Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sołtys I Krowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#31

blackdog.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ten filmik o zwierzątkach obdzieranych ze skóry żywcem już kiedyś widziałem - i to jest świadome, w pełni zamierzone okrucieństwo - tu nie ma co dyskutować w ogóle....

ale muszę stanąć w obronie właściciela krowy - piszecie ze sqrwysyn, ze okrutny , ze sie znęca....ja myślę, ze jakby chciał sie poznęcać nad to krową to zapiałby ją z tyłu ciągnika i pojeździł z duzo większą prędkością - a na filmie wyraźnie widać, ze jedzie powolutku i w dodatku na wstecznym biegu, prawdopodobnie, żeby móc zareagować szybko gdyby krowa podniosła by sie na nogi - bo podejrzewam, ze taki cel był tego "zabiegu" - również podejrzewam, ze mało kto z wypowiadających sie miał kontakt z żywą krową w inny sposób niż na filmie/zdjęciu/w tv/ z odległości 100 metrów - krówka swoje waży i jak powiedzmy sie wywróci a nie ma sił, żeby wstać z ziemi, to nie tak łatwo jej pomóc bez specjalistycznego sprzętu - często takie przypadki kończą sie śmiercią zwierzęcia (wydawało by sie, ze prozaiczna przyczyna, bo przecież zwierze leży , a jednak) - i tak jest z wszystkimi większymi zwierzętami - konie, słonie (zwierzęta użytkowe) - dlatego myślę, ze rolnik nie znęcał sie nad krową, jak tu sie wszyscy zachłystują tylko faktycznie próbował ją ratować - a że robił to przy pomocy takich środków, jakimi dysponował, to nic dziwnego.....

bo na pewno ta biedna krówka nie chciała wstać z ziemi dlatego, ze sie obraziła na rolnika albo ze chciała odpocząć na słoneczku - a rolnik sie zdrzaźnił i stwierdził, ze pokażę tej upartej chabecie, kto tu rządzi - ludzie - ile wy macie lat ?????????

powodem tego leżenia na pewno była choroba - uwierzcie mi, ze zdrowa krowa po zdrowym kopniaku w dupę (za przeproszeniem) podnosi sie naprawdę wartko :) (oczywiście przykład tylko wyłącznie obrazowy, nikt przy zdrowych zmysłach nie kopie własnej krowy)

miałem kiedyś psa który zachorował na coś takiego, ze przestał chodzić - tylko ze ważył około 30 kilogramów, więc można go było jakoś przenieść z miejsca na miejsce ( ale i tak sie skończyło na uśpieniu, bo pies sie strasznie męczył, ale to inna historia) ale krowa waży przeważnie jakieś ( zależy od rasy) ale przyjmijmy ze pół tony - to przetransportowanie jej na tym odcinku około 20 metrów - bo taki odcinek rolnik przeciągnął ją na filmie - jest naprawdę sporym problemem gdy krówka nie może tego zrobić na własnych nogach albo nawetnie jest w stanie wejść na jakąś przyczepkę ........... pomyślcie o tym !!!

#32

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rzeź na targu!



Skandal na targu w Stanisławowie koło Mińska Mazowieckiego! Rolnicy handlowali skrajnie wycieńczonym bydłem. Zwierzęta były kopane i porażane prądem. Niektóre nie mogły stać o własnych siłach. Część nie przeżyła katowania. Kontrolę nad targiem sprawował lekarz weterynarii. Dlaczego pozwolił na handel w takich warunkach?

Na targ bydła w Stanisławowie od kilkunastu lat przyjeżdżają rolnicy z całej Polski. W ubiegłym miesiącu wybrali się tam również przedstawiciele fundacji walczącej o prawa zwierząt. To co tam zastali można określić krótko - bestialstwo.




Dołączona grafika

LINK



#33

lunatyk.
  • Postów: 214
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I kto tu sie dziwi że ludzie sie zabijają, jak ludzie potrafią takie rzeczy biednej krówce czy innemu zwierzaczkowi zrobić, teraz jak mam się dziwić jak ktoś zabija żone bo mu kolacji nie dała jak potrafi zwierzakiem pierd***** o ziemie (nie starczyło mi nerwów aby oglądać dalej) takich zabić to mało;/

tatik dobrze że zakładasz takie tematy, są one potrzebne przynajmniej ja odnoszę wrażenie że cofamy się do epoki kamienia łupanego oglądając te filmiki i zdjęcia, tym co tak robią albo śmierć albo zagłodzić bo dla takich litości nie można okazywać

#34

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

tatik dobrze że zakładasz takie tematy, są one potrzebne przynajmniej ja odnoszę wrażenie że cofamy się do epoki kamienia łupanego


Masz całkowita rację, podano tutaj cenę za krowę od 3.000 do 5.500 zł. A ile mamy afer że rodzice nielegalnie sprzedają dziecko za podobną kwotę ?



#35

marcin999.
  • Postów: 116
  • Tematów: 26
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jestes za zabijaniem zwierzat, albo nie, nie ma nic po srodku. Zabijanie dla rozrywki, dla jedzenia, albo lagodna czy brutalna smierc, to wszystko niczym sie nie rozni! I tak i tak zwierze zginie. Mi juz nawet mieso przestaje smakowac :/ jedzac te mysli o tym co te zwierze przeszlo same nachodzą... i to ze wlasnie zjadlem kawalek martwego zwierzaka, a ktos inny z drugiej czesci miasta kupil to samo i tak wszyscy co to kupili, mozna rzec lacznie wpieprzyli calego.. obrzydlistwo. Nie przyzwyczailem sie do takich filmow w ktorych mecza/zabijaja zwierzeta, szkoda mi ich, nie ogladam takich, ale jak ktos wrzuca link do filmiku w ktorym to robia czlowiekowi o dziwo nie czuje obrzydzenia, jakos na mnie to nie dziala.

#36

Lordofdragonss.
  • Postów: 169
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję skoro Bóg jest ślepy na takie przypadki ( patrz Biblia o równości człowieka i zwierząt )że rozliczą nas zwierzęta które zabijamy w tak brutalny sposób :drink:


Ach przypomina mi się scena z folwarku zwierzęcego. Hmm..i na myśl nasuwa mi się tylko jeden cytat. Wszyscy są równi ale niektórzy są równiejsi.
Naprawde żal mi tej krówki. Z doświadczenia wiem że krowy to mądre zwierzęta i potrafią nauczyć się wracać same z pastwiska bez wyrządzania szkód innym. I jeśli człowiek dobrze się nimi opiekuje odwzajemniają tą miłość. Sam choduję krowę jedynie dla mleka. Jest naprawdę wspaniałym zwięrzęciem. Może nie jak pies lub kot. Ale to naprawdę miłe gdy szturchnie rogiem bo wie że czas wracać do domu.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych