Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sołtys I Krowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Film nagrany amatorską kamerą ukazał się niespełna miesiąc temu w internetowym serwisie YouTube. Widać na nim jak rolnik zakłada krowie pętlę na szyję. Sznurek przywiązany jest do traktora. Następnie mężczyzna wsiada do ciągnika i rusza, próbując w ten sposób zaciągnąć zwierzę na siłę. Anonimowy autor filmu przekonuje w komentarzu, że „bohaterem” nagrania jest .......... w gminie Świekatowo.

FILM



Express Bydgoski


XXI wiek :wall:



mała zmiana tutaj dodaję drugi film
FILM



#2

Scroll Lock.
  • Postów: 191
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A malo jest takich przypadkow?? O ilu wiemy sami?? XXI wiek, panstwo prawa i porzadku i dlaczego dzieje sie cos takiego?? I ilu jest ludzi ktorzy chodz sa swiadkami takich wydarzen a milcza?? Zmiany powinnismy zaczac od swojego podworka, a takich ludzi jak ten rolnik powinno zamykac sie w mamrze na baaardzo dlugo, moze to by zniechecilo innych do podobnego dzialania. Tak samo prasa i TV(ogolnokrajowa) powinna czesciej poruszac takie tematy. Najchetniej przywiazal bym tego rolnika do traktora kiedy siedzial by w barze i nie chcial odejsc od "wodopoju" i ruszyl bym z piskiem opon.

#3

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znalazłem jeszcze jeden film
Potworność człowieka nie do opisania

FILM



#4

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie rozwiązanie jest proste.

Robić ludziom to, co oni zrobili zwierzątkom.

Inaczej nic się nie zmieni.

Filmów nie oglądam, bo nie mogę na to patrzeć... zabiłbym suki**** gołymi rękami jakbym spotkał.

Ejael co Ty na to? :drink:

#5

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie rozwiązanie jest proste.

Robić ludziom to, co oni zrobili zwierzątkom.

Czyli co robimy z Ciebie schabowego? Mam nadzieje że nie będziesz sie za bardzo opierał bo nie mam ciągnika.


Filmów nie oglądam, bo nie mogę na to patrzeć... zabiłbym suki**** gołymi rękami jakbym spotkał.

To znaczy że jemu w swojej " brutalności " sporo brakuje do Ciebie.

Dla mnie dziwnym jest to że ta krowa w ogóle nie chciała wstać - takie ciąganie po ziemi musi być bolesne. Dopiero na koniec zrobiła coś co wyglądało na próbe wstania bądź jeszcze większego oporu.

#6

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście jest to temat dyskusyjny, ale co innego zabić zwierzę dla pożywienia a znęcać się w ten sposób. Lepsza by była śmierć. Niektórzy ludzie serca nie mają i może faktycznie jakby takiemu założyć pętlę i pociągnąć trochę ciągnikiem to by zmienił nastawienie? Zresztą wierzę w to, że "oberwie" mu się za takie coś w przyszłym życiu :]

#7

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktem jest,że ludzie są bardzo okrutni w stosunku do zwierząt.
Niejednokrotnie zachowanie człowieka przekracza wszelkie normy humanitarne.
Jest to niewątpliwie godne potępienia.
Ale cóż,jest jak jest i to się raczej nie zmieni.
A szkoda.
Na pocieszenie krótki filmik jak zwierze może potraktować "głupiego" człowieka. :D



#8

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co za skur...lstwo, tak ciezko najpierw zabic szopa a nie obierac go na zywca ze skory ? do zabijania nie mam nic przeciwko, taki lancuch pokarmowy, prawo natury, no ale mozna to robic w jakis mniej cierpienny sposob.

I na rozluznienie:

http://www.smog.pl/w...al_publicznosc/ http://www.smog.pl/w...les_w_gazetach/

#9

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta krowa prędzej czy później zostanie sprzedana do rzeźni chyba że padnie wcześniej. Zauważ że ta krowa na wychudzoną nie wygląda wręcz przeciwnie ma siłe przeciwstawić sie ciągnikowi. Fakt faktem - sposób w jaki krowa jest zaciągana budzi zastrzeżenia .

Bestialska brutalność jest w drugim filmiku - nie polecam tego oglądać ludziom o słabych nerwach - skórowanie żywych zwierzaków to jest bestialstwo. Co te zwierzaki są winne? NIC - po prostu mają ładnie i ciepłe futro. To jest po prostu chore. Człowiek który z taką bezdusznością potrafi zabijać zwierzęta równie łatwo zabije człowieka.

#10

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zapominajmy że ceny krowy mlecznej wahają się od 3'000 zł do nawet 5'000 zł
Dla Rolnika liczy się przede wszystkim pieniądz, więc nie martwcie się - na pewno nie zabił by tej krowy
, a jakiekolwiek większe uszkodzenia krowy wiązały by się ze spadkiem jej wartości.
Zaryzykował bym nawet stwierdzeniem że rolnik "wiedział" co robi ale nie chce mieć wydrapanych oczu więc w tej kwestii sobie pomilczę - uważam że zwierzę i tak na noc samo zaczęło by szukać ciepłego schronienia w jakim spało do tej pory więc cała ta szopka z ciągnikiem była zbędna. A może wystarczy przyglądnąć mniej krytycznie na film ( czyli bardziej psychologicznie - co gościem kierowało ) aby stwierdzić że istniało realne zagrożenie uszkodzenia kręgów szyjnych zwierzęcia, więc ten gość jest najprawdopodobniej wielkim idiotą który ryzykuje co najmniej 3'000 zł. ( wiem wiem to zwierzę cierpiało ale teraz szybko kalkulowałem kasę a nie cierpienia )

#11

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wiem wiem to zwierzę cierpiało ale teraz szybko kalkulowałem kasę a nie cierpienia


Normalka jak to u ludzi :rotfl:



#12

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli co robimy z Ciebie schabowego? Mam nadzieje że nie będziesz sie za bardzo opierał bo nie mam ciągnika.


Proszę nie udawaj głupiego..

To znaczy że jemu w swojej " brutalności " sporo brakuje do Ciebie.


Mylisz się.

#13

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję skoro Bóg jest ślepy na takie przypadki ( patrz Biblia o równości człowieka i zwierząt )że rozliczą nas zwierzęta które zabijamy w tak brutalny sposób :drink:



#14

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Normalka jak to u ludzi :rotfl:

może normalka u ludzi, ale chciałem żeby to również było naświetlone - krowa ma swoją cenę na wolnym rynku i ta cena oraz wydajność mleczna + wiek są podstawowym powodem dla którego krowa jeszcze żyje. Spójrzmy prawdzie w oczy - z krowy to nie jest ani pupil, ani kanapowiec, ani nie merda ogonem jak wracamy z pracy - krowa służy do innych celów a że wielu ludzi to po prostu idioci, to trudno - biadoleniem na forum tego nie zmienim :( .

#15

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

krowa służy do innych celów


Powiedziała Ci o tym? Może tego nie chce?

No właśnie.

biadoleniem na forum tego nie zmienim .


Może trochę zmienim, bo większa część ludzi przeczyta opinie innych i postara się zachować godnie, bo przez takich śmieci jakich widzimy w filmikach ludzkiej rasie dużo do zwierząt brakuje.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych