doliny) . A dziś wieje z PD Wsch. Raz tylko pamietam by ztego kierunku wiało . I skończyło się przejściem czegoś na podobieństwo huraganu . W wiosce połamało kilka konarów . w pałacowym parku wyrwało kilka drzew, powyrywało niezabezpieczone bramy, powaliło parkany ,poraniło staruszkę z sasiedztwa.
Zobaczymy pozyjemy . Mam od paru lat przygotowane sprzęty do napraw. belki na więżbę , 10 m pokrycia dachówkami.
  • 0



#60

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Adrian, rzuć okiem za okno - już nie pada od dłuższego czasu :mrgreen:


Oj Pitaa, jak to pisałem, to nie padało od jakichś góra 20 minut ;p Może u Ciebie chmura krócej wisiała ;D
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych