Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tunel czasoprzestrzenny nad Biegunem Południowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#91

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

czyli przenoszac sie w czasie nic nie da sie zrobic ??
  • 0



#92

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poniekąd, nigdy nie ma pewności... to jest nawet logiczne. Jakby można było zmieniać przeszłość, zapewne żyli byśmy w doskonałym świecie. Chyba, że ten mechanizm działa w niezrozumiały sposób.
  • 0

#93

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"jesli zmieni sie najmniejsza czesc przyszlosci, to katastrofalnie zmieni sie przyszlosc"

fajne zdanie, ;)

ale jesli przyjmiemy je za prawde, to wtedy teoria braku ingerencji w przeszlosc upada
  • 0



#94 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

troche to zawiklane jak na ludziki rozum w dzisiejszych czasach...moim zdaniem takie zabawy moga sie skonczyc tylko zle
  • 0

#95

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Do Ktosiufa - jestes uparty i trzymasz na swoim jak by to bylo warte 2 mln $, Po drugie byl rok 1995, a po wlocie tam balon wskazywał 1965, wiec jak mogl po parokrotnym uzyciu zestarzec sie? nie dziwie sie ze nie miał zadnych usterek skoro przy kazdym locie tam 'młodniał'. 3) Kto powiedział ze ten balon leciał na 30 km? Pisze u Ciebie o 'balonach' ze moze on latac na 30 km, ale nie ze tam leciał, 4) Pisane było, ze balon byl uwiazany na sznurku tylko dla tego ze mial drogi sprzet, jak by mial buble z giełdy to by go puscili bez sznura :/ Wniosek - Snujesz bzdury, nawet nie wiedzac i nie zastanowiąc się co piszesz :/
  • 0

#96

Okruch.
  • Postów: 70
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego wszystkie najlepsze rzeczy muszą być po za Polską :/ ... Po kit to komuś na biegunie południowym :P Mogłoby być to w Polsce ale byloby happy :crazy:
  • 0

#97

Likelost.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym obrazowo wyjaśnić dlaczego według mnie balon nie zmienił temperatury, nie zestarzał i nie zepsuł się cofając się w czasie.
Wyobraźcie sobie ten moment cofania i zpowolnijcie wtedy czas maksymalnie aby można było dostrzec poruszające się wskazówki, według mnie w chwili cofania się zegar -tak jak i cały balon- doświadczył czegoś co można przedstawić jako cofnięcie filmu na podglądzie w ogromym przyspieszeniu.
Można powiedzieć, że w takim razie zegar podczas cofania natrafił by na moment w którym jeszcze nie został do balona nawet przymocowany ale być może wysyłając coś w przeszłość nie cofamy przeszłości wysyłanego obiektu tylko cofamy cały obiekt.

Gdy założymy, że balon pojawił się w przeszłości bez względu na to jak odległa by ona w czasie nie była nie ma to żadnego wpływu na sam balon. Mam na myśli, że nie zestarzeje się podczas cofania ale w momencie kiedy to się będzie działo nastąpi dziwne zjawisko, `pojawia`(nie chodzi o to, że go widać) się czas i w ułamku sekundy w miejscu będącym tunelem czasoprzestrzennym zmienia swój bieg cofając się. CIężko mi to opisać ale chodzi o to, że następuje `odliczanie czasu do tyłu` w wyniku czego zegar nie może choćby chciał iść do przodu.
Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi.
W tym momenie nic nie mogło by `iść` do przodu gdyż było by to fizycznie nie możliwe tak jak normalnie nie możliwe jest cofanie się do tyłu (nie mam na myśli tu chodzenia do tyłu z głową do przodu)w czasie podczas spaceru do tyłu będąc odwróconym głową do przodu.

Pisząc to zdałem sobie sprawę jak wiele paradoksów następuje podczas cofania się w czasie i prubując wyobrazić sobie co się dzieje w momencie zakrzywiania czasu aby zawrócił swój bieg doszedłem do wniosku, że dopuki nie siądzie nad tym sztab naukowców i nie udokumentuje dokładnie tego zjawiska będziemy tyle z niego rozumieli co średniowieczni rycerze z teorii względności.
  • 0

#98

Likelost.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym obrazowo wyjaśnić dlaczego według mnie balon nie zmienił temperatury, nie zestarzał i nie zepsuł się cofając się w czasie.
Wyobraźcie sobie ten moment cofania i zpowolnijcie wtedy czas maksymalnie aby można było dostrzec poruszające się wskazówki, według mnie w chwili cofania się zegar -tak jak i cały balon- doświadczył czegoś co można przedstawić jako cofnięcie filmu na podglądzie w ogromnym przyspieszeniu.
Można powiedzieć, że w takim razie zegar podczas cofania natrafił by na moment w którym jeszcze nie został do balona nawet przymocowany ale być może wysyłając coś w przeszłość nie cofamy przeszłości wysyłanego obiektu tylko cofamy cały obiekt.

Dołączona grafika

Gdy założymy, że balon pojawił się w przeszłości bez względu na to jak odległa by ona w czasie nie była nie ma to żadnego wpływu na sam balon. Mam na myśli, że nie zestarzeje się podczas cofania ale w momencie kiedy to się będzie działo nastąpi dziwne zjawisko, `pojawia`(nie chodzi o to, że go widać) się czas i w ułamku sekundy w miejscu będącym tunelem czasoprzestrzennym zmienia swój bieg cofając się. Ciężko mi to opisać ale chodzi o to, że następuje `odliczanie czasu do tyłu` w wyniku czego zegar nie może choćby chciał iść do przodu.
Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi.
W tym momenie nic nie mogło by `iść` do przodu gdyż było by to fizycznie nie możliwe tak jak normalnie nie
możliwe jest cofanie się do tyłu w czasie podczas spaceru do tyłu będąc odwróconym głową do przodu.

Pisząc to zdałem sobie sprawę jak wiele paradoksów następuje podczas cofania się w czasie i próbując wyobrazić sobie co się dzieje w momencie zakrzywiania czasu aby zawrócił swój bieg doszedłem do wniosku, że dopuki nie siądzie nad tym sztab naukowców i nie udokumentuje dokładnie tego zjawiska będziemy tyle z niego rozumieli co średniowieczni rycerze z teorii względności.
  • 0

#99

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A to zdjęcie z tą chmurą to co ma wspólnego z tunelem?
  • 0

#100

Ben3k.
  • Postów: 87
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mg.
No ładny klimat. Ja to bym tam wlazł, i spróbował wytłumaczyć "tamtym" że jestem z równoległego światła, i narobiłbym im zdjęć, i po pokazywał naszym.
  • 0

#101

N@jt.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niewiarygodne... szczerze to zawsze marzyłem o czymś takim, może to i głupie. Nie wiem. Wiem za to że jak już coś takiego zaistniało... w co zawsze wierzyłem, po prostu od tak... okazało sie to prawdą... wiele bym dał żeby wtedy tam być.
  • 0

#102

pui.
  • Postów: 236
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja znalzlem takie o cos

http://www.invertebr.../dylatacja.html

nie wiem czy to bylo czy nie i zastanawiam sie czy autor nie powinien podac zrodla z ktorego skorzystal? bo nie jest to praca autorska

poza tym tego 65 roku ktos powininen to zauwazyc chyba nie? przeciez antarktyda nie byla pusta wtedy, nawet turysci ja odwiedzali juz ;p
  • 0

#103

Likelost.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to zdjęcie z tą chmurą to co ma wspólnego z tunelem?


hehe... heh...

Ta `chmura` to tunel, a coś ty myślał? Jak sobie go wyobrażałeś? Jako zardzewiałą rurę? Wyraźnie pisze, że to była chmura a pojęcie `tunel czasoprzestrzenny` nie jest obrazowe i nie opisuje nam wyglądu tego obiektu. Poza tym nie wiadomo czy to prawda.
  • 0

#104

Marco.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli balon miał ustawioną datę i wchodząc w wir załamania czasoprzestrzeni data ta się przesunęła na dzień który był po drugiej stronie, to wracając powinien się chyba z powrotem ustawić na datę obecną.
  • 0

#105

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chyba że po tej drugiej stronie czas płynął zupełnie inaczej...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych