Skocz do zawartości


Zdjęcie

Można stać się aniołem.......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po śmierci dobrze pogadaj z bogiem (podczas sądu ostatecznego) to może cię wkręci w ich zastępy :P
  • 0

#17

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po śmierci człowiek nie może zostać aniołem.Nie ma takiej możliwości.Anioły to jak by to ująć...odrębny gatunek,inne istnienie.Żaden człowiek nigdy nie zostanie aniołem, niezależnie od tego, jakim był na ziemi.
  • 0

#18

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli jednak się tak dobrze zastanowić, to Bóg sprawiedliwy powinien dać ludziom szansę równania się z aniołami, a nawet z samym sobą! Tylko to by było sprawiedliwe!
  • 0

#19

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak bóg chyba nie jest taki głupi, żeby dac człowiekowi JEGO możliwosci? :P
  • 0

#20

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Warto zastanowić się nad tym co oznacza określenie "anioł" - jeżeli "bożego posłańca" to nie, nie jest to możliwe. Jeżeli jednak pod pojęciem "anioł" rozumiemy "wyższą istotę przyjazną ludziom, pomagającą i wspierającą ich" to dlaczego nie? Przecież zdarza się ,że duchy zmarłych osób pomagają po śmierci ich rodzinie. Dlaczego ta pomoc nie miałaby rozwinąć się na większy zakres?
  • 0



#21

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ana, każdy z nas jest Bozym posłańcem, gdyż On każdemu z nas tchnął w płuca powietrze..
Ja sądzę że nawet za życia możesz się stać Aniołem.. zresztą zawsze chciałem mieć skrzydła.. Nadchodzi 2012, kosmici się z nami kontaktują, DNA nam ewolułuje.. już wszystko jest możliwe..
  • 0

#22

Akvus.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A politycy przenoszą filipińskie choroby :)

Wracając do tematu.

Nic nie jest niemożliwe, co najwyżej jeszcze tego nie odkryto. Kto wie co po śmierci stanie się, być może pójdziesz do Boga, a on zrobi z Ciebie anioła.
  • 0

#23

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Teoretycznie możliwe jest wszystko, w praktyce bywa różnie.
Aniołowie są zupełnie innymi, oddzielnymi istotami od nas, stąd ciężko znaleźć przyczynę dla takiej przemiany.

Jeśli jednak się tak dobrze zastanowić, to Bóg sprawiedliwy powinien dać ludziom szansę równania się z (...) samym sobą! Tylko to by było sprawiedliwe!

Nie chcę Cię martwić ale daje - cały czas.
Aczkolwiek, to trochę mało trafne sformułowanie. No bo przecież to nie Ty pozwalasz komórkom tworzyć siebie, tylko one żyjąc i doświadczając swojego istnienia tworzą Ciebie.
  • 0

#24

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po śmierci człowiek nie może zostać aniołem.Nie ma takiej możliwości.Anioły to jak by to ująć...odrębny gatunek,inne istnienie.Żaden człowiek nigdy nie zostanie aniołem, niezależnie od tego, jakim był na ziemi.


Widzę że masz korepetycje u samego Boga, skoro wiesz takie rzeczy i jestes ich tak bardzo pewna... no, no.. gratulacje..

"Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka."

...
  • 0

#25

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę że masz korepetycje u samego Boga, skoro wiesz takie rzeczy i jestes ich tak bardzo pewna... no, no.. gratulacje..

kiedyś padło pytanie na religii czy człowiek po śmierci może zostać aniołem.Ku zdziwieni wielu osób ksiądz odpowiedział, że nie,gdyż tak jak wspomniałam to inna istota,istota nie mająca ciała ale doskonalsza od człowieka.
Co do Aniłów Stróżów pytanie jest chyba trudniejsze,bo ciągle ludzie się rodzą i umierają,więc co z tymi aniołami.
Ale no tak,przecież nikt nie wie co nas czeka po smierci,więc moje zdanie również może być błędne...
I nie żartuj z moich wypowiedzi,po prostu wyraziłam swoją opinię.I niestety nie mam korepetycji.

A co do mojej sygnaturki,zauważ,że tam jest mowa o aniele z jednym skrzydłem.Zresztą to taka przenośnia.
  • 0

#26

Cover.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie aniołem zostać nie można o ile pamiętam z niepotwierdzonych źródeł które czytałem (chyba jakiś apokryf),Jeden człowiek stał się aniołem i więcej już ich nie będzie a nazywa się Mehanton (coś mi sie wydaje że to po prostu Michał bo on najbardziej pomoże ludziom w przyszłości) i że jest ich przywódcą.Co tez wskazuje na Michała...
  • 0

#27

MałoLat.
  • Postów: 68
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No więc.

Na samym pozcątku chcę ci powiedzieć, że możesz stać się aniołem. Po śmierci ludzi mają 2 możliwości :
-odejść do boga
-zostać na ziemi opiekując się innymi

Anioły nie są to żadne odrębne gatunki etc. Są to poprostu dusze wyznaczone przez boga (lub z własnej inicjatywy) pomagające ludziom w codziennej tułaczce :]

EDIT:

Ktoś coś pisał o tym że anioły nie mają ciała.

Prezcież ci co znajdują się w niebie również nie mają ciała...Polecam przeczytać książkę "w objęciach jasności", ona naprawdę zmieniła moje spojrzenie na życie pozagrobowe. :]
  • 0

#28

Meliana.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wydaje mi sie że nie, bo anioły to istoty stworzone przez Boga, a nie dusze po śmierci.
  • 0

#29

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie można według mnie.Człowiek a anioł to coś zupełnie innego, nie da się zostać nim nawet wtedy, kiedy było się dobrym człekiem.
  • 0

#30

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nikt tego naprawde nie wie i na tym mozna to zakonczyc...
pozyjemy zobaczymy
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych