Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tunel czasoprzestrzenny nad Biegunem Południowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#76

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I znowu generalizujesz, bo ja nigdzie tego nie mówiłem. Zaznaczyłem, że podrzucam temacik, nie zaś, że odpowiadam na twoje zarzuty względem głównego wątku. Osobiście nie odniosę się do Twoich zarzutów z powodu tego, że uważam artykuł za zbyt naciagany. Co zaś tyczy się sposobu Twoich reakcji, to bierz wszystko z wiekszym dystansem, bo, jak na moje oko, to zbytnio te tematy traktujesz poważnie, a przecież tu chodzi o chłodne spojrzenie (ja w końcu tak bym zrobił jako opozycjonista z założenia). Dajesz się ponieść pierwszej reakcji i myślę, że stąd takie, a nie inne, odniesienie do tego co pisałem, przemyśl dwukrotnie co czytasz, potem odpisz, nie odwrotnie. Sam widzisz, że odrzuciłem cofnięcie w czasie i potwierdziłem starzenie się zegarka, co (o ironio!) potwerdziło jeszcze Twoje argumenty, to po jaką cholerę mnie atakujesz, że nie używam konkretów? Nie spytałem cie w jakikolwiek sposób "skąd wiesz cokolwiek", wyraziłem jasną i treściwa teorię, cóż jeszcze oczekujesz w dyskusji?
  • 0



#77

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początku było chłodne spojrzenie, próba wytłumaczenia, ale śledząc ten wątek zobaczysz że częsć użytkowników nie chce poprostu zrozumieć że ten artykuł jest fałszem. Mówią ze wszystko mozliwe i nie można autora ograniczac w jego poglądach. Poprostu boli mnie to że częsc osoób tarktuje materiały zebrane na tym forum za jedyną słuszna prawdę o otaczającym nas świecie. I chyba nie potrafią wyciagnać wniosków z mojego konika czyli Henryka Batuty, który dla nich śmieszny dla mnie jest wykładnią tego czego można spodziewac się po internetowych źródłach i teoriach
  • 0

#78

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co nie daje Ci najmniejszych podstaw odnosić się z nieuzasadnioną i bezpodstawną krytyką względem mojej teorii i moich wypowiedzi w tej kwestii. Ja do owych osób nie należę, więc nie generalizuj, a gdy popełnisz błąd najzwyczajniej to powiedz, a nie zmieniaj temat i nie przechodź do kolejnego ataku, bo to jest bez sensu i psuje klimat.
  • 0



#79

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mówią ze wszystko mozliwe i nie można autora ograniczac w jego poglądach.

Możesz mnie sklasyfikować jak chcesz, ma to gdzieś, ale ja przynajmniej dopuszczam pewne możliwości, nie twierdze nigdy że są one 100% prawdą.


Poprostu boli mnie to że częsc osoób tarktuje materiały zebrane na tym forum za jedyną słuszna prawdę o otaczającym nas świecie.

I tu mam nadzieje że nie wrzuciłeś mnie do tej szyfladki, chyba pokazałem to w twoim temacie związanym z dogmatami i kościołem. A co do teori, to ja jestem otwarty i najpierw chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o zagadnienu, a potem wydać osąd. W tym temacie skłoniłeś mnie do fałszywości rzeczonego artykułu i fajnie, ale jak jak sam piszesz o otaczającym nas świecie, to jest tyle rzeczy nie wyjaśnionych, że się w głowie nie mieści. tak więc nie można nigdy z góry założyć prawdziwości, bądź fałszu w danej teorii.
  • 0



#80

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OK przepraszam ale twoją wypowiedź (tą pierwszą) uznałem za mocny głos w tej kwestii ale szczerze mówiąc to nie widze w mojej odpowiedzi bezpodstawnej krytyki a raczej wyciągając z niej wnioski spytałem się czy mityczny już czasomierz mógłby działać. Ok przepraszam jeszcze raz jeśli cie uraziłem. Lubię z tobą dyskutować i miałem nadzieje ze bedzie nam łatwiej zająć stanowisko w kwestii krótkiego artykułu niż w kwestii setek lat historii Koscioła i tysiecy lat historii Biblii

[ Dodano: 2006-02-19, 23:18 ]
No tyle że temat o dogmatach był raczej potwierdzający jego prawdziwosć a wy atakowaliście, wiec jest to pewna różnica.... Problem w tym że mi nie zależy na tym zeby wam pokazać że tak to ja jestem mądry i fajny i ja mam racje, naprawdę poprostu siedze na tych forach czytam te rozne teorie i zaczałem zauwazac takie sprzecznosci i nonsensy ( wy macie tak w wypadku Koscioła czy Biblii)
  • 0

#81

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problem w tym że mi nie zależy na tym zeby wam pokazać że tak to ja jestem mądry i fajny i ja mam racje, naprawdę poprostu siedze na tych forach czytam te rozne teorie i zaczałem zauwazac takie sprzecznosci i nonsensy ( wy macie tak w wypadku Koscioła czy Biblii)



No i widzisz... z tego samego powodu my nie przesiadujemy na forach religijnych (a przynajmniej ja) bo wiem, ze ze swoimi pogladami tam nie wygram. Z tego tez powodu forum to przyciaga osoby zainteresowane dziwnymi czasem nawet bardzo dziwnymi (wrecz nieprawdopodobnymi) teoriami, ale nikt nie mowi: "tak 100% racji", tak samo nikt nie bierze kazdej analizy za pewnik
  • 0



#82

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eh, jednak widze ze dla was moje proste i logiczne argumnty są dla was stolca warte, co potweirdza ze wierzycie we wszystko co sie na tym forum umiesci.....

I jeszcze jedno Bóg i sparwy z nim związane są także "paranormalne" ale akurat ta jedna "paranormalna" historia opisana w Biblii nie pasuje wam do tysięcy teorii dlatego tak bardzo ją zwalczacie.
  • 0

#83

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O ale jestes smieszny, boki zrywać
  • 0

#84

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

:D


Ale to nie jest śmieszne. To naprawdę tak z zewnątrz wygląd.

O! Koniec świata w 2012 przepowiedziany przez Majów i przekazy z kosmosu! Trzeba się przygotować na przejście w 4 gęstość!

O! Znaleziono w jaskiniach przesłania od ludzi z przyszłości, to musi być coś niesamowitego i prawdziwego!

O! Sai Baba wygłosił nowe kazania, coż za fascynująca lekcja duchowa!

O! A ten znowu wyjeżdża z jakąś biblią, Chrystusem i kościołem, co za matoł, że w to wierzy.


Teraz to ja mogę :(
  • 0

#85

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo, ktoś mi pojechał więc ja też pojadę:

Indoctrine: Co za matoł że pisze takie głupoty.
  • 0

#86 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

masz 20 lat...a jestes uparty jak 10 letnia niesforna Zuzia :D
  • 0

#87

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak to jestem uparty? Przecież ten artykuł to kpina, sprzeczność na sprzeczności, zwłaszcza historia balonu meterologicznego....
  • 0

#88

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

POKOJ WSZYSTKIM NA TYM FORUM I POZA NIM

nie klocmy sie to co ma sie zdarzyc sie zdarzy jesli w 2012 stanie sie cos waznego dla ludzkosci to ok, jesli nie to tez ok. co wam przeszkadza ze "wymyslamy" sobie niestworzone teorie, rozne zjawiska "paranormalne" itd.

to tak jakbysmy ogladali film "science-fiction", tyle ze tutaj po prostu chcemy byc w takim filmie :oops:
  • 0



#89 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

moze odrobine przesadziles z tym filmem s-f :P
  • 0

#90

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Znany rosyjski naukowiec
Nikolay
Kozyrev twierdził, że eksperymenty mające dowieść faktu, że
możliwe jest przeniesienie się z przyszłości do przeszłości są całkiem
realne.
"Czas może stanowić o ruchu i wytwarzać energię" - twierdził Kozyrev.
Czas - względność jak nic...
Wszyscy wiemy, że każdy z nas inaczej odczuwa zmiany w czasie w różnych
stanach fizycznych i emocjonalnych. Raz czas mija nam "bardzo szybko",
innym razem "się ciągnie".
Rosyjski badacz dziwnych zjawisk, filozof, autor wielu książek -
Gennady Belimov, w jednym ze swoich artykułów pt."Maszyna czasu:
pierwsza prędkość" opisał serię eksperymentów, które przeprowadził na
grupie entuzjastów dr Vadim Chernobrov - znany projektant wielu maszyn
czasu
Dołączona grafika
Obecnie jednym z sukcesów tejże grupy jest możliwość spowolnienia czasu
o 1,5 sekundy w okresie 1 godziny przy użyciu specjalnie
zaprojektowanego pola magnetycznego.
Pod koniec roku 2001 skonstruowano maszynę czasu, którą umieszczono w
jednym z lasów Volgogradu na terenie Rosji. Mimo, że działała na
samochodowym akumulatorze, zmieniała czas o 3% - jak twierdzi sam
zainteresowany.
W miejscu, w którym przeprowadzano ten eksperyment znajdował się
niegdyś - jak twierdzi Gennady Belimov - Instytut Badawczy Równoległego
Świata. Rezultaty tamtejszych eksperymentów można znaleźć dziś w
archiwach innych instytucji badawczych. W roku 1952 szef tajnego pionu
sowieckiej policji -Lavrenty Beria, przeprowadził akcję przeciwko
pracującym w instytucie
naukowcom. 18 profesorów zostało rozstrzelanych, 59 innych pracowników
naukowych wysłano do obozów pracy.
Dalsza część tej historii może wydać dla większości z Państwa historią
science-fiction - i tak należy ją po części traktować, brak bowiem
oficjalnego i wspólnego stanowiska naukowców w tej sprawie - a bez tego
nie ma mowy o całkowitej realności przedstawionych faktów.
Instytut po paru latach przerwy powrócił jednak do swojej wcześniejszej
działalności. W roku 1961 znów przerwano prace. Zniknęli naukowcy,
którzy tam pracowali, pozamykano budynki instytutu, wyburzuno część
jego budynków. Przedstawiciele partii komunistycznej postanowili
zawiesić wszystkich naukowców, którzy mieli jakikolwiek związek z
prowadzonymi w tymże instytucie pracami na czas nieograniczony.
Instytut wznowił jednak prace w roku 1987, kiedy doszło do zmian
politycznych. Starano się tam dokończyć prace, które wielokrotnie
wcześnej przerywano. Pod koniec sierpnia 1989 roku doszło tam do
potężnego wybuchu, który słychać było w całej okolicy położonego na
wyspach Anjou instytutu. Eksplozja zniszczyła ważący 780 ton moduł
badawczy, zniszczeniu uległy obiekty na powierzchnii dwóch kilometrów
kwadratowych.
Jedna z wersji mówi, że przyczyną tragedii było uderzenie w moduł
dużego obiektu - możliwe że asteroidy, która pochodziła z równoległego
świata.
Ostatnie zapisy taśmowe, które przetrwały do dzisiejszego dnia tak
przedstawiają ostatnio przeprowadzane tam badania:
"Umieramy, ale nie ustajemy w dążeniach, aby zakończyć ten eksperyment.
Jest tutaj bardzo ciemno; widzimy obiekty jakby były podwójne; nasze
ręce i nogi są jakby przeźroczyste, widzimy kości i żyły przez skórę.
Tlenu starczy na jakieś 43 godziny, system podtrzymywania życia uległ
znacznemu zniszczeniu. Dziękujemy naszym rodzinom i przyjaciołom!" -
urywa się nagranie.

Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: Pravda, fot. Steve Bell/r.n.

Podróże w czasie bez paradoksów?

Prawa fizyki wykluczają możliwość odbycia podróży w czasie, która wiąże się z wystąpieniem paradoksów sytuacyjnych, jak cofnięcie się do okresu własnego dzieciństwa (odmłodzenie). Jest jednak możliwe uniknięcie konfliktów przez zastosowanie praw fizyki kwantowej. I co wtedy?
Dołączona grafika
Część rozwiązań równania ogólnej teorii względności Eisteina dopuszcza możliwość wystąpienia sytuacji, w których czasoprzestrzeń zawraca. Daje to podróżującym w czasie teoretyczną możliwość powrotu do przeszłości i spotkania znacznie młodszych wersji siebie. To rozwiązanie zawiera jednak zbyt wiele paradoksów. Naukowcy twierdzą, że muszą istnieć w takim razie jakieś ograniczenia, co dałoby teoretyczną możliwość na zaistnienie takiego zjawiska.

Fizycy Daniel Greenberger z City University w Nowym Jorku i Karl Svozil z wiedeńskiego Uniwersytetu Technologii w Austrii dowiodli w oparciu o fizykę kwantową, że podróżujący w czasie przeszłym nie będą mogli wpływać na rzeczywistość w przeszłości - nawet jeśli będą zdolni wrócić na czas.

Ograniczenia pojawiają się w kwantowej zdolności obiektów do zachowywania się jak fala. Obiekty kwantowe dzielą się na wiele zbiorów fal, które poruszają się w różnych kierunkach czasoprzestrzenii. Usunięcie ich z przeszłości jest możliwe tylko w sytuacji, gdybyśmy doprowadzili do zespolenia się wysłanych przez dany obiekt fal - a to jest praktycznie niemożliwe.
Gdybyśmy chcieli usunąć z przeszłości jakiś obiekt, musielibyśmy usunąć wszelkie zmiany, jakich on dokonał - uszkodzenia/przemieszczenia/wpływ na inne ciała materialne (np. ruch powietrza, nie wspominając o grawitacyjnych zaburzeniach).

Teoria kwantowa dopuszcza możliwość odbycia podróży w czasie, albowiem nic nie przeszkada wysłanym przez obiekt falom na powrót w określonym czasie. Kiedy Greenberger i Svozil analizowali co dzieje się z falami wysłanymi w przeszłości odkryli, że nie istnieje żaden konflikt z teorią Eisteina - NIE MA PARADOKSÓW.
"Jeśli ktoś z nas odbyłby podróż w przeszłość, zobaczyłby jedynie alternatywę świata, który normalnie istniałby bez nas" - mówi Greenberger.


Opracowanie: hotnews

Źródło/autorstwo: NewScientist/r.o.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych