Skocz do zawartości


Zdjęcie

FENIX podejmuje test i udowadnia niedowiarkom, cz. 2


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
126 odpowiedzi w tym temacie

#1

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

FENIX podejmuje test i udowadnia niedowiarkom



W końcu nadszedł długo oczekiwany październik 2007 - miesiąc, w którym prawdopodobnie najsławniejszy polski psionik postanawia podjąć próbę i udowodnić wszystkim posiadanie paranormalnej mocy. Wszystkim zainteresowanym przypomnę w wielkim skrócie o co chodzi...

Wstęp, czyli co u grzyba ta psionika?!
19 grudzień 2006 - początek historii. Fenix (jeszcze wtedy jako Fenix Nightwalker) publikuje na Paranormalne.pl swoją pierwszą dłuższą rozprawkę - Psionika dla Laika. Artykuł traktuje o nieznanej i niezbadanej jeszcze energii psi oraz o ludziach, którzy potrafią nią manipulować. Pomimo fantastycznej treści niepopartej ŻADNYMI dowodami artykuł (autor nie podaje nawet źródeł do swojej koncepcji) staje się popularny wśród młodszych użytkowników forum. Szybko pojawiają się kolejne części niesamowitych przygód Fenixa Psionika - opisy ćwiczeń, metod nauki, opowieści o przesuwanych przedmiotach itp, itd.

Grupa zaznajomionych z tematem psioniki rozwija się - dla jednych Fenix staje się sfrustrowanym, zakompleksionym nastolatkiem i częścią forumowego folkloru, dla innych guru i autorytetem w dziedzinie szkolenia psioniki. Coraz częściej pojawiają się także głosy sceptyczne. Głosy ludzi, którzy nie rozumieją jak można wierzyć w najbardziej niesamowite opowieści, nie widząc nawet efektów na oczy. Opowieści człowieka, który nie podpisuje się nawet własnym imieniem i nazwiskiem. Na fali tych głosów i w obawie przed potencjalnym niebezpieczeństwem jakie może w przyszłości stanowić dla społeczeństwa tego typu bajkopisarstwo, pojawiła się niezwykła w kręgu "paranormalnych pasjonatów" propozycja. Propozycja zwyczajnego, przygotowanego przez osoby trzecie testu. Prostej próby, która pozwoli jednoznacznie wykazać czy badanym podmiot rzeczywiście robi coś niezwykłego, czy tylko opowiada historie przez internet.

Propozycja testu
Po raz pierwszy Fenixowi zaproponowałem test 26 stycznia 2007 roku. Pomimo niewielkiej odległości do miejsca spotkania (2 godziny jazdy pociągiem) oraz obietnicy zwrotu kosztów podróży Fenix tłumaczy, że chętnie podejmie test, ale obecnie nie ma na to czasu. Po małej dyskusji i pod wpływem presji moderatorów forum, Fenix zgadza się przyjąć wyzwanie w październiku 2007 (9 miesięcy później!), gdyż jak tłumaczy, dopiero wtedy może znaleźć chwilkę czasu. Cóż... 8 miesięcy minęło...

Zasady testu
I Organizacja
Organizator może proponować zmiany w zasadach testu.
1. Organizatorem próby jest Marcin Lachowicz oraz osoby przez niego wyznaczone.
2. Sędziami zostają osoby zaproszone przez organizatorów, które nie zajmują się w żaden sposób zjawiskami paranormalnymi, nie są jednocześnie naukowcami. Organizator wyznacza osoby o możliwie najbardziej neutralnym charakterze i obojętnej postawie wobec zjawisk paranormalnych.
3. Organizatorzy zobowiązują się do przygotowania lokalu o wymiarze co najmniej 30m3 o dogodnym dla badanego położeniu (centrum Katowic, 5 minut piechotą od dworca kolejowego). Z uwagi na bezpieczeństwo zachowania neutralności testu, dokładna lokalizacja zostanie podana przed rozpoczęciem próby.
4. Organizatorzy zobowiązują się przygotować w celu uwiecznienia testu co najmniej 2 kamery i jeden aparat fotograficzny oraz osoby obsługujące w/w sprzęt (z doświadczeniem operatorskim i fotograficznym).
5. Organizatorzy mają prawo dokumentować przebieg testu.
6. Organizatorzy zobowiązują się przygotować dokładny harmonogram i wytyczne testu. Z uwagi na bezpieczeństwo testu, badany zostanie z nimi zaznajomiony przed rozpoczęciem próby.
7. Organizatorzy zobowiązują się do przeprowadzenia tzw. podwójnej ślepej próby. Do testu zostanie zaproszony co najmniej jeden zawodowy iluzjonista, który będzie przechodził test na tych samych zasadach co badany. Sędziowie nie będą znali tożsamości podmiotów.
8. Organizatorzy mają prawo wyprosić ewentualnych gości z sali, w której ma miejsce badanie.

II Badany
Badany może proponować zmiany w zasadach testu.
1. Badany otrzyma zwrot kosztów podróży w przypadku pozytywnego przejścia testu.
2. Badany może zostać w każdej chwili fizycznie sprawdzony przez organizatorów w celu wykrycia potencjalnego oszustwa.
3. Badany otrzyma odzież zamienną na czas przeprowadzania próby.
4. Badany nie może przechodzić próby jeśli posiada świeże blizny na ciele lub posiadane stare blizny sugerują możliwość umieszczenia jakiegoś przedmiotu pod skórą. Badania dokonuje osoba z wykształceniem medycznym.
5. Badany może być poproszony o powtórzenie danej czynności.
6. Badany ma obowiązek dostarczyć DOKŁADNĄ informację nt. czynności, którą będzie wykonywał na min. tydzień przed podjęciem próby. Ma także obowiązek wskazać dokładnie czego potrzebuje w trakcie testu oraz jakie są przeciwwskazania.
7. Badany zobowiązany jest zademonstrować wykonywaną czynność przed testem właściwym.
8. Badany ma prawo wybrać jakąkolwiek datę testu nie wcześniej niż na tydzień przed podjęciem próby i nie później niż 31 października.

W razie jakikolwiek niejasności związanych z regulaminem testu, organizator jest zobowiązany do ich publicznego objaśnienia na forum Paranormalne.pl.

Dokładniejsze dane nt. samego testu zostaną podane do publicznej wiadomości po ustaleniu szczegółów z samym zainteresowanym. Oczywiście użytkownicy forum mogą podawać w tym temacie własne opinie i pomysły związane z testem.

pozdrawiam i do zobaczenia w Katowicach
  • 0

#2

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o widze ze wynikla z tego calkim powazna sprawa,
fajnie, gdyby okazalo się to prawda, ale jezeli mialbym postawc kase postawl by ze sie mu nie uda
  • 0

#3

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do blizn... to może być to ciekawy wybieg, chyba, że sami musielibyście te rany ocenić, ale wtedy dochodzi problem finansowania podróży ;]

Tak czy inaczej - miałem nadzieję wtedy w styczniu, że potraktujesz Marcin sprawę poważnie i dzięki Bogu nie zawiodłem się ;)
  • 0

#4

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dabra zakłady :D uda mu sie czy nie... według mnie NIE no ale życze szczęścia w Katowicach ;]
  • 0

#5

PerfectShadow.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko, Fenix, zjaw się tam :) Bo jak nie... :fist:
Jak nie to rzucimy w ciebie surowym pierogiem.

Życzę powodzenia w całej próbie, to może rzucić nowe światło na całą dziedzinę psioniki.
  • 0

#6

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do blizn... to może być to ciekawy wybieg, chyba, że sami musielibyście te rany ocenić, ale wtedy dochodzi problem finansowania podróży ;]

Jeśli chodzi o blizny to mam nadzieję, że motyw zapisania tej zasady jest jasny. Ludzie są zdolni czasami to niezwykłego poświęcenia aby udowodnić swoją rację.
  • 0

#7

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jasne, mam tylko na myśli fakt, że Fenix może ot tak powiedzieć na forum, że ma blizne więc jego przyjazd nie ma sensu...
  • 0

#8

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jasne, mam tylko na myśli fakt, że Fenix może ot tak powiedzieć na forum, że ma blizne więc jego przyjazd nie ma sensu...

Jeżeli nie ma nic pod skórą, może śmiało przyjeżdżać z blizną ;)
  • 0

#9

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

FENIX - Ostatnio aktywny ----> 19 września 2007, 13:03

:cafe:
  • 0

#10

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw jak to wyjdzie :) Szkoda że nie będę mógł być przy tym...
  • 0



#11

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

FENIX - Ostatnio aktywny ----> 19 września 2007, 13:03


no to 10 dni temu :D może sie przygotowuje?? :D (albo ucieka nadrugi koniec polski ;p )
  • 0

#12

bialek.
  • Postów: 108
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje na jakiś filmik z jego udziałem :D Czekamy na relacje!
  • 0

#13

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hohoho, co się porobiło :stop: Nie wiem czy to dobry pomysł.. Wydaje wam się, że to pierwsza taka próba, jaką wykonano na Świecie?;> Co zrobicie z wynikami? Zamieścicie filmy tutaj na forum(nie mam oczywiście nic przeciwko ;d), aby udowodnić niedowiarkom swoje racje? To nic nie da. Trzeba by dużo własnej inicjatywy ze strony Fenixa, gdyż żeby naukowcy zaakceptowali pozytywny wynik testów, potrzebowali by niezbitych dowodów/pomiarów etc etc :/

No ale cóż Fenix.. good luck soldier! :drink:

Pozdrawiam
Olek.
  • 0

#14

dlp.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hohoho, co się porobiło :stop: Nie wiem czy to dobry pomysł.. Wydaje wam się, że to pierwsza taka próba, jaką wykonano na Świecie?;> Co zrobicie z wynikami? Zamieścicie filmy tutaj na forum(nie mam oczywiście nic przeciwko ;d), aby udowodnić niedowiarkom swoje racje? To nic nie da. Trzeba by dużo własnej inicjatywy ze strony Fenixa, gdyż żeby naukowcy zaakceptowali pozytywny wynik testów, potrzebowali by niezbitych dowodów/pomiarów etc etc :/

Oczywiście masz rację - podtytuł tego tematu jest dość przewrotny ;) Proponowany test to nie badania stricte naukowe... Wydaje mi się jednak, że dla danego podmiotu będą one póki co wystarczające :)
  • 0

#15

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw jak to wyjdzie :) Szkoda że nie będę mógł być przy tym...

Jeśli termin nie będzie kolidował z moimi obowiązkami to ja mógłbym przyjść ;]

Hohoho, co się porobiło :stop: Nie wiem czy to dobry pomysł.. Wydaje wam się, że to pierwsza taka próba, jaką wykonano na Świecie?;> Co zrobicie z wynikami? Zamieścicie filmy tutaj na forum(nie mam oczywiście nic przeciwko ;d), aby udowodnić niedowiarkom swoje racje? To nic nie da.

Na świecie prawie codziennie przeprowadza się podobne próby...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych