Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dramat 6-osobowej rodziny w Polsce atakowanej przez niewidzialny byt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#46

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

 

Biedni ludzie. Nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić co oni przeżywają.

Ostatnią nadzieją jest egzorcysta który ma przyjechać na miejsce w poniedziałek.

Prawda jest taka, że jeśli nawet egzorcyście nie uda się oczyścić tego domu, to ten dom już zawsze będzie nawiedzony...

 

Nadzieja umiera ostatnia czy nadzieja matką głupich?;) Skoro duch przestraszył się policjanta i wizji wiecznego więzienia, to chyba tym bardziej przestraszy się księdza i wizji wiecznej gehenny. Także ksiądz na pewno da radę i dom jednak ostatecznie zostanie oczyszczony. A jeśli nie.. No cóż, gdybym nie mieszkał tak daleko i zaproponowanoby mi dobrą cenę, zamieszkałbym tam i dzielił dom z tym złym duchem. Z opisów wiem, że czasem z żywymi sąsiadami można przeżywać istne udręki, więc z duchem też da radę, a może z czasem relacje by się ociepliły. Kto wie..


  • 0

#47

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

@UP


 

Nie sądzę że byt przestraszył się policjanta. Zjawiska nadprzyrodzone nie dzieją się cały czas. Zapewne policjant trafił na moment, gdy nie było aktywności.

 

Zresztą rodzina sama przyznała że przez 2 dni nic się nie działo. Ale znowu zaczęło. I ponownie musieli uciekać w środku nocy.

 

Proszę nie cytować całych wypowiedzi, a jedynie fragment do którego się odnosisz. Regulamin 3.12

Ponadto jeśli odnosisz się do wypowiedzi przedmówcy wystarczy napisać @UP lub @[login użytkownika], następnym razem leci upomnienie.

TheToxic


  • -2

#48

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie dziwie sie że w caritasie już ich nie chcą bo oni są od tego żeby pomagać ludziom potrzebującym a nie takim którym sie uroiło że im w chałupie straszy. Twierdzi że ich nie stać na mieszkanie. Jak sprzeda bude to na pewno za to da rade kupić jakieś lokum. Ale oni najwidoczniej patrzą jak tu dostać coś za darmo, nawet poszła do gopsu w tym celu.
Ci ludzie potrzebują bardziej pomocy psychiatry niż egzorcysty.
  • 2



#49

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Caritas to nie darmowa noclegownia, oni też mają swój schemat którego się trzymają, owszem pomocni byli i za to im podziękować trzeba lecz jeśli rodzina myślała, że tym sposobem przypisze sobie wiarygodność to się myliła. W dalszym ciągu uważam, że rodzina bazując na naiwności ludzi perfidnie manipuluje kreując się na ofiary sił nieczystych.

 

Jest kilka niespójności, raz czytamy, że łyżka przeleciała przez pokój, innym razy, że policjant dostał nią w nogę. Już na tym etapie da się wyłapać różne wersje więc im dalej brniemy w opowieść tym więcej haczyków wychodzi. Zresztą skoro dom jest tak strasznie nawiedzony to dlaczego nie zadzwonią po łowców duchów którzy dysponują profesjonalnym sprzętem? Poza tym chcę przypomnieć, iż na forum istnieje temat o tym jakoby znani celebryci na całym świecie byli posiadaczami nawiedzonych domów, więc nie pozostaje nic innego jak zadzwonić, sprzedać i kupić nowy dom.





#50

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie to rozwaliło.Skrzyżowane noże na desce sedesowej.

img-20171207-200748-433311.jpg

http://dzialdowo.wm....l#axzz50fKyDxii

 

Żenujące świadectwo ściemy.


  • 4



#51

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

@up

 

Info od ludzi znających się na rzeczy:

 

Nie mamy dobrych wiadomości dla wszystkich, którzy śledzą historię nawiedzonego domu w Turzy Wielkiej. Po kilku dniach spokoju rodzina została znowu zaatakowana przez niewidzialny byt. Przerażeni ludzie zostali zmuszeniu do ponownego opuszczenia domu. To musi być coś silniejszego od zwykłego ducha, gdyż on nie ma przeważnie tyle siły, aby ułożyć tak noże na klapie od sedusu, a takie właśnie zdjęcie opublikował serwis działłdowo.wm.pl

 

Współpracująca z nami grupa "Poszukiwaczy duchów" zjawi się na miejscu w niedzielę. Zobaczymy, jakie będą ich relacje i wrażenia.

 

https://www.nautilus...zaatakowal.html


  • -3

#52

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To znaczy, że ludzie z nautilusa znają się na rzeczy?
I ile siły ma przeciętny duch? Co to za byt, jeśli raczej nie duch?
  • 1



#53

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nautilius raczył zatłitować w temacie noży na kiblu:

"Czy widzicie te dwa skrzyżowane noże? Ułożył je niewidzialny byt, który znowu zaatakował rodzinę w Turzy Wielkiej. Wszystko wskazuje na to, że historia przejdzie do światowej historii nawiedzonych miejsc."

 

Śmiechłem tak, że mi gile na kolana poleciały.

Czyli teraz się liczą układanki. Mogą być z patyków... i koniecznie w kształcie krzyża.





#54

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, bo jak wiadomo, tylko diabeł może ułożyć znak krzyża...


  • 0



#55

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Co to za byt, jeśli raczej nie duch?

 

Wszystko wskazuje na to, iż aktywny jest tam byt demoniczny. To najsilniejszy byt. Jest on przepełniony absolutną nienawiścią do człowieka i do Boga.

Rzeczą którą przemawia za tym iż to byt demoniczny jest to, jak to wszystko się zaczęło

Przypomnienie co mówiła ta kobieta:

— Najpierw usłyszeliśmy pukanie do drzwi, ale nikogo po drugiej stronie nie było

Tak zawsze zaczyna się nawiedzenie demoniczne. A potem jest już prawdziwy koszmar.

Są 3 fazy aktywności demonicznej:

1) Nawiedzenie - byt demoniczny się ujawnia. Można usłyszeć pukanie, szepty.

2) Dręczenie - intensyfikacja zjawisk nadprzyrodzonych. Lewitujące przedmioty, głośne hałasy itd.

Celem dręczenia jest psychiczne zniszczenie człowieka, po to aby mógł się on poddać ostatniej fazie, czyli opętaniu.

3) Opętanie - wejście bytu demonicznego w ciało człowieka, i uzyskanie nad człowiekiem całkowitej kontroli.

Dom musi zostać oczyszczony przez egzorcystę. Ale prawda jest taka, że jeśli egzorcyście nie uda się wypędzić tego bytu z ich domu, to dom już pozostanie nawiedzony, a rodzina będzie musiała się wyprowadzić na stałe, aby zaznać spokoju.


  • -1

#56

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rany... a ja byłem przekonany, że demoniczna aktywność jest poprzedzona głuchym telefonem.

- No to mam w domu dwadzieścia demonów, bo dwadzieścia razy przez ostatnie dziesięć lat ktoś do mnie pukał, a za drzwiami nie było nikogo. Było by tego dwadzieścia dwa, ale dwa razy złapałem małych dowcipnisiów "na gorącym". No nie wiem, czy to się liczy...

- Jak żona we mnie czymś rzuci to zaliczyć do dręczenia, czy może do agresji?...

- No, opętanie jest najlepsze. Wejście bytu do odbytu.... Ciekawe tylko, jaki przydupas Lucyfera się zdecyduje, aby zaatakować mła?

  Na zdrowie mu to raczej nie wyjdzie..., zresztą, skoro żaden się jeszcze nie zdecydował, to raczej na starość już mi nie wlezie w... ten tego.





#57

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Irey, wszystko zaczęło się podobno od... wersalki.

 

Dom musi zostać oczyszczony przez egzorcystę. Ale prawda jest taka, że jeśli egzorcyście nie uda się wypędzić tego bytu z ich domu, to dom już pozostanie nawiedzony, a rodzina będzie musiała się wyprowadzić na stałe, aby zaznać spokoju.

 

 

Zarzucasz Wszystko, że jest zatwardziały w swoich poglądach, ale ty też otwartością nie grzeszysz. Skąd ta pewność? Ktoś to w ogóle badał, prowadził obserwacje? Wygląda jakbyś wiedze czerpał z filmów a jesteś wszystkiego pewien tak, jak gdybyś studium podobnego przypadku co najmniej od paru lato własnoręcznie prowadził.

Według teorii nie tylko egzorcysta ma zdolności wypędzania złych duchów. Jest to wersja kościelna. Są też inne wersje, które pomimo tego, że brzmią równie nieprawdopodobnie, to jednak przy okazji bardziej skuteczenie. Istnienie demonów nie musi być powiązane z religią. Mogą to być zwykłę byty z innych wymiarów, które można wypędzić za pomocą doświadczonego maga. Egzorcysta to teoretycznie nie jest ostatnia deska ratunku. Ale oczywiście jak na katolicki kraj przystało, wszyscy sięgają po księdza i podobno czasami działa. Przypadek? Nie sądzę. Placebo? Najpewniej.

 

Jeśli o działanie chodzi jednak, najlepiej jest pozostać w sferze największego prawdopodobieństwa, czyli przy założeniu, że żadnego ducha nie ma. Przynajmniej dopóki ktoś bardziej wiarygodny nie potwierdzi, że faktycznie coś tam się dzieje.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 09.12.2017 - 18:19

  • 0



#58

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Wszystko wskazuje na to, iż aktywny jest tam byt demoniczny. To najsilniejszy byt. Jest on przepełniony absolutną nienawiścią do człowieka i do Boga."

Absolutna nienawiść, ok. Kilka razy zadawałem na forum pytanie, dlaczego duchy nie niszczą przedmiotów wartościowych? Taki silny duch mógłby zrzucić telewizor na ziemię, monitor od kompa, zniszczyć telefon itp. Może duchy nie wiedzą jakie przedmioty są bardziej wartościowe.
A ten demon chyba nie żywi aż tak wielkiej nienawiści, bo inaczej tymi nożami mógłby ich pozabijać.
Jeszcze odnośnie siły duchów. W czasach kiedy modne były seanse spirytystyczne, ludzie wierzyli, że dochodzi do kontaktów z duchami. Te duchy podnosiły stoły, krzesła, przesuwały szafy. I nikt nie mówił, że to demony, tylko duchy ludzi prymitywnych.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 09.12.2017 - 18:39

  • 0



#59

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamknijcie ten temat, usuńcie wpisy i zbanujcie trolla, bo przychodzi tu wiele poważnych ludzi, wiele młodych osób może się tu czegoś dowiedzieć, a przecież jak ktoś zobaczy ten temat i poczyta wpisy to posika się ze śmiechu i staniemy się pośmiewiskiem w internecie. Takich bredni to nawet dzieci na obozach Harcerskich nie opowiadają, bo im głupio.

 

 

Ale pozwól, że to moderacja będzie decydować o tym, jaki temat zamknąć i kogo banować :)

Zawsze też możesz użyć opcji raportu.

Alucard


  • 0



#60

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę przesadzasz daniel. To jest jednak forum paranormalne, więc temat o duchach tu pasuje. Trudno oczekiwać, że wszyscy nie będą wierzyć w tą historię.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych