Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraina 2022 konflikt

Ukraina interwencja militarna agresja Rosji wojna Nato konflikt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2019 odpowiedzi w tym temacie

#106

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety stało się coś w co nie wierzyłem aż do samego końca, muszę to przyznać. Jestem w szoku.

 

Swoją drogą masakra co się dzieje z tym paliwem? 50gr do góry na litrze, na stacjach ogromne kolejki, ludzie tankują we wszystko co się da. Większość stacji już pusta.


  • 0

#107

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A Rosjanie właśnie przejęli elektrownię w Czarnobylu 


  • 0

#108

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sytuacja na Ukrainie bardziej mi przypomina wyprawę karną niż prawdziwą wojnę. Faktem jest, że wojsko ukraińskie praktycznie nie stawia oporu i nie chce walczyć. Jeżeli tak dalej pójdzie, wkrótce Rosjanie zajmą Kijów i wymuszą na Żełeńskim pokój na swoich warunkach.

 

Drugim ciekawym faktem jest, że posiadanie nowoczesnych samolotów mija się z celem, gdy wszystkie lotniska są zniszczone. W dzisiejszych czasach, gdy bogate państwa posiadają pociski balistyczne i mogą zniszczyć infrastrukturę wojskową danego państwa w ciągu paru godzin, warto chyba zastanowić się nad kupnem dużej ilości rakiet niż kolejnych F-16...


  • 0



#109

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wcale mnie nie dziwi że ukraińcy nie chcą stawiać oporu. Mogę ci podesłać nagrania żołnierzy ukraińskich z mózgiem na wierzchu. Sam nie chciał bym tak skończyć zwłaszcza w obronie państwa które nie jest mi w stanie zapewnić godnego życia. I tak każdy chcący godnie żyć ukrainiec podobnie jak i my musi wyjechać za granicę. Więc co im zależy. Też w razie zagrożenia wolał bym uciec w lepsze miejsce niż narażać się w imię obrony śmietnika


  • 1

#110

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to dotyczy tego przypadku, ale jedną z reguł w taktyce jest to, że nie powinno się bronić kraju na samych granicach tylko pozwolić wrogowi trochę wejść. Taktyka "nie oddamy ani piędzi" doprowadziła Polskę do klęski wrześniowej.  Czarnobyl leży 50 km od granicy z Białorusią, więc jeśli dopiero co zdobyli ten teren po walach z ukraińcami, to za szybko się nie posuwają. 


  • 0



#111

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba sobie jaja robicie że ukraińska armia nie chce walczyć. Na Twitterze jest wiele nagrań zestrzelonych rosyjskich samolotów zniszczonych czołgów i transporterów opancerzonych. Na całym froncie po za południem miasta przechodzą z rąk do rąk. Na południu armia ukraińska musiała się wycofać tylko tam udało się przełamać ukraińska obronę. Mimo przytłaczającej przewagi Rosji Ukrainie udaje się dzielnie bronić póki co. Brytyjski wywiad wspominał coś o dużych stratach po obydwu stronach konfliktu.
  • 1



#112

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do klęski wrześniowej w znacznym stopniu przyczyniła się inwazja sowiecka 17.09.1939r. Planem wojsk II Rzeczpospolitej po przegranych bitwach z Niemcami było zaszycie sie w bagnach poleskich i stamtąd prowadzenie wojny partyzanckiej. Niestety, stało się inaczej...

Problemem Ukrainy w czasie tej wojny jest absolutny brak morale u żołnierzy. Tak jak wcześniej zostało powiedziane, Ukraińcy nie mają za co i za kogo walczyć, skoro kilka milionów ludzi wyemigrowało z tego kraju w celach zarobkowych.

Wkroczenie Rosjan do Kijowa to sprawa 1, najwyżej 2 dni...

 

19:08 (24.02)

Lotnisko w Hostomlu, gdzie wcześniej wysadzono rosyjski desant i toczyły się zacięte walki, zostało zajęte przez siły wroga – poinformowała agencja UNIAN, powołując się na kancelarię prezydenta.

Wcześniej sztab generalny podawał, że na lotnisku w Hostomlu pod Kijowem wysadzono desant z 20 rosyjskich śmigłowców Ka-52 i Mi-8 i że toczą się walki – informowano.

(PAP)

Lotnisko w Hostomlu jest położone ok. 15 km od centrum Kijowa.


  • 0



#113

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@statystycznypolak jak ze wszystkim jest teraz fala fake newsów, z jednej strony jak sam piszesz donosi się o sukcesach armii ukraińńskiej, z drugiej informacje o praktycznie całkowitej klęsce.


  • 0

#114

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Mniej więcej tak wygląda front działań na Ukrainie, wona błyskawiczna nie idzie zgodnie z planem Rosji. Źródło białoruska opozycja.

Ja od początku byłem przekonany że jeśli dojdzie do inwazji na Ukrainę Rosją poniesie duże straty. To nie jest Gruzja czy Azerbejdżan gdzie praktycznie nie ma wojska. Także tutaj Ukraińcy mogą im napsuć trochę krwi.
  • 0



#115

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Drugim ciekawym faktem jest, że posiadanie nowoczesnych samolotów mija się z celem, gdy wszystkie lotniska są zniszczone. W dzisiejszych czasach, gdy bogate państwa posiadają pociski balistyczne i mogą zniszczyć infrastrukturę wojskową danego państwa w ciągu paru godzin, warto chyba zastanowić się nad kupnem dużej ilości rakiet niż kolejnych F-16...

Ale jak masz dobrą tarczę antyrakietową to wtedy ma jak najbardziej sens. Niestety u nas ani tarczy ani rakiet...

 

Powiedźcie mi na co im ten Czarnobyl do szczęścia ?


  • 0

#116

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Partuszew

Podobno najlepszą tarczę antyrakietową ma Izrael - Żelazną Kopułę. Ale i ona nie zdała egzaminu, gdy ze Strefy Gazy zostało wystrzelonych multum prymitywnych pocisków typu Katiusza. Żydzi myślą teraz o stworzeniu tarczy laserowej. Ale to trochę jeszcze potrwa...


  • 0



#117

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ale i ona nie zdała egzaminu, gdy ze Strefy Gazy zostało wystrzelonych multum prymitywnych pocisków typu Katiusza

 Jak to nie zdała egzaminu? Chyba mnie coś ominęło. Możesz przybliżyć co masz na myśli?

 

@Partuszew

 

 

Powiedźcie mi na co im ten Czarnobyl do szczęścia ?

 

 O ile nie jest to jakiś ważny strategicznie punkt ujęty w planie inwazji, to może posłużyć jako taki straszak w razie co. Na zasadzie jak nie zrobicie tego czy tamtego, to wysadzimy kopułę i skażeniu ulegnie cała Europa. Taki atak atomowy, bez użycia broni atomowej. Ale to tylko moje spekulacje.   


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 24.02.2022 - 20:22

  • 0



#118

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@PanJózek

https://www.pap.pl/a...zna-kopule.html


  • 0



#119

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@ 

  Jedyne co w tym linku jest napisane to to że system "wydawał się być przeciążony" Widziałem filmy z tego ataku. Wyglądało to jak gwiezdne wojny. Masa rakiet zestrzeliwanych przez inne rakiety.  Nic nie jest doskonałe, ale pomiędzy stwierdzeniem że "system ZDAWAŁ!!! się być przeciążony", a tym że "nie zdał egzaminu" jest przepaść. To tak jak pisać że auto nie zdało egzaminu , gdyż temperatura płynu chłodzącego wzrosła do dziewięćdziesięciu pięciu stopni, gdy auto na pełnej "pochwie" wjeżdżało na Kilimandżaro. :szczerb:


  • 0



#120

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety stało się coś w co nie wierzyłem aż do samego końca, muszę to przyznać. Jestem w szoku.

 

Swoją drogą masakra co się dzieje z tym paliwem? 50gr do góry na litrze, na stacjach ogromne kolejki, ludzie tankują we wszystko co się da. Większość stacji już pusta.

Tankowalem dzisiaj za 6.50zl na orlenie gdzie do południa cena oscylowała w okolicach 5,60zł za litr 95... akurat musialem bo juz komornik świecił. Na dwoch stacjach ludzie kompletnie zwariowali i wyczyścili wszelkie zapasy łacznie z lpg. Mieszkam niedaleko strefy nadgranicznej i chodzą słuchy, że od jutra limit 20L na osobę fizyczną z uwagi na niezbędny zapas dla armii. Generalnie to co dzisiaj stało sie we Lwowie dosyć mocno dalo się odczuć tu gdzie mieszkam, nie wykluczony stan wyjątkowy.


  • 1


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Ukraina, interwencja militarna, agresja Rosji, wojna, Nato, konflikt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych