Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lądowanie na Księżycu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
386 odpowiedzi w tym temacie

#91 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Automasz, Nie zmieniam tematu chyba ze Ty to robisz mowiac o plaskiej ziemii. Nie podwazlne argumenty? Jakie? Gdzie bo nie widze takich...Odpowiem tak jak kazdy sceptyk ...pokaz mi dowody zebym mogl zobaczyc na wlasne oczy...pokaz mi ze rzeczywiscie ladowali bo w te beznadziejne materialy nie uwierze...;>
  • 0

#92

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pokaz mi dowody zebym mogl zobaczyc na wlasne oczy...pokaz mi ze rzeczywiscie ladowali bo w te beznadziejne materialy nie uwierze...;>


Jesli dla ciebie ladowanie na Ksiezycu jest kwestia wiary, nie pozostaje mi nic innego jak tylko :lol : :lol : :lol : :lol :

Dowody nie maja zmieniac wiary tylko wplywac na przekonanie. Nie jestes w stanie zakwestionowac zadnego materialu uzyskanego z misji na Ksiezyc, bo tylko takie znasz. Potrafisz udowodnic ze nie ladowali?
Watpie.
  • 0

#93 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Automasz, Wiara tu nie ma z moim pogladem na ta sprawe nic wspolnego.


"Potrafisz udowodnic ze nie ladowali?
Watpie."

Jak ktos swoje wie to trudno jest mu cokolwiek wytlumaczyc:) .Swoje zdanie mam. Byly dyskusje na forum i wnioski mozna wyciagnac. zreszta w tej kwestii jestem neutralny bo nie jestem fachowcem by moc to dokladnie zweryfikowac.Na chlopski rozum mozna to ogarnac. W jaki sposob w tamtych latach mogli wyslac czlowieka na ksiezyc ktory jezdzil po jego powierzchni samochodem a w obecnych nie wiedza jak sie do tego zabrac? CO wszystko juz zbadali? czy ksiezyc jest dla nich juz nieatrakcyjny?

Jesli dla ciebie ladowanie na Ksiezycu jest kwestia wiary, nie pozostaje mi nic innego jak tylko :lol : :lol : :lol : :lol :


a przeciez to taktyka sceptykow:) juz nie raz padaly takie kontrargumenty:P
  • 0

#94

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W jaki sposob w tamtych latach mogli wyslac czlowieka na ksiezyc ktory jezdzil po jego powierzchni samochodem a w obecnych nie wiedza jak sie do tego zabrac? CO wszystko juz zbadali? czy ksiezyc jest dla nich juz nieatrakcyjny?


Co masz na mysli piszac o atrakcyjnosci?
Jesli chodzi o atrakcyjnosc finansowa to poki co nie oplaca sie sciagac jakicholwiek bogactw naturalnych z Ksiezyca, mimo iz one tam niewatpliwie sa. Moze za kilka lat gdy podroze kosmiczne beda nieco tansze.
Gdyby nie wyscig zbrojen i slynne oredzie Kennedy'ego watpie czy do dzis ktokolwiek by wyladowal na Ksiezycu. Wtedy chodzilo o prestiz swiatowy i prymat zwyciezcy, bez liczenia sie z kosztami. Ale dzieki takim a nie innym wypadkom dziejowym tak sie na szczescie stalo. I poki co, nie ma najmniejszych podstaw aby sadzic ze bylo inaczej.
  • 0

#95 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Co masz na mysli piszac o atrakcyjnosci?


przeciez wiadomo bylo ze USA niejednokrotnie miala przymiarki na kolejne ladowanie na ksiezycu.Co sie stalo? Hustom mamy problem?


Jesli chodzi o atrakcyjnosc finansowa to poki co nie oplaca sie sciagac jakicholwiek bogactw naturalnych z Ksiezyca, mimo iz one tam niewatpliwie sa. Moze za kilka lat gdy podroze kosmiczne beda nieco tansze.


No tak a mars to nie mniej obciazajaca finansowo budzet USA misja.

Gdyby nie wyscig zbrojen i slynne oredzie Kennedy'ego watpie czy do dzis ktokolwiek by wyladowal na Ksiezycu.  Wtedy chodzilo o prestiz swiatowy i prymat zwyciezcy, bez liczenia sie z kosztami.  Ale dzieki takim a nie innym wypadkom dziejowym tak sie na szczescie stalo. I poki co, nie ma najmniejszych podstaw aby sadzic ze bylo inaczej.


Swietna pointa ktora jeszcze bardziej uswiadamia mi jaka determinacje wykazalo USA by moc jezdzic autkiem bo srebrnym globie.

dobre zdanie - "Wtedy chodzilo o prestiz swiatowy i prymat zwyciezcy, bez liczenia sie z kosztami. "

Nie wazne jaka droga, ile sie kasy wyda byle udowodnic swiatu ze sie bylo na ksiezycu.
  • 0

#96

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak a mars to nie mniej obciazajaca finansowo budzet USA misja.


Na Marsie jeszcze nikt nie wylądował. I ten kto będzie pierwszy zgarnie sporo punktów prestiżu na świecie.
  • 0

#97

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A na księżycu to lądowali na 100 % :hmm:
  • 0



#98

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przeciez wiadomo bylo ze USA niejednokrotnie miala przymiarki na kolejne ladowanie na ksiezycu.

Co? Kiedy? Bo chyba nie po 1972r. :-D
  • 0



#99

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 
Na Marsie jeszcze nikt nie wylądował. I ten kto będzie pierwszy zgarnie sporo punktów prestiżu na świecie.


Szczerze powiedziawszy watpie aby tym razem bylo to osiagniecie jednego kraju. Za droga imprezka w porownaniu z wyprawa na Ksiezyc. Przyklad ISS wyraznie wskazuje, ze misja na Marsa bedzie "praca zbiorowa" kilku dobrze rozwinietych w astronautyce panstw, oczywiscie pod egida dobrego wujka NASA. Spodziewam sie wiec w zwiazku z tym, ze zaloga bedzie przynajmniej w polowie miedzynarodowa.
  • 0

#100

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I dlatego jeszcze sporo sobie poczekamy na załogową wyprawę na Marsa.
Dzielone zwycięstwo nie smakuje tak samo jak samodzielne.
  • 0

#101 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Indoctrine, tylko ze jest planowane zbiorowe wiec daruj sobie ten prestiz.

Lynx, a pokaz mi dowod na to ze taKICH planow nie bylo:D
  • 0

#102

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyklad ISS wyraznie wskazuje, ze misja na Marsa bedzie "praca zbiorowa" kilku dobrze rozwinietych w astronautyce panstw

Jeśli ta współpraca miałaby odbywać się w takim tempie jak budowa ISS, to obawiam się, że nawet moje prawnuki nie zdążą obejrzeć relacji z lądowania na Marsie ;-)

[ Dodano: 2006-08-26, 12:31 ]
Muhad, nie udowadnia się czegoś, czego nie było :-) Skoro twierdzisz, że takie przymiarki były, to proszę bardzo, podaj jakieś odnośniki. Chętnie się z nimi zapoznam.
  • 0



#103

artaya18.
  • Postów: 129
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jak to wszystko nie istnieje..... :hmm: i wyprawy na marsa rowniez.. wszystko jest jedynie impulsem czyjejs wyobrazni? ;] :roll:
  • 0

#104

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co? Kiedy? Bo chyba nie po 1972r. :-D


W planach NASA były jeszcze trzy wyprawy - Apollo 18, 19 i 20. Zostały wyznaczone załogi podstawowe i rezerwowe, oraz wybrano miejsca lądowania w niezwykle interesujących rejonach Księżyca (między innymi we wnętrzu krateru Copernicus którego fotki zamieszczono w tym dziale). Niestety, politycy byli już znudzeni i woleli przesunąć środki finansowe i techniczne na program wokółziemskiego laboratorium Skylab (trzy wyprawy)oraz na wspólny lot Apollo-Sojuz w 1975.
  • 0



#105

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie lądowanie promów w nie odpowiednich miejscach nie są przpadkowe NASA czegoś szuka na księzycu tylko czego nie chodzi mi o obce cywilizacjie tylko o jakieś minerały skład chcemiczny

- Tlen 43%
- Krzem 21%
- Aluminium 10%
- Węgiel 10%
- Żelazo 9%
- Magnez 5%
- Tytan 2%
- Nikiel 0,6%
- Sód 0,3%
- Chrom 0,2%
- Potas 0,1%
- Magnan 0,1%
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych