Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Please log in to reply
5951 replies to this topic

#4591

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg mnie ma to związek ze sposobem raportowania. U nas jak ktoś umrze, a ma pozytywnego covida jest wpisany w statystyki, czasem mz podawało, że tyle zgonów z chorobami współistniejącymi, a tyle na sam covid. Przy czym ta druga grupa była o wiele mniejszą niż pierwsza.

Wydaje mi się, że nawet sam nasz "oszukaniec" zdrowia niedzielski w rmf mówil, że Niemcy raportują tylko same covidowe śmierci.

Niedzielski tak mówi, bo w takim świetle sytuacja w naszym kraju zdaje się nie wyglądać aż tak beznadziejnie, jak to jest w rzeczywistości. Ale Niedzielski mija się z prawdą.

 

Info z TVN24 (tak, wiem, wiem, Carrik, g....... źródło ;) ):
Czy rzeczywiście jest tak, jak twierdzi minister? Redakcja TVN24 o interpretację danych zapytała biuro prasowe Instytutu Roberta Kocha - niemieckiej agencji, która podaje dane o pandemii COVID-19 w Niemczech. Z odpowiedzi wynika, że instytut publikuje łączne dane, uwzględniając zgony z COVID-19 tych osób, które miały choroby współistniejące.

Rzeczniczka instytutu Susanne Glasmacher odpisała 25 listopada, że niemieckie statystyki obejmują zgony mające związek z COVID-19, w przypadku których istnieją potwierdzone laboratoryjnie dowody na obecność SARS-CoV-2 (bezpośrednie wykrycie patogenu) w organizmie pacjenta, który zmarł w związku z tym zakażeniem. Zaznaczyła, że ryzyko śmierci z powodu COVID-19 jest wyższe u osób z pewnymi istniejącymi wcześniej schorzeniami i dlatego w praktyce często trudno jest określić, w jakim stopniu zakażenie SARS-CoV-2 przyczyniło się do zgonu. "Obecnie rejestruje się zarówno osoby, które zmarły bezpośrednio z powodu choroby, jak i osoby z istniejącymi wcześniej schorzeniami, które zostały zakażone SARS-CoV-2 i w przypadku których nie można jednoznacznie ustalić, jaka była przyczyna zgonu" - napisała Susanne Glasmacher.

Zaznaczyła, że od danego wydziału zdrowia zależy, czy przypadek będzie raportowany instytutowi jako zmarły z powodu COVID-19 czy z COVID-19. "W przypadku dużej części zgonów z grupy COVID-19 przekazanych do RKI podano 'zmarł w wyniku zgłoszonej choroby'" - podkreśliła.

https://konkret24.tv...my,1086052.html

 

W sumie Niemcy mają rację z takim podejściem do sprawy. Ustalenie tego, czy ktoś umarł bezpośrednio na COVID-19, czy w powiązaniu go z chorobami towarzyszącymi często bywa bardzo kłopotliwe. Różniące się znacząco w tym zakresie statystyki dla naszych województw są tego bardzo dobitnym przykładem.


  • 0



#4592

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tylko zestawienie pokazujące, że niemieckie 500+ w zgonach, nie jest jakimś nadzwyczajnie złym wynikiem. W porównaniu z Polską jest to nawet wynik, że tak powiem, umiarkowanie pozytywny. Zapewne wyższy poziom wyszczepienia Niemców ma na to znaczący wpływ, choć i jakość opieki medycznej za Odrą też tu robi swoje.

Ale co ma Niemieckie 500+ do Polskiego? Odnieść to jedynie można do poprzednich niemieckich danych, a te wskazują, że to najgorszy wynik od lutego, mimo że zaszczepiło się ponad 70% Niemców. Koniec, kropka.

 

Czyli "widzimisię". Tak podejrzewałem.

Dostałeś konkretną odpowiedź, jak to dla Ciebie jest widzimisię to już nie mój problem.

_______
 

Ale to trzeba być życiowym przegrywem.
-zostań antyszczepem.
-kup lewy certyfikat za 1000zl
- zaraz się covidem i traf pod respirator

 

Ale to trzeba być życiowym przegrywem.
-weź się zaszczep, żeby wrócić do normalności
-weź trzy dawki
-dalej noś maseczki, siedź na kwarantannie, testuj się i żyj tak samo jak ten co się niczym nie zaszczepił.
-zaraź się covidem i traf pod respirator


Użytkownik Daniel. edytował ten post 08.12.2021 - 22:36

  • 1



#4593

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@msocha
 
Pytam z ciekawości, bo według moich spostrzeżeń zdecydowana większość foliarzy to 20-30 letnie sieroty, wychowane w domu dziecka. Tylko tak da się wytłumaczyć ich brak empatii wobec osób starszych.

Gdyby szczepionki naprawdę chroniły przed rozprzestrzenianiem koronki miałabyś rację ale niestety tak nie jest.
Przedstawię Ci przykład z mojego najbliższego otoczenia.
Moja przyjaciółka ma mamę i babcię.Babcia dostała od lekarza zalecenie by się nie szczepić i tak zrobiła.Mieszka sama.Codziennie odwiedzała ją mama czyli jej córka-w pełni zaszczepiona.Nikt inny tam nie bywał.Z racji covida pełna ochrona.Babcia nikomu nie otwierała i nie wychodziła z mieszkania.Mamę bolała głowa.Następnego dnia odwiedziła babcię.Zastała ją z wysoką temperaturą.Potem już poszło.Pogotowie,szpital południowy,tlen,respirator i niestety po miesiącu babcia zmarła.Mogła ją zarazić tylko córka która praktycznie bezobjawowa,w pełni zaszczepiona regularnie ją odwiedzała...

Użytkownik Magda72 edytował ten post 08.12.2021 - 22:41

  • 0



#4594

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dostałeś konkretną odpowiedź, jak to dla Ciebie jest widzimisię to już nie mój problem.

Konkretne dla określenia poziomu skuteczności szczepień byłoby np. podanie oszacowania potencjalnej liczby zgonów przy założeniu zerowego poziomu wyszczepienia. Albo zrobienie chociaż czegoś takiego jak poniżej.

 

Ale co ma Niemieckie 500+ do Polskiego? Odnieść to jedynie można do poprzednich niemieckich danych, a te wskazują, że to najgorszy wynik od lutego, mimo że zaszczepiło się ponad 70% Niemców. Koniec, kropka.

Ok. Daruję sobie już to zestawianie z Polską, bo widzę, że w ząb nie łapiesz, o co chodzi.

A zatem mówisz, że to najgorszy wynik od 12 lutego?
Zacznijmy od tego, że dane dzienne cechują się tu sporymi wahaniami, więc są mało reprezentatywne. Przy odpowiednim ich dobraniu można sobie bardzo wiele "udowodnić". Poprawnym podejściem do sprawy jest wzięcie danych uśrednionych, najlepiej w cyklu tygodniowym. Na dziś dzienna liczba zgonów uśredniona tygodniowo wynosi 340. Przy 55604 uśrednionych tygodniowo zakażeniach dla 25.11 (u Niemców, podobnie jak w Polsce, krzywa zgonów podąża z ok. dwutygodniowym poślizgiem za krzywą zakażeń). To daje nam wskaźnik śmiertelności przypadków (case fatality rate) CFR = 340/55604 = 0.0061 = 0,61%.

A jak to wygląda dla 12 lutego?
Dla tej daty dzienna liczba zgonów uśredniona tygodniowo wynosi 484. Przy 11363 uśrednionych tygodniowo zakażeniach dla 30.01. To daje nam CFR = 484/11363 = 0.0426 = 4,26%. Jak widać aktualny CFR jest 7-krotnie niższy od tego z 12 lutego. I to nawet przy nieco groźniejszym wariancie delta. Koniec, kropka.

 

Wszystkie dane na podstawie: worldometers.info


  • 1



#4595

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Dobra nie chce mi się już przekomarzać, bo to i tak do niczego nie prowadzi. Zadam jeszcze tylko kilka pytań, bo jesteście takimi ekspertami to na pewno odpowiecie:

1.Dlaczego o wyszczepieniu danych społeczeństw decyduje Międzynarodowy Fundusz Walutowy?
https://www.imf.org/...s-to-COVID-19#P

2.Dlaczego rząd ma zobowiązania szczepionkowe według wspomnianego wcześniej funduszu, któremu zadeklarował wyszczepić co najmniej 31mln Polaków do końca 2023r?
"The SARS-CoV-2 vaccination program was launched on December 27 with medical staff being the top priority group. The National Vaccination Strategy aims for all 31 million adult Poles to be vaccinated by no later than early 2023, though if the five vaccines to be chosen are made more quickly this could be sped up to mid-2022. By June 29, total vaccinations reached 28.8 million, with 44 percent of the population having received at least one dose and 34 percent of the population fully vaccinated. The population over age 12 is currently eligible to be vaccinated."

 

3.Dlaczego ta straszna choroba zakaźna jaką jest c-19 nie jest nawet wpisana do rejestru chorób zakaźnych?
https://www.gov.pl/w...horoby-zakazne2

4.Dlaczego Polski rząd blokuje normalne leczenie Polakom?
https://pbs.twimg.co...pg&name=900x900

Zresztą nie musicie w sumie odpowiadać. Każdy kto myśli, analizuje, jest choć troszkę inteligentny to już po tych niemal dwóch latach zauważył jaki to jest jeden wielki cyrk, choć może cyrk to złe określenie, bo on ma z założenia bawić, a to co się dzieje to jest po prostu dramat. Pomijam czy ten wirus powstał naturalnie, sztucznie czy w ogóle go wymyślono, ale jedno jest oczywiste i niezaprzeczalne - wykorzystano go do wprowadzenia ogólnoświatowego zamordyzmu. Ani trochę nie chodzi tutaj o zdrowie i życie ludzi. W zasadzie patrząc na to, że blokuje się ludziom leki, blokuje się szpitale, odmawia się leczenia, liczy się tylko jedna jedyna choroba, ludzie idą na oddziały c19 i rzadko kiedy stamtąd wracają, zmusza się ludzi do szczepień preparatami, które wciąż są w fazie badań, za które ani producent ani państwo nie bierze odpowiedzialności, zdrowych ludzi wyklucza się ze społeczeństwa, bo nie mają "przepustki covidowej" - nie ważne, że jesteś zdrowy, nie możesz korzystać z życia publicznego i już(dobrze ktoś napisał - to tak jakby sobie włożyć zdrową rękę w gips, bo może się kiedyś złamać), to jestem w stanie nawet uwierzyć w tą zaplanowaną depopulację. A ten paszport covidowy to nie chroni przed wirusem, a jedynie przed: mandatem, spałowaniem, grzywną, sądem, wykluczeniem z życia publicznego. Jak ktoś tego wszystkie nadal nie widzi pomimo tak oczywistych sygnałów, dowodów, relacji płynących niemal z całego świata, niemal każdego dnia, to już takiej osobie nic nie pomoże.



 


Użytkownik Daniel. edytował ten post 10.12.2021 - 09:32

  • 5



#4596

msocha.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest złoto:

 

https://portal.abczd...nowe-zagrozenie

 

Wirus którego nie widzą testy ale widzi go rząd. Paranoja.

 

Wszystkich zaszczepić bo skoro wirus jest "niewidzialny" to każdy może go mieć.

 

Mam tylko nadzieję, że coraz więcej osób zacznie myśleć i zdejmie klapki z oczu...


  • 0

#4597

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

@Magda72

 

A wydawało się, że wyraźnie napisałam:

 

"Każdy normalny człowiek przyjmuje szczepionkę (dowolną), w celu ochrony własnego życia i zdrowia, ale cieszę się, że tak wielu foliarzy to altruiści i od szczepionki oczekują tego, że przerwie transmisję wirusa i nie będą mogli zarażać innych".

 

Zalecenie jednego lekarza to jeszcze nie dogmat religijny. Szkoda kobiety, po raz kolejny okazało się, że Covid jest bardziej niebezpieczny, niż szczepionka.


  • -2

#4598

cichah2o.
  • Postów: 180
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj w Sejmie drugi minister zdrowia manipuluje danymi.. mówi, że 9/10 osób zarażonych to niezaszczepieni, 95/100 w szpitalach to niezaszczepieni i 94/100 zgonów to niezaszczepieni..
  • 1

#4599

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Magda72
 
A wydawało się, że wyraźnie napisałam:
 
"Każdy normalny człowiek przyjmuje szczepionkę (dowolną), w celu ochrony własnego życia i zdrowia, ale cieszę się, że tak wielu foliarzy to altruiści i od szczepionki oczekują tego, że przerwie transmisję wirusa i nie będą mogli zarażać innych".
 
Zalecenie jednego lekarza to jeszcze nie dogmat religijny. Szkoda kobiety, po raz kolejny okazało się, że Covid jest bardziej niebezpieczny, niż szczepionka.

A widziałaś pod jakim Twoim postem napisałam swoją odpowiedź?
Sama sobie zaprzeczasz.To Ty wymagasz empatii pisząc o 20-30 letnich sierotach.
Już sama chyba nie wiesz co piszesz.
Widzę że dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu.
Dziś w sklepie trafiłam na awanturę gdy klientka wrzeszczała że każdy niezaszczepiony trzema dawkami jest mordercą.Nie robiłaś przypadkiem zakupów w Aninie ? 😏

Użytkownik Magda72 edytował ten post 09.12.2021 - 13:43

  • 1



#4600

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

@Magda72

 

Unikam spędów, jeśli już muszę jechać na większe zakupy to do sąsiedniej Arkadii (zdaje się dość dobrze ci znanej). Ale to tak 2 razy w miesiącu.


W wtorek przyjęłam trzecią dawkę i spokojnie rozpoczynam przygotowania do Świąt. Niestety trzecia osoba, o której pisałam (ta, która trafiła do Szpitala Praskiego) zmarła we wtorek wieczorem. W przyszłym tygodniu czeka mnie zatem kolejny covidowy pogrzeb.


  • -1

#4601

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W Aninie są maleńkie rodzinne sklepiki a Arkadia dwadzieścia kilometrów dalej to największy warszawski moloch.Odpowiedź jak zwykle merytoryczna inaczej...
Niestety nie raczyłaś odpowiedzieć dlaczego mylisz posty i sama sobie zaprzeczasz.
Cieszę się że trzecia dawka Cię uspokoiła i możesz zacząć przygotowania do świąt 😏
Ja bez żadnej dawki szczepionki też szykuję się na święta 😁
  • 0



#4602

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

@up

 

Odpowiedź była na twoje pytanie, czy robiłam dzisiaj zakupy w Aninie. Chyba, że chciałaś zapytać o coś innego, ale w takim razie źle sformułowałaś swoje pytanie.

 

Życzę zdrowia, przyda się ono wszystkim a zwłaszcza niezaszczepionym.


  • 0

#4603

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pierwsze pytanie było zupełnie inne ale jak rasowy troll odwracasz kota ogonem.Widzę że szkoła wujka Putina nie poszła na marne.
Ja i moi bliscy mamy już to choróbsko za sobą za to przed Tobą jeszcze pewnie z pięć dawek 😎
Za "szczere " i zapewne z serca płynące życzenia serdecznie dziękuję 😷
  • 0



#4604

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...)Codziennie odwiedzała ją mama czyli jej córka-w pełni zaszczepiona.Nikt inny tam nie bywał.Z racji covida pełna ochrona.Babcia nikomu nie otwierała i nie wychodziła z mieszkania.Mamę bolała głowa.Następnego dnia odwiedziła babcię.Zastała ją z wysoką temperaturą.Potem już poszło.Pogotowie,szpital południowy,tlen,respirator i niestety po miesiącu babcia zmarła.Mogła ją zarazić tylko córka która praktycznie bezobjawowa,w pełni zaszczepiona regularnie ją odwiedzała...

Ona nie musiała być nosicielem aktywnym (bezobjawowiec), wystarczyło, że zanim umyła ręce po wejściu do domu babci (a zakładam, że robiła to z automatu) dotknęła czegoś, co dotyka babcia i transmisja gotowa. To najczęstszy przypadek zakażenia krzyżowego. Do transmisji na ręce może dojść wszędzie, gdzie przebywali ludzie. Nawet sobie nie potrafisz wyobrazić, ilu miejsc dotykasz zupełnie bezwiednie. 





#4605

mr.fisz.

    In order to be able to think, you have to risk being offensive.

  • Postów: 143
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

(...)Codziennie odwiedzała ją mama czyli jej córka-w pełni zaszczepiona.Nikt inny tam nie bywał.Z racji covida pełna ochrona.Babcia nikomu nie otwierała i nie wychodziła z mieszkania.Mamę bolała głowa.Następnego dnia odwiedziła babcię.Zastała ją z wysoką temperaturą.Potem już poszło.Pogotowie,szpital południowy,tlen,respirator i niestety po miesiącu babcia zmarła.Mogła ją zarazić tylko córka która praktycznie bezobjawowa,w pełni zaszczepiona regularnie ją odwiedzała...

Ona nie musiała być nosicielem aktywnym (bezobjawowiec), wystarczyło, że zanim umyła ręce po wejściu do domu babci (a zakładam, że robiła to z automatu) dotknęła czegoś, co dotyka babcia i transmisja gotowa. To najczęstszy przypadek zakażenia krzyżowego. Do transmisji na ręce może dojść wszędzie, gdzie przebywali ludzie. Nawet sobie nie potrafisz wyobrazić, ilu miejsc dotykasz zupełnie bezwiednie. 

 

Wersja uproszczona:

 Córka musiała dotykać miejsca, które wcześniej dotykali Ci ohydni niezaszczepieni i po wejściu do domu babci automatycznie "zostawiła" wirusa, którym zaraziła się babcia :szczerb:

 

nie no, mistrz  :serce: 

Jeśli sam to wymyśliłeś to chapeau bas :beer2:

 

Nawet po ponad 10 latach na forum, Ty nadal jesteś w stanie mnie zaskoczyc

 

:facepalm:
 


Użytkownik mr.fisz edytował ten post 09.12.2021 - 17:51

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych