Skocz do zawartości


Totalne Przeludnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#31

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale z drugiej strony pozostawienie ich samym sobie jest dla mnie... nieludzkie.


No tak ale przecież w naturze jest tak, że przetrwają najsilniejsze jednostki, a my biali cywilizowani wkroczyliśmy w ich życie nie pytając o zdanie. teraz tam tkwimy z tą nasza śmieszną pomocą, a tak najbardziej ludzkim było by pozostawienie ich samym sobie. Ale biały człowiek tego nie zrobi, a to tylko dla tego że Afryka to bogaty kontynent, jego ziemie kryją wiele bogactw naturalnych.
  • 0



#32

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No tak ale przecież w naturze jest tak, że przetrwają najsilniejsze jednostki, a my biali cywilizowani wkroczyliśmy w ich życie nie pytając o zdanie. teraz tam tkwimy z tą nasza śmieszną pomocą, a tak najbardziej ludzkim było by pozostawienie ich samym sobie. Ale biały człowiek tego nie zrobi, a to tylko dla tego że Afryka to bogaty kontynent, jego ziemie kryją wiele bogactw naturalnych.



Eeeee... Tylko że ich problemy zaczęły się po dekolonizacji. Po latach "niewoli" ten okropny biały człowiek pozostawił murzynów samych sobie. No i zaczęły się masowe rzezie, ciągłe wojny, klęski głodu itp. Takich problemów tam nie było (przynajmniej nie na taką skale) dopóki ci wstrętni biali trzęśli czarnym lądem.

Dodam jeszcze, że spotkałem się z opiniami ludzi wracającymi z Afryki, gdzie pracowali z murzynami. I gro z nich twierdzi, że cechą charakterystyczną czarnych jest olewactwo i obijanie się. Podobne doniesienia przychodzą z krajów dotkniętych klęskami. Gdy w jakimś kraju była susza to przysłano tam wsparcie w postaci żywności. Rok później wysłano tam obserwatorów, aby sprawdzić jak murzyni sobie radzą gdy susza się skończyła. A na miejscu... murzyni siedzą sobie pod palmami, a zapytani dlaczego nie pracują na polach odpowiedzieli, że po co? Przecież biały człowiek przyśle papu. Tylko że skoro nie było suszy, to biały człowiek papu nie przysłał i głód trwał. No sorry, ale z takim podejściem to niczego się nie osiągnie.

Do dzisiaj JEDYNE linie kolejowe w Afryce to tory wybudowane blisko sto lat temu przez Europejczyków :)

Podobnie bezsensowna jest pomoc finansowa dla krajów afrykańskich. te pieniądze trafiają do lokalnych kacyków, władyków i innych kozaków z kałaszami trzęsących okolica. Anonimowy urzędnik ONZ powiedział kiedyś, że żeby te pieniądze trafiły choćby w części do potrzebujących, to trzeba by je zrzucać im z samolotów.
  • 0

#33

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pewnie masz rację, ale jakie mogłyby być to działania?


Olać ich, albo sobie poradzą albo wymrą, pech. :P

ale są też ludzie którzy naprawdę próbują coś wychodować na suchej, raczej nieurodzajnej ziemi Afryki.


Ale jest ich mało, bo po co mają hodować? Pilnują swoich pól, zbierają i nie mają komu sprzedać bo Biali rzucili za darmo ileś ton żarcia, więc kto kupi? I tak Biali rozwalają raczkującą ekonomie Afryki...

Ale biały człowiek tego nie zrobi, a to tylko dla tego że Afryka to bogaty kontynent,


Ależ droga pani, Biali mogą zostawić Murzynów żeby sami się rządzili i dalej to Biały człowiek będzie korzystać z tych złóż, wiesz dlaczego? Bo Afryka jest skorumpowana!

Eeeee... Tylko że ich problemy zaczęły się po dekolonizacji.


Bo Biali lepiej zarządzali tymi regionami.

I gro z nich twierdzi, że cechą charakterystyczną czarnych jest olewactwo i obijanie się.


Może po prostu Murzyni mają inne podejście do życia? Dlatego nie należy ich uszczęśliwiać na siłę. W Indiach też jest bieda bo taka religia, życie na Ziemi jest nieważne, dobra gromadzone tutaj i tak są niepotrzebne...
  • 0

#34

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O tak, Trajan, trafiłeś w sedno rzeczy.
Pisałam kiedyś artykuł o międzynarodowej pomocy dla Afryki. Niestety wyłania się smutny obraz. Tak to jest jak się podaje rybę zamiast wędki...

Nie przesadzałabym tylko z tymi tonami żarcia. Oni tam naprawdę głodują i żyją w skrajnej biedzie.
  • 0



#35

awjp.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to co? :hmm: Przecież pierwotne plemiona żyjące w dżungli (np. Pigmeje) radzą sobie doskonale. Polują, uprawiają przydomowe poletka i nie mnożą się jak szarańcza. Tylko Ci zamieszkjący większe wioski, ubierający się w darmowe, używane zachodnie ciuchy, siedzący w cieniu i czekający aż żarcie spadnie z nieba, są plagą. Żyją w skrajnej biedzie, bo tak im wygodniej. A skoro nie ma szans, żeby ich podejście do życie się zmieniło, nie widzę potrzeby, żeby wysyłac im jakąkolwiek pomoc. Może po 20 latach w końcu zaczęli by coś w tym kierunku robić. I przy okazji liczba ludności by się w jakimś stopniu unormowała. Z tego co kiedyś słyszałem, to oni nawet zboża będące pomocą przeznaczoną na wysiew zżerają :wall: .
  • 0

#36

Sido22.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problem czarnego lądu polega na braku edukacji. Moim zdaniem zamiast tych transportów jedzenia powinni wysyłać im książki, nauczycieli itd. Afryka jest kontynentem bogatym w zasoby naturalne ale potencjał ich wydobywania pozostawia wiele do życzenia. A i tak na marginesie nie chce się czepiać ale czarny czy murzyn to raczej takie słówka rasistowskie...
  • 0

#37

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Problem czarnego lądu polega na braku edukacji. Moim zdaniem zamiast tych transportów jedzenia powinni wysyłać im książki, nauczycieli itd.


Pytanie czy przypadkiem już się tego nie robi, to raz. A dwa, to pytanie czy oni zamierzają, chcą się uczyć. Według mnie, jest to kwestia mentalności, tego się raz dwa nie zmieni.

A i tak na marginesie nie chce się czepiać ale czarny czy murzyn to raczej takie słówka rasistowskie...


:o Słuchaj, możesz tę myśl rozwinąć? Bo szczerze mówiąc zaskoczyłeś mnie. Ja słyszałem, że na zachodzie histeria politycznej poprawności zabrania używać określeń "murzyn", "czarna kawa" (na kawę, określenie czarna kawa obraża murzynów xD ). Ale w Polsce jest jeszcze w miarę normalnie, dlatego nie za bardzo rozumiem w czym określenie np. "murzyn" Ci przeszkadza. Czarny, to tak samo jak o nas mówi się "biały". Wszyscy w tym wątku używają słowa "biały" i nikt nie uważa, że to określenie rasistowskie. Podobnie "czarny". Ja używam słów "murzyn" i "czarny" zamiennie żeby zachować jako taką poprawność stylistyczną, w życiu mi nie przyszło do głowy, że ktoś w Polsce uważa te określenia za niewłaściwe.

Czyli jak nie "czarny" i jak nie "murzyn" to jak właściwie mamy nazywać negroidalnych mieszkańców Afryki? Może "afroamerykanin"? :D
  • 0

#38

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Murzyn hehe moja koleżanka uważa to określenie za rasistowskie. Ja nie.
Natomiast czarny to po prostu nazwa koloru skóry. No już bez kitu nie bądźmy nadmiernie przerważliwieni. Bo popadniemy w jakąś paranoję, jakby tu imć pana mieszkańca Afryki nie urazić.
Trajan Afroamerykanin, to afrykański mieszkaniec Ameryki. Na tej zasadzie tworzyły się już swojego czasu takie językowo poprawne określenia jak Afropolak ;)
  • 0



#39

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Afroamerykanin, to afrykański mieszkaniec Ameryki.


Wiem, dlatego też śmieje się. Spotkałem się AUTENTYCZNIE z osoba nazywająca każdego czarnoskórego afroamerykaninem. Była głucha na wyjaśnienia takie, jak Twoje powyższe :D Do tego doprowadza paranoja politycznej poprawności, niektórzy ludzie maja całkiem zlasowane mózgi.
  • 0

#40

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a co do niektórych wypowiedzi, że głodujących ludzi w Afryce i Azji trzeba zostawić samym sobie bo "to nieroby i mnorzą się jak króliki"... nie no sorry ale dla mnie każdy człowiek zasługuje na szansę i pomoc, jakichkolwied wad by nie miał

A kto tu mowi o wadach ludzi ?? Ty nie rozumiesz o co chodzi, czytaj ze zrozumieniem. Tobie sie tylko wydaje ze pomaganie im to jest... pomaganie im i dawanie jakiejs szansy. A tak naprawde to jest jeszcze wieksze krzywdzenie, a szczegolnie przyszlych pokolen. To jest tylko pomaganie pojedynczym ludziom, a nie im wszystkim. To jest tylko i wylacznie satysfakcja, wrecz medialna moda, ze sie komus pomoglo, jednej osobie, tak jak pieniazki w fundacji TVN, wyslesz smska, pomozesz Ani chorej na bialaczke, a w tym czasie umiera 1000 osob chorych na bialaczke. Wysylanie jedzenia nie pomaga, tylko poglebia problem, o to mi chodzilo. Trzeba rozwiazac problem u zrodla, a wiekszosc zalezy od nich samych.

A i tak na marginesie nie chce się czepiać ale czarny czy murzyn to raczej takie słówka rasistowskie...

Tak, tak samo jak Zyd to okreslenie rasistowskie, litosci. Widze ze ulegles lewackiej paranoi poprawnosci politycznej. Bo teraz nawet jak sie rozmawia o zydach, to jest sie antysemita.

Dołączona grafika
  • 0

#41

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

+Tiamat von Klein+--> 100% racji! Większość ludzi na zachodzie daje pieniądze na Live 8 i inne bzdury i zachwycają się sobą, jacy są hojni, jacy dobrzy, jak pomagają biednym na świecie. A tymczasem są zbyt tępi, żeby zrozumieć, że pogarszają sytuację.

A takie durne postacie jak np. Bono tylko pogarszają sprawę firmując te idiotyzmy swoim nazwiskiem i napędzając spiralę głupoty. I taka sytuacja się nie zmieni przez długie lata, w Afryce będzie coraz gorzej. A w odpowiedzi "dobrzy" z całego świata będą wysyłać coraz to więcej pieniędzy (na nowe limuzyny, albo broń dla kacyków) albo żywność. I tak to się będzie nakręcać.
  • 0

#42

Sido22.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek to człowiek i nie powinna się go klasyfikować za kolor skóry. Widocznie Trajan mało podróżujesz i słabo znasz pojęcie rasizmu. Nie wiem czy miło by Ci było gdybyś urodził się z ciemniejszą skóra w Polsce i zamiast po imieniu wołali by Cię czarnuch czy murzynie?? Zresztą z czym kojarzy Ci się ta nazwa w pierwszej chwili?? A to fragmencik (z wkp) ,,Murzyn - wyraz oznaczający osobę czarnoskórą, używany w Polsce od XIV wieku, pochodzi według słownika Brucknera od terminu Maur. Termin czarnuch jest powszechnie uznawany za obraźliwy”
Ale nie odbiegajmy od tematu.....
  • 0

#43

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sido22--> No właśnie, termin "czarnuch" jest uważany za obraźliwy. A nie murzyn, czy czarny. A słowo MURZYN to ich nazwa w języku Polskim, dlaczego mają się obrażać, że są nazywani tak, jak się nazywają?
Nie wiem co do tematu ma wartościowanie według koloru skóry, czy ktoś tu kogoś tak wartościuje? Może mam twierdzić, że różnic w kolorze skóry nie ma? Przykład z wołaniem "murzyn" zamiast imienia jest absurdalny. Nie mówimy o konkretnych osobach, ale o rasie, nie udawaj, że nie widzisz różnicy. Ja mam imię, ale ponadto jestem również białym człowiekiem rasy kaukaskiej i nie obrażam się za twierdzenie, że jestem białym człowiekiem rasy kaukaskiej. Dlaczego oni mieliby się obrażać? Na siłę doszukujesz się jakichś nieprawidłowości i popadasz w lekką paranoję. No i nadal nie napisałeś jak chcesz żebyśmy ich nazywali
Skoro odpada już:
a. murzyn
b. czarny
c. czarnuch - tu się zgodzę
d. czarnoskóry - z analogii od "czarnego" jak rozumiem też odpada

No to jak ich nazywać? Już więcej słów określających negroidalnych mieszkańców Afryki ja nie znam. jak chcesz, żebyśmy ich nazywali
  • 0

#44

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ej, ej ale czarny i czarnuch to dwa różne słowa. Z przytpczonej definicji wynika jedynie, że czarnuch ma konotacje negatywne czy obraźliwe. A Murzyn gdzie?
  • 0



#45

Madafaka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problem czarnego lądu polega na braku edukacji.


Wiesz że kształcenie jest nieekonomiczne? ;)

Zanim koszt "wytworzenia" inżyniera sie zwróci on już zdąży umrzeć na AIDS. Pech.

A co do rasizmu, jeżeli piszecie słowo "Murzyn" lub "Czarny" jako określenie rasy, zresztą tak samo jako "Biały" to piszemy wielką literą! Jest to nazwa rasy lub wyrażenie oznaczające nazwę rasy i takie rzeczy piszemy wielką literą.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych