Skocz do zawartości


Śmierć Słońca nam niestraszna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli mamy reinkarnować w nowe byty (nie znane nam z powodu ewolucji) to i tak zapewne sobie z tym problemem poradzimy.
Już siebie widzę, jako jaszczurkę pełzającą po ziemi, ale biegłą w matematyce i astronomii.
To może być ciekawe doznanie.
PS
Ciekawe kim byliśmy 5 miliardów lat wstecz?
  • 0

#17

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Asieńko kochana :mrgreen: , powiedz mi czym jest życie i jak będzie ono ewoluowac , a będę szczęśliwy :mrgreen:

śmiałe stwierdzenia - ''ewoluwować'' - ale jak ??

do życia potrzebne są następujące elementy:
odżywianie,oddychanie,wzrost i rozwój, samoistny ruch, reagowanie na bodźce, rozmnażanie
wydalanie.

biorąc pod uwagę to że oceany wyparują, ziemia stanie się czerwonym ognistym globem, to ani jeden z powyższych
warunków nie może być spełnionych.

pozdrawiam


To o czym piszesz to życie i jego forma znana nam ludziom, ale nie wyklucza to tego, że istnieją inne formy, bardziej subtelne, duchowe i po części fizyczne, potrzebujące do funkcji życiowych odmiennych czynników jakie są nam obecnie znane. Wszak ewolucja to nic innego jak przystosowanie się organizmów do warunków w jakich żyją, zmieniają się one pod wpływem zmian w naturalnym środowisku jak i pod względem intelektualnym i duchowym.

Osiris

Ciekawe kim byliśmy 5 miliardów lat wstecz?


Pyłem, być może kosmicznym i weń się obrócimy tylko przepełnieni większą mądrością, napełniamy ten pył inteligencją ;)

A słońce zmieni się tak jak wszystko we Wszechświecie, Ziemia również przechodzi zmiany i wszystko to ma swój sens.
  • 0



#18 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Pyłem, być może kosmicznym i weń się obrócimy tylko przepełnieni większą mądrością, napełniamy ten pył inteligencją

A więc problem zagrożenia ze strony słońca jest rozwiązany.
Niech nas słońce w pyłek pocałuje.
  • 0

#19

Nismo.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na 100% już nas tu nie będzie. Kojarzycie film AI: Sztuczna inteligencja?... obejrzyjcie. Napewno będziemy ewoluować, nie ma innej możliwości, taka jest prawda, lecz kiedy to nastąpi... nie wiadomo.
  • 0

#20

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A słońce zmieni się tak jak wszystko we Wszechświecie, Ziemia również przechodzi zmiany i wszystko to ma swój sens.

Dlaczego uważasz, że prozaiczność wszechświata zawsze musi mieć ukryty sens ??

Ewolucja słońca w białego karła, czy ziemi w gorący glob, będzie mieć dopiero sens - kiedy to oba skierowane w siebie działania, oddziałują.
Przykładem niech będzie powstawanie gwiazd i proces niszczenia jednego, na korzyść drugiego.
Nie widzę, i chyba się z tym zogdzisz, sensu ewolucji Ziemi w gorący glob wględem ostatnich tchnień słońca. W końcu bez korzyści dla obu.
  • 0

#21

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego uważasz, że prozaiczność wszechświata zawsze musi mieć ukryty sens ??
Nie widzę, i chyba się z tym zogdzisz, sensu ewolucji Ziemi w gorący glob wględem ostatnich tchnień słońca. W końcu bez korzyści dla obu.


Michale nie wiesz jak może wyglądać inne życie i nie wiesz co tak naprawdę jest do jego powstania bądź istnienia potrzebne. Nie możemy jako ludzie odbierać zmian we wszechświecie tylko pod katem naszych potrzeb i naszych możliwości, wszak to że uważamy dzisiaj, że życie na rozpalonym do czerwoności globie jest niemożliwe, to nie musi oznaczać że faktycznie tak jest. Co do Wszechświata on tez się rozwija, a my ludzie jesteśmy zbyt zadufani w swojej wielkości i po prostu wielu rzeczy nie dostrzegamy, gdyż nawet nie dopuszczamy do siebie myśli że np. Wszechświat żyje i jest jak wielki umysł.
  • 0



#22

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie możemy jako ludzie odbierać zmian we wszechświecie tylko pod katem naszych potrzeb i naszych możliwości

Dokładnie to samo robisz, tyle, że wg. własnych upodobań :)
Zacznij rozmawiać z kamieniami - może dowiesz się od nich czegoś ciekawego, bo nikt nie wie, pod jaką postacią możesz się zreinkarnować...
  • 0

#23 Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut

Gość_Queen Henemet Amon Hatszepsut.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie przypuszczam, żeby jakakolwiek forma życia przetrwała na "rozpalonym do czerwoności globie", ponieważ jest to sprzeczne z naturą, fizyką oraz zdrowym rozsądkiem, a twoje Asieńko "filozoficzne" podejście do tematu jest czasem niezwykle naiwne.
Poza tym, rozpatrywanie jakichkolwiek możliwości ludzkich w tak odległej przyszłości mija się uważam z celem bo zmusza szare komórki do zbędnego wysiłku, z którego nie wynika nic konstruktywnego (chyba, że piszemy powieść s-f).
Uważam temat za wyczerpany. :)
  • 0

#24

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie przypuszczam, żeby jakakolwiek forma życia przetrwała na "rozpalonym do czerwoności globie", ponieważ jest to sprzeczne z naturą, fizyką oraz zdrowym rozsądkiem, a twoje Asieńko "filozoficzne" podejście do tematu jest czasem niezwykle naiwne.

To Twoje zdanie Queen i nie sadzę aby było mniej naiwne od mojego. Nie jest to forum naukowe tylko paranormalne i mogę tutaj prezentować swoje poglądy i wizje przyszłości, nie popierając tego niczym co zwie się nauką. Pamiętam jednak o tym, że było wielu w dziejach ludzkości uznanych za szalonych lub naiwnych z powodu swoich teorii choćby o tym, że to Ziemia obraca się wokół Słońca.
  • 0



#25

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Należy też dodać, że naukowcy dopuszczają istnienie życia opartego nie na Węglu, jak jest w przypadku naszej ziemskiej biosfery, lecz opartego na Krzemie, który również jest zdolny do tworzenia skomplikowanych związków chemicznych w swojej strukturze zbliżonych do białka opartego na Węglu. Takie życie zdolne by było do istnienia w bardzo wielkich temperaturach.
  • 0

#26

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Naiwne jest porównanie temperatury wylotów kominów wulkanu, do chociaż temperatury dajmy na to rożarzonego globu zbliżonej niczym nie ustepującej chromosferze słońca, mogącej wystąpić po takiej ewolucji planety.
  • 0

#27 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

Należy też dodać, że naukowcy dopuszczają istnienie życia opartego nie na Węglu,


dodam tylko że nie ''dopuszczają'', ale są praktycznie pewni, może brzmi to jak bajka
ale np - człowiek odzywiający sie drewnem..
mamy korniki... wiec dlaczego "tego" nie połączyć, wysłać na inną planetę, i odżywiać własnie tym o czym wspomniałem,
(możliwoąci jest wiele, drewno, azot, siarka!, )
'życie na bazie krzemu' nie jest juz wcale takie niemozliwe...

czytajcie post Przema..
i czytajcie też post `Pi3gi~aka`Michała bo kiedyś tak jak on byłem sceptykiem, ale wykreśliłem słowo "niemożliwe " ze słownika.
  • 0

#28

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Warto dodać, że szybki rozwój technologii informatycznych też jest oparty na Krzemie. Czy za kilkadziesiąt lat nie mogą powstać pierwsze, "żyjące" maszyny?
  • 0

#29

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Również sprzeczne z naturą, fizyką, zdrowym rozsądkiem, a zwłaszcza z biologią, było życie pewnych mikroorganizmów w temperaturze ponad 300 stopni C, u wylotu kominów wulkanicznych nad dnem oceanicznym.

No nie przesadzajmy. Ok. 100 stopni C to maksimum (niektóre mikroorganizmy są w stanie przetrwać przez pewien czas nieco więcej).

Życie postrzegamy z naszego punktu widzenia. Życie oparte na białku. Nie mamy zielonego pojęcia, jakie formy życia mogą istnieć w odległym wszechświecie i jakich warunków potrzebują. Jak do tej pory nie zbadaliśmy, jako ludzie nawet całej naszej planety, a co dopiero wspominać o kosmosie. Z mojego punktu widzenia twierdzenie, że wiara w coś jest naiwna, bo nie zostało to udowodnione, jest delikatnie mówiąc godna forów naukowych. Kiedy już za miliardy lat, zbadamy cały kosmos????, (a pewnie nigdy tego nie zrobimy), będziemy mogli jednoznacznie twierdzić, że wierzenia w inne formy życia są naiwne.

Uznawanie życie opartego na węglu za szczególną, uprzywilejowaną formę jego występowania we Wszechświecie nie jest już przejawem antropocentrycznej wiary, ale wiedzy opartej na coraz dokładniejszych faktach doświadczalnych i obserwacyjnych. Z racji tego, że wiele na ten temat już na forum powiedziałem, podam tylko linki do moich wypowiedzi związanych z tym zagadnieniem:
http://www.paranorma...m...st&p=157565
http://www.paranorma...m...st&p=150771
http://www.paranorma...m...st&p=152637
  • 0



#30

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie pamiętam gdzie o tym czytałem, ale w wiki można również znaleźć o tym info. http://pl.wikipedia....y_hydrotermalne

Nie widzę tam informacji o tym, że jakiekolwiek ziemskie organizmy mogą przeżyć w 300 stopniach C. Jedyne co znalazłem to informację o rurkoczułkowcach mogących przetrwać w 100 stopniach C.

A ja powtórzę, kiedy zbadamy cały wszechświat i udowodnimy, że nie ma innych form życia, to zmienię zdanie.

Nie przepadam za takim podejściem, gdyż w gruncie rzeczy, oprócz swobodnej oraz niejednokrotnie niepoprawnej spekulacji w stylu: Wszystko się może zdarzyć, niczego konkretnego nie wnosi. Osobiście wolę prowadzić pewne rozważania, bazując na tym, co wiadome, niż opierając się na niewiedzy wnioskować, że wszystko jest możliwe. Moim zdaniem, druga opcja jest mało konstruktywnym i raczej niespecjalnie efektywnym podejściem.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych