Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sołtys I Krowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

MySiEk8.
  • Postów: 68
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nikt z nas nie chciałby przeżyć tego co te biedne zwierzęta, jednak prawda jest taka, że człowiek człowiekowi też robi takie rzeczy: wsadzanie na pal, rozcinanie w kroczu bo brzuch i inne tego typu. Sadonizm był w nas od wieków. Pytanie skąd to się bierze?

#17

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

> Normand. Jak - nie od dziś - wiadomo q... panienki lecą na futerka, piszczą i sikają na ich widok. Ciekawe czy byłoby podobnie gdyby je potraktować tak samo. Na pewno też dużo by piszczały ale już z odmiennych powodów. Dzięki Bogu nie mam czerwonego guziczka bo niechcący bym nacisnął i jeszcze Go wyręczył (jak sam nie może). Gdyby tylko choć trochę pomyślały; jednakże problem zapewne polega na tym, że trzeba jeszcze mieć czym myśleć ;)

#18

Normand.
  • Postów: 123
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę nie udawaj głupiego..

Zastanów sie choć przez chwile i odpowiedz sobie na proste pytanie: " czy wszystkie zwierzęta hodowane w celach konsumpcyjnych są zabijane wg norm??" Otóż powiem Ci że nie - pomyśl o tym następnym razem gdy będziesz sie patrzył z cieknącą ślinką na kawał mięcha.

Mylisz się.

Nie myle sie nic a nic. To Ty chcesz zabijać i tępić. Jeszcze brakuje mi tylko okrzyku " na pal"


bo większa część ludzi przeczyta opinie innychi postara się zachować godnie,

godnie czyli jak?

bo przez takich śmieci jakich widzimy w filmikach ludzkiej rasie dużo do zwierząt brakuje.

Ludzkiej rasie nigdy do zwierząt za dużo nie brakowało.


@2007
Oczywiście że lecą. Nie neguje tego faktu. Człowiek od zawsze wykorzystywał futra zwierząt - tylko że teraz nie spełniają one funkcji ochronnych tylko estetyczne( <sic!> ( tak nie jestem kobietą więc tego nie zrozumie ... ehh) . Może sie nie znam ale dla mnie sztuczne futro wygląda tak samo jak naturalne - pewnie jest inne w dotyku itp ale oszczędza zwierzęta. To jest kwestia mentalności... niestety.

@TKr
Podoba mi sie Twoje podejście do sprawy.

#19 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie rozwiązanie jest proste.

Robić ludziom to, co oni zrobili zwierzątkom.

Filmów nie oglądam, bo nie mogę na to patrzeć... *zabiłbym suki*** gołymi rękami jakbym spotkał.

Jak widzę takie wypowiedzi to aż mnie w środku skręca... Nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że pozabijaliby tych wszystkich morderców i skrajnych sadystów. Czy to by coś zmieniło oprócz tego, że ci ludzie po prostu by zniknęli? Zaraz zobaczę odpowiedzi typu "to będzie nauczka dla innych". Więc od razu odpowiem pytaniem: czy za rzucenie papierka powinniśmy "*zabiłbym suki*** gołymi rękami"? Nie sądzę. Takich ludzi się poucza, że robią źle. Takich ludzi powinno się odpowiednio wyedukować. Zwrócić uwagę na problem i zaciekawić tym problemem na tyle, by dana osoba zrozumiała dlaczego źle postąpiła. Myślę, że to przyniosłoby o wiele lepsze efekty niż "robienie ludziom to, co oni zrobili zwierzątkom." W końcu w niektórych krajach jest kara śmierci, a czy to zatrzymało w jakichś sposób przestępstwa? Pewnie, zmniejszyło przestępczość, ale jakim kosztem? Setek, tysięcy ludzkich istnień...

Samo zachowanie tego rolnika jest naganne - to chyba najłagodniejsze określenie ;) - i zdecydowanie nie popieram tego typu działań.
I zgodzę się z TKr:

Nie zapominajmy że ceny krowy mlecznej wahają się od 3'000 zł do nawet 5'000 zł
Dla Rolnika liczy się przede wszystkim pieniądz, więc nie martwcie się - na pewno nie zabił by tej krowy
, a jakiekolwiek większe uszkodzenia krowy wiązały by się ze spadkiem jej wartości.

Rolnikowi zależy na pieniądzach, a więc zależy mu również na krowie. A jestem jakoś dziwnie przekonany, że ten właściciel ciągnika i tej nieszczęsnej krowy nie chciałby pozbyć się jednego z jego z głównych środków utrzymania ;)

#20

Vivere Parvo.
  • Postów: 238
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie posty jak powyżej świadczą, jak pieniądze i próżnosć z nimi związana wyprała ludziom mózgi :)

#21 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Taaa... może jakiś cytat i stosowny komentarz pod nim? Z góry dziękuję :)

#22

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że nie chce pozbyć się swojego "źródła utrzymania". Tak samo jak handlarze żywym towarem tylko trochę sponiewierają, ale na pewno nie zabiją bo by stracili "źródło utrzymania", a to wcale nie znaczy, że jest to lepsze od zabijania bo wydaje mi się, że większość wolałaby umrzeć niż cierpieć.

#23

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O Boze :aaa:
On go obdziera ze skory a to zwierze jeszcze zyje. Co za ludzie. Obejrzalam tylko poczatek ,bo nie moge na to patrzec..

#24

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie zapominajmy że ceny krowy mlecznej wahają się od 3'000 zł do nawet 5'000 zł


Świat powinien być troszkę inaczej zorganizowany

Krowie gdy jest szczęśliwa i zadowolona powinno spod ogona wypadać dziennie 10 EURO
Wtedy miałaby nawet robiony manicure :rotfl: :rotfl:

Krowa -źródło utrzymania - szef w pracy to też źródło utrzymania a jak go traktujemy ? Ciągnikiem ?



#25

arekbarca1.
  • Postów: 18
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

po obejrzeniu takich filmików(zwłaszcza tego drugiego pokazanego przez tatika)mam ochote aby planeta małp byla rzeczywistością... :( (

#26

Katon.
  • Postów: 256
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chore bo ludzkie. ;) Nic mnie już na świecie nie zdziwi. Życzę tym katom tego samego a materialistom żeby pomyśleli 2 razy zanim coś napiszą.

#27 Gość_x666x

Gość_x666x.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem czy ktos zauwazyl ale prawda jest taka zw wlasciwie to (prawie) wszyscy ludzie przyczyniaja sie do cierpienia zwierzat. Jak? Zwyczajnie, jedzac mieso. Czy myslicie ze krowa ktora ma isc na rzez zyje sobie na pastwisku, skubie trawke i w ogole jest jej super i dobrze? nie wydaje mi sie. Krowy, swinie i inne zwierzeta z ktorych bedzie "obiadek" trzymane sa w fatalnych warunkach, szprycowane antybiotykami i innym swinstwem zeby szybciej tyly. Kury ktore daja jajka i krowy mleczne tez nie maja lepiej. A nawet jeszcze gorzej. Sa traktowane jak maszynki do produkcji mleka czy jaj. Przetrzymywane w ciasnych klatkach. A jak juz sa nie potrzebne i tak sa zabijane. Rozwiazanie?? WEGANIZM!!

Godne uwagi:
http://www.fwz.jawsi...okrutnezdjecia/

#28

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chrystus zalecał wegetarianizm dlatego Księża w piątki nie jadają tłustej gęsi tylko chudą :drink:

( Przed komentarzami proszę przeczytać o naukach Chrystusa )



#29 Gość_x666x

Gość_x666x.
  • Tematów: 0

Napisano

[url="http://www.religia.viva.org.pl"]http://www.religia.viva.org.pl[/url]

#30

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najbardziej przeraził mnie filmik o zwierzętach obdzieranych ze skóry. Kto by pomyślał że w człowieku jest tyle zła. Żeby chociaż je zabili i nieżywe już obdzierali ze skóry ale nie na żywca!!!!!!!!!!!!!!!!!


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych