Skocz do zawartości


Zdjęcie

Można stać się aniołem.......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

szalup1993.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Mam pytanie,czy mozna po śmierci stać się aniołem??
  • 0

#2

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie - nie. Wierzę, że ludzie i zwierzęta po śmierci przeżywają reinkarnację - stają się innym zwierzęciem/człowiekiem. Wierzę w to na prawdę szczerze, tak mocno jak w swoje życie. Ale nie wiem wszystkiego, więc mogę się mylić, nikt żywy nie wie, co się dzieje po śmierci.
  • 0

#3

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

em.. No ok, odpowiem to wg mojego toku myslenia:

Nie, nie można, bo aniły nie istnieją. Urodzisz się jako inna świadomosc w innym ciele, a twoja rozpłynie się w chaosie. Pasuje? Nie, wiedziałem że nie :P

Nie można stac sie aniołem chyba nawet wg wiary chrzescijanskiej, bo chyba anioły pio prostu są, jako osobna grupa, w biblii, czy się mylę?
  • 0

#4

Vogue.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

em.. No ok, odpowiem to wg mojego toku myslenia:

Nie, nie można, bo aniły nie istnieją. Urodzisz się jako inna świadomosc w innym ciele, a twoja rozpłynie się w chaosie. Pasuje? Nie, wiedziałem że nie :P

Nie można stac sie aniołem chyba nawet wg wiary chrzescijanskiej, bo chyba anioły pio prostu są, jako osobna grupa, w biblii, czy się mylę?


Uważam podobnie. Jeśli nawet istnieją, to pewnie powstały na początku, nie zginą, i tylko one nimi będą. I nie będzie ich więcej.
  • 0

#5

dziadekkleofas.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro Henoch się stał, to czemu nie? Ale to było za jego życia - po śmierci będziesz musiał się nim narodzić. :P
  • 0

#6

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dagaz masz racje. Nikt kto jest PRAWDZIWYM chrzescijaninem i WIERZY w Biblie nie powinien wierzyc w to ze po smierci zostaje aniolem
  • 0



#7

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zakładając że anioły istnieją i że istnieje Bóg, który naprawdę jest sprawiedliwy, to tak.
Zakładając jednak (w myśl KK), że anioły zostały stworzone przed ludźmi, to nie.
  • 0

#8

Dagaz.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak wątpliwym by było [zakłądając wersje biblijną], by człowiek mógł zostac aniołem. Anioł to posłaniec boga, jego klawisz ze tak powiem, osobista armia.. A człowiek o ile wiem nie idzie do "nieba", żeby byc takim kims :P Pozatym istota nieba jest "radosc przebywania w bliskosci boga", a co to za radosc, jak jest się chłopcem na posyłki? ;p
  • 0

#9

szalup1993.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jak ja umre i stane się kimś innym nie będe pamientał kim byłem itp.... do dupy przecież niemożemy się rozpłynąć i nic niepamientac.....Jak idziemy do nieba to chyba czuwamy nad rodziną tak samo jak nad moją czuwa dziadek czyli niestał się inną istotą pamienta o nas.....

No wiesz ja chciałbym być takim chłopcem na posyłki;p;p

EDIT AlienGrey: Mogłeś użyć innego słowa..
  • 0

#10

Soul'ed.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje zdanie na ten temat:
1) Po śmierci nie ma niczego (wyłącza Ci się świadomość), nie możesz wpływać na świat fizyczny
2) Podczas życia zostajesz Buddą i jesteś happy.
3) Biorąc po uwagę, że reinkarnacja jest realna, jest bardzo niewielka szansa na to, że po odrodzeniu będziesz pamiętał co robiłeś i kim byłeś w poprzednim życiu
  • 0

#11

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nie , ale przecież każdy ma swój tok myślenia.
  • 0

#12

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biorąc po uwagę, że reinkarnacja jest realna, jest bardzo niewielka szansa na to, że po odrodzeniu będziesz pamiętał co robiłeś i kim byłeś w poprzednim życiu


;( o nie! Znowu będę musiał się uczyć do tego głupiego sprawdzianu z fizyki. A na pytanie "czy mozna po śmierci stać się aniołem?" odpowiem:
Dosłownie to raczej nie, ale metaforycznie jak najbardziej. ;]
  • 0

#13

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W Księdze Rodzaju raczej nie ma ani słowa o stworzeniu Aniołów a tymbardziej Szatana czyżby Bóg zapomniał ? :cafe:
  • 0



#14

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.
Mam pytanie,czy mozna po śmierci stać się aniołem??

Wiesz, takie pytanie to nie do ludzi. Nikt nie wie dokładnie co jest po tamtej stronie.
  • 0

#15

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po śmierci nie staniesz się aniołem, bo przestaniesz istnieć. To życie to jedyne co masz i możesz z nim zrobić dwie rzeczy: przeżyć jak najlepiej żeby na łożu śmierci niczego nie żałować, albo dać sobie spokój z tą farsą i zabić się.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych