Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Mieszka W Tobie Ktoś Jeszcze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W opisie forum jest coś o świadomości, a więc:
Zapraszam do mojego wywodu..

Czy moge założyć że nie kontrolujesz w pełni swojego ciała? Moge założyć że to nie Ty wytwarasz adrenaline, albo białe krwinki?
Tak?
Czy moge założyć, że czasem coś Cie gnębi w środku, bez Twojej świadomosci.. tzw. podświadomie?
Moge?
Czy potrafisz sam usuwać swoje kompleksy?
Potrafisz?
Czy potrafisz, od tak mnie znienawidzić lub pokochać?
Potrafisz?
Idać dalej, moge założyć, że ktoś/ cos innego zajmuje się tym wszystkim co wyżej napisałem?
Powiecie, że nie.. bo to nie jest udowodnione naukowo..
Tylko.. zapewne wiecie, że człowiek nie kontroluje w całości swojego mózgu.. ale jednak on funkcjonuje i jest potrzebny (inaczej by nie było tych obszarów).. Więc tutaj moje pytanie.. komu/czemu potrzebne sa te obszary.. i czemu one sa odpowiedzialne, za na przykład

wytwarasz adrenaline, albo białe krwinki?

?
A znane wam sa, zapewne półkule mózgowe.. Teraz troszkę o nich:

LEWA I PRAWA PÓŁKULA

Od pewnego czasu wiadomo, że mózg podzielony jest na dwie półkule. Naukowcy odkryli, że jeżeli jest uszkodzona lewa półkula, prawa strona ciała zostaje sparaliżowana. I odwrotnie, przy uszkodzeniu prawej półkuli, lewa strona ciała ulega sparaliżowaniu. Innymi słowy każda pólkula kontroluje przeciwną stronę ciała.
Ta specjalizacja półkul podsunęła naukowcom pomysl, by sprawdzic czym różnią się obie półkule mózgowe między sobąi czy specjalizacja to dotyczy jedynie sfery ruchowej.
Idąc za tym wątkiem, Rogger Sperry i robert Ornstein z Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadzili szereg eksperymentówmających za zadanie odkrycie zasady funkcjonowania dwóch półkul mózgowych.
Odkryli oni, że obie półkule mózgowe są ze sobą połączone niezwykle skomplikowaną, składającą się z 300 milionów połączeń nerwowych, siecią, zwaną corpus colossum.
Wychodząc z założenia, że prawa ilewa półkula są do siebie biologicznie bardzo podobne i w zasadzie mogą być brane pod uwagę raczej jako dwa mózgi pracujące w harmonii, niż jako jeden mózg podzielony na dwa, Ornstein i Sperry rozpoczęli badania nad funkcjami intelektualnymi, w których obydwie pólkule się specjalizują.
Badanym ludzim podłączono do głowyelektrody mierzace fale mózgowe i poproszono o wykonywanie zadań iczynności umyslowych takich jak dodawanie liczb, pisanie eseju, ustawianie kolorowych klocków, logiczne analizowanie, snucie marzeń, wyobrażanie sobie sytuacji z fantazji. Wyobrażanie kolorów itp.
W szasie tych eksperymentów mierzono fale mózgowe emitowane podczas każdego ćwiczenia. Wyniki badań były zadziwiające i o fundamentalnym znaczeniu.
Okazało się,że poszczególne półkule specjalizują się w bardzo różnych od siebie typach dzialań umyslowych.


SPECJALIZACJA LEWEJ PÓŁKULI



Lewa półkula do niedawna definiowana jako dominująca, jest również określana jako półkula logiczna. Teraz okazuje się, że jest ona dominująca, ale tylko w określonych dziedzinach działalności umysłowej. Lewa pólkula zawiaduje:
MOWA - Półkula ta odpowiedzialna jest za funkcje językowe. Jest to strona kontrolująca mowę i sprawiająca, że możesz czytać i pisać. Pamięta ona imiona, faktty i daty i wie jak pisać ortograficznie.
ANALIZA i LOGIKA -lewa półkula jest miejscem, gdzie odbywa się analiza i "rozbieranie rzeczy na kawałki" oraz poddawanie materiału logicznej, racjonalnej ocenie. Logiczne ianalityczne myślenie potrzebne jest do rozwiązywania skomplikowanych problemów matematycznych.
Ponaddto lewą półkulę charakteryzuje:
SEKWENCYJNOŚĆ - napływające informacje są kodowane sekwencyjnie czyli "krok po kroku".
MATEMATYCZNOŚĆ - numery i liczby są kodowane w lewej półkuli.
DOSŁOWNOŚĆ - lewa pólkula rozumie tylko dosłowne znaczenie słów.
Lewa pólkula kontroluje ruchy przeciwnej strony ciał. Czyli, jeśli poruszysz lewym palcem prawej nogi, będzie to zrobione na polecenie lewej półkuli.


SPECJALIZACJA PÓŁKULI PRAWEJ


Prawa pólkula zwana również intuicyjną, jest pólkulą dominującą w zupelnie innej sferze dziełalności.
Cechuje ją:
WIZUALIZACJA - informacje są kodowane i uzyskiwane w postaci wyobrażeń, a nie słów.
HOLISTYCZNOŚĆ - prawa półkula może absorbować różnego typu informacje jednocześnie, postrzega całość i może doprowadzić do rozwiązania problemu poprzez nagLe zrozumienie(Eureka!).
Prawa półkula rozpoznaje twarze ludzi,odczytując rysy twarzy jako całość.
PRZESTRZENNOŚĆ - zawiaduje funkcjami wizualno - przestrzennymi. Innymi słowy to prawa półkula sprawia, że możesz układać puzle i wiesz, jak znależć drogę do domu.
MERAFORYCZNOŚĆ - twoja prawa półkula rozumie język przenośni. Jest w stanie zamienić dosłowne znaczenie zdanie w treści, jakie się w nim zawierają. I jesli ktoś mówi: "Ale się zrobiła zadyma", Twoja prawa półkula będzie wiedziała, jaka jest różnica między tym, co zostało powiedziane, a tym, co ten ktoś chciał powiedzieć.
EMOCJONALNOŚĆ-choć emocje są produktem innej części mózgu, systemu limbicznego, są one niejako transportowaneprzez prawą półkulę.
UDUCHOWIENIE - prawa pólkula jest półkulą zatopioną w modlitwie i oddaną Bogu.
Ponadto prawa półkula pdpowiada za:
MUZYKALNOŚĆ - wrodzony talent do muzyki i umiejętność reagowania na muzykę są funkcjami prawej półkuli (chociaż edukacja muzyczna i studia włączają udział lewej półkuli).
UZDOLNIENIA PLASTYCZNE - rysowanie, malowanie, rzeżba są naturalnymi talentami prawej półkuli.
SEKS - działalność i przeżycia seksualne należą do prawej półkuli (jeśli nie starasz się za bardzo i nie jestaś owładnięty dążeniem do perfekcji w technikach).
PRODUKOWANIE SNÓW - marzenia senne należą również do lewej półkuli.
Prawa pólkula kontroluje ruchy lewej strony ciała.
Podczas licznych eksperymentów odkryto również, że osoby, które były przyzwyczajone do używania tylko jednej pólkul, miały duże trudności w używaniu drugiej, tak jakby dominacja jednej powodowała eliminację drugiej.
W toku dalszych eksperymentów odkryto, że kiedy słabszą półkulę pobudzano istymulowano do działania w harmoni z dominującą, ogólnym rezultatem było podwyższenie efektywności danej osoby.
Wyniki były rewelacyjne.
Okazalo się bowiem, że podniesienie efektywności nie odbyło się według matematycznej równości:
jedna strona + jedna strona = podwojenie efektywności. Było raczej tak: 1 + 1 > 5 !!!
Specjalizacja pólkul może dawać nieoczekiwane rezultaty w przypadku uszkodzenia mózgu. Pacjenci z uszkodzonym corpus collosum odbierają bodźce ze środowiska tak, jakby mieli dwa oddzielne mózgi. Na przykład, jeżeli danej osobie pokaże się piłkę z lewej strony, to znaczy, że będzie ona zainteresowana tylko przez lewe oko, a tym samym tylko przez lewą półkulę. Część mózgu odpowiedzialna za mowę, znajdująca się w lewej półkuli, stwierdzi, że niczego nie widzi!
W innym eksperymencie pacjent, któremu polecono namacać w torbie z klockami o różnych ksztaltach piłkę, wykonał zadanie bez problemu. Kiedy zapytano go, co przed chwilę zrobił, odpowiedział, że nic. Piłka była "widziana i dotknięta" tylko przez prawą półkulę. Centrum mowy znajdujące w lewepół pókuli, nie zarejestrowalo nic. Innym eksperymentem ilustrującym specjalizację dwóch półkul mózgowych jest słowne doświadczenie z SINDBADEM. Słowo SINDGAD wyświetlono pacjentom z chirurgicznie podzielonym mózgie. Pacjentów proszono o umieszczenie wzroku dokładnie między literą N i B. W ten sposób pierwsze trzy litery były odbierane przez prawą półkulę, trzy ostatnie ptzez lewą. kiedy poproszono pacjentów o nazwaqnie wyrazu, który widzą, powiedzieli BAD. Kiedy poproszono o wskazanie wyrazu, ktory właśnie przeczytali, z użyciem lewej ręki, pacjenci wskazali na SIN.
Specjalizacja dwóch półkul (i idące za tym konsekwencje dla naszego rozumieniaistoty ludzkiego funkcjonowania) jest również demonstrowana podczas pomiarów impulsów elektrycznych emitowanych przez mózg w czasie wykonywania różnych działań umyslowych.
Źródło: http://www.logopedia...c...4&Itemid=37

Widzicie pewna spójnosc?
Widzicie że my jesteśmy (nasze świadome JA) jest lewą półkulą, a to drugie coś/ktoś co potrafi spowodować to czego wy wyżej nie potrafiliscie jest prawa?
Mogę zaryzykować, że lewa półkula jest podświadomosc?
Sądze że moge..
Teraz w troszeczke inną stronę..
Czasem, mówicie 'myśle o tym podświadomie', 'robie coś podświadomie'.. podświadomie, czyli jak? Bez udziału świadomosci? Bez udziału, Twojego ja? Czyli z udziałem czego? Podświadomosci?
Jeżeli z udziałem podświadomosci, to trzeba przyznac, że musi ona miec jakieś własne Ja które produkuje te myśli, lub kontroluje pewne czyny.. Czy teraz już moge śmiało stwierdzić że zyje w nas drugie ja? Które jest z nami, połoczone tak jak połączone sa półkule mózgowe.. bardzo specyficznie.. ale spójnie..
Skoro podświadomość może oddziaływać na świadomosc, osmielę się stwierdzić że świadomosc może również oddziaływać na podświadomosc.. zapytacie jak?

WIZUALIZACJA, HOLISTYCZNOŚĆ, PRZESTRZENNOŚĆ, MERAFORYCZNOŚĆ, EMOCJONALNOŚĆ, UDUCHOWIENIE, umiejętność reagowania na muzykę, rysowanie, malowanie

Zastanawiacie sie po co oddziaływać na podświadomość?
Potraficie materializować wasze ciało eteryczne? Potraficie rzucać przedmiotami za pomocą woli?
Nie?
Jeżeli założymy że takie zjawiska istnieja (to zdanie specjalnie dla sceptyków), to ośmiele się założyć że będzie za nie odpowiedzialna podświadomość..
Jeżeli sie spodoba, beda jeszcze inne artykuły o podświadomości i o tym co potrafi..

Autor: KicHu
P.S Ten artykuł, to za EMO..
  • 0

#2

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Potraficie materializować wasze ciało eteryczne? Potraficie rzucać przedmiotami za pomocą woli?


Chyba z tym lekko przesadzileś.

Posiadając wyższa świadomość można z pewnością kontrolować procesy zachodzące we wlasnym ciele: produkcje hormonów ,reakcje bezwarunkowe, ból ,modyfikować dzialanie zmyslów ,polepszyć refleks ,percepcje i sile fizyczną oraz inteligencje. Ale psychokineza czy produkcja ektoplazmy to duże przegięcie.
  • 0

#3

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Psychokineza czy produkcja ektoplazmy to materiał na otwarty to materiał na nastepny artykuł, jak ten sie spodoba..
Mam nadzieję że jako wyższa świadomosc mówisz o kontrolowaniu podświadomosci..
Bo na trzecie Ja, przyjdzie pora, w któryms tam artykule..
  • 0

#4

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozróżniam drugich ,trzecich ,setnych "JA" ,wg mnie warst świadomości jest tyle ile jest ludzi na świecie. Wszelkie zaszufladkowanie wydaje mi się bezsensowne.
  • 0

#5

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mając możliwość wielu obserwacji chorych na schizofrenię, której przyczyny do końca nie są jasne, odniosłem wrażenie że w tych nieszczęśliwych ludziach "mieszka ktoś jeszcze". Coś podobnego co czasem daje się zauważyć w horrorach. Tak jakby obcy pasożytniczy mentalny twór, który w pewnych momentach przejmuje kontrolę nad umysłem chorego, zmieniając jego zachowanie nie do poznania.
  • 0

#6

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To co powiem, pewnie obudzi rzesze sceptyków ale...
Ja wierze że schizofrenia jest opętaniem..
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś chorego na schizofrenie leczono wstrzasami elektrycznymi..
Spytacie: 'I co z tego?'
Otóż, pomagało..
W jaki sposób, rażenie prądem może leczyć tak poważną chorobę?
Otóz, duch która opętuje ciało, przejmuje nad nim kontrole.. ale przejmuje również wszytskie własciwosci ciała... również odczuwanie bodźców elektycznych.. odczwa ból.. po co ma byc w czymś co sprawia mu ból? Znajdzie sobie inne bez tego bólu..
Mentoris może zauwazyłes, że niektórzy pacjenci po trafieniu do zakładu zupełnie sie zmieniali, cichli i starali sie nie wychylać.. jak myslisz czemu? Czemu chcieli by o nich zapomniano?...
Czytałem ostatnio 'Charaktery' i oto fragment pewnego listu:

Od długiego czasu nurtuje mnie pytanie: dlaczego nie potrafue cieszyć się znów życiem, skoro moja córka wyzdrowiała? (...) Córka była w tym czasie najcieższym przypadkiem na oddziale. W szpitalumokaleczała sie podczas ataków leku, w czasie których miewała omamy słuchowe. Ona sama określała to jako ataki, przed którymi ratunkiem było samookaleczenie, czyli cięcie się czym tylko sie dało oraz przyalanie papierosami lub zapalniczka(...)

Czemu ratunkiem, było własnie sprawianie sobie bólu? Moge miec racje?..
  • 0

#7

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak jakby obcy pasożytniczy mentalny twór, który w pewnych momentach przejmuje kontrolę nad umysłem chorego, zmieniając jego zachowanie nie do poznania.

Aż mi się przypomniał umieszczony przeze mnie artykuł o pasożytach, bakteriach etc., które w nas żyją :huh2: Człowiek - Spółka ZOO
Ciekawe jakie tajemnice skrywa jeszcze przed nami umysł.. Być może w każdym z nas tkwi taki mentalny twór, ale nie w każdym się budzi? Hmm..

Teraz nieco z humorem:
Może zaczynam wariować, ale czasami tak się zastanawiam jak by to było, gdyby okazało się, że kosmici mają na nas wpływ ;) Przenikają nasze mózgi, umysły i kontrolują wszystko, co robimy :hmm: Chyba zaraz zacznę pisać książkę s-fi :mrgreen: Mam wizję :D
  • 0



#8

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kosmici czy CBA - co za różnica? :D
  • 0

#9

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mentoris może zauwazyłes, że niektórzy pacjenci po trafieniu do zakładu zupełnie sie zmieniali, cichli i starali sie nie wychylać.. jak myslisz czemu? Czemu chcieli by o nich zapomniano?...

Jest w tym sporo racji. Można tylko dyskutować co do nazwy. Czy pasożyt, obcy twór, opętanie - wszystko to i tak zmierza do tego, że może w nas żyć ktoś inny. Pacjenci w zakładach psychiatrycznych, bardzo często boją sie leków i zabiegów. To zrozumiałe, jeżeli one mają negatywny wpływ na owo "coś". One nie chce się dać usunąć i niekiedy lepiej zrobić taktyczny unik, aby przetrwać.
Musimy jednak też założyć, że mogą otrzymywać zwiększone dawki leków psychotropowych, które ich wytłumiają
  • 0

#10

Tacita.

    Ukryty wymiar

  • Postów: 859
  • Tematów: 53
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kosmici czy CBA - co za różnica? :D

No matter who, the question is how! :aaa:

A tak poważnie..

Skoro podświadomość może oddziaływać na świadomosc, osmielę się stwierdzić że świadomosc może również oddziaływać na podświadomosc..(....)

Oczywiście. W każdej sekundzie życia wpływamy świadomością na podświadomość, a podświadomość wpływa na świadomość. Obie uzupełniają się wzajemnie i stanowią swoistą harmonię. Gdy ten stan zostaje zakłócony, pojawiają się choroby psychiczne - tak mniemam.

Irren ist menschlich :)

Mentoris może zauwazyłes, że niektórzy pacjenci po trafieniu do zakładu zupełnie sie zmieniali, cichli i starali sie nie wychylać.. jak myslisz czemu? Czemu chcieli by o nich zapomniano?...

Czasami jest tak, że ci ludzie chcą, aby lekarz stwierdził: "O, jaka poprawa!" i by ich wypisał ze szpitala. Czasami..
  • 0



#11

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pacjenci w zakładach psychiatrycznych, bardzo często boją sie leków i zabiegów. To zrozumiałe, jeżeli one mają negatywny wpływ na owo "coś". One nie chce się dać usunąć i niekiedy lepiej zrobić taktyczny unik, aby przetrwać.
Musimy jednak też założyć, że mogą otrzymywać zwiększone dawki leków psychotropowych, które ich wytłumiają


Spróbuj swoim pacjentom zaaplikować kuracje rozpalonym żelazem. W średniowieczu się sprawdzalo. A sobie sam zaaplikuj elektrowstrząsy. Ciekawe czy po tym przeżyciu będziesz jeszcze zdolny pisac na klawiaturze.

Otóz, duch która opętuje ciało, przejmuje nad nim kontrole.. ale przejmuje również wszytskie własciwosci ciała... również odczuwanie bodźców elektycznych.. odczwa ból.. po co ma byc w czymś co sprawia mu ból? Znajdzie sobie inne bez tego bólu..


Może lepiej odciąć glowę ,wtedy zly duch nie bedzie mial gdzie sie schronić i ucieknie.
  • 0

#12

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja czesto plote rozne glupoty i gdzies dopiero po paru minutach zaczynam rozumiec co powiedzialem i dlaczego. dzieje sie tak gdy jestem spiacy i bardzo oslabiony, ale nie czuje sie slaby, ale tak jakbym byl gdzies w ciele zamkniety a ktos inny mna sterowal O_o
  • 0

#13

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Spyryt, swoim zachowaniem pokazałes totalne zacofanie.. Straciłes naprawde dużo w moich oczach... szkoda że jestes tam zamkniety na rózne teorie i na każde ragujesz agresja i minusem.. Ale i tak sadze że warto jest być dobrym..
  • 0

#14

Spyryt.
  • Postów: 67
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spyryt, swoim zachowaniem pokazałes totalne zacofanie..

Ja zacofanie? To Ty przedstawiasz średniowieczne poglądy. Podobnie inkwizycja usprawiedliwiala palenie czarownic.

Straciłes naprawde dużo w moich oczach...szkoda że jestes tam zamkniety na rózne teorie i na każde ragujesz agresja i minusem..

Na każde? Zachowujesz sie dziecinnie.

Naprawdę żal mi ludzi którzy przez wlasne wierzenia/przekonania/fantazje/pyche czują się usprawiedliwieni do krzywdzenia drugiej osoby...Będziesz kogoś torturowal elektrowstrząsami bo ubzduraleś sobie że to wygoni zlego ducha?
  • 0

#15

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Torturował? Za dużo piły, albo za duże kompleksy..
A jak faszerujesz ludzi psychotropami to nie jest torturowanie?
Przeprowadzanie takich operacji, zeby potem niezbedna była druga to nie jest torturowanie?
Weź sie nastepnym razem zastanów, zanim wydasz osad..

Po drugie mój poł myślący kolego:

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś chorego na schizofrenie leczono wstrzasami elektrycznymi..

Czy ja kogos namawiam do uprawiania takich praktyk? Stwierdziłem że tak było kiedys? Nikogo nie zachecam, to jest stwierdzenie, stwierdzenie faktu..
Polecam na przyszłosc, nauczyć sie myślec i czytać ze zrozumieniem..
Mam nadzieję że po tym jak dałes mi minusa, przez Twoje nie udolne myślenie i brak zdolnosci rozumowania czujesz sie lepiej..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych