Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina 2022 konflikt

Ukraina interwencja militarna agresja Rosji wojna Nato konflikt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2019 odpowiedzi w tym temacie

#121

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

19:08 (24.02)

Lotnisko w Hostomlu, gdzie wcześniej wysadzono rosyjski desant i toczyły się zacięte walki, zostało zajęte przez siły wroga – poinformowała agencja UNIAN, powołując się na kancelarię prezydenta.

Wcześniej sztab generalny podawał, że na lotnisku w Hostomlu pod Kijowem wysadzono desant z 20 rosyjskich śmigłowców Ka-52 i Mi-8 i że toczą się walki – informowano.

(PAP)

Lotnisko w Hostomlu jest położone ok. 15 km od centrum Kijowa.

Lotnisko zostalo juz odbite, czesc Rosjan zginela, czesc uciekla, kilku do niewoli. Ja jestem zaskoczony sposobem i strategia prowadzenia walk przez Ukraine. Spodziewalem sie, ze jezeli juz to Rosja zmiecie ich w dwa dni, a tutaj sytuacja wyglada tak jakby armia Ukrainy byla calkiem niezle przygotowana. Oczywiscie oddali poludnie - to w ogole nie dziwi i jestem przekonany, ze byla to decyzja strategiczna. Tam sa polacie i hektary otwartego, plaskiego, slabo zurabizowanego terenu. Z przeciwnikiem dysponujacym taka przewaga w artylerii i powietrzu nie da sie przeciez walczyc w takim miejscu. Kharkov, Czernichow, Sumy - tutaj juz inna sprawa. Na polnocy od Kijowa tez opor jest znaczny. Rosja stracila juz 8 mysliwcow i co najmniej 4 helikoptery, sporo pojazdow opancerzonych i czolgow, nie swiadczy to o nich jakos dobrze wg. mnie. 

 

Problem w tym, ze Putin zapewne nie wrzucil jeszcze nawet drugiego biegu. To lotnisko w Kijowie to sily porownywalne do tego jakby Putin wzial z kieszeni piataka i rzucil go na stol. Sprzet, ktory udalo sie ustrzelic (samoloty, czolgi) to tez nie sa ich najlepsze konstrukcje. Bardziej wyglada to na mieso armatnie na rozpoznanie. 

 

Inna sprawa, ze Rosja sie chwieje. Bardzo sie chwieje. "Nic nieznaczace" i wysmiewane sankcje z 2014 roku uwalily im PKB o 40%. Nie odzyskali tych poziomow do dzisiaj (!). Sankcje, ktore zostaly nalozone w tej chwili sa dziesiatki razy mocniejsze i bardziej drastyczne w skutkach. Ukraina stawia rozsadny, taktyczny opor. W Moskwie i w innych miastach aresztowano juz blisko 2000 osob, na ulicach Moskwy leca koktajle mołotowa, a z bankomatow nie da sie wyciagnac pieniedzy. Rubel jest najnizej w historii, MOEX spada o ponad 50% (!!!) od Grudnia, tylko dzis o ponad 30%. Nie wiem czy taki byl plan i czy to wszystko jest "wkalkulowane"... ale nie sadze. 

 

No i jeszcze inna sprawa, mniej pocieszajaca. Czlowiek nie majacy nic do stracenia staje sie najgorszym i nieobliczalnym przeciwnikiem. Mam wrazenie, ze Rosja jest o krok od tego etapu. Sugestia o broni nuklearnej i dzsiejsza odpowiedz MSZ Francji przypominajaca, ze Sojusz Atlantycki jest sojuszem nuklearnym nie napawaja optymizmem. 

 

 

Powiedźcie mi na co im ten Czarnobyl do szczęścia ?

Na nic. Po prostu byl na ich drodze, jest zaraz przy granicy z Bialorusia. Dodatkowo stanowi bardzo przyjemne miejsce, w ktorym moga stacjonowac wojska. Ukraina nie odwazy sie atakowac tego regionu bo kilka zblakanych rakiet moglyby zrobic kuku dla calej Europy. Po prostu dobre miejsce strategicznie. 


Użytkownik Master Zgiętonogi edytował ten post 24.02.2022 - 23:02

  • 3

#122

vetrid.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak donosi "The Kyiv Independent", Ukraina ogłasza powszechną mobilizację.



"Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał dekret nakazujący mobilizację wszystkich poborowych i rezerwistów we wszystkich regionach Ukrainy" - informują ukraińskie media.
  • 0

#123

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie oglądam TV a wojna jakoś nie zniknęła. Skojarzenie - struś?

Ta histeria wokół Rosji jest nakręcana przez media. To sianie strachu i zamętu, żeby trzymać ludzi pod butem. Jak wyłączycie tv, to groźba wojny zniknie.


  • 1

#124

stiv mayster.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 

 

Drugim ciekawym faktem jest, że posiadanie nowoczesnych samolotów mija się z celem, gdy wszystkie lotniska są zniszczone. W dzisiejszych czasach, gdy bogate państwa posiadają pociski balistyczne i mogą zniszczyć infrastrukturę wojskową danego państwa w ciągu paru godzin, warto chyba zastanowić się nad kupnem dużej ilości rakiet niż kolejnych F-16...

Ale jak masz dobrą tarczę antyrakietową to wtedy ma jak najbardziej sens. Niestety u nas ani tarczy ani rakiet...

 

Powiedźcie mi na co im ten Czarnobyl do szczęścia ?

 

Hej, gdzieś i kiedyś czytałem że tam właśnie znajduje się 16 ton plutonu i tyle samo uranu, wartość jakieś +/- 16mld $$


  • 0

#125

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy to prawda o amerykańskich laboratoriach na ukrainie? https://twitter.com/...919102169964546


  • 0

#126

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie są pogłoski, ale ile w tym prawdy, nie wiadomo...

Link do artykułu na ten temat :

 

http://tuteraz24.pl/...abryki-smierci/

 

Najnowsze info z Kijowa :

 

"Rosyjscy wojskowi przejęli dwa pojazdy sił zbrojnych Ukrainy. Są ubrani w mundury wojsk ukraińskich i szybko zmierzają do centrum Kijowa od strony Obołonia (dzielnica Kijowa - red.). Za nimi podąża konwój rosyjskich ciężarówek wojskowych. Na pewno zostaną zneutralizowani" - napisała w piątek rano na Facebooku wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar.

https://tvn24.pl/swi...ek-2502-5612739


  • 0



#127

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lotnisko zostalo juz odbite, czesc Rosjan zginela, czesc uciekla, kilku do niewoli. Ja jestem zaskoczony sposobem i strategia prowadzenia walk przez Ukraine. Spodziewalem sie, ze jezeli juz to Rosja zmiecie ich w dwa dni, a tutaj sytuacja wyglada tak jakby armia Ukrainy byla calkiem niezle przygotowana.

Bo te gadki "ekspertów", że Ruscy by byli w Warszawie po kilku godzinach to są takie pierdoły na poziomie tych dotyczących pandemii. To nie jest gra komputerowa i to nie jest takie proste jak się wydaje. Już przejęcie Krymu przez Ruskich, gdzie mieli olbrzymią przewagę i wszystko po swojej stronie, pokazało że rzeczywistość jest trochę inna. Jak na to co Ukraina ma, w jakiej jest sytuacji gospodarczej i ekonomicznej, jak są rozbici pod każdym kątem, to i tak sobie dobrze radzą, a ruscy są chyba trochę zaskoczeni. Zresztą nie jedna i nie dwie wojny już pokazały, że ani Rosja, ani USA to nie są armię nie do zatrzymania. Logistyka, znajomość terenu, świetna taktyka, odpowiedni generałowie, przeszkolona armia i można naprawdę sporo krwi napsuć.

A pamiętajmy też, że on atakuje z Białorusi, gdyby miał iść na Kijów od wschodu to by to miesiące trwało i nie ma pewności, że by w ogóle do stolicy doszedł.
______

Czy to prawda o amerykańskich laboratoriach na ukrainie?

Pytanie czy bombardowanie laboratoriów, gdzie znajdują się groźne wirusy byłoby rozsądne? Prędzej chcieliby je przejąć w jak najdelikatniejszy sposób. Teorii spiskowych znowu będą dziesiątki, ale oczywiście nauczony pandemią żadnej nie będę wyśmiewał.

_____

To co się dzieje na stacjach w Polsce pokazuje, że nasz naród nigdy niczego się nie nauczy. Sytuacja identyczna jak z pandemią i wykupowaniem papieru toaletowego. Ja nie wiem czy durnota to jakaś nasza wrodzona cecha narodowa? Sami sobie na głowę ściągamy gigantyczny kryzys, na niektórych stacjach paliwo już lata po 8-9zł. I co ludziom z tego paliwa nabranego do beczek? Będą jeździć na wycieczki po Polsce czy już planują wyjazd do Niemiec? A ile na tym zaoszczędzili, olaboga! Biorąc pod uwagę stanie w korkach i możliwość jednorazowego zatankowania to wyjdzie nie bagatela jakieś 20zł. :facepalm:

Ps. Myślę, że jak ktoś się jeszcze wahał jak pomoże nam zachód(Niemcy między innymi) i w ogóle całe NATO to już chyba dostał odpowiedź. De facto wszystko zależy teraz już tylko od Putina, nasza przyszłość też.

 


Użytkownik Daniel. edytował ten post 25.02.2022 - 09:41

  • 0



#128

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ukraińska armia atakuje cele na terytorium Rosji, radzą sobie jak mogą. Zbombardowanie lotnisko w obwodzie rostowskim. 

 

https://twitter.com/...128097140858901

 

Na niektórych odcinkach frontu miedzy innymi pod Charkowem i po przegrupowaniu w obwodzie chersońskim druga armia świata dostaje niezły łomot od Ukraińców. 

 

https://twitter.com/...163766873526273

 

Obecnie najgorzej wygląda sytuacja pod Kijowem. 


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 25.02.2022 - 12:15

  • 2



#129

Ramirez103.
  • Postów: 158
  • Tematów: 0
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Pod stolicą Ukrainy wielka wojna a na live kamerach z Kijowa ludzie sobie chodzą, spacerują i jeżdżą xD Żeby się nie okazało że to kolejna po plandemii wyreżyserowana wojenka dla gawędzi do przykrycia innych rzeczy. Wystraszonym tłumem łatwiej manipulować. 


  • -5

#130

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tymczasem niektóre media "niezależne" powielają rosyjską narrację o tym, że to co się teraz dzieje na Ukrainie to nie wojna tylko "operacja deilitaryzacji".  Wkurzył mnie tym Maciej Maciak, który jest tak bardzo anty USA, że powtarza każdą plotkę i fejk które uderzają w zachód, nawet jeśli to wieści z Russia Today. Niektórym nawet nie trzeba sypać rublami.


  • 1



#131

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pod stolicą Ukrainy wielka wojna a na live kamerach z Kijowa ludzie sobie chodzą, spacerują i jeżdżą xD Żeby się nie okazało że to kolejna po plandemii wyreżyserowana wojenka dla gawędzi do przykrycia innych rzeczy. Wystraszonym tłumem łatwiej manipulować. 

No ja oglądam te same kamerki.Dokładnie cztery i pustki na ulicach.
Jesteś ruskim trollem czy Putin wyprał ci mozg?
  • 0



#132

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak na razie to zachód wystawił Ukrainę na wiatr, byli trochę dozbrajani w ostatnich latach, ale to śmieszne ilości, w ogóle to wszystko wygląda na to, że nikt im nie pomoże. Zachód trzeba krytykować owszem, ale za to, że nie wsparli wystarczająco kraju w którym od 2014 toczy się wojna. Przecież było wiadomo, że mocarstwo jak Rosja nie pozwoli żeby Ukraina wypadła z ich orbity.


Użytkownik owerfull edytował ten post 25.02.2022 - 13:50

  • 1

#133

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Anonymus wypowiedzieli wojnę Rosji i będą ją atakować w sieci. Jak na razie wyłączyli kanał Russia Today (rzekomo już działa), oraz zablokowali 5 czy sześciu dostawców neta w Rosji.





#134

Ramirez103.
  • Postów: 158
  • Tematów: 0
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 

Pod stolicą Ukrainy wielka wojna a na live kamerach z Kijowa ludzie sobie chodzą, spacerują i jeżdżą xD Żeby się nie okazało że to kolejna po plandemii wyreżyserowana wojenka dla gawędzi do przykrycia innych rzeczy. Wystraszonym tłumem łatwiej manipulować. 

No ja oglądam te same kamerki.Dokładnie cztery i pustki na ulicach.
Jesteś ruskim trollem czy Putin wyprał ci mozg?

 

Oczywiście, jak w przypadku pandemii kto nie zaszczepiony jest szurem to teraz ruskim agentem, szowinistą, nazistą i wcieleniem szatana a to wszystko w jednej osobie. Ja widzę ludzi na chodnikach oraz jeżdzące samochody ale ty pewnie dostrzegasz samego Putina na niedźwiedziu dumnie przemierzającego centrum Kijowa. 


  • -6

#135

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma chmury radioaktywnej. Sygnały dozymetrów z Czarnobyla albo są zafałszowane albo wykryły wzruszenie ziemi podczas operacji obronnej. Panikarskie doniesienia o konieczności zażywania płynu Lugola to trolling lub propaganda strachu aby ludzie sami się wytruli.

https://www.facebook...c&__tn__=,O,P-R


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Ukraina, interwencja militarna, agresja Rosji, wojna, Nato, konflikt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych