Skocz do zawartości

Zdjęcie

Są potrzebne pieniądze do życia?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

kikkhull.
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jasne, w świecie kupców zbudowanym na pieniądzu bez niego czeka cię niechybna śmierć. Pytanie czy istnieje w nas chciaż wspomnienie czasów gdy nikt nikomu nie płacił tak żyje cała przyroda i wydaje się to naturalne

Powróciwszy myślami do świata bez pieniądza zadajemy pytanie: "To potrzebne ci są w ogóle te pieniądze , czy nie potrzebne? ".

Komputer kupiłes za pieniądze? Internet masz za pieniądze? Chyba że wolisz handel wymienny i oddasz nerkę. Co masz innego do wymiany? Każdy człowiek ma do wymiany swoja pracę ale chodzenie i odrabianie po kilka godzin w każdej instytucji/sklepie jest takim absurdem że naturalne jest wprowadzenie wynagrodzenia za pracę. Oczywiście możesz zamiast pieniędzy domagać się 1 wielbłąda i 2 kóz ale wydaje się to lekko kłopotliwe.

• 1

Hardy.
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tym razem, powiem krótko, posługując się cytatem z K44.

"Tylko bogaci, mogą mówić mi, że pieniądz nie daje szczęścia."

Jeszcze żaden, bogaty, mi tego nie powiedział... ;]

• 0

kikkhull.
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

up

Pieniądz ułatwia życie, ze szczęściem jest o wiele bardziej sytuacja skomplikowana. Zazwyczaj ludzie wpadają w pułapkę i ta granica ilość pieniędzy/szczęście jest przesuwana coraz bardziej. W konsekwencji nie ma takiej kwoty przy której powiedzieli by że mają dość. Inna sytuacja, ludzie którzy wygrali sporą kwote w ciągu roku zostawali bankrutami i nieczęsto popełniali samobójstwa.

• 0

TheToxic.

Faber est quisque suae fortunae

• Tematów: 59
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pewnego razu wieczorem, włączyłam film na dwójce, film się skończył i puścili reportaż pt "Bogaci nędzarze" lub coś podobnego. Reportaż tyczył się osób które wygrały szóstkę w totolotka. Wystąpiło tam kilka osób, wszystkie osoby postąpiły w podobny sposób, rzuciły pracę, zaczęli trwonić pieniądze na prawo i lewo, zdrady, rozwód a na końcu pozostała ulica. Jeden pan odwiedzał dziennie dom publiczny. 

Pieniądz jest bardzo potrzebny do życia a nagły przypływ ogromnej gotówki może doprowadzić nas o zawrót głowy, jeśli jesteśmy nieodpowiedzialni to zamiast pomóc nabawimy się kłopotów. Jakby nie patrzeć twarda osoba nie gra w totolotka, ponieważ to hazard a skłonności do gier hazardowych mają słabe osoby, nie mówię tu oczywiście o ludziach którzy raz na miesiąc puszczą kupon gdy jest kumulacja, piszę o osobach które codziennie stoją przy maszynie do losowania. Dlatego też cieszę się, że wszelkie gry są od 18 roku życia, chociaż dorosłość z wiekiem nie ma nic wspólnego. 

akmere.
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sporym problemem jest zapewne przyzwyczajanie się. Jak kupiłem telewizor o dużym ekranie, stare, na które nigdy nie zwracałem uwagi, po pewnym czasie zaczęły wydawać mi się malutkie i straciłem dla nich "szacunek" xD Rozwiązaniem problemu przyzwyczajania się może być ciągłe bogacenie, ale wiadomo, że tutaj jest problem. Ale trudno odrzucać pieniądz np. w kwestiach zdrowotnych. Zawsze było głośno o kolejnych przeszczepach serca któregoś Rockefellera. Już chyba została zwracana uwaga na problem "odrzucenia" wartości pieniądza/bogactwa, podczas gdy całe otoczenie ją utrzymuje.

Osobiście uważam za szczególną niewygodę kwestię obiektywności. Ludzie żyli nim od wieków. Ktoś się poświęci religii, mogą pojawić się wątpliwości., ale pieniądz jest i będzie można sobie coś za niego kupić. Różni ludzie różnie potraktowaliby to, że ich syn poszedł do zakonu i mówi, że jest szczęśliwy, ale totalna większość będzie wniebowzięta, gdy zdobędzie on fortunę.

• 0

ppp.
  • Tematów: 30
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Kilka  rzeczy skłoniło mnie do odkopania tego tematu, przede wszystkim chciałbym Wam zadać pytanie: Jak widzicie dalszą rolę pieniądza we współczesnym świecie?
Trzy wypowiedzi skłoniły mnie do tego:
1 Coś tam Krzysztof Jackowski “bredzi”
2 The Economist
3 Unia rozdaje miliony na odbudowę – mają chyba dobre drukarki
4 Wprowadzono na rynek tryliony w kryptomonetach wymienialnych na gotówkę przy czym żadne państwo nie zmniejszyło ilości swoich pieniędzy.

Wszystko wskazuje na głębokie zmiany w postrzeganiu pieniądza w dotychczasowej postaci.

The economist

982ab26a9950e61bmed.jpg

871d6b0eef456255med.pngef7f83aa07565e88med.png

Użytkownik ppp edytował ten post 22.10.2021 - 21:26

• 0

Daniel..
  • Tematów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prędzej czy później ten system padnie, a czym później tym większy będzie huk. USA w zasadzie już powinno ogłosić bankructwo, ale przypudrowali trupa na kolejne tygodnie. Teraz jeszcze dochodzi ta propaganda na płatności bezgotówkowe i pozbycie się pieniądza - nie wiem czy to ma pomóc w regulacji tych długów też między innymi, czy chodzi tylko o całkowitą kontrole społeczeństwa. Powoli zmierzamy też do tego, że znowu woda będzie bezcenna, a diamenty i błyskotki nic nie wartymi kamykami.

Co do pytania tytułowego to odpowiedź brzmi: I tak i nie.

Można żyć bez pieniądza, bo ludzie tak już kiedyś żyli. Ale nie można żyć bez pieniądza w dzisiejszym świecie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u