Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany w reputacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
258 odpowiedzi w tym temacie

#181

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Muhad, ma ci pokazac wpis radosława, za ktory przedwczoraj mial 6 punktow reputacji ? (teraz az sie boje sprawdzic ile ma) a wpis brzmial mniej wiecej: "ale mam ubaw z tej ankiety i komentarzy". Ogolnie to jakas dziecinada. Czy radoslaw z Aquilą walczą o jakis samochód ?A co do tematu, którego link Przemo wkleiłeś, nie będę się krył, że ja plusowałem, gdyż znam treść tego tematu doskonale i skoro ten system już istnieje, to nagrodziłem wartościowe wpisy w odpowiedni sposób.

#182 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Widocznie rozbawił on tych, którzy mu dali plusy.

I tak wiem, że dajecie plusy za sympatię.

#183

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Muhad, ma ci pokazac wpis radosława, za ktory przedwczoraj mial 6 punktow reputacji ? (teraz az sie boje sprawdzic ile ma) a wpis brzmial mniej wiecej: "ale mam ubaw z tej ankiety i komentarzy". Ogolnie to jakas dziecinada. Czy radoslaw z Aquilą walczą o jakis samochód ?A co do tematu, którego link Przemo wkleiłeś, nie będę się krył, że ja plusowałem, gdyż znam treść tego tematu doskonale i skoro ten system już istnieje, to nagrodziłem wartościowe wpisy w odpowiedni sposób.


Też to zauważyłem, czysta kpina jak dla mnie :D Jak zresztą cała ta szopka z reputacją.



#184

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ależ ja też jestem za zniesieniem tej dziecinnej "instytucji" jaką jest system reputacji. Ale skoro już jest, to daję plusy merytorycznym wypowiedziom. Ale jak widać dla niektórych merytoryka to rzecz względna, jedni punktują za analizy i obiektywny wkład, a inni za teksty "cia'owsie bzdury, śmieci, debile idioci, heh'o'heh" lub "nie słuchajcie XXX i YYY, bo oni manipulują, KŁAMIĄ, JA WAM MÓWIĘ !!! ale nie potrafię tego udowodnic, odchodzę".

#185

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem, czy Wam naprawdę przeszkadza ten zielony/czerwony kwadracik? Ja na niego przestałam zwracać uwagę - bo tylko rozprasza od faktycznego stanu rzeczy, jakim jest wartość merytoryczna posta sama w sobie. Zostaje nam narzucone odgórnie zdanie na temat danego użytkownika. Bo czy nie patrzymy wpierw na reputację? O, ten ma dużo minusów, to sobie odpuszczę lekturę - i może właśnie tym sposobem tracimy z oczu wartościowy wpis. Albo myślimy sobie - ten facet ma coś z głową.

Widzę, że ludziom naprawdę kuje to w oczy czy mają za dużo czerwonych punktów lub nadmiar zielonych. Cały osobny temat jaka to reputacja jest be i fe. Przestańcie na nią zwracać uwagę, to problem zniknie. Naprawdę - jak użytkownicy przestaną robić z tego spektakl, przestaną się tak emocjonalnie nakręcać, atmosfera będzie czystsza.

#186 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

P.S. żeby pokazać jakim manipulacjom może podlegać reputacja chętnie przeprowadzę otwarty eksperyment na losowo, lub sztucznie stworzonym użytkowniku. Z grupą ochotników wywindujemy do niebotycznych wartości (na plus lub minus) dowolnego użytkownika w ciągu kilku dni.




Jestem bardzo chętny. W ciągu tygodnia, przy pomocy kilku userów, mających większe możliwości rozdawania reputacji, bez żadnego problemu można wywindować kogoś na pierwsze miejsce w statystykach.

#187 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat wytłumaczę Ci dlaczego dostałem parę punktów za parę słów.

Otóż ja naprawdę tarzałem się ze śmiechu po podłodze, byłem szczery i wyraziłem swoje prawdziwe emocje.

Widocznie parę osób miało podobnie...

System jest do bani i tyle, trafiłem na parę dni na nr 1 bo niektórzy userzy tęsknią za normalnym stanem rzeczy - a może powinienem powiedzieć "paranormalnym"?

Wywalcie system bo to w sumie obciach...

pozdrawiam

Użytkownik radoslaw edytował ten post 12.02.2010 - 23:34


#188

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przemo, ale to nie są moje stwierdzenia "merytoryczne", tylko pewnych użytkowników na forum. Ale mniejsza o większość, ja dopiero się rozglądam po 2 latach przerwy na forum. A wstępnie mam jedno wielkie de ja vu.

#189 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja też mam jedno wielkie deja vu. Otóż łazisz tylko po tematach i jak kogoś nie wyzwiesz od psychicznych , to zarzucasz kłamstwo.

a co do odejmowania reputacji, to mi robią to tak że odejmują w jakiś starych tematach, by się nikt nie zorientował.

#190 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad w tym temacie jesteś jednym z najaktywniejszych i widzę że reputacja działa na Ciebie i na kilku innych jak czerwona płachta na byka. Czy to jest aż tak wielki problem żeby robić z niego problem życiowy? Nie rozumiem... Faktycznie obecny system ma swoje minusy ale nie przesadzajmy.

a co do odejmowania reputacji, to mi robią to tak że odejmują w jakiś starych tematach, by się nikt nie zorientował.

Już wcześniej wspomniałeś o takich komplikacjach. Więc proszę, wskaż mi tematy w których odebrano Ci punkty. Zarzucanie innym, że działają negatywnie w stosunku do Ciebie to poważna sprawa.

#191 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie myl faktów moderatorze. Nagłaśnianie sprawy idiotycznej reputacji to nie jest życiowy problem. Może dla dzieci, które się prześcigają w ilości plusów to bym się zgodził. Jednak ja jest za całkowitym usunięciem reputacji, by móc skupić się tylko na dyskusjach. Czy to jest jasne, czy dalej będę czytał złośliwe uwagi ludzi, którym się wydaje że są dorośli w swoich uwagach?

#192 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Sugerujesz, że nie jestem dorosły w swoich uwagach?
Dobrze Muhadzie, że nie jest to dla Ciebie tak wielki problem. Bardzo dobrze.

A może lepszym wyjściem byłoby zablokowanie oceniania postów gdy są starsze niż np. 4 dni? Wyeliminowalibyśmy problem ze złośliwym punktowaniem starych wpisów. To już sprawa Eurycide.

#193 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli już obstawiasz za pozostawieniem tego jednego z źródeł konfliktów - reputacji, to jeśli ma być limit dniowy to tylko wówczas, gdy będzie widać, kto za co przyznaje. Trzeba zrobić opis. Jednak reputacja powinna być usunięta, bo poziomem reputacji manipuluje nowymi użytkownikami. Kiedyś reputacji nie było wcale i była zdrowsza atmosfera.

Użytkownik Muhad edytował ten post 13.02.2010 - 13:35


#194 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhad, oczekiwałem na odpowiedzi z Twojej strony ale się nie doczekałem. Postawiłem Ci dwa pytania wcześniej. Odnoście takiej Twojej postawy wobec innych można sobie wykreować własne zdanie i tak jest w moim przypadku.

Jak było masę razy wcześniej wspominane jest już dodatek do obecnego systemu reputacji. Prowadzi on możliwy podgląd kto i gdzie daje punkty. U nas go jeszcze nie ma ale powinien w być przyszłości zainstalowany.
Jak wiadomo starego systemu przywrócić się nie da bo działa tylko w 2 wersji IPB, więc zmiany które zostały wprowadzone były konieczne i nieuniknione.

#195 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

To szykujcie się na powolne wymieranie tego forum, bo to już się dzieje od 2 lat.
Moje kondolencje.


P.S: w temacie o aerodynamice jaki przedstawiłem możecie sobie zobaczyć za co mi odbierają reputację. Zabrakło argumentów, to widzę małą zemstę :D ale mi pojechali. Masakra :D

Sugerujesz, że nie jestem dorosły w swoich uwagach?
Dobrze Muhadzie, że nie jest to dla Ciebie tak wielki problem. Bardzo dobrze.

A może lepszym wyjściem byłoby zablokowanie oceniania postów gdy są starsze niż np. 4 dni? Wyeliminowalibyśmy problem ze złośliwym punktowaniem starych wpisów. To już sprawa Eurycide.


A co do tego postu. Nic nie sugeruję. Po prostu zwróciłem uwagę na Twój niewybredny komentarz i dość złośliwy.
Co do drugiego pytania. Jest to jakieś rozwiązanie.

Użytkownik Muhad edytował ten post 14.02.2010 - 10:10



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych