Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsze Złudzenie Optyczne Na Świecie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#16

KaśkaK.
  • Postów: 108
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardziej do mnie przemawia to, że ci ludzie kiedyś popełnili wiele błędów


w Oświęcimiu ginęły też dzieci,małe dzieci,które chyba za wiele czasu nie miały na popełnianie wielu błędów.

I znów ktoś próbuje udowodnić, jak to modlitwa chrześcijan jest nieprzydatna.Ba,jaka ta wiara wogóle jest nieciekawa i wyzyskująca.Nie wspomniano o modlitwie dziękczynnej,cóż,przecież by to zawadzało w tekście.Zawsze znajdzie się osoba przeciwna wierzącym,inne będą bronić swej wiary i tak w kółko.A Pan Bóg i tak istnieje.
  • 0

#17

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sądząc po bogactwie Kościoła Katolickiego to raczej należy się spodziewać wielkiego przepełnienia w niebie :cafe:
  • 0



#18

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

w Oświęcimiu ginęły też dzieci,małe dzieci,które chyba za wiele czasu nie miały na popełnianie wielu błędów.

To się odnosiło do teorii reinkarnacji, a więc chodziło o błędy z poprzedniego życia.
  • 0

#19

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Artykuł jak zawsze doskonały. Potęga umysłu i strzał w dziesiątkę.

[quote]A Pan Bóg i tak istnieje.[/quote]

Mimo wszystko wolę dzbanek mleka. Wychodzi na to samo, a przynajmniej jestem oryginalny :drink:

[quote]To się odnosiło do teorii reinkarnacji, a więc chodziło o błędy z poprzedniego życia.[quote/]

No to miłosierny jest bóg, jeśli kara w ten sposób nieświadome dzieci. No ja swojego poprzedniego wcielenia nie jestem świadom, a Ty? :drink:
  • 0

#20

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Krytyka jest dobra, ale tylko wtedy jak ma podstawy i jeżeli ktoś kto krytykuje dany temat jest z nim zaznajomiony. Była już masa tematów krytykujących chrześcijaństwo, KK itp, ale ten się do nich nie ima i jest tylko IMO bezwartościowym atakiem na ludzi modlących się.
Vivere Parvo może tu nie jesteś świadomy ale twoja dusza będzie. W każdym razie to nie miejsce na dyskusje na ten temat.
  • 0

#21

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To się odnosiło do teorii reinkarnacji, a więc chodziło o błędy z poprzedniego życia.



Według św. Tomasza dusza nie jest przekazywana wraz z plemnikiem, ale jest tworzona na nowo dla każdego człowieka. Istnieje więc poważne zastrzeżenie, które kłopotało św. Augustyna, a dotyczy ono przekazywania grzechu pierworodnego. Grzeszy dusza, jeśli więc dusza nie jest przekazywana, tylko tworzona na nowo, to jak może odziedziczyć grzech Adama?
  • 0



#22

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chessman
Jaka dusza? Wobec tego po co karać zbrodniarzy, jeśli to nie oni zabili, tylko bóg za grzechy - no jakby ktokolwiek był bez grzechu - w poprzednim wcieleniu, czego nie jesteśmy świadomi, ale nasza dusza - choć i jej nie jesteśmy świadomi - jest.

Trochę bez sensu.

Szanuję Twoje zdanie, ale argumenty podane przez autora są zaskakująco trafne, w przeciwieństwie do oponentów tekstu.

Imho ludzie zamiast wierzyć w boga i modlitwy powinni pomodlić się do siebie samych, uwierzyć w siebie - to wszystko znajduje się w nas, w naszej wierze w słowa i myśli.
"Wiara przenosi góry".
Niekoniecznie wiara w boga, zwłaszcza tego, którego wymyślił watykan.
  • 0

#23

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jaka dusza? Wobec tego po co karać zbrodniarzy, jeśli to nie oni zabili, tylko bóg za grzechy - no jakby ktokolwiek był bez grzechu - w poprzednim wcieleniu, czego nie jesteśmy świadomi, ale nasza dusza - choć i jej nie jesteśmy świadomi - jest.
Trochę bez sensu.
Szanuję Twoje zdanie, ale argumenty podane przez autora są zaskakująco trafne, w przeciwieństwie do oponentów tekstu.



To niby ja jestem tym oponentem ? :rotfl:

Twój Bóg nie chce Cie wysłuchać ? Zwróć się do Boga obcego przyjmie Cię poza kolejnością
  • 0



#24

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zacznijmy więc od samego początku. Skoro jesteś Chrześcijaninem, wierzysz na pewno w Boga i w siłę modlitwy. Prawdopodobnie zgadzasz się z następującym stwierdzeniem z witryny "Christianity.com":

"Z jakiego powodu się dzisiaj modlisz? Czy bliska Ci osoba jest chora? Czy masz problemy z współmałżonkiem? Czy Ty lub Twój współmałżonek cierpi z powodu choroby lub uzależnienia? Czy liczysz na pracę lub pozytywny wynik na teście ciążowym? Masz problemy finansowe? Nie poddawaj się. Bóg jest Ci oddany i wierny. Zaufaj Mu w sprawach drobnych, jak i tych poważnych. On się troszczy, obchodzisz Go, On istnieje. Nie trać nadziei. Cud może czekać na Ciebie tuż za rogiem." - Christianity.com.

Jest to bardzo ważna obietnica dla Chrześcijan. Dla Boga jesteś ważny. Bóg czyni cuda. Wszystko, co musisz robić, to modlić się, a Bóg Ci pomoże.


1. Jestem chrześcijaninem.
2. Nie modlę się o rzeczy związane z moim ziemskim życiem bo za nie odpowiadam ja.
3. Bóg nie czyni "cudów".
4. Bóg nie jest moim pomagierem żeby mi pomagać.
5. Gdzie ta iluzja???
  • 0

#25

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ejael, skoro [1] jesteś chrześcijaninem, [2] nie modlisz się do Boga o ziemskie sprawy (a przecież należy się modlić do Boga nawet, o nie dostanie mandatu za parkowanie - tak mówi chrześcijaństwo), [3] nie wierzysz w cuda (a przecież na tym się ta wiara opiera - na cudach, jako na dowodach), [4] twierdzisz że Bóg nie chce Ci pomagać (a przecież chrześcijaństwo mówi coś zupełnie innego), to [5] iluzją, której nie widzisz, jest twoje chrześcijaństwo.
  • 0

#26

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajny artykuł. Logiczny i w ogóle. Szkoda tylko, że nie do końca pokrywa się z rzeczywistością. Muszę przyznać, że często się modlę i zwykle nie ma odpowiedzi 'poczekaj'. Modlitwa w stylu "potrzebuję 1000$" jest akurat mało realna, ale bywają w życiu sytuacje, w których zależy nam, żeby potoczyły się tak, a nie inaczej. I tutaj zwykle modlitwa pomaga. Ktoś może powiedzieć - przypadek. Jasne, ok, z takim przypadkiem mogę żyć. Gdyby dzban mleka zaczął w realny sposób odpowiadać na moje modlitwy, też bym w niego uwierzył. Nie zależy mi na tym, żeby was teraz przekonać, bo nie jest to w ten sposób możliwe. Ciężko mi jednak przekonać siebie samego, że mam do czynienia z losowym przypadkiem.

Natomiast odpowiedzi w stylu 'poczekaj', owszem, bywają. Znalazłem się kilka razy w sytuacji, w której uważałem, że dzieje się wielka niesprawiedliwość, że coś idzie nie po mojej myśli. Zwykle jednak, czasem nawet kilka lat później, okazywało się, że gdyby sprawy potoczyły się tak jak wydawało mi się, że powinno być dobrze, w ogólnym rozrachunku wyszedł bym dużo gorzej.

Ale to wszystko ma niewiele wspólnego z katolickim postrzeganiem modlitwy.
  • 0

#27

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To niby ja jestem tym oponentem ?


Oczywiście że nie lol.
  • 0

#28

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

a ja jak debil patrzylem przez 10 min na obrazek i nic..

temat trafny, pokazuje, ze takie podejscie jest glupie.
a jesli chodzi o modlitwe, zeby cos sie stalo (np. ze spotkam dziewczyne ladna or somethin) to moze byc podswiadomosc, bo nie znamy do konca naszego umyslu
  • 0

#29

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a ja jak debil patrzylem przez 10 min na obrazek i nic..



Dobry jesteś :rotfl:
Popatrz na to zaraz Ci przejdzie

Dołączona grafika
  • 0



#30

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ejael, skoro [1] jesteś chrześcijaninem, [2] nie modlisz się do Boga o ziemskie sprawy (a przecież należy się modlić do Boga nawet, o nie dostanie mandatu za parkowanie - tak mówi chrześcijaństwo), [3] nie wierzysz w cuda (a przecież na tym się ta wiara opiera - na cudach, jako na dowodach), [4] twierdzisz że Bóg nie chce Ci pomagać (a przecież chrześcijaństwo mówi coś zupełnie innego), to [5] iluzją, której nie widzisz, jest twoje chrześcijaństwo.


Ke? Być chrześcijaninem to znaczy wierzyć w boskość Jezusa Chrystusa. I tylko tyle (aż tyle! :) ). Reszta to domena konkretnych wyznań - katolickich, prawosławnych itd. więc chyba pomyliłeś wiarę jaką jest chrześcijaństwo z religią którą jest katolicyzm. Ale nie martw się - 99% ludzi myli wiarę z religią :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych